Jump to content
Ryan Giggs

Strictly Offtopic

Оцени тази тема

Препоръчани публикации

Аз съм останал със супер спомени от гимназията и определено ако имаше начин, бих се върнал там. Даже скоро като се видяхме с бившите съученици установихме, че всеки си спомня предимно яките неща и готини моменти (макар да не бяхме от най-задружните класове). ;) Математиката и на мен ми беше "любим" предмет, а стереометрията още я споменавам с добро (мама й дееба измислена). Гърчеха ни яко по химия, физика и любимата математика, нищо че бяхме езикова гимназия. Даскалката ми по този безумно хубав предмет беше една доста странна личност, която в 12 клас искаше да ме оставя на изпит, щото бях наредил около 6-7 2ки на контролни и изпитвания. :D Редактирано на от R3D_aNd_M37h

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
От тая математика и аз нямам много добри спомени... Няма смисъл от нея, бе, къде ще ми трябва? На мен на работа ми трябва само да мога да събирам и изваждам. Каква е тая математика, дето се учи в средното? Направо за висшисти! Спомням си как бъзикахме учителката и я питахме за кво ни са тия глупости, дето ги преподава, а тя казва: "В живота ще ви трябват!" , ние: "И какво? Влизаме в магазина и искаме косинус от кашкавала?" Или една бутилка H2O? Само пълни глупости има и в средното и във висшето. Баси, няма да ставам ракетен инжинер... Спомням си една моя съученичка след осми клас замина да учи в Италия. Прибра се за малко през една зима (бяхме 11-ти клас), идва ми на гости и вижда тетрадката по математика, а там разни дълги задачи, разни формули, уравнения, корени... Вика: "Какво е това?" Аз:"Гадна математика! Вие не учите ли същото?" Тя: "Ами, не, ние сме на (А+В)2" Това го учихме в 8-и клас тук... Оказа се, че само тук ни карат да учим в средното неща, дето в другите страни учат във висшето... Редактирано на от mystery_angel

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
При мене математиката ми e добре,целия първи срок не решавам задачи в клас а уча по друго,накрая 5 за срока,2рия срок ще искам 6 :mood (16): (10 клас) Но друг е въпроса за физиката и химията :mood (20):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
к'вот сте се заоплаквали от математиката... предмет като предмет. щом не те кефи бъди ограничен до 1+3=5 и върви на село паси патки.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
е тва е супер тъпо да учим толкова много математика, която няма да ни трябва ..а аз уча и в езикова гимназия, на абсолютно никой не му се учи математика, все пак ние сме създадени да учим езици и към тва сме се насочили :laugh: супер странно ми е и защо разбирам химията без да уча, а в същото време толкова да я мразя..

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
моята по математика, между 9-12кл беше неква супер спряла селяндурка, където едвам й разбирах какво говори. по цели часове се разхождах из стаята и си правех каквото искам (и не само аз), тя ме заплашваше, че ше ме остави на поправителен и накрая на година 5 или 6... са вече друг е въпроса, че в нас имах по 4 изписани тетрадки със задачи на срок :\ въобще през всичките години докато бях ученик, не съм имал нито един свестен преподавател по математика.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
същото и при мене, с тая разлика, че жената си беше окей, просто беше.. така да го кажем, меко казано нереспектираща. само в 9-ти клас ни беше една друга, та имах 3, но знам най-много от абсолютно всички останали години, хаха.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

същото и при мене, с тая разлика, че жената си беше окей, просто беше.. така да го кажем, меко казано нереспектираща. само в 9-ти клас ни беше една друга, та имах 3, но знам най-много от абсолютно всички останали години, хаха.

Ти поне си ex съгражданин,сподели имена :mood (16):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
а? нещо да не ме бъркаш с някой, не съм ЕКС гражданин на никой град, за щастие :laugh:

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Лично на мен математиката ми е лесна, макар и да не разбирам много неща за какво, по дяволите, ще ни трябват в бъдеще. Иначе зора ми е Биология и Химия... Много зор трябва за там => смърт за тях. Редактирано на от Nitram

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Ние по английски за 5 години отказахме 7-8 даскалки. Имаше много силни класики тия часове.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Лелее... :) Хора математиката е най-важния предмет в цялото образование.Не говоря като влезеш в магазина и да си купил хляб с интеграл или с диференциално уравнение.Просто тази наука може да ти развие мозъка до безкрай.Лично на мен ми е страшно полезна :) П.П Ако в училището се оплаквате от математиката не знам какво да кажа аз тогава.Дето уча 5 висши математики + приложна математика и Теория на вероятностите (макар и в България :D )

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Е повечето се оплакват, че не им е вървяла, иначе 100% си има полза от нея (макар лично аз да не намирам такава в стереометрия, тригонометрия, коренуването и стотиците видове уравнения). Учиш толкова математики, заради ВУЗ-а ти и бъдещата професия, с която предполагам ще се захванеш. Учите и Съпромат например, което повечето тук нямаме идея какво е (включително и аз до скоро). ;)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Публикувано изображение

Азис ще свири на първия елиминационен мач ЦСКА – Ресовия Жежов довечера от 19:30 часа в зала „Арена Сомоков”. Става дума обаче не за популярната у нас звезда, а за притежателя на артистичния псевдоним на поп-фолк изпълнителя - турчинът Азис Янер.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Математиката може и да ви се струва безмислна, но май само медицинските специалности и право не се влиза с математика; Много от нещата, които ти се струват безмислени има един момент, в който се оказват фундаментални, сега, отделен въпрос е, че се използват най-простите неща а не някои умоизвращения на някой препил руски учен-комунист. И това, което съм видял в досега 3те семестъра обучение за строителен инж. е, че математическите ф-ли, които се използват са възможно най-олекотените, защото в практиката се цели практичност, не да се перчиш колко бързо и точно смяташ интеграли. пп. 5 изпита в един ден, доколкото разбирам учиш за лекар, поне ви подготвят да работите в стресови ситуации :D

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Не знам за кво ни готвят, ама от тия 5 изпита най-много 2 да взема, другите 3 - поправка. Ако не зема и поправката, чао на фашистите.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Математиката е непрактическа дисциплина, предназначена е за да те прави робот...прилича на комунизма, не може да се твори, не може нищо, само правила и правила, зубрене и ПОСРЕДСТВЕНОСТ. Даже и логиката не развива по начина, дето си мислят всички. Слабите политици са я сложили на всички специалности, щото няма с какво друго. Единственото дето ти е нужно "за да си преброиш парите в магазина" са таблиците и тва е...няма логаритми, няма системи, няма петъгълни пирамиди, няма виСши математики, няма ташаци...у лево. И нали знаете УНСС - Утре Носете Съответната Сума. Редактирано на от Lord of Memories

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
На мен надеждите ми са от догодина да я забравя напълно. Дано има Господ ... :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Ако я нямаше математиката нямаше да ръсиме гениалности тука например... Изобщо от науките само философията, като мета наука, няма конкретен принос в живота ни... Всичко друго... Да се благодаряме, че е имало и има велики умове, че... Само с футбол не става... :D

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Математиката може и да ви се струва безмислна, но май само медицинските специалности и право не се влиза с математика;

Еми то тва е най-абсурдното. :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
На мен знанията ми по математика се ограничават до това да знам че Ливърпул 19 години нямат титла и им пожелавам поне още 19x3+100x2(45+200) години да не я видят ... ...и резултата от уравнението - в период .. и Питагор и майка му и баща му не могат да ги спасят...ПРИМЕРНО :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Гост
Темата е заключена