Jump to content
Ryan Giggs

Strictly Offtopic

Оцени тази тема

Препоръчани публикации

еми все се намира някой да пита нещо ... :mood (17):

Според мен не си наясно , обучението им е невероятно и е БЕЗПЛАТНО !
Има два начина да учиш от тях . Първият е да чакаш когато имат изпит за кандидатстване и ако се класираш ходиш на лекции , обикновенно 2 -3 пъти във седмицата. Вторият е като учиш онлайн и после ходиш на изпит . Няма ограничения , за изпит ти трябва само на записания курс да си предал домашни. Даже и във момента ги има лекциите и можеш да ги погледнеш и отсега да се готвиш за някой изпит .
https://telerikacademy.com
Разликата между записалите и онлайн е във това , че няма как лектора да ти обясни на живо каквото не си схванал.
Но пък има супер форум , даже невероятен .
Имат JavaScript , C# и много други ПОЛЕЗНИ курсове .
И да, не наблягат на математиката , а на логика и решаване на проблеми , които НАИСТИНА ше ти трябват във бъдещата ти работа .
Във тази ИТ сфера се търси човек , който разбира , а не дали има диплома .
Общо взето си заслужава поне за мен , НО трябва да отделиш много , ама много часове над задачите и да си ги решиш сам.Ако не си се занимавал досега , може да видиш HTML курса и видиш как се процедира . Или Наков има една невероятна книга за C# , така обяснява като за идиоти като мен .

Изобщо не иде реч за АКАДЕМИЯТА НА ТЕЛЕРИК, тука. Тази академия се разпадна и в момента върви обучението на последната група, която се бе записала, преди да бъде взето това решение.
Човек пита за едно нещо, което Наков основа преди няколко месеца и му вика "СОФТУЕРЕН УНИВЕРСИТЕТ", макар че няма нищо общо с университет.
https://softuni.bg/
И той далеч не е безплатен. Е, като гледам съм поизлъгал за цените, ама все си мисля, че при някакви условия се достигаше 1000-арката и не всичко е описано тука. Както и да е, може да бъркам за това точно.
И последно, гарантирам ти, че CV-то на някой, който има диплома за висше образование или студент във ФМИ тежи много повече и има голямо предимство на интервюта пред някой, който не учи. По съвсем друг начин гледат на тебе.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Специално в IT сектора знанията ще са ти по-нужни от дипломата. Не малко фирми имат тестове и задачи, които ти поставят да направиш, преди да те вземат, тогава дипломата няма никаква стойност. Иначе намирам някакви такива курсове за безсмислени. Опита е най-важния ресурс. 1 мой приятел провеждаше интервюта за нов програмист в една от големите хостинг компании и ми е разправял всякакви смехории. Най-честото му оплакване беше, че идват току що завършили да търсят работа, а не могат една проста форма да напишат. Редактирано на от ss4

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
СофтУнито не го знаех. А това за дипломите го казах образно, но все пак ако имаш знания във тази сфера може и без диплома. Докато при почти всички по-такива професии , няма и да те погледнат :) Мерси за информацията.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Специално в IT сектора знанията ще са ти по-нужни от дипломата. Не малко фирми имат тестове и задачи, които ти поставят да направиш, преди да те вземат, тогава дипломата няма никаква стойност.

Напълно правилно. Редактирано на от man.utd:forever

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

То няма нужда да го изказваш. Ти самия си чудесен пример за нивото на образованието в държавата. :D

:rofl3:

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
абе разбирам ви идеята, ама не съм много съгласен .. образованието си е образование и най-малкото, тъпите HR-и като пресяват CV-тата, такива без образование може да изтеглят късата клечка

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Ако ги чуваш от хора, дето са го записали, нормално да е така. :mood (17): Естествено, че ще си го защитават, след като са негови кадри. Пък и вероятно са доволни от обучението, което получават. Там със сигурност има добри професионалисти, които преподават на добро ниво и разбираемо, а и се учат най-новите и съвременни технологии. Базата им също е добра, със сигурност.

Но не е добра стратегия да се разчита само на този "университет". Първо, защото това не е никакъв университет. Доколкото знам, не получаваш диплома за висше образование или поне не такава, която да бъде официално призната и важеща навсякъде. Второ, липсата на каквато и да било математика в учебния план също е много голям минус. Всеобщо мнение е че колкото и да не им се иска на някои, и да им е неприятно, математиката е задължителна за програмистите, а и като цяло за повечето IT специалисти, или поне някои конкретни математики. Таксите им на тия също мисля, че са много високи ... колкото на частните и свободните университети.

Общо взето, Наков го създаде тоя "университет", понеже нещо там отпадна академията в Телерик и той съответно напусна компанията.... Явно това му е хрумнало като идея да започне нов бизнес. Опитва се да бъде конкуренция на ФМИ (което също си има недостатъци, естествено) и да им краде евентуални бъдещи студенти, ама е много далеч от това ...

Това не е просто хрумване, а идея поне от няколко години. Трябваше да се реализира съвместно с Телерик, но някъде по пътя се разминават. И със сигурност не е просто бизнес, а кауза.

СофтУни си е ООД и няма акредитация, за да издава дипломи, но има договори за партньорство с други университети, където след 2-годишния трак в СофтУни се продължава 1 или 2 години и се получава диплома призната от МО. А и както някой беше отбелязал, не дипломите са важни, а знанията и уменията. Именно затова се залага максимално много на практиката.

Също целият учебен материал абсолютно свободен /лекции, презентаци/ и може да бъде свален, а лекциите гледани в тубата. Това, за което се плаща е ако искаш да бъдеш студент /присъствено или онлайн/, като се дават стипендии на 10% от топ студентите от всеки випуск.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Кур за све :D

Ами то точно 'ние' и 'вие' сме тези, които ще таковаме майката на всичко и всички накрая. :mood (17): Ако нещо оцелее при вас в начален етап, идва да бъде прецакано от нас и накрая, ако и ние не се справим на този по-късен етап, то вие на финалния с голямата балтия ... т'ва е - да живеят МЗ и МОН. А пък когато се пресекат ... става страшно! :mood (35): Аз поне не съм пряко в системата, не могат да ме обвиняват за нищо. :D

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

То няма нужда да го изказваш. Ти самия си чудесен пример за нивото на образованието в държавата. :D

Важно е в началото на месеца на банкомата... другото си плюй, колкото искаш! Мама и тати още ти подават ръка, нищо че си на 30 нали? Няма проблем - напред си!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Ем нормално, мисленето в стил "аз да си взимам заплатката, пък ебал съм го" не е от вчера или днес :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Свърши, сега слънце изгря пак :mood (17): Имах чувството, че ще избие прозорците...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Ем нормално, мисленето в стил "аз да си взимам заплатката, пък ебал съм го" не е от вчера или днес :)

Знаех, че няма да ме разбереш. Просто ти докато си пил кафетата, аз съм учел и сега чрез знанията си взимам по 5-6 средни заплати на месец, а ти си пил кафетата преди, сега...а и като те гледам си си завършена пройдоха и занапред ще е така. Честито, посредствено човече! Редактирано на от tiesto

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Не вярвам че заплатата ти в държавен ВУЗ е 4 бона, ама както и да е, да си жив и здрав и да ги взимаш.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Толкова взимат професорите по принцип,друг е въпроса че нашият тука е менте. :mood (17):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
той не е професор, а асистент, баси, ако те взимат по толкова... Редактирано на от man.utd:forever

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Къде видяхте да съм написал, че това е заплатата ми? А хонорари? А издателска дейност? Ругайте на воля, то си е за вас. П.С. То ако можеше всеки да става асистент... Вижте първо какви изпити се държат и какви оценки се искат и тогава се впускайте в мечти. П.П.С Да питам само някой каза, че моята Тойота Камри е служебна.. моля, умолявам някой да ми посочи работодател в България, със служебни автомобили по 250+ коня. Ще ме отказвате наистина въобще да пиша, а само да чета. Редактирано на от tiesto

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Много добре знам как се става асистент, професоре. И те уверявам че ги имам и достатъчно голяма част от знанията и оценки, но искам да се развивам в по-различна насока отколкото да обучавам някакви афтър пубери, все пак инженерството е една от малкото специалности в които трябва да можеш да мислиш наистина логически, за разлика от правото ти, където е нужно само памет. От много прависти и икономисти е на тоя хал света в момента, малко мислешти хора. То и затова има дефицит на лекари и инженери в цял свят в момента и е претъпкан с юристи и подобни подхора. Аре да сменим темата за тъпите университети че ми дойде до гуша. Някакви идеи за първа кола, спрял съм се на Ауди Ц4, имайте предвид че няма да карам по много, аз не обичам да карам кола (не че не мога), ама повечето работодатели искат книжка и съм почти принуден, понеже това има много общо с компютрите разбираш ли.... Редактирано на от man.utd:forever

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
професора е фейк, може би е тип "баба Гуси" :mood (20):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Кривист ли си ? ПП Баси камъните обаче, кросинг шоу дето се вика на футболен език. ;) ПП2 Не че нещо ама тва крайно хейтърство до нищо хубаво не води. Редактирано на от man.utd:forever

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Знаех, че няма да ме разбереш. Просто ти докато си пил кафетата, аз съм учел и сега чрез знанията си взимам по 5-6 средни заплати на месец, а ти си пил кафетата преди, сега...а и като те гледам си си завършена пройдоха и занапред ще е така. Честито, посредствено човече!

Цялата ни система е менте, за това и хора като тебе сучат от нея. "издателска дейност"... nigga please... кво издаваш? задължителни диплянки по 100 странички, дето им викате учебници?

Имаше 1 смешник по информатика чак ми се разписваше на корицата, не пускал на изпит без учебник с подпис. И горд такъв, наперен, чак пожелания ми пише, все едно автографи раздава. Ей такива сте 90%.

До колкото ми се е загнездило в съзнанието си преподавател по право. Е, кажи ми, 1 адвокат не кърти ли повече кинти от 1 асистент? В България некадърниците стават асистенти, професори и доценти. Такава е просто системата. И мишоците. Щото да сучат. Да бозаят. Да им е лесно и да избиват яко комплексчета върху некви тъпи буци, каращи след 12 клас.

Знанията ти някога изобщо реализирал ли си ги на практика? Имаш ли планове изобщо да ги реализираш?

Имах и едни в ПУ по стопанско управление, дето и квартална бакалия не са управлявали. Да не говорим за тия по макро и микро икономика или за някви такива подобни.

Има едни преподаватели в УХТ пък, "технолози", дето вино само в мазата си са бъркали, ама и те там, професори и капацитети. :mood (17):

На 90% сте яко леш. Тъй че не ми се дуй като на дърт хуй вените колко пари взимаш, щото си смешник.

И постоянно ви компроментират, ти тука без друго яко се излагаш, пращаш средни пръсти на лични и тн... ония пияния нали го гледахме, как залита по коридорите. Махнаха ли го поне или няма сила на света в тая прогнила система, дето да махне някакъв усран до ушите алкохолик? :mood (17):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Гост
Темата е заключена