Jump to content

Препоръчани публикации

Важен мач, идващ покрай специфични условия и детайли. Честно казано, помислих си го още след мача с Барселона, че предвид контузиите, спада във формата, напрежението покрай ТОП 4 и загубата от Барселона(визирайки и мислите за Камп Ноу във вторник) - има риск от т.нар. закучване и някакъв Х(0-0 или 1-1). Отделно, че чисто статистически и двата отбора нямат Х в последните си мачове във всички турнири, а и в последните два мача помежду ни Уест Хем сериозно ни се противопоставиха.

Според мен есенцията е Оле да пусне т.нар. необременени от последните мачове играчи, които хем да покажат на какво са способни, макар и в края на сезона, хем и да се поддържа баланса на игровите минути. Ако ще се пускат едни и същи, макар, че мачът си е уникално важен и в подобни моменти повечето залагат на сигурното, то за какъв чеп ни е широчината и ротациите?

Минимум 4/6-та полеви резерви от Барселона трябва да са титуляри - Марсиал, Джеси, Мата, Перейра, Джоунс, Рохо. 

Често някои се шегуват с моето златно правило -  да вкараме минимум 2 гола, но утре за да сме сигурни, че ще вземем 3-те точки, просто трябва да го направим, хем да се отпушим малко, че напоследък именно липсата на вкарани 2 гола, ни изяжда и главите в крайна сметка!

Редактирано на от Smoothc

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Викаш за да бием трябва да бием. Ясно. Про тип от нашия анализатор отново.

• Хаха 1

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, H17MAN написа:

Викаш за да бием трябва да бием. Ясно. Про тип от нашия анализатор отново.

Викам, че да разчиташ на 1-0 вече не е работа! Най-вече, защото повечето отбори вече имат достатъчно самочувствие и класа, за да вкарат поне 1 гол. 

А конкретно Уест Хем имат възможности и за 1+1 гола. Но есенцията е, че Манчестър Юнайтед допуска интервала 0-2 гола и респективно вкарвайки редовно минимум 2 гола, на почти 100% си гарантираме минимум Х. Предпочитам да водим 2-1(до 80-та минута) и да ни пресират в края, отколкото да се закучи мача 0-0/1-1, онези да се затворят дълбоко и да бъхтим в търсене на победния гол, който и я падне, я не.

Но така или иначе, особено на Олд Трафорд и особено срещу отбори от 2-ро/3-то ниво, номерът е да водим поне 1-0 на полувремето. Характерно за домакинствата на големите отбори е, че резултатът на полувремето е 1-0 или 2-0 най-често.

От няколко години, чисто технически рамкирам мачовете на Юнайтед до минимум 2 гола да вкараме, което автоматично ме прави спокоен.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Принципно отбора има нужда от изразителна победа за самочувствие, дефакто няма да я постигне, защото няма качества и увереност

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

От този мач искам само победата, независимо от качеството и методиката на постигане. Ако е писано да е 1:0, така да е, но от всичко най-много искам да вкараме поне 2 гола! По възможност и през първото да единият от тях.

0:0 или негативен резултат за нас на полувремето...ще е много неприятно нещо и дано не се случи! 

0:0 и 1:1 на полувремето реално са все Х-ве, но фактът, че си отбелязал гол в единия случай, е ключов. 

Според мен Оле трябва да направи 5 промени от мача с Барселона, за да има достатъчно свежест и нови идеи. 

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Smoothc написа:

Предпочитам да водим 2-1(до 80-та минута) и да ни пресират в края, отколкото да се закучи мача 0-0/1-1

Не знам да има човек, който да не предпочита отбора му да води с гол в края на мача, отколкото да е Х, без значение голов или не. :D

• Хаха 2

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, Smoothc написа:

0:0 или негативен резултат за нас на полувремето...ще е много неприятно нещо и дано не се случи! 

0:0 и 1:1 на полувремето реално са все Х-ве, но фактът, че си отбелязал гол в единия случай, е ключов. 

Тотално се обърках в тази твоя логика

• +1 1

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

А ако отбележиш повече голове от опонента  съдията свири края на мача е най хубаво. Само при такъв развой ще взмем 3т.

Оле трябва задължително да втълпи това на момчетата . Дано осъзнава че само така може да запишем победа. Не знам не знам.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Колега, ключовата част е "и да ни пресират в края". Защото може и да не се случи, разбира се. И респективно това е контрапункт на другия вариант: 

Ние да се хвърлим в търсенето на победния гол в края. 

Обичам адреналина и драмата, но ако трябва да избирам(от двете злини грубо казано) по-добре да водим 2:1 и да чистим напосоки хаотично (както срещу ПСЖ) отколкото да се моля да вкараме победен гол. Все пак като се защитаваш на живот и смърт, можеш да си позволиш много елементи - нарочно чистене в тъч, умишлен фаул по-далеч от вратата с цел накъсване, забавяне на темпото с продължително задържане на топката, дори и назад към вратаря и пр., докато в търсенето на победния гол, особено в края - всичко става в пъти по-сложно отколкото и изобщо е било по време на мача, къде си бил 60-70 минути, че се сещаш да натискаш точно когато всичко е нажежено, играта също става по-твърда, сблъсъци, напрежение, реплики, картони и подобни елементи, които още повече изнервят търсещия гола отбор. 

• Хаха 1

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Thirteen написа:

При 2:2 е още по-ключово, защото си отбелязал 2 гола! 

А представи на полувремето е 3:3 ,според мен вече може да се считаме за победители,и второто вече да се пестим за Барса :mood(17):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Смутито мисля има право.След дълъг размисъл успя да ме убеди,че е по добре да водиш в края от колкото мача да е равен :mood(17):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Кво подценяване след 4 загуби от последните 5 мача.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, MOSHIC написа:

Тук очаквам подценяване и осиране.

Не мисля,че в момента сме в състояние да подценим дори и Хъдърсфийлд и Фулъм

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, MUnited1878 написа:

Тотално се обърках в тази твоя логика

Логиката е, че полудявам от 0:0 на полувремето на Олд Трафорд срещу средняците и слабаците. 

Разберете го, в модерния футбол първото полувреме се явява стратегически по-важното, особено пък на фона на нашия хал в последните години! Времената са други, отборите станаха по-богати и респективно по-силни(дори и малките), вече никой не чака никого, играят и се дървят при удобен момент. При Фърги грубо казано бяхме спокойни, че дори до 90-та минута да е 0-0, ще се вкара гол в продълженията, ако не днес, то следващия път, докато сега, вече никой не е застрахован! 

Нашата застраховка всъщност е 2+ гола. Независимо как и по кое време от мача се вкара 2-ри гол, аз съм спокоен. 

Защото предпочитам честно ви казвам, да паднем с 2-3, отколкото с 0-1 или 1-2. Да, звучи безумно, но е така. 

Защото случаите в които сме допускали 3+ гола са рядкост, докато случаите на 0-1 вкарани за нас - при Оле са по-редки, но след Фърги доминират много ярко, за жалост. А успоредно с това най-често допускаме 0-1 гола и заради това редим провали от 0-0, 1-1 или 0-1, 1-2 в 90% от всичките ни провали! 

+1 шибано голче ни спасяваше във всички тези ситуации. 

Ок, като ни опукат 0:2, 0:3 си мълча, случило се, но редовно да гледам тънки провали...просто полудях! 

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Тия ще ги бием с 2:1. Тъп мач ще е.

Барса ще ни бият с 2 ил и3:0. Зависи как им тръгне мачът, ако е само 1:0 на почивката, ще си ни бият на ходом без зор.

Евертън е 3:1 за тях.

Сити е 0:1 за тях

Челси е 1:1

И после доиграваме с две победи срещу слабаците. Това е общо взето.

• Благодаря 1
  • +1 1

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Уморени са нашите. Не са свикнали да играят футбол... :D Направиха 2-3 мача и клюмнаха. 

Очаквам победа, може би с 1-0. Абе знам ли, малко ми е мрачно последните мачове. Все едно пак тръгнахме назад... 

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Крал Артур каза мачовете, явно са фиксед. Пускайте темите за новия сезон. :D 

• Хаха 1

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Направо в Бета на точни.

Едва ли ще е далеч от истината.

Много зависи уикенда какво ще стане при Сити и Орките.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Аз съм го казал още в началото на сезона в интервюто с Пепа.

Нека вече да оставим Жозе намира. Много ти благодаря за чудесното интервю. Като за финал - къде виждаш Юнайтед в края на сезона? 

Независимо от всичко, аз винаги съм бил оптимист и вярващ в магията на Манчестър Юнайтед закодирана в ДНК-то на отбора, но в случая ще анализирам от неутрално-реалистична гледна точка, гарнирана и с нотка песимизъм.

Висша лига:
Максимум 3-то място.
Минимум 6-то място.
Реално: Борба за последната кота за Шампионската лига - 4-то място.
Крайно класиране: 4-ти или 5-ти.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Гост
Темата е заключена