Jump to content
Sign in to follow this  
Wolfram

Кога ще се завърне Ибрахимович?

Препоръчани публикации

[attachment=4817:zlatan.jpg]

https://www.facebook.com/ZlatanIbrahimovic/photos/a.204693916216684.52995.198744036811672/1217381151614617/?type=3&theater

Манчестър Юнайтед привлече шведския национален нападател Златан Ибрахимович

Ибрахимович, на 34, има 180 участия за Пари Сен-Жермен, отбелязвайки 156 гола. Спечелил е титлата в 4 различни държави, откак е започнал кариерата си в шведския Малмьо през 1999г. Златан има 116 участия за националния отбор, отбелязвайки 62 гола, като миналия месец обяви своето отказване от националния отбор.

Златан Ибрахимович каза:
"Много съм щастлив да се присъединя към Манчестър Юнайтед и нямам търпение да играя във Висшата Лига. Не иска и питане, че нямам търпение и да работя с Жозе Моуриньо още веднъж (двамата бяха заедно в Интер Милано). Той е фантастичен мениджър и аз съм готов за това ново и вълнуващо предизвикателство. Имал съм страхотна кариера досега, затова вече съм готов да създам много специални моменти в Англия."

Жозе Моуриньо каза:
"Златан не се нуждае от представяне. Статистиките говорят сами за себе си. Ибра е един от най-добрите нападатели в света и играч, който винаги дава 100 процента. Той е печелил най-големите първенства в света на футбола, сега има възможността да играе в най-добрата лига в света и аз знам, че той няма да пропусне тази възможност, като работи здраво и помогне на нашия отбор да спечелим трофеи. Сигурен съм, че неговия талант ще зарадва феновете на Олд Трафорд следващия сезон и че неговия опит ще бъде безценен за младите играчи в нашия състав!"

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Златан иска още трофеи 

Късният гол на Златан Ибрахимович във финала за EFL Cup на Уембли осигури победата на Манчестър Юнайтед, а нападателят не иска да спира само с този трофей. 

Спечелил вече Къмюнити Шийлд през август, Юнайтед все още се бори на три фронта, а шведът се е прицелил към още трофеи. 

Попитан дали винаги е бил победител, пред MUTV Златан заяви: "Така мисля. Където и да са бил, съм печелил и съм щастлив от това, защото имах дълга кариера. Фантастична при това. Преди да дойде в Англия, можеше да се задоволя с това и да съм щастлив. Но това съм аз, не съм задоволен, искам още. Все още изпитвам глад, дори и на този етап от кариерата ми." 

"Това е вторият ми трофей с клуба (след Къмюнити Шийлд) и съм супер щастлив. Дойдох да печеля и го правя. Саутхамптън играха много добре, а ние не се представихме както подобава. Но това не значи, че не са били добри. Да се върнеш в мача, след като губиш с 2-0, не е лесно, така че те се представиха добре. Поздравления за тях за представянето им, но трофея е в нашите ръце." 

"Чувството е невероятно, защото спечелихме. Мачът не беше лесен, опонентът беше добър, но всичко се свежда до победата. Няма значение колко си добър или колко си зле. Ако спечелиш, правиш това, което трябва и това е най-важното." 

Двата гола на Ибрахимович в мача означават, че той вече има 26 попадения през сезона във всички турнири. И той не се съмнявам, че е направил точният избор, присъединявайки се към Юнайтед. 

"Получих обаждане от Жозе Моуриньо - имам добри взаимоотношения с него и затова дойдох", добави Златан в интервю за Sky Sports. "Знам, че съм направил правилния избор. Предрекох какво ще направя. Аз дойдох - това е специалното." 

manutd.com 

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Златко не е ли малко нахален? Два трофея спечели, айде да запре малко  :mood (17):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Ибрахимович ще носи №10

Златан Ибрахимович продължава приключението си в Манчестър Юнайтед, след като подписа договор за една година с клуба и ще носи №10.

35-годишният Ибрахимович записа 46 мача и отбеляза 28 гола през изминалия сезон, преди да получи контузия в коляното.

Шведът е печелил титлите в четири различни страни, след като започна професионалната си кариера с Малмьо през 1999 г. 

Жозе Моуриньо заяви: „Радваме се, че възстановяването на Златан върви добре, а още повече се радваме, че ще разчитаме на опита и амбицията му и през този сезон. След доброто му представяне през миналата година, той заслужава нашето доверие и търпение. Не се съмнявам, че ще бъде изключително важен играч за нас през втората част от сезона.“

Златан Ибрахимович каза: „Връщам се да довърша започнатото. Намерението ми беше да остана, същото се отнася и за клуба. Нямам търпение да се завърна на Олд Трафорд, но знам, че ще трябва да почакам и да бъда сигурен, че съм готов. Работя усилено и ще продължава да го правят, за да бъда в най-добра форма, когато се завърна.“

manutd-bulgaria.com

++++

Ибрахимович: Ще се върна още по-добър

Златан Ибрахимович даде ексклузивно интервю за клубната телевизия MUTV, след като подписа нов едногодишен договор с Манчестър Юнайтед.

Ибрахимович отбеляза 28 гола в 46 мача за Червените Дяволи през сезон 2016/17, преди контузия в коляното да сложи край на кампанията му.

В специално интервю за MUTV шведският национал заяви, че възстановяването му върви добре, подчертавайки: „Когато се завърна на футболния терен, ще бъда дори по-добър от преди. Не се връщам, за да бъда това, което съм. Връщам се, за да бъда по-добра версия. Представете си каква ще бъде!“

Новата десетка на Юнайтед също разкри и любовта си към град Манчестър и неговите жители. Той е изключително амбициран и има специално послание към феновете.

„Много съм щастлив“, заяви Златан. „Това беше част от плана ми, да остана в Юнайтед. Веднага щом съм готов, отново ще облека червената фланелка и ще продължа делото си от миналия сезон.“

„Мотивиран съм и нямам търпение да стъпя отново на Олд Трафорд. Обичам, когато хората се радват и именно на това ще се наслаждавам, когато отново вкарам гол.“

manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Кога ще се завърне Ибрахимович? 

Жозе Моуриньо отказа да отговори кога точно Златан Ибрахимович ще се завърне в игра, но се надява да разчита на нападателя след Коледа.

Ибрахимович подписа нов едногодишен договор с Червените Дяволи и в момента се възстановява от контузия в коляното, която получи през миналогодишната кампания.

Шведският нападател беше основна тема по време на петъчната пресконференция на Моуриньо, който потвърди, че Ибра ще бъде включен в състава за Шампионската Лига.

„Той няма да бъде готов за груповата фаза на Шампионската Лига“, заяви босът. „Не мисля, че има някакъв шанс за това.“

„Дали има място в списъка за него? Да, има, няма да извадим никой, за да впишем него. Но не мисля, че Златан ще играе в груповата фаза на турнира. Надявам се да бъде на разположение за елиминационната фаза, но за това, ние ще трябва да завършим първи или втори в групата си.“

Попитан кога може да очакваме завръщането на Ибрахимович, Жозе отговори: „Не искам да мисля за това. Не съм говорил нито с него, нито с медицинския екип за това. Мисля само, че той ще бъде допълнение към отбора ни през втората част на сезона.“

„Когато говорим за втората част на кампания, имаме предвид януари, след Коледа. Но нямам никаква идея и мисля, че е хубаво да не мислим за това. Нека го оставим да се възстановява и да се завърне, когато е наистина готов.“

Моуриньо е радостен, че си осигури услугите на Ибрахимович и похвали нападателя за желанието му да се възстанови и отново да играе за Манчестър Юнайтед.

„Много съм щастлив, че той ще бъде при нас, защото това показва колко голям играч е той и колко голям е този клуб“, заяви мениджърът. „За него щеше да бъде много лесно да се сбогува. Да каже, че това му е достатъчно, един европейски трофей, успех в Манчестър Юнайтед, сериозна контузия и довиждане. Той не прави така.“

„Той иска да следва мечтите си и той иска да играе футбол на най-високо ниво. Това показва какъв невероятен характер.“

„Това показва и голям е този клуб. Клуб като Манчестър Юнайтед, според мен, трябва да показва колко голям е в детайли, а това е голям, голям детайл. Играч се контузва, носейки екипа и борейки се за Манчестър Юнайтед, клубът трябва да бъде до него. Аз съм много щастлив както за клуба, така и за играча.“

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Sign in to follow this