Jump to content
Wolfram

Златан Ибрахимович

103 потребители са гласували

Нямате право да гласувате или да виждате резултатите от гласуването. Please sign in or register to vote in this poll.

Препоръчани публикации

преди 49 минути, Thirteen написа:

Гледайки уикипедия, златан е в юве до 2006-та, след което преминава в интер. Юве 2006-та ги пращат в серия Б. 

Да си беше седял в серия Б, като е много отворен :mood(17):

Тогава имаха Божиньо ;д

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Златан Ибрахимович: Манчестър Юнайтед и аз

Не бях напълно сигурен, че ще играя в Англия, но когато взех решението, че ще го направя, за мен бе кристално ясно, че има само един отбор, за който бих играл.

Юнайтед.

Това е отборът, с който искам да блесна. Това е отборът, който ми харесва.

Разбира се, винаги съм усещал Юнайтед. Човек, който не познава Юнайтед, не е чувал за футбол изобщо. Всеки, който познава футбола, знае за Юнайтед. Спомням си, че ги гледах, разбира се. Спомням си 1999 година срещу Байерн, този луд финал в Шампионска лига. Спомням си, че Теди Шерингам влезе и се разписа, Солскяер вкара и така загубиха трофея, за да го спечелят след няколко минути. Разбира се, не само през 1999 година, винаги съм следял внимателно Юнайтед. Имаше вълни след вълни на успех, които бяха запомнящи се, Фъргюсън доминираше във Висшата лига.

И те винаги бяха в тези червени фланелки ...

Помислих си: мога да нося тази фланелка много добре, защото не е прекалено тежка за мен.

Преди Юнайтед играх за много големи отбори, където това напрежение се усеща. Трябва да се представяш на ниво, да показваш резултати или иначе някой друг ще дойде и ще свърши твоята работа.

Но това ми харесва. Чувствам се комфортно в тези ситуации. Наслаждавам се на това, кара ме да се чувствам гладен, знаейки, че е необходимо, че трябва да се представям на ниво, че трябва да се подготвям и да се обучавам за това, и да бъда готов.

Трябва да мислиш за всичко като едно цяло, а не само за нещо конкретно което води до друго. Ако се фокусираш върху едно, тогава се проваляш във всичко останало, защото това е съвкупност от много неща. Наистина се наслаждавам на това, защото ме кара да се чувствам на върха. Когато успееш при тези обстоятелства, чувството е още по-приятно.

Да отида в Юнайтед беше нещо огромно за мен, а когато се присъединя към един клуб, аз се опитвам да окажа своето влияние. Това е важно, когато идваш в клуба с много воля, много глад за успехи, но в моя случай и с много очаквания и голям натиск върху мен самия. В тези моменти аз израствам, защото така искам да бъде, така ми харесва.

Спомням си първия си мач за Юнайтед. Имахме приятелски мач срещу Галатасарай в Швеция.

ОК, сега сте в моята страна. Започвам първия си мач с Юнайтед и след три минути стигнах до гол.

Дори ако е просто приятелски мач, трябва да го направиш. Трябва да се приспособиш възможно най-бързо. Когато дойдеш в такъв голям клуб, не знам колко дълго биха могли да си позволят да бъдат търпеливи, за да се адаптираш. Трябва да се приспособиш възможно най-бързо. Така и се опитах да направя. Работех, опитвах се да правя нещата по моя си начин, все още свиквах с отбора, адаптирах се към философията на треньора и към клуба и нямах проблеми с тези неща, защото съм професионалист. Обичам да се старая, да следвам инструкции, в същото време обичам да правя нещата, в които знам, че съм добър и да се опитвам да помогна на отбора по най-добрия начин.

Все пак всички се изказваха, мислейки, че знаят всичко.

Моето предизвикателство бе възрастта на която пристигнах в Англия, когато всички казваха, че не съм достатъчно добър и всички тези глупости. Но на мен тези неща ми харесват, защото ме предизвикват, дават ми адреналин. След три месеца всички изядоха собствените си думи. Имах нужда от нови хейтъри, защото всички стари се превърнаха в мои нови фенове!

О, а феновете на Юнайтед, между другото … те са невероятни. Не казвам това, защото играх за Юнайтед. Сега знам, защото бях на тяхна страна и познавам усещането, което те създават. Не е нужно да се подмазвам, но феновете са просто невероятни. Спомням си първия си мач във Висшата лига в Борнемут, вкарах и феновете пееха моята песен в продължение на 45 минути. След 20 минути аз бях като: момчета, моля, моята игра в момента не е на топ ниво. Изчакайте докато отново съм на върха, чакайте и ще видите! Но вътрешно чувството бе като: по дяволите, това е фантастично!

Те наистина оцениха това, което направих и бяха благодарни. Това е най-доброто признание, което един футболист може да получи, защото когато направиш нещо и получиш този отговор от феновете, това е невероятно. Те са 50 процента от всичко, което правим. Представете си, че играете на празен стадион… няма да играете. „Олд Трафорд“ винаги бе пълен. Винаги. Феновете се появяваха във всеки гостуващ мач, винаги ни поддържаха.

Когато получаваш тази подкрепа, това те кара да им даваш повече. Ние им дължахме това. Това ме предизвикваше  през целия сезон да спечеля трофеите, не само самия факт, че, разбира се, исках да ги спечеля.

Спомням си как излязох на Уембли за финала на Купата на Лигата и видях червените фланелки навсякъде. И шумът… уау. Както вече казах, това те предизвиква още повече. Това те кара да играеш. Така в този ден вкарах два гола и спечелихме купата. Точно както казах и че ще направим.

Където и да съм бил преди Юнайтед, аз печелех и за мен бе удоволствие това да се случи отново в Англия. Победата е в моето ДНК, трябва да спечеля - това е моят манталитет. Мразя да губя. Не съм лош губещ, но мразя да губи и обичам да печеля. Казах, че ще спечелим и спечелихме два големи трофея. Това говори само за себе си.

• Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • +1 1

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Голям е Златан, много голям. Жало, че са изчезващи тези характери, да не кажем, че вече ги няма. Изключително съм радостен, че го видях да носи емблемата на Манчестър Юнайтед.

• Харесвам 1
  • +1 2

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Доста глупости е наговорил. Виж му цялото интервю. Включае и за Фъргюсън. Че едва ли не успехите му в миналото пречели на клуба. Някъв тотален нонсенс от Златко.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

изгледах го и разбирам на къде бие, може би не се е изказал правилно.

имаше предвид, че новите хора трябва да се оттърсят от сянката на фъргюсън и да спрат да си мислят, че няма ли го ние повече голям успех няма да имаме и приключваме като голям клуб.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Аз не мисля, че на който и да е след Фърги му е пречела сянката му. Пречеха им тяхното упорство и твърдоглавост. Пълна глупост е казаното от Златко. Разбирам сър Алекс да припка нон-стоп около отбора и да се меси на мениджърите, ама знаем че това далеч не е така и като цяло човекът си гледа здравето и старините и е просто един ВИП зрител в ложите и толкова.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Не се различава много от пъндитите от клас 92...аре бегай ве наемник

п.п

Баш за най-безочливата постъпка някога случвала се в клуба тръгнал да ми ръси мозък...

О,уейт...Мино Свинята беше общото между тях

Редактирано на от Glorious Dogg
  • +1 1

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

54519977_1837748152996399_56368865816094

Защитник на МоуринЯ ли го играе,че не разбирам

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Е то е ясно, че го играе такъв. Отделно, че е лизач на Сетубалеца, а и е и бая гъст с Погбичката, а Скоулси не му спестяваше критиките на Лабилето, когато се влачеше и мърдосваше по терена. Изобщо Златанчо да си гледа старините в ЛА и да гледа поне тоя сезон да се класират Галакси в плейофите, Юнайтед нека го остави на мира. Не виждам какво лошо има някой да си изказва мнението за клуба. Клас 92 затова ги канят по студията- да изказват мнение. И е хубаво да бъдат обективни. Не като бившите играчи на орките- дебили като Сунес, Фил Томпсън, Макманамън и т.н., дето никога не критикуват клуба и говорят пълни тъпотии-отделно са и супер пристрастни и нагли.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

бай златко ги захапа яко и е за мен е прав, всички тези по студията не спират да сипват помия и да си прокарват "агендите" в прайм тайм.

аз също смятам, че доста от тях са обидени, че не са в клуба по никъв начин и заради това сипват яко.

• -1 1

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

А дали въобще те искат да заемат няква роля в клуба ? Повечето от тях са акционери и си развиват техен клуб,други са треньори,трети се изживяват като коментатори...нека си връща каквото има там и пригажда към Моуриньо,нямам против ама да дълбае чак до Сър-о и да оневинява мишкарската постъпка на Погба продиктувана от неговия стар приятел Райола с някви дебилни нелепици и доводи от камбанарията на приятелския им кръг...много жалко,така или иначе остава никой за този клуб.

• +1 3

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Истината е някъде посредата, според мен. Отчасти Златан е прав, отчасти някои от Class of '92. За мен те няма как да са винаги обективни, то няма как ние да сме обективни и точно факторът Фърги и познаването само на един клуб, един тип философия за играта, един мениджър и т.н. е причината за това. То се и вижда точно при едни определени - взимайки един клуб и правейки опити да копират онова което сър Алекс направи, опити да копират неговия модел, защото те друг не познават и свой модел нямат На тях, а и на нас феновете ни е трудно да погледнем нещата отстрани, трудно ни е да осъзнаем, че колкото и велик да бе сър Алекс си има и минуси това толкова години един мениджър да властва в клуба. Не за друго, бога ми само благодарности към този човек, но станахме зависими от него и ето къде се губи обективизмът на моменти. Скоулси, Гари, Гигс на моменти прекаляваха със сипванията, по мое мнение. В един момент имах чувството, че точно като нас обикновените фенове си сипват на едни и същи играчи ей така по навик, защото просто са бясни, че нещата не вървят и виновници трябва да има. В същото време едни определени играчи бяха защитавани винаги и естествено все англичани. Та къде отиде обективното им мнение?!

От друга страна Златан не е прав да говори за неща които са му твърде чужди - моите уважения, ама не малко отбори смени, пък било то с цел търсене на нови предизвикателства. Но и да останеш в един голям клуб за повече от десетина години е не по-малко предизвикателство. И предвид кой му е агентът - айде, моля, пак ми бяга леко обективността! 

Какво очаквах аз от легендите на клуба през този изключително тежък за отбора период?! Критика - да, когато е нужна, но и подкрепа, повече подкрепа от показаната до момента от някои. Истински фенове, които ги боли да гледат къде се намира отборът в класирането и как кръвните врагове се справят по-добре от нас?! Които ненавиждат стила на игра който дълго време бе налаган ... Какво направиха те?! Плюха по играчи много често с повод, но и колко пъти без повод, знаейки за ситуацията в съблекалнята, за неразбирателството между мениджър и играчи, за апатията която бе обхванала някои точно заради тази отблъстваща игра която те не можеха да гледат. Да видиш един смачкан отбор и да плюеш по него ... някак си не ми се вписва в идеята за съпорт. Те кога са били в тази ситуация?! Точно никога? Никога, защото бяха щастливци да играят за мениджър който знае как да си мотивира играчите, как да изкара най-доброто от тях и който им даде шанса да бъдат на върха. Естествено те са вложили своя труд, дали са своите жертви за това, но разликата е огромна. Най-бруталната критика дойде точно от накои от своите, което на мен ми се видя прекалено. Може би единственият не минал границата бе Рио ... и не го казвам, защото ми е любимец. Той също на моменти щади твърде много пък англетата.

Така, че като искат да са пундитс и в същото време да съпортват, да работят повечко над това да намерят баланса между двете, че на моменти сериозно го изтървават. Няма как да си пундит когато ти изнася и после като те критикуват за липса на обективност да кажеш, че съпортваш. Като мениджъри ги видяхме ... всъщност и Оле е бил гост коментатор и разликата се видя - съвсем адекватни изказвания, но той и като мениджър е в пъти по-адекватен от Гари и Скоулси както се видя. :mood(17): Обичам си ги всичките, ама и те грешат и не си го признават.

Редактирано на от Lanna
  • Харесвам 1

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Скоулс >>> наемника! 

Те не са в студиото да лижст гъза на Моу и Ибра. 

• +1 1

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

не, просто трябва да му намерим подходящия атакуващ треньор, който да разгърне светлите му лъчи.

все пак може да гледа и тренировките на гуардиола в ютуб, също помага.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Просто трябва да му намерим подходящ отбор от Чемпиъншип и всичко ще си дойде на мястото. 

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове