Jump to content
Sign in to follow this  
Pepinka

Христо Стоичков говори за Жозе

Оцени тази тема

Препоръчани публикации

Моуриньо е новият мениджър на Юнайтед

Жозе Моуриньо е новият мениджър на Манчестър Юнайтед, подписвайки тригодишен договор с опция да остане в клуба поне до 2020г.

53-годишният Жозе е ръководил отбори от най-високото ниво на европейския футбол повече от десетилетие и е спечелил титли и купи в четири различни страни (Португалия, Англия, Италия и Испания), включително и два пъти Шампионската Лига - през 2004 с Порто и през 2010 с Интер.

При обявяване на новината за назначаването Ед Уудуард заяви: "Жозе определено е най-добрият мениджър в днешно време. Печелил е трофеи и е вдъхновявал играчи из Европа, а освен това познава Висшата Лига доста добре, печелил я е три пъти."

"Искам да използвам тази възможност да го приветствам в Манчестър Юнайтед. Успехите, които е пожънал, са идеални, за да поведе клуба напред."

Жозе Моуриньо каза: "Да стана мениджър на Манчестър Юнайтед е изключителна чест в тази игра. Това клуб, който е познат и уважаван по света. Има загадъчност и романтика около Юнайтед, с които никой друг клуб не може да се сравнява."

"Винаги съм имал aфинитет към Олд Трафорд, той е бил домакин на някои важни моменти за мен в кариерата ми и винаги съм се радвал на разбирателство с феновете на Юнайтед. Очаквам с нетърпение да бъда техен мениджър и да се наслаждавам на великолепната им подкрепа в следващите години."

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Жозе: Аз съм там, където искам да бъда

Жозе Моуриньо настоя, че е "там, където искам да бъда", когато официално бе представен като мениджър на Манчестър Юнайтед.

Във вторник сутринта новият мениджър на Червените Дяволи беше представен пред медии на Олд Трафорд и изрази задоволството си да получи работата, "която всички искат".

"Трудно ми е да опиша и да намеря точните думи за този клуб. Не харесвам определението като "мечтана работа", която хората използват. Това не е мечтана работа, това е реалност - аз съм мениджърът на Манчестър Юнайтед. Реалността е, че това е работа, която всички искат, но не много хора получават. Аз обаче я получих", заяви ентусиазирано той.

"Знам отговорността, очакванията, наследството и всичко това, което е било преди мен в този клуб. Знам какво очакват феновете от мен и това предизвикателство не ме прави неспокоен, защото в последните десет години съм живял с очакванията на големите клубове."

"Вярвам, че това е точният момент в кариерата му, когато се чувствам добре подготвен и стабилен, с огромна мотивация. Мога да кажа, че съм там, където искам да бъда. Искам да съм в този клуб, в тази страна, във Висшата Лига и в купите."

Моуриньо също така говори и за желанието, както лично, така и отборно, да осигури завръщането на Червените Дяволи в Шампионската Лига възможно най-скоро.

"Малко съм разочарован, че няма да съм в Шампионската Лига, тъй като не крия, че гоня рекорда на Сър Алекс в това състезание - броят мачове като мениджър. В момента съм около 130 мача, може би малко повече или по-малко. Надявам се, че само един сезон няма да бъдем там", добави португалецът.

"Казвам "ние", защото този клуб е много по-важен от мен. Ман Юнайтед е клуб за Шампионската Лига и трябва да направим така, че през юли 2017, вместо да очакваме жребия за Лига Европа, да се подготвяме за жребия за груповата фаза на Шампионската Лига."

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Моу: Всичко започва с феновете

Жозе Моуриньо заяви, че опонентите на Юнайтед няма да имат шанс при гостуванията си на Олд Трафорд, ако феновете изиграят своята роля и подкрепят бурно отбора.

Босът очаква с нетърпения първия си домакински мач в лигата срещу Саутхамптън в петък вечер и изглежда уверен, че отборът му може да бъде също толкова респектираш у дома, както и предишните му клубове през годините.

Попитан дали може да превърне Театъра на мечтите отново в крепост, мениджърът заяви: "Аз не, но отборът - да. Феновете също може да помогнат за това."

"Всичко започва там: връзката между отбора и феновете. Ако няколко хиляди гостуващи фенове могат да вдигат повече шум от 70 000, то тогава имаме проблем. Това ще означава, че няма връзка между отбора и привържениците. Ако има връзка, то тогава наистина Олд Трафорд ще се превърна в крепост отново."

"Всичко започва с връзката между отбор и фенове. Начинът, по който отборът играе, по който се държи, психическият подход и, ако фенове изиграят своята роля, то тогава опонентите ни нямат да имат шанс."

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Моуриньо изрази искрената си благодарност към Блинд 

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Жозе Моуриньо се отблагодари на Дейли Блинд с чудесен комплимент след като холандецът финализира своето завръщане в Аякс.

Гъвкавият защитник се върна в клуба, който напусна, за да премине в Юнайтед преди четири години, след като помогна на Червените дяволи да спечелят още трофеи през престоя му в Манчестър.

„Бих искал да кажа голямо благодаря на Дейли Блинд за всичко което направи за клуба откакто се присъедини през 2014“, заяви босът пред ManUtd.com.

„Трябва да кажа, че за моите 18 години като мениджър, Дейли е един от най-професионалните играчи, както на терена, така и извън него, с които имах удовоствието да работя.“

„Бих искал да се възползвам от възможността да му пожелая всичко най-добро при завръщането му в неговия юношески клуб, Аякс, и да му благодаря от цялото си сърце за неговата отдаденост и отговорно отношение през последните два сезона.“

Блинд, чийто баща Дани бе изключително успешен играч за Аякс и Холандия, записа 141 участия за Червените Дяволи и се представи отлично в спечеления финал за Лига Европа през 2017 срещу клуба, в който се завърна.

Блинд, който подписа четиригодишен договор в холандската столица, заяви по-рано: „Да играя за най-големият клуб на света с такава история, означава много за мен. Имах четири прекрасни години с четири трофея.“

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Новият екип на Жозе Моуриньо 

Турнето на Манчестър Юнайтед в Съединените щати е важен период не само за играчите, но и за новия треньорски екип.

Причина за промените в екипа, стана напускането на дългогодишния помощник на Жозе Моуриньо Ру Фария в края на миналия сезона. Бившият капитан на Червените Дяволи Майкъл Карик, треньорът на Академията Кийрън МакКена и новият треньор Стефано Рапети са новите помощници на Моуриньо.

В интервю за клубната телевизия MUTV Жозе заяви, че е радостен да работи заедно с някои добре познати лица.

"Познавам ги всички по различни причини и при различни обстоятелства", коментира Жозе. "Рапети беше мой асистент в Интер за два сезон между 2009-2011. Работи ли сме заедно, така че се познаваме добре. Но за следващите седем или осем години, когато аз работих в Мадрид, Челси и Юнатед, той отиде в Емполи и Сампдория."

"Майкъл, разбира се, го познавам доста добре и той ме познава. Той беше играчи, а сега прави първи стъпки в треньорството. Това е важен период за него, за да израстне и да се чувства добре в новата си роля."

"Кийрън го познавам от клуба и знам, че има потенциал. Точно за това реших да го взема при мен в първия отбор. За него е добре, че една част от състава на турнето са негови момчета от миналия сезон. Това е добре за неговата увереност, та когато започне да работи с целия състав, вече ще се е адаптирал."

ManUtd-Bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Христо Стоичков говори за Жозе 

Христо Стоичков наскоро посети тренировъчната база на Юнайтед в Керингтън като представител на американския телевизионен канал Univision. 

Българинът игра под ръководството на Жозе Моуриньо в Барселона, а през сезон 1994/95 игра срещу Червените Дяволи в груповата фаза на Шампионската Лига. На Ноу Камп Юнайтед бе победен с 4-0, като Стоичков отбеляза два от головете. 

В ексклузивно интервю за клубната телевизия MUTV, Стоичков беше радостен да се срещне с Жозе и обясни защо португалецът е правилният човек да ръководи и да доразвие "диамантите", с които разполага. 

"Има нещо много специално за мен да съм тук, а и доста лично, защото с Жозе сме много добри приятели", заяви Стоичков. "Той беше мой треньор в Барселона през 1996/97, а след това и през 1998. Радвам се, че съм за първи път тук, в тренировъчната база на Юнайтед, която е изключителна, между другото." 

"Мисля, че Юнайтед имат предимство като клуб. В лицето на Жозе Моуриньо те имат мениджър, който печели трофеи. Печелил е Шампионската Лига с Порто и Интер и голямата му мечта като мениджър на Юнайтед, определено, е да спечели турнира отново." 

"Смятам, че той разполага с отбор пълен със звезди и сега тези играчи трябва да дадат малко от себе си, за да могат да спечелят Шампионската Лига. Ювентус и Манчестър Юнайед, без съмнение, ще завършат на първите две места в групата си. Ключът е да минеш групите. След като вече си ги преминал, нещата стават различни, защото вече се играе мач за мач. Смятам, че Юнайтед имат достатъно добър състав, за да вярват, че могат да извървят целия път до финала на Шампионската Лига." 

Стоичков е впечатлен как Сър Алекс Фъргюсън е успял да дава шанс на млади надежди в първия отбор, макар че през 1994 г. имаше правило, ограничаващо наличието на чужденци в отборите. Българинът смята, че това е една чудесна политика, която клубът изповядва. 

"Тогава в Барселна наистина имахме впечатляващ отбор с изключителни футболисти", добави той. "Първият мач тук на Олд Трафорд беше доста труден и завършихме 2-2. В двубоя на Ноу Камп нещата бяха малко по-различни, защото променихме динамиката на играта си и атакувахме много повече. Тогава аз имах късмета да отбележа два гола, като единият беше моят 100-те с екипа на Барса, така че бях много щастлив." 

"Да, чужденците, които играеха тук, бяха важни, но мисля, че когато Фъргюсън ръководеше отбора, той разчиташе на много младежи. Голяма част от тях бяха от академията на клуба. Така мениджърът по-лесно можеше да реализира идеите си. Как иска отборът да играе и как да тренира. Днес има доста чужденци, които също са важни, но също така трасферните суми са доста по-високи. Но това, че играчите са скъпи, не означава, че ще си вършат работата." 

"Трябва да знаеш как да ръководиш колектива. Защото вярвам, че сега, много повече от всякога, Манчестър Юнайтед разполага с диаманти. Страхотни млади и обещаващи играчи, които имат треньор, който е победител. Жозе Моуриньо е чудесен треньор, който го е грижа за всичко." 

"Треньор, който се концентрира върху всеки един от играчите си. Върху движението им и тактиката, с която ще играят. Смятам, че Манчестър Юнайтед има много млад отбор, с много качествени играчи, които просто трябва да бъдат доразвити." 

"Клубът разполага с чудесен отбор, който в момента може да не се представя добре, но смятам, че след една-две години този тим определено ще бъде сред водещите." 

"Не обичам да сравнявам настоящето с миналото, защото, ако ги сравняваш, това значи, че нямаш уважение както към миналото, така и към настоящето", заяви Стоичков. "В днешно време играчите трябва да имат големи сърца. Трябва да имат състезателен дух, трябва да се борят за фланелката, защото тя е много важна. Няма значение дали е на Барселона или на Манчестър Юнайтед, или на Интер, или на Ювентус." 

"Когато излезеш на терена, трябва да го правиш с бистър ум. Да се опиташ да спечелиш двубоя. Трябва да имаш способността и смелостта да покажеш, че си в този отбор."

"Мисля, че младите играчи трябва да се научат, да гледат мачове от преди 10 или 15 години и да видят как се играеше тогава. Да видят как футболистите се отнасяха към работата си. Сега всички млади играчи са запленение от айпадите си, телефоните си, Инстаграм или Фейсбук. Сякаш са загубили връзка с харизмата на футбола. Има повече публичност в днешно време, рекламата също заема голяма част от футбола. Оставяме играчите с по-малко време за тренировка." 

Стоичков твърди, че влиянието на Жозе върху играчите му ще извлече ползи в дългосрочен план, ако те възприемат методите му. 

"Младите играчи трябва да работят, да разбират играта и всяко нейно развитие", заяви българинът. "Как трябва да атакуват, как да се защитават. Кога трябва да си спечелят пряк свободен удар или дузпа." 

"Младите играчите в Юнайтед разполагат с истинско богатство. Имат мениджър, който ги обича. Мениджър, който поема отговорност за тях. Смятам, че тези млади играчи трябва да играят за мениджъра си. Защото треньорът е като техен баща." 

"Точно по тази причина, мисля, че играчите трябва да демонстрират на Жозе Моуриньо: 'Аз имам способностите и гордостта да играя за Манчестър Юнайтед.' На мнение съм, че когато всички са заедно, като едно цяло, е по-лесно за Манчестър Юнайтед да печели мачове и трофеи". 

ManUtd-Bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Pepinka каза:

"Мисля, че младите играчи трябва да се научат, да гледат мачове от преди 10 или 15 години и да видят как се играеше тогава. Да видят как футболистите се отнасяха към работата си. Сега всички млади играчи са запленение от айпадите си, телефоните си, Инстаграм или Фейсбук. Сякаш са загубили връзка с харизмата на футбола. Има повече публичност в днешно време, рекламата също заема голяма част от футбола. Оставяме играчите с по-малко време за тренировка." 

That's what matters!

• +1 1

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове