Jump to content
Wolfram

Жозе Моуриньо

Препоръчани публикации

Да, между другото и на мен ми стана странно, че Моу едва ли не "изгонил" Песоглавеца. Съвсем сам си тръгна наистина. Обаче пък през 2007-ма Сър Фърги изгони Моу :D :D затова вече съм сигурен.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

1 титла за 4 сезона срещу 3 за Барса не виждам как е спиране на хегемония, но щом казваш....А Гуардиола не си е давал никаква оставка, още повече пък заради Моуриньо. Имаше противоречия със Сандро Росей и затова напусна САМ. Убеждаваха го да остане, но не искаше. Хубаво е да се пишат факти, а не свободни съчинения.

:shocked:  Наистина добре би било да се пишат факти. През 2-3 месеца я споменаваш тая глупост. 

Освен това Реал за последните почти 10 години само под негово ръководство спечелиха титлата. А колко време не бяха минавали 1/8 финал в ШЛ... 

Редактирано на от Shinji

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Моу спечели с Реал ако не се лъжа Лигата и купата на краля,но определено се очакваше повече от него там.Пеп го видяхме като пое Байряма,който тогава мачкаше наред.Казваше как нямало шанс да отпаднат от Атлетико..Миналата година Барса му показа също.Отиде в Сити при парите, ще го видим там какво ще направи

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Пепина пое най-силното поколение на Испания в историята + гения Меси. Отиде в Байерн, които си мачкаха без него, първенство с нулева конкуренция. Сега в Сити е малко по-различно, защото бая им се амортизира състава и трябва доста подмяна. Но се очаква да раздава 5-ци на Стоук и Съндърланд.

Ние пък взимаме мениджър, който беше изритан с шутове от Моста. Нещо не се връзва много.......нямаме право на 3-та грешка след Фъргюсън. 

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

1 титла за 4 сезона срещу 3 за Барса не виждам как е спиране на хегемония, но щом казваш....А Гуардиола не си е давал никаква оставка, още повече пък заради Моуриньо. Имаше противоречия със Сандро Росей и затова напусна САМ. Убеждаваха го да остане, но не искаше. Хубаво е да се пишат факти, а не свободни съчинения.

Ако си спечелил 3 титли подред и някой те спре да спечелиш четвъртата, как му се вика на това? Написах хегемония защото не се сещам за друга дума, може би доминация трябваше?

Щом според теб, отпадането от Челси в ШЛ и загубата на титлата от Реал Мадрид не е оказало влияние в "решението му" сам да напусне, си е твоя работа. Аз лично на заучени фрази за пред медиите не вярвам.

Реално той обяви, че се е уморил, нали така? А не че имал неразбирателство с Росей, който му е попречил да продаде Алвеш, Фабрегас и Пике защото не отговаряли на изискванията.

Не казвам, че това е единствената причина, но е една от причините да напусне. Дали ако бяха станали шампиони за четвърти път щеше да напусне? Не мисля.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Гуардиола се знаеше, че ще напусне Барса още зимата тогава, демек 5-6 месеца преди края на сезона. Той беше доведен от Лапорта в Барса, беше си негово протеже и негов доверен човек. Росей и Лапорта грам не се разбираха и бяха в тиха война. Отделно Пеп винаги е казвал, че според него максимално успешния цикъл на един треньор в даден клуб е 3-4 сезона. След това се изчерпвал и било по-добре да се търси промяна. Разбира се, един сър Алекс би се изсмял на подобно твърдение, но само той. Както виждаме, друг такъв няма. Венгер не го броим, той е всичко друго, но не и успешен последните 10 години. Така че може и да има право Гуардиола в твърдението си. И на Етихад надали ще се задържи повече от 3-4 сезона.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

С Лапорта също не се е разбирал добре, но е намирал начин да работят заедно.

Дали ако беше станал шампион на Испания за четвърти пореден път и/или беше спечелил ШЛ щеше да напусне в края на сезона?

Между другото доста критики понесе относно стила на отбора в този четвърти сезон. Прекалено много съвпадения за моя вкус.

Over his four-year tenure, Pep had been expected to act as coach, club spokesperson, virtual president and even travel co-ordinator. During that time he had also struggled to remain on good terms with two successive presidents.

He had found in Joan Laporta a dynamic but pushy man who possessed volcanic energy and who could be supportive one minute and undermining the next. Electric, contradictory – occasionally lewd.

Sandro Rosell was different and Pep quickly discovered that the new president’s smiling demeanour concealed the cold, treacherous heart of a bureaucrat. Guardiola balanced the at-times hysterical behaviour of Laporta with his own calm sobriety. He coped with Rosell’s sanctimonious posturing by injecting an overdose of his own energy.

Relations with neither president were simple. Pep managed to deal calmly and quietly with Laporta’s histrionic outbursts. Although the two men were not close, the coach appreciated the opportunities the president had given him. Laporta had initially appointed Guardiola as Barcelona B coach and Pep had been hugely successful there, bringing the team up from the tough Third Division, an achievement he still considers one of his greatest successes. His gratitude to Laporta was absolutely sincere and also extended to the sports director, his old colleague from Cruyff’s 'Dream Team', the elusive winger, Txiki Begiristain.

The triumphs of Laporta’s period in charge, however, concealed the struggles and skirmishes going on behind the scenes.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Беше намекнал много преди края на сезона, че няма да продължи, независимо какво ще стане. Както и стана с Байерн тоя сезон. Можеш да провериш, има интернет, сайтовете си имат архиви, статиите си седят. Защо спорим за неща, които не са никаква тайна ?

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Ако Пеп е имал намерение да напуска, щеше да напусне, независимо дали през Май е спечелил требъл. Като се замисли човек, доста по-вероятно е да реши да остане още един сезон, за да може да се опита да си тръгне на върха (титла или ШЛ, или и двете), от колкото да си тръгва от подножието му. В общи линии това са безсмислени спорове, при които никога няма да се достигне до консенсус. Сега и двамата се сблъскват в съревнование във възможно най-трудното първенство, където и няма да менажират отбори, които са на светлинни години пред останалите, така че ще видим кой кого.   

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Хора, с никого не искам да споря, просто изразявам личното си мнение за треньора Пеп Гуардиола, защото много го величаят тук. Всеки си има виждане по темата.

Просто ми е странно, как три години печели кажи речи всичко и не се умори, но на четвъртата когато не можа, много му дойде и напусна.

Факт е, че обявиха напускането му след отпадането от Челси и вече загубена титла. Факт е, че беше казал, че напрежението създадено от Моуриньо му идва в повече.

Тоест, явно Моу го е стресирал доста. Щом и Златан му е казал "Ти се насираш заради Жозе Моуриньо!". ХАХАХА

Съгласен съм, че е добър треньор, но за мен не е най-добрия.

Би ли спечелил ШЛ с Порто/Интер? Ами той пое Байерн като европейски шампион и щом за 3 години не успя...

То с Меси всеки може :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Сега в шити ше се види реално що за стока е. А относно Жозе ми е толкова странно, след като съм го хейтвал обилно дълго време, дано свикна лека полека :D и разбира се за пръв път му пожелавам успех

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Ок, сега темата продължава за Жозе

Колега, аз с цялата тирада исках да кажа, че сме взели най-добрия треньор в света. :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Жалко за Мата... :D мисля, че вече трябва да си е стегнал багажа заедно с този на перуката. Пожелавам му успех и дано не игнорира Рашфорд, Менса и компания.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Колега, аз с цялата тирада исках да кажа, че сме взели най-добрия треньор в света. :)

Ето, че можело да го кажеш и с 1 изречение :laugh:

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Добре дошъл, Жозе.

Както той, така и аз винаги съм искал да го видя начело на Манчестър Юнайтед. Желанието бе изпълнено, предстои да видим резултатите. Абсолютно несериозно е да бъде гонен от фенове още преди да е започнал, защото бил арогантен, ревльо, циганин, треньор с грозен и скучен футбол и не знам си още какво. След като хора като посредствения Дейвид Мойс и отживелия откъм тактики Луис Ван Гаал бяха начело на този велик клуб значи и той има най-малко правото и възможността за това. Да не говорим за успехите му..

Всички помним много добре какъв беше Сър Алекс Фъргюсън и колко много мачове сме спечелили с 1:0 и с грозен футбол, но всички се радвахме накрая нали? Е какво ви пречи сега да се повторят нещата, дай Боже, с Моуриньо. Аз лично ще съм много доволен да завършваме с "грозни" статистики и "грозен" футбол стига това да носи успехи и трофеи на отбора.

Жозе има страшно много работа пред себе си, но и няма избор. Или отново ще се издигне или ще провали отново след скандалът с докторката Ева. Макар и постепенно се надявам да изправи отборът на крака първоначално, а след това да го върне на върха. Дано има най-вече късметът за да успее в Манчестър Юнайтед, пожелавам му го най-искрено.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Много се изговори по темата за ''boring''-философията на Жозе, в редкафе един пич си е направил труда да се поразрови в сезоните назад, нещо което и аз бях направил преди, но само за резултатността на отборите на Моуриньо, той е включил и защитата, цифрите говорят сами по себе си. В крайна сметка в 7 от 12-те си сезона на края неговият отбор е завършвал с най-добро нападение, в останалите 5 случая – 4 пъти с второ най-добро нападение, веднъж с трето, когато Сити и орките реализираха 100+ гола. 

[spoiler]12 Full Seasons
Most goals in the league: 7/12
Champion: 8/12
Least goals conceded in the league: 9/12
2/3 Outscored Pep’s Barcelona

Mourinho at Porto

2002-3: Porto
Goals Scored: 73 (Most in the league)
Goals Conceded: 26 (Least)
League Position: 1

2003-04 : Porto
Goals Scored 63 (Most in the league)
Goals Conceded: 19 (Least)

2004-05 : Chelsea
Goals Scored: 72 (Only Arsenal had more at 87)
Goals Conceded: 15 (Least)

2005-06 : Chelsea
Goals Scored: 72 (Most in the league)
Goals Conceded: 22 (Least)

2006-07 : Chelsea
Goals Scored: 64 (Only Utd had more at 83)
Goals Conceded: 22 (Least)
League Position: 2

Sacked in 2007-08 from Chelsea

2008-09 : Inter
Goals Scored: 70 (Most in the league)
Goals Conceded: 32 (Least)

2009-10 : Inter
Goals Scored: 75 (Most in the league)
Goals Conceded: 34 (Least)

2010-11 : Real Madrid
Goals Scored: 102 (Most in the league - outscoring mighty Pep’s Barca)
Goals Conceded: 33 (after Barca at 21)

2011-12 : Real Madrid
Goals Scored: 121 (Most in the league - outscoring mighty Pep’s Barca)
Goals Conceded: 33 (after Barca at 29)

2012-13 : Real Madrid
Goals Scored: 103 (Only Barca had more at 115)
Goals Conceded: 42 (after Barca at 40)

2013-14 : Chelsea
Goals Scored: 71 (Third highest after City and Liverpool 102,101)
Goals Conceded: 27 (Least)
League Position: 3

2014-15 : Chelsea
Goals Scored: 73 (Only City had more at 83)
Goals Conceded: 32 (Least)

2015-16 - Sacked [/spoiler]
Редактирано на от МUFC

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Предполагам и в двата сезона дето e sacked е с най-резултатното нападение ? :mood (17): Стига с тия статистики, дай да гледаме какво ще направи в Юнайтед. Всички знаем кой е Моуриньо, какви са му плюсовете, какви са му минусите, къде какво е направил. Това го пишеш за 10ти път поне. Нормално е да бил винаги в топ 3 по резултатност, в крайна сметка е водил големи и скъпи отбори, не е бил треньор на Борнемут, Хетафе и Емполи. Никой от нас не го интересува миналото му, а бъдещето му с Юнайтед.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Отбора е в една летаргия последните сезони, Жозе също от известно време. Това е шанс за всички. Моу иска да се докаже в една друга светлина и очевидно в момента мисли само за Юнайтед. Няма какво да си говорим, от това може да излезе нещо голямо, но и не трябва да си правим илюзии, ЛвГ за мен беше добър избор, да стабилизира отбора за 2-3 сезона, но се получи обратното и напрежението над Моу ще е огромно. Все пак, за мен  Клоп и Моуриньо са най-добрите варианти за Юнайтед. Клоп пое друг път, така че сега е момента на Моуриньо да се покаже в друга светлина и да блесне с Юнайтед. Надявам се да ни носи много позитивни моменти.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Ед какъв доволен, все едно всички са негови..  :mood (17):

13301497_10153783829792746_8503082549613

13335527_10153783829662746_2041441919984

13310604_10153783829737746_7427742281035

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове