Jump to content
Wolfram

Жозе Моуриньо

Препоръчани публикации

Извинявай набор 1995, някои от тия "момченца" бая повече футбол за изгледали от теб, ти сигурно не помниш даже времената, в които Моуриньо бе за първи път треньор на Челси,бил си на 9, ама си силен тук в определнията :)

Всеки си има мнение, щом мислиш, че няма да успее ок. Времето ше покаже. Обаче не можеш да се сърдиш на хората, че са оптимисти, след 3-годишното робство на кавали начело.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

:wub:  :wub:

Радвам се, че приспадам към "момченцата". За последната година 3 пъти ми казаха, че съм чичко и веднъж дядо...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Гледате през някакви много розови очила и не мога да разбера на какво отгоре. Да не би да имаме готов изграден отбор, който да мачка? ЛВГ остави няколко талантливи играчи със светло бъдеще, но при положение, че Моуриньо не обича да работи с недоказани футболисти, какво ви кара да си мислите, че всичко ще е толкова хубаво? Погледнете последните му два престоя в Реал Мадрид и Челси, само скандали и проблеми. От тази гледна точка говоря, футболът се развива, а Моуриньо отказва да приеме, че вече не сме 2004 година и 1:0 вече не върши работа. Още повече когато нямаш футболисти за такъв стил. Нужно ли е да споменавам какво означава гъвкавост при някои от сегашните треньори, гъвкавост, която при Моуриньо липсва или сами ще си направите съпоставки. Отлично знаем, че целта на отбора ни никога не е била да бъдем шампиони за 1 сезон и после пак 3-та глуха, трябва ни постоянство и сигурност за да се върнем на правия път, но с този човек аз лично се съмнявам, че ще го направим. Или изведнъж ще се е променил, ще е зарязал катеначото и ще бъде спокоен и умерен? Вярвайте в каквото искате. :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Гледате през някакви много розови очила и не мога да разбера на какво отгоре. Да не би да имаме готов изграден отбор, който да мачка? ЛВГ остави няколко талантливи играчи със светло бъдеще, но при положение, че Моуриньо не обича да работи с недоказани футболисти, какво ви кара да си мислите, че всичко ще е толкова хубаво? Погледнете последните му два престоя в Реал Мадрид и Челси, само скандали и проблеми. От тази гледна точка говоря, футболът се развива, а Моуриньо отказва да приеме, че вече не сме 2004 година и 1:0 вече не върши работа. Още повече когато нямаш футболисти за такъв стил. Нужно ли е да споменавам какво означава гъвкавост при някои от сегашните треньори, гъвкавост, която при Моуриньо липсва или сами ще си направите съпоставки. Отлично знаем, че целта на отбора ни никога не е била да бъдем шампиони за 1 сезон и после пак 3-та глуха, трябва ни постоянство и сигурност за да се върнем на правия път, но с този човек аз лично се съмнявам, че ще го направим. Или изведнъж ще се е променил, ще е зарязал катеначото и ще бъде спокоен и умерен? Вярвайте в каквото искате. :)

По принцип и аз съм резервиран към самото отношение на Моу спрямо играчи, персонал, доктори и т.н, но спор няма, че е в топ 3 на треньорите в момента! А това за 1:0 ВИНАГИ върши работа, помня даже Съра излизаше често за 1:0, вкарват наще 1 гол и пазят, така съхраняваше силите на играчите. Моу добре знае кога да бие с 3-4:0 и кога с 1:0. Нека да минат 1-2 сезона и тогава да правим оценка на работата му. Ясно е, че поддръжниците му при първия мач, в който бием с 5:0, ще кажат "Видяхте ли, казахме ли ви!", а тези които не го почитат, ще кажат обратно. Затова генерална оценка след 1-2 сезона или след като си замине.

Редактирано на от Svilen92

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Било каквото било, пичове. 

2016 е, Моуриньо е новия ни мениджър. Забравяме преди къде е бил, заставаме зад него и се настройваме за много екшън новия сезон. Не е симпатичен характер, ама и Кийн и не беше, но беше най-добрия капитан, който сме имали, откакто следя тоя отбор. 

Още едно нещо искам да кажа. Със САФ като падахме във важни мачове и дербита приятели/колеги са ме спуквали от бъзици. С ЛвГ едва ли не ме тупаха по рамото и дори не ме ебаваха. Предизвиквахме жал, а не омраза. Знам, че звучи тъпо, ама предпочитам отново да ни мразят, отколкото да ни съжаляват. Е, Моу поне за това го бива. 

А и след последните двама и Вили Вуцов да дойде, ще е по-добре :D

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

дай пък да седна да рева, че изгониха квадратната глава и сложиха мауриньо... 

като толкова ти се гледат младежи, гледай лигата на резервите и юношеските гарнитури.

---

от мауриньо най-много искам да е логичния. да прави и командва с логика. искам в отбора ни да играят най-добрите играчи, ако не на света, то поне в лигата. искам играчите ни на терена да не са там, щото са тикнати юноши или заслужили ветерани, а защото са добри футболисти, които искат да печелят във всеки мач.

Редактирано на от ss4

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Виж сега, '95. Последните му два престоя в Реал и Челси завършиха с титли в домашните първенства. Последните три години сме толкова далеч от нещо такова, че работата е повече от плашеща. Футбола се развива, а Моуриньо работи по прекрасен начин с наличните си ресурси. Шампион във всеки клуб, в който е бил - точно такава харизма ни трябва на тъч-линията, не човек с подметка за лице и тефтерче, в което си рисува Ариел и покемони. Не някакъв дръгльо, чийто най-голям успех във футбола е победа в ФА къп с дузпи срещу нас.

Паркираше ли автобуса по време на първия му престой в Челси, или тогава не си гледал футбол?
Абсолютен прагматик е, 1:0 не вършело работа... Тия дето ги говориш ги обясни и на Диего Симеоне, щото май нещо не си в заблуда.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Жозе знае, че това му е най-голямото предизвикателство в кариерата и за това се въздържа от типичните за него арогантни коментари. Дори в интервюто го играе смирен, дано е такъв и в бъдеще. Има мноого тежка задача, да вдигнеш на крака клуб като Юнайтед - малцина могат да го направят, дано успее. Чакаме хубави трансфери, да следи внимателно европейското.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

какъв смирен да го играе, и той да клечи на скамейката, като ван гаал ли? 

искам да скача, да буйства и всяка пресконференция да му е бомба от огън и жупел към двата треньора в лична вражда с него - венгер и гуардиола, както и към многото други конкурентни треньори в лигата, както и съдийските помаци, които серат по всеки мач, необезпокоявани от никой. искам феновете на лузърпул, шити, анала да се насират да го псуват, да се знае, че върши работа, а не същите тия фенове да ми пишат есета как ван гаал и мойзи били добри треньори за нас, ама не сме им дали време.

искам играчите ни, като излезнат на терена да са готови да убиват и умират, а не да излизат като: "yeah, whatever", както излизаха при мойзи и ван гаал. писна ми от яката безличност от последните 3 години.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

ss4 го каза, най-добрите трябва да са на терена, а не да печелят места в стартовия просто щото са отрасли на успоредната улица на стадиона или са били 10 години в клуба.

Нека го оставим си направи трансферите- Манолас или Стоунс, сега кой колко добър е, смятам че сетубалския 6-7 месеца от както е без работа, е преценил кой колко му е багажа както на текущите играчи, така и на тези, които иска да привлече.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

какъв смирен да го играе, и той да клечи на скамейката, като ван гаал ли? 

искам да скача, да буйства и всяка пресконференция да му е бомба от огън и жупел към двата треньора в лична вражда с него - венгер и гуардиола, както и към многото други конкурентни треньори в лигата, както и съдийските помаци, които серат по всеки мач, необезпокоявани от никой. искам феновете на лузърпул, шити, анала да се насират да го псуват, да се знае, че върши работа, а не същите тия фенове да ми пишат есета как ван гаал и мойзи били добри треньори за нас, ама не сме им дали време.

искам играчите ни, като излезнат на терена да са готови да убиват и умират, а не да излизат като: "yeah, whatever", както излизаха при мойзи и ван гаал. писна ми от яката безличност от последните 3 години.

Говоря ти по интервюта и пресъри... както беше Фърги. 

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

трябва да се върнем като фактор в лигата, а това се постига чрез солидна доза на първо място - Ефективност в играта. след това вече са бонуси красивата игра, атакуващият футбол и т.н.
Може би не е много удачен примера, ама ей оная победа на (Сг)Анфийлд, която постигнахме с 0-1 е горе-долу това, което трябва да направи Жозе в първите си 1-2 месеца начело. Разбира се не да играе скандално както ние в онзи мач, но въпреки всички обстоятелства - да го печели. Отборът трябва да си върне самочувствието, че ги може тия работи. Реално освен Карик, Рууни, Вальо, Смолинг и Ашли - от полевите играчи другите не са много-много наясно какво по принцип е Манчестър Юнайтед и какво трябва да прави по дефаулт този отбор.
Време е да им се припомни.
И да - по-добре мразени, отколкото съжалявани.

По-добре треньорът ни да е арогантно леке, отколкото бездушно изчадие с простатни проблеми.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Това 1-0 не вършело работа да го кажем на Лестър, дето тоя сезон взеха 7 победи с такъв резултат, 14 от общо 23 с гол разлика. Не сме 2004, нали? През не чак толкова далечната 2009-та година, ние бяхме в подобна роля – 10 победи с 1-0, 16 от общо 28 с гол разлика. Резултат 1-0 винаги е носел успех, защото винаги е носел максимум точки. Резултат 1-0 е доста по-престижен, от колкото 5-4/4-3/3-2/2-1, защото говори за стабилност, за баланс в един отбор. В шампионската си кампания Челси някъде към Януари бяха минали кота 50 гола във Висшата лига, имаше победи с 4, с 5, с 6 гола, играха футбол за окото. Дойде времето за сметки, след което записаха 9 победи и 3 равенства в 12 срещи, 8 от които с гол разлика, с което и ебаха майката на конкуренцията. Същото и ние направихме през вече спомената 2009-та година. Това е прагматизъм, добре да си правиш сметката кога за какво да се бориш. Това е огромно качество, я се сетете колко много победи сме имали с никаква игра? Това различава големите треньори от останалите. 

Това за Моуриньо как не обичал да работи с недоказани футболисти и т.н., също е абсолютен мит. В Реал именно той е дал шанс на най-много юноши, в Челси през 2005-та стана шампион предимно със състав: 

Chelsea XI from 04/05 in the PL - Cech (22); Paulo Ferreira (25); Ricardo Carvalho (26); John Terry (23); Gallas (26); Makélélé (31); Lampard (25); Cole (22); Robben (20); Duff (25); Guðjohnsen (25).

Average age: 24.5

В Челси искаше 20-годишния Стоунс, бах тоя неприязън към младите футболисти от страна на Моуриньо. Който се представя на високо ниво и напълно изпълнява указанията на Моуриньо, ще играе, независимо дали е на 22 или 32 години. Нека Рашфорд да продължава да играе по тоя начин, а да видим дали няма да му се даде шанс, същото важи за Фосу-Менса и Бортуик Джаксън, а Шоу и Марсиал също бих включил, въпреки солидните суми, за които акостираха при нас. Не дава шанс на бездарните, което в случая може и да е предимство за нас, защото имахме индивиди, които въпреки очевидното ''толкова си могат'', се задържаха прекалено дълго при нас.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Пожелавам му успех в нашия клуб и нека изпишем в тази тема не 100 ,а 500 страници,но за хубави работи :D

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Виж сега и аз смятам че Жозето е един от най-добрите треньори в днешно време, а може би и най-добрия, но трудно можем да го оправдаем за юношите. Ние говорим за налагане на юноши, таланти от школата. Едно е да дадеш път И наложиш талант от школата, друго е да дадеш 30-40млн за него щото вече е изиграл примерно 50мача на най-високо ниво в друг отбор. И да давал е дебюти на доста играчи, но само толкова, по един мач. Това не е налагане. Може да се надяваме че малко поне ще се адаптира към философията(оф тая дума я намразих много) на отбора и няма да зачеркне всички таланти. В крайна сметка и да не им дава шанс, ако донесе трофеи на отбора никой няма да го съди, защото това е най-важното.

И някой хора не спряха да повтарят тая глупост че играел катеначо, без въобще да си имат и понятие какво е това.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

В лицето на Фосу, Лингард, Варела, Янузай, Перейра, Рашфорд имаме една съвсееееем прилична бройка момчета от школата, които са почти напълно интегрирани в първия състав. Не знам за кво се притеснявате.

Първо да се завърнем с гръм и трясък на голямата сцена - а именно битката за титлата, ФА Къп и бетонирано участие в ШЛ, а после да ги мислим юношите.... по-логично ми се вижда.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Класа, амбиция, стремеж, победа на всяка цена, страст и арогантност. Тва е Жозе Мауриньо, това е и Юнайтед.

По-добро назначение нямаше как да има. Мечта. Само напред и нагоре и още от другия сезон съм сигурен, че ще се завърнем там, където ни е мястото. 

Е ся си еба мамата

HAHAHHAHAHAHAHHA  :mood (17):  :mood (17):  :mood (17):  :mood (17):  :mood (17):  :mood (17):  :mood (17):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

На Жозето това му е мечтата от доста години (да води Юнайтед) и си мисля, че си е взел поука от глупостите които направи в Челси, дори си мисля, че  Рууни може да си повъзвърне формата  под негово ръководство.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Рууни няма какво да завръща, той е Уейн, the Rooney, единствен по рода си, син на майка си и баща си, 50% от Манчестър Юнайтед. Абсолютен гений на терена. Добре, че беше той този сезон, че иначе щяхме да сме в Чемпиъншип вече.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Виж сега и аз смятам че Жозето е един от най-добрите треньори в днешно време, а може би и най-добрия, но трудно можем да го оправдаем за юношите. Ние говорим за налагане на юноши, таланти от школата. Едно е да дадеш път И наложиш талант от школата, друго е да дадеш 30-40млн за него щото вече е изиграл примерно 50мача на най-високо ниво в друг отбор. И да давал е дебюти на доста играчи, но само толкова, по един мач. Това не е налагане. Може да се надяваме че малко поне ще се адаптира към философията(оф тая дума я намразих много) на отбора и няма да зачеркне всички таланти. В крайна сметка и да не им дава шанс, ако донесе трофеи на отбора никой няма да го съди, защото това е най-важното.

Зависи какво разбираме под талант, ако под талант разбирамe играч, излязъл от академията, независимо дали може си уцели краката, има пълен резон в думите ти, обаче аз за талант имам друго разбиране. Истината е, поне моята истината, че школата ни е на слабо ниво. След Клас 92' просто няма единица, която да е излязла и да е направила нещо значимо. От там излязоха единствено 2 единици, които в момента са на световно ниво – Погба и Пике, но нито един от двамата не е баш от академията на Юнайтед. 

Сър Алекс заложи на не малко юноши в мъжкия отбор пред годините след Клас 92', но никой така и не се разви до световно ниво. С него това не беше проблем, той ставаше шампион и с кофти материал, защото бе феномен. Сега обаче е различно, колкото и да поддържам идеята за The United way, да имам желание тоя отбор да бъде фактор с поне 5,6 собствени кадри в титулярите, ми е пределно ясно, че това, поне към настоящ момент, е невъзможно. Болезнената истина е, че към настоящ момент няма достатъчно достоен и голям мениджър, който да върви по пътя на Сър Алекс, следователно трябва да намерим друг такъв, пак да се придържаме към това направление, но да е леко различен. 

Нищо лично към Лингард, но той е пореден Клевърли, старае се, раздава се на макс, но толкова си може. Да вземем един Марсиал – 3 години по-млад, 3 пъти по-класен, минимум. Феноменът Сър Алекс щеше да ги държи и двамата, и щеше да постигне успех, но Жозе Моуриньо би се отървал от Джеси, просто защото е видно, че не е замесен от брашно, отговарящо на класата на този клуб. А един Рашфорд прави на пух и прах твърденията, че заради крехката физика на Лингард отначало, не е могъл да се наложи. Рашфорд на 18 с крехка физика прави фурор, момчето със странното бягане и също толкова странно име, също. 

Редактирано на от МUFC

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

За мен Моуриньо е най-добрия треньор в света и се радвам като малко дете, че стана наш наставник.

Кой друг треньор от сега действащите би спечелил ШЛ с Порто И Интер?!!

Мега треньора Гуардиола ли? Който пое тогава все още действащия шампион/машина на Европа - Байерн Мюнхен на Хайнкес

(впрочем размазал Барса със 7:0 в полуфинала) и яде сопата три години подред!

Не забравяйте, че именно Моуриньо с Реал Мадрид спря хегемонията в Испания на "онзи" отбор на Барселона (определян от специалистите за най-добрия за всички времена)

и с това предизвика оставката на Гуардиола в края на сезона.

Също така Моуриньо с Интер попречи на Барса да спечелят ШЛ за втора поредна година.

Много хора тук плюят и стила на Моуриньо, като този имидж му излезе точно срещу мачовете с Барселона, но как може да се надиграваш с този отбор не ми е ясно.

Подобен стил, с който в момента Атлетико на Симеоне продължава да радва и никой не му казва, че паркират автобуса.

Отделно огромна част от феновете на Байрен плюха яко и стила на Гуардиола с безкрайните подавания около наказателното поле.

Доста хора говорят и за нежеланието му да налага млади футболисти. Аз лично не виждам как Абрамович или Перес искат в отборите им да се прави експерименти и това със сигурност оказва влияние.

При нас мисля, че ще съобрази с философията на клуба в това отношение.

Единствената му лоша черта според мен е глупостите които си позволява понякога (бъркането в окото на Тито, скандала с медицинския щаб), но се надявам да си е взел поука от това и повече да не се случва.

Да идва Ибракадабра и идилята ще е пълна!!!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Не забравяйте, че именно Моуриньо с Реал Мадрид спря хегемонията в Испания на "онзи" отбор на Барселона (определян от специалистите за най-добрия за всички времен

и с това предизвика оставката на Гуардиола в края на сезона.

1 титла за 4 сезона срещу 3 за Барса не виждам как е спиране на хегемония, но щом казваш....А Гуардиола не си е давал никаква оставка, още повече пък заради Моуриньо. Имаше противоречия със Сандро Росей и затова напусна САМ. Убеждаваха го да остане, но не искаше. Хубаво е да се пишат факти, а не свободни съчинения.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове