Jump to content
Sign in to follow this  
Pepinka

Рашфорд подписа нов договор

Оцени тази тема

Препоръчани публикации

Маркъс Рашфорд е №1 в Академията

Маркъс Рашфорд спечели наградата за Играч на годината до 18 г., избран от треньорския щаб на Академията.

18-годишният нападател започна сезон 2015/16 с Отбора до 18г. и участва в Младежката Шампионската Лига с Отбора до 19г., вкарвайки осем гола в шест мача през септември.

До края на годината получи шанс от Уорън Джойс в Отбора до 21г., преди да пробие в първия отбор, когато Антони Марсиал се контузи в загрявката преди мача срещу Мидтюланд от Лига Европа.

Роденият в Манчестър Рашфорд се възползва от шанса си по фантастичен начин, вкарвайки два гола при дебюта си на Олд Трафорд при победата с 5-1, а три дни по-късно отбеляза нови два гола при успеха над Арсенал.

Последваха попадения срещу Манчестър Сити и Астън Вила, както и гол срещу Уест Хям в преиграването на четвъртфинала за ФА Къп.

Рашфорд получи наградата Джими Мърфи Млад Играч на годината в понеделник вечерта, а сцената заяви: "Наистина беше много лудо, тъй като всичко се случи наведнъж."

"Всичко беше в моя полза и нямах време да се замислям."

"Фактът, че съм от Манчестър означава много за мен. Затова мечтаеш, когато си роден тук. Нямах търпение това да се случи - щастлив съм."

"За мен е важно да благодаря на треньорския екип на Отбора до 18г. - Колин Литъл, Ники Бът и Пол МакГинес, и Уорън Джойс от Отбора до 21г. Всички те ми помогнаха да стигна до тук, така че е важно да им благодаря."

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Абсолютно заслужено. С Марси даже трябва едновременно да вземат Young Player of the Season. Пълни титани.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Рашфорд подписа нов договор

Маркъс Рашфорд подписа нов договор с Манчестър Юнайтед, който ще го задържи на Олд Трафорд поне до юни 2020г. с опция за още една година.

18-годишният Рашфорд е продукт на Академията на Юнайтед и направи дебюта си за Червените Дяволи в мача срещу Мидтюланд в Лига Европа. Той се възползва чудесно от възможността, отбелязвайки два гола срещу датчаните. Три дни по-късно отново вкара два гола в първия си мач във Висшата Лига срещу Арсенал. Общо за сезон 2015/16 Маркъс записа 17 мача и отбеляза осем гола.

Изпълнителният вицепрезидент Ед Уудуард заяви: "Маркъс е изключително талантлив футболист с огромен потенциал. Той се възползва по прекрасен начин от дадения му шанс и се интегрира в първия отбор много бързо. Радвам се, че той подписа нов договор. Намира се в точния клуб, където да продължи развитието си."

"Той е много млад и трябва да бъде търпеливи, но той се развива по правилния начин и вярваме, че има страхотно бъдеще."

Маркъс Рашфорд заяви: "Радвам се, че подписах нов контракт. Винаги съм бил фен на Манчестър Юнайтед, така че да играя за първия отбор наистина си е сбъдната мечта. Благодарен съм, че получих шанс да се докажа. Да мога да играя футбол в най-големия клуб в света означава много за мен и за семейството ми."

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове