Jump to content
Sign in to follow this  
Pepinka

Швайнщайгер ще премине в Чикаго Файър

Препоръчани публикации

Юнайтед договори Швайнщайгер

Манчестър Юнайтед постигна договореност с Байерн Мюнхен за трансфера на полузащитника Бастиан Швайнщайгер.

Остава само играчът да премине медицнски прегледи и да договори личните си условия.

Повече информация, когато процесът е напълно завършен.

[vine]https://vine.co/v/euPjpBFze21[/vine]

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Юнайтед подписа с Швайнщайгер

Манчестър Юнайтед с удоволствие ви съобщава, че Бастиан Швайнщайгер финализира своя трансфер от Байерн Мюнхен. Той подписа 3-годишен договор.

30-годишният Швайни записа 500 участия за баварския клуб и има 70 гола на сметката си откакто дебютира през ноември 2002. По време на престоя си в Байерн Мюнхен, той спечели над 20 отличия, сред които невероятните 8 шампионски титли в Бундеслигата. Халфът има изиграни 111 двубоя за националния тим на своята страна и е настоящ капитан. Той изигра ключова роля при триумфа на Германия на Световното първенство миналата година.

Бастиан Швайнщайгер заяви: „Насладих се на времето, което прекарах в Байерн Мюнхен. Това беше едно невероятно пътешествие и решението да напусна, не го взех лесно. Манчестър Юнайтед е единственият клуб, заради който бих напуснал Мюнхен. Чувствам се готов за това ново и вълнуващо предизвикателство в първенството, което смятам за най-оспорвано в света и нямам търпение отново да работя с Луис ван Гаал.“

„Никога няма да забравя престоя си в Байерн Мюнхен и бих искал да благодаря на всички в клуба, както и на феновете за страхотните спомени.“

Луис ван Гаал добави: „Бастиан за мен не е непознат, разбира се. Работих с него по време на престоя си в Байерн Мюнхен и наистина се радвам, че той се присъединява към Манчестър Юнайтед. Показателите му са красноречиви. Спечелил е всичко на клубно ниво и бе важна част от състава на Германия, който успешно покори световния връх миналото лято.“

„Бастиан е изключителен професионалист, а талантът му и способността му да контролира мачове, не подлежат на съмнение. Той идва със своя богат опит и е отлично попълнение към нашия състав.“

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Швайнщайгер доволен, че играе с любимия си номер

Бастиан Швайнщайгер призна, че получавайки №31, с който също игра и в Байерн, му е помогнало да се интегрира в Манчестър Юнайтед.

Немската звезда взе номера на Маруан Фелайни, който пък облече №27 – първият номер, с който е играл в професионалния футбол. Може и да изглежда тривиално, но за Швайнщайгер тези малки детайли са много важни и му помагат да се установи на Олд Трафорд.

„Да, помага ми, поне малко“, отговори той на въпрос на клубната телевизия дали това е подпомогнало адаптацията му. „Бях щастлив, че треньорът ми даде №31 и също така доста изненадан“

„Затова благодаря ти Фели. За мен този номер 31 означава много, защото с него изиграх първият си мач за Байерн. Не очаквах, че треньорът ще ми го даде, но той и клубът го решиха, което ми дава малко или много основания да се чувствам като у дома“, завърши немецът.

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Швайнщайгер ще премине в Чикаго Файър 

Бастиан Швайнщайгер ще се присъедини към Чикаго Файър, след като бе постигната договореност между клуба и играча. 

Преминаването на 32-годишният полузащитник зависи от медицинските тестове и визата, но Чикаго имат желание бързо да финализират трансфера. 

"Тъжен съм, че напускам толкова много приятели в Манчестър Юнайтед", заяви Швайнщайгер. "Но съм благодарен на клуба, че ми позволи да приема предизвикателството на Чикаго Файър." 

"Наслаждавах се на работата си с мениджъра, играчите и треньорите и им желая всичко най-добро. Разбира се, искам специално да благодаря на феновете на Юнайтед, чиято подкрепа беше най-специалното нещо при престоя ми в Манчестър."

"Радвам се, че бях част от състава, който спечели ФА Къп миналия сезон и винаги ще помня тази енергия и страст. Сега е точното време да започна нова глава в Чикаго, за което нямам търпение."

manutd.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Sign in to follow this