Jump to content
Sign in to follow this  
Pepinka

Мемфис: Провалът не е опция

Препоръчани публикации

Юнайтед представи Мемфис

Луис ван Гаал определи Мемфис Депак като "един от най-талантливите момчета на неговата възраст".

След привличането на Депай, ван Гаал е убеден, че Юнайтед вече разполага с един от най-добрите млади таланти в света в момента. "Той е изпълнен с увереност. Ще го разберете. Той ще види, че във Висшата Лига не е толкова лестно, както в холандската лига. Винаги сега оказва натиска върху играча с топката и от физическа гледна точка е тежко. Той е уверен, но аз знам, че не е лесно. Трябва да му дадем време."

Самият Мемфис показа увереност при срещата си с медиите на Олд Трафорд. "Много съм развълнуван. Това е сбъдната мечта. Миналият сезон беше добър за мен, но когато започна сега отново, ще трябва да се докажа във Висшата Лига. Нямам търпение. Искам да печеля трофеи с отбора. Това е най-големият клуб в света, така че трябва да печелим трофеи.“

"Мисля, че мога да бележа голове. Ще бъде креативен. Това искат феновете. Ще работя, искам да вкарвам голове и ще се опитам да асистирам."

Дали Юнайтед може да спечели титлата? На този въпрос Мемфис отговори със завидна увереност. "Да, със сигурност.Отборът разполагат с качествени играчи. Аз съм новото дете тук, така че ще трябва да си проправя път. Но имаме всичко необходимо, за да печелим трофеи.“

Какво са казали новите му съотборници за живота във Висшата Лига? "Другите играчи казаха, че е трудно първенство и че играта е на бързи обороти. Съотборниците ми ще ми помогнат да се установя, но и аз ще трябва да се потрудя. Всички се отнасят много мило с мен."

Междувременно, Луис ван Гаал потвърди, че Юнайтед иска да привлече Матео Дармиан от Торино. Когато бе запитан за 25-годишния италианец, мениджърът заяви: „Прочетох го във вестниците. Да, вярно е. Той е на път, ще премине медицински прегледи.“

Относно трансферните си планове, ван Гаал добави: „Купуването и продаването на играчи е процес и ние сме по средата на този процес, който приключва на 1 септември. Не можем да кажем нищо за нашата стратегия, защото нашите опоненти могат да се възползват от това. Манчестър Юнайтед няма да купува играчи просто така - аз искам да развивам играчи. Когато купуваш, трябва да е нещо по-добро от това, което имаш."

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Мемфис разкрива своя фитнес-режим във Facebook Q&A с феновете

Tези, които са виждали Мемфис Депай отблизо в неговата засега кратка кариера в Юнайтед със сигурност са били удивени от неговата физика, а Люк Шоу, Лу Макари и дори боксьорът Антъни Крола независимо един от друг избраха една и съща дума, за да опишат новият футболист на Червените Дяволи - "танк"

По времето на предсезонното турне в САЩ, Мемфис се включи във Facebook Q&A с феновете и наред с другите теми, той сподели как поддържа форма....

Как поддържаш форма? Арън Офори-Ата
Всеки ме пита за това! Честно казано понякога просто отивам във фитнеса и правя някакви упражнения. Не винаги има някакъв специален порядък, даден ми от треньора - просто тренирам както ми дойде. Правя кляканки, набиранки.... просто за да си поддържам тялото във форма. Не искам да изглеждам много голям - просто искам да съм във форма. Не правя еднакви упражнения всеки ден - обичам да ги сменям.

Колко гола се надяваш да вкараш в първия си сезон? Уилсън Пол Либера
Това е добър въпрос. Аз играя в предни позиции, разбира се, че искам да отбелязвам голове и да правя асистенции. Но не искам да си поставям специално число голове/асистенции и да поставям очаквания към себе си - по-скоро искам всеки в отбора да допринася за головете и асистенциите. Това е най-важното. Но със сигурност ще кажа, че искам да вкарам повече от един !

Кой ти беше идол като дете? Ивън Демпси
Патрик Клуиверт. Когато бях на 5 или 6 той беше моят човек- вкарваше толкова много голове. Спомням си, когато Аякс играеха добре в Шампионската Лига гледах, как той отбелязваше всички тези голове. Той беше моят идол и харесвах всичко, свързано с него.

Коя ти е любимата храна? Укедже Ифеани
Много обичам паста. Също и морски дарове. Така че може би морски дарове с паста!

Кое те мотивира да станеш футболист? Калзанг Дорйе
Когато бях малък исках да бъда футболист, както много други деца. Но не всеки може да стане. В Холандия играехме футбол много на улицата. Когато бях по-малък футболът беше навсякъде около мен. Аз бях онзи, който играеше на улицата всеки ден. Там научих играта, там тренирах всичко. Също гледах много мачове по телевизията, гледах феновете. Спомням си как си мечтаех един ден аз да бъда този, за който те да пеят и аз да бъда този, който ще го дават по телевизията. Това беше стабилна мотивация.

Коя ти е любимата музика? Кое те вкарва в настроение за голям мач? Паша Иглит
R&B и хип-хоп. Музиката е много важна за мен. Тя е вдъхновяваща и смятам, че е най-доброто нещо, което ми помага да се фокусирам за мач. Не бих могъл да живея без музика.

Кой ти беше любимия отбор като дете? Мушир Хюсеин
Когато бях много малък, някъде около 7-годишен, подкрепях Фейеноорд. Когато бях на 9 играх за Спарта Ротердам, а когато бях на 12 се преместих в ПСВ - от този момент нататък винаги съм подкрепял ПСВ.

Доведе ли твоето куче с теб в Манчестър? И как се казва то? Санил Сани
Казва се Симба - като Царят Лъв. Това ми беше любимото детско, когато бях малък. Не съм го довел още в Манчестър, защото като футболист пътувам много. Затова то остава с майка ми засега. Надявам се, че като се установя, по-нататък то ще дойде да ме посети.

Имаш ли някакви суеверия в деня на мача? Ноел Медина
Знам, че някои играчи имат странни суеверия, но аз нямам. Аз просто се фокусирам върху мача. Слагам си слушалките, слушам музика и се концентрирам. Не си слагам дясната обувка преди лявата, или нещо такова...

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Мемфис: Провалът не е опция

Мемфис Депай заяви, че напрежението да се представя добре в Манчестър Юнайтед никога няма да го пречупи, като обеща, че съвсем скоро ще си върне добрата форма.

Холандският национал работи усърдно по време на тренировките и се чувства комфортно на терена, заявявайки, че нещата започват да се получават естествено след като вече е свикнал с тежките условия на Висшата Лига.

Нямаше плавен преход от холандската Ередивизи към Висшата Лига на Англия, въпреки впечатляващото представяне при победата над Клуб Брюж в Шампионската Лига на Олд Трафорд, но 21-годишното крило остава спокоен и уверен във възможностите си да пожъне успехи с клуба.

В ексклузивно интервю за AD в родината си, публикувано от Мемфис на официалната му фейсбук страница, младежът създаде впечатлението, че искрата отново ще заблести, когато той се завърне в Манчестър.

„Да стана най-добрият футболист в света“, каза той. „Това е голямата ми цел – и мога да се справя с това. Повярвайте ми: напрежението няма да ме пречупи.“

„Разочароващо е. Знам, че мога да се представям доста по-добре. Просто трябваше да се установя и да свикна с футбола във Висшата Лига, с новия ми живот в Англия. Разбира се, искаш всичко да стане плавно, но някога това не се получава. Но провалът просто не е опция.“

Мемфис, който потвърди, че е имал интерес към него от Ливърпул и ПСЖ преди той да подпише с Юнайтед, разкри, че има огромна разлика между това да играе за ПСВ Айдховен и да представлява Юнайтед в една от най-тежките лиги в света.

„Знам кога съм се представил добре или зле“, заяви той. „Това, което има значение, е да се концентрирам върху позитивите. Да работя здраво. Всеки ден се опитвам да ставам по-добър. Правейки това, ти не мислиш за трансферната си сума или дали носиш легендарен номер.“

„Разликата (тук) е огромна. Защитниците са физически много силни, здрави и не се страхуват да правят каквото и да било. Това беше ново за мен, особено в първите няколко мача. Трябваше да свикна с това. В ПСВ не беше нужно да съм на върха на възможностите си във всеки двубой. Когато играеш във Висшата Лига, трябва да бъдеш. Притискан си да дадеш най-доброто от себе си. Добре просто не е достатъчно, когато играеш за Юнайтед.“

21-годишният холандец също така засегна темата за физиката си, след като преди известно време разкри, че е качил 5 кг. след Световното първенство.

„Процентът мазнини в тялото ми е изключително нисък“, разкри Мемфис. „Става въпрос за чисти мускули. И не защото помпам във фитнеса, никога не съм го правил. В първите няколко месеца се чувствах бавен, когато играя, но сега положих усилия в тренировките относно началната ми скорост и чувствам, че се подобрявам. Ставам по-добър и по-добър.“

„Всъщност, във всички перспективи. Има подобрение във формата ми сравнение с преди три-четири месеца. Сега просто трябва да го покажа на терена. Да бележа голове и да асистирам на съотборниците си. Трябва да мисля по-малко за движенията, които правя. Да бъде по-естествено. Голът ми срещу Уотфорд, а също и мачът срещу Клуб Брюж. Знам, че мога да покажа още много от това. Запишете си думите ми. Не се притеснявайте.“

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Вместо да цитира Еминем да се замисли сериозно с това какво прави с кариерата си.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Sign in to follow this