Jump to content
Sign in to follow this  
Exitence

Блакет премина под наем в Селтик

Препоръчани публикации

Блакет приветства конкуренцията на Рохо

Тайлър Блакет приветства пристигането на Маркос Рохо в Манчестър Юнайтед, като оценява полезната конкуренция за място в защитата.

Продуктът на академията Блакет се наслади на първите си минути за отбора на Англия до 21 години през седмицата, като помогна за реализирането на третия гол в победа с 3-0 срещу Молдова. Това показва прогреса му след като започна като титуляр и в трите мача за Юнайтед във Висшата Лига и му спечели място в анкетата за най-добър играч на месец август.

В ексклузивно интервю за ManUtd.com, 20-годишният защитник бе попитан как се представя Рохо на тренировките, след като вече е готов да играе срещу Куинс Парк Рейнджърс.

"Справя се добре", заяви Блакет. "Очевидно, той е играч, който играе на моята позиция, но мога и да се уча от него. Надявам се да се конкурирам с него за място в отбора. Маркос ще се прояви в защита, когато е нужно, но също така той има добър ляв крак и това ще донесе баланс в отбора."

Блакет се надява да продължи да впечатлява Луис ван Гаал и да затвърди мястото си в първия отбор, но също така е стъпил здраво на земята.

"Надявам се да запиша повече мачове", отвърна Тайлър, когато бе попитан за целите му през сезона. "Знам, че няма да играя във всеки двубой, но искам да запиша повече мачове и да имам възможности да се доказвам в първия отбор. Бих искал другото лято да заявя, че отбора се е справил отлично и аз съм изиграл 10-15 мача. Искам да се установя на високо ниво и да докажа на себе си, че мога да играя в Юнайтед."

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Евънс впечатлен от Блакет

Джони Евънс заяви, че един от светлите лъчи в началото на сезон 2014/15 е представянето на съотборника му в защита Тайлър Блакет.

20-годишният защитник привлече погледи още в предсезонната подготовка на Червените Дяволи в САЩ, а също така започна като титуляр и в трите двубоя от Висшата Лига до момента.

Блакет изглежда на място в новата схема на Луис ван Гаал, която разчита на трима централни защитници и благодарение на добрите му изяви, той дебютира за отбора на Англия до 21 години.

Евънс играе заедно с Блакет в нулевото равенство срещу Бърнли преди две седмици и вярва, че младия защитник има светло бъдеще пред него.

"Много съм впечатлен.Той играе с левия крак и това е добре за баланса в защитната тройка.Той също така е много здрав физически и ме изненада с добрите си подавания. Представя се отлично до момента.", заяви Джони Евънс пред United Review.

"Още в първата седмица от турнето ни в Америка се видя, че на момчето ще му се даде шанс в първия отбор, защото той се раздаваше на терена."

"Той вече е играл под наем, което му дава възможност да направи крачка напред и да опознае средата, която вирее в първия отбор. Мисля, че той се адаптира чудесно."

Блакет е един от петте продукта на академията на Юнайтед, който получава шанс за изява в първия отбор от Луис ван Гаал.Той заяви, че на младите винаги ще се дават нужните шансове на Олд Трафорд, без значение какво прави отбора на трансферния прозорец.

"Винаги има момчета от школата тук, а мениджърът не е страхува да ги използва.Всички те заслужаваха място в отбора.", добавя Джони.

Два други продукта на академията се разделиха с Юнайтед - Дани Уелбек (продаден на Арсенал) и Том Клевърли (под наем в Астън Вила).Джони Евънс е тъжен от раздялата им с клуба, но е сигурен, че ще се справят добре в новите си отбори.

"Тъжно е да видя, че Том отива под наем, а Дани Уелбек е продаден, но мисля, че те са две доста добри попълнения.Най-важното нещо за Клевърли е да получава игрово време, както преди няколко години.Астън Вила е страхотен отбор със страхотен стадион.Имат добър треньор и с помощта на Рой Кийн, Том ще получи нужната помощ."

"Мисля, че Дани ще пасне на стила на игра в Арсенал много добре.Неговите качества са подценени, що се отнася до отборна игра и нещата, които може да направи около наказателното поле."

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Наказанието на Блакет е за 1 мач и ще бъде на разположение за домакинството на Евертън.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Блакет изживява мечтата си

Отраснал под сянката на Олд Трафорд, Тайлър Блакет винаги е мечтал да играе за Манчестър Юнайтед и да продължи традицията в клуба за развиването на млади таланти.

Тромавият 20-годишен живее в Хълми, което е на няколко крачки от Театъра на Мечтите и на 5 минути с кола до центъра на града. Там, неговите родители – почитатели на Червените Дяволи – са отгледали момче, чиято единствена амбиция беше да играе футбол на професионално ниво по възможност за клуба, към който той се присъедини още на 8-годишна възраст.

Въпреки следването на своето образование първо в училището Сейнт Антъни в Ърмстан, а след това в колежа Аштън Сикст Форм, докато през това време се издигаше в йерархията в академията на Юнайтед, Блакет беше впечатляващо целеустремен, когато се срещна със съветник в тийнейджърските си години, с който да обсъди бъдещите си планове и реализация.

„Цялото си детство прекарах в тази игра и винаги съм искал да играя професионално“, обясни той пред United Review. „Никога не съм имал резервен план за това с какво бих могъл да се занимавам, ако не се бяха получили нещата при мен в Юнайтед. Винаги съм искал единствено да играя футбол и бях решен да го осъществя. Честно казано беше футбол или нищо, което може би беше рисковано, но така разсъждавах. За щастие, изглежда, че нещата потръгнаха при мен.“

С шест участия на сметката си за първия състав – пет като титуляр и едно като резерва срещу Евертън – изглежда, че наистина му провървя на физическия впечатляващия манчестърец, който очевидно процъфтавя под опеката на Луис ван Гаал, който е доказвал, че вярва в младежта. Но това, което прави израстването на Блакет още по-забележително е че той го постигна на фона на мащабна лятна селекция, при която холандецът добави шест скъпи нови попълнения към редиците на Червените дяволи.

Когато посочих този факт на Тайлър, той разкри какво го е мотивирало да се издигне до това ниво. „Чувствам се горд. Когато видиш, че клубът харчи пари, някои играчи биха си помислили, че може да не получат шанс да се докажат. Но аз никога не съм смятал така. Този клуб винаги предоставя възможност на младите и се надявам, че ще се възползвам от това.“

Единственото петно в крехката кариера на Блакет е червения картон, който последва не добре преценения от него шпагат срещу Джейми Варди при загубата с 5-3 от Лестър миналия месец. Въпреки че това можеше да поразклати увереността му, той го описа като „обеца на ухото“ занапред и обеща друг път да не взима такова решение след като също така е провел разговор и с ван Гаал. „Той просто ми обясни, че можеше да постъпя по друг начин вместо да го повалям на земята. Това определено е нещо, от което ще се поуча и ще запомня.“

Наказанието на Тайлър позволи на неговите съотборници Маркос Рохо и Пади МакНеър да блестят в негово отсъствие и да предоставят силна конкуренция преди следващия мач на Юнайтед срещу Уест Бромич. Дотогава, мускулестият манчестърец ще прекара времето си на тренировъчната база насаме с мислите си, докато неговите съотборници имат ангажименти с националнити си отбори. Също така, по време на паузата той ще може да премисли целите си за сезона, които бяха поставени през юли, включващи „пробив в първия състав“ и „да докажа на всички, че мога да играя“, и евентуално да си постави нови такива.

Както Блакет добре знае, следващата стъпка в неговото развитие е да утвърди мястото си в плановете на мениджъра за бъдещето. И докато това не е лека задача, целеустременото момче от Хълми е решено да се изправи лице в лице с предизвикателството. В крайна сметка, той си има мечта, която да сбъдва.

„Моето семейство винаги ме е подкрепяло. Приятелите ми също бяха удовлетворени да ме видят, играейки за първия състав“, добави той. „Те просто искат да продължа да се справям добре, заради самият себе си и аз точно това се опитвам да направя. Надявам се, че ще накарам всички да се гордеят с мен.“

Mark Froggatt, ManUtd.com

www.manutd-bulgaria.com

Едит: Знам, че не се вижда с черния скин ... Но нищо не мога да направя. Няма нужда да го пишете във всяка тема. 

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Блакет е горд, че играе за Юнайтед

Тайлър Блакет изрази гордостта си от това, че представлява Манчестър Юнайтед, бидейки местно момче и заяви, че не го приема за даденост.

Централният защитник направи няколко големи крачки през този сезон като регистрира шест мача за първия тим под ръководството на Луис ван Гаал, който затвърди реномето си на човек, даващ път на младите.

Като продукт на академията, Блакет осъзнава, че в момента изживява мечтата си. „Това е всичко за мен“, сподели той пред ManUtd.com. „Отгледан съм в Манчестър и да играя за Юнайтед сега е като сбъдната мечта. Надявам се, че ще продължа да давам най-доброто от себе си за клуба.“

„Това, че съм местен не ми оказва допълнително напрежение, а ме стимулира. И като такъв, знам какво означава този клуб. Не бе разбирайте погрешно, чуждестранните футболисти също са наясно какво представлява Манчестър Юнайтед, но когато си родом от тук, това ти дава допълнителен импулс да играеш добре.“

„Запознат си с историята на клуба и играчите, които са успели да пробият като аз самият съм преминал през всички възрастови групи. Знам какво означава това за мен и семейството ми, също така.“

На Блакет може да му се наложи да изтърпи феновете на Сити преди неделния сблъсък и провокациите им, но настоява, че всичко е в рамките на добрия тон.

„Живея точно в центъра на града“, каза той. „Има фенове на Сити наоколо и отвреме-навреме ме провокират, но всичко е на шега и в рамките на нормалното. Напоследък се навъдиха доста от тях!“

„Всеки в моето семейство е фен на Юнайтед и винаги съм гледал клуба през годините. Като се има предвид, че на стадиона ще има фенове на двата отбора, това ще допринесе за една невероятна атмосфера. Дербито е страхотен мач, в който си заслужава да играеш.“

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Много ми харесва играта на Блакет! А и момчето е скромно. Дано му даваме по-често шанс за изява, има голямо бъдеще в него.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Тайлър Блакет подписа нов договор с клуба до юни 2017 с опция за удължаване с още 1 година.

B-xdTvyW8AAGACE.jpg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Тайлър Блакет поднови договора си с Манчестър Юнайтед и ще остане в клуба най-рано до юни 2017, като контрактът има опция за удължаване за още една година.

Младият английски защитник е продукт на академията на клуба, а през този сезон успя да пробие в първия тим. Той записа 10 участия през сезона, след като дебютира срещу Суонзи в първия кръг във Висшата Лига.

Луис ван Гаал заяви: "Радостен съм, че Тайлър подписа нов контракт. Той е един от младите играчи, които са продукт на академията на клуба и които успяха да пробият в първия отбор този сезон. Тайлър има страхотен потенциал и аз вярвам, че е в правилния клуб, за да продължи своето развитие и да се превърне в чудесен защитник."

Блакет добави: "Развълнувам съм от новия договор. Подкрепям Юнайтед през целия си живот и съм тук от 8-годишен. Да израстна в академията и да дебютирам за мъжкия отбор е сбъдната мечта за мен. Искам да продължа да се развивам с помощта на мениджъра, останалите треньори и играчите около мен."

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Добре направихме като го пратихме под наем този сезон. Все пак няма как да му даваме много шансове. Тамън ще понатрупа опит и игрови минути

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Успех. Дано е титуляр, макар и в тва слабо първенство, Селтик си е голям отбор.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Жалко че Селтик не влязоха в ШЛ, че да запише минути и там. Но дано поне играе редовно.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Sign in to follow this