Jump to content
Sign in to follow this  
Lanna

Блинд: Най-важното е да побеждавме

Препоръчани публикации

Юнайтед се договори с Аякс за Дейли Блинд

Манчестър Юнайтед се договори с Аякс Амстердам за трансфера на Дейли Блинд.

Остава играчът да премине медицински прегледи и да договори личните си условия.

Допълнително изявление ще бъде направено, когато процесът е напълно завършен.

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Доста добра сделка сме направили.Като нищо това може да се окаже най-силният ни трансфер това лято.Малко мускули му трябват и ше стане звяр.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Stat: Daley Blind made the most passes (2089), interceptions (74) & tackles (77) of all Ajax players last season in the Eredivisie.

Frank&Ronald de Boer @FrankRonald1970
F: Congratulations @BlindDaley you're off to @ManUtd Best of luck. Thanks for our 4 championships in a row @AFCAjax

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

10363517_783544235029w4o8h.jpg

Юнайтед привлече Дейли Блинд от Аякс

Манчестър Юнайтед има удоволствието да обяви, че Дейли Блинд завърши своя трансфер за сумата от 14 млн паунда.

Дейли се присъедини с четиригодишен контракт с опция за удължаване за още една година.
Блинд, 24, премина през редиците на школата на Аякс, правейки своя дебют за първия отбор през 2008г. Има зад гърба си 19 мача за националния отбор на Холандия и беше избран за Играч на годината в Холандия за сезон 2013/14.

Дейли Блинд: "Истинска чест е да премина в Манчестър Юнайтед."
"Бях в Аякс от седемгодишна възраст и винаги ще имам много скъпи спомени за клуба и за времето, прекарано там."

"Луис ван Гаал е извънредно талантлив треньор. Работих с него в Аякс, а също и в националния отбор на Холандия и нямам търпение да работя с него и в най-големия клуб на света."

Луис ван Гаал: "Аз съм изключително доволен, че Дейли подписа за клуба. Той е много интелигентен и всестранно развит футболист, който може да играе на много позиции. Дейли е страхотен в разчитането на играта, играл е според моята философия няколко години и ще бъде страхотно попълнение за отбора."

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Ексклузивно интервю с Дейли Блинд

Дейли Блинд говори ексклузивно пред MUTV след трансфера си от Аякс в Юнайтед

Дейли, какво е чувството да бъдеш в Манчестър Юнайтед?
Чувствам се много добре и очаквам с голямо вълнение да започна. Много съм щастлив, че съм тук.

Беше ли много зает през последните 24 часа покрай всички случващо се около трансфера?
Да, определено. Но всичко се случваше толкова бързо, че нямах време да мисля за това и както казах, щастлив съм да бъда тук.

Какви са твоите впечатления от Манчестър Юнайтед?
Юнайтед са един от най-големите клубове в света. Ако погледнеш тяхната история, прави впечатление, че са спечелили много трофеи и са имали играчи, които са прекарали цялата си кариера тук, като Райън Гигс и Пол Скоулс. Това са играчи, които всеки познава и аз съм им голям фен. Като сбъдната мечта е да играя за Манчестър Юнайтед и се радвам, че ще имам тази възможност.

Разбира се, ти познаваш Луис ван Гаал много добре …
Да, познавам го от престоя му в националния отбор на Холандия и беше много приятно да работя с него. Нямам търпение да работим заедно и тук.

Имахте много успешно лято заедно с мениджъра на Световното първенство – сигурно е било чудесно изживяване за теб?
Да, беше невероятно да играя на Световното първенство, понеже то има много голямо влияние по света. Бяхме изградили много добър тим с мениджъра и останалите момчета от състава. Бяхме като семейство. Наистина беше много хубаво да бъда част от всичко това.

Мениджърът би трябвало да е имал голямо значение за теб при избора ти да дойдеш в Юнайтед?
Да, той повярва в мен и това ме кара да се чувствам много добре.

Какво е най-вълнуващо в това да играеш под ръководството на Луис ван Гаал?
Той очаква да даваш 100 процента от себе си във всичко, което правиш и на тренировка, и по време на мачовете, и всеки от играчите прави точно това както за него, така и за самият себе си. Това е една от най-силните страни на мениджъра.

Какво е чувството да направиш такава голяма крачка от клуба, в който си бил през цялата си кариера в клуб като Юнайтед?
Малко е налудничаво. Бях в Аякс от 7-годишна възраст, което изглежда като цяла вечност. Но сега съм на 24 и мисля, че това е стъпка напред, защото възможност като тази може никога повече да не се открие. Аякс ми даде всичко, от което се нуждаех, за да бъда играч, първо в академията, а после и в първия тим, и наистина се радвам, че прекарах там толкова много време. Всъщност, те бяха тези, които ми помогнаха да стигна дотук (в Манчестър Юнайтед).

Какво научи през тези 17 години в Аякс?
Може много да се говори за това, защото всяка година се учиш и в академията, и след това опита, който придобиваш в първия състав в първенството, в Шампионската Лига, в купите, в трудните мачове, които изиграваш срещу големи съперници. Прибавяме и Световното първенство това лято, така че натрупах доста опит и научих много през последните години.

Ще работиш заедно с Робин ван Перси тук, с когото сътворихте онзи фантастичен гол срещу Испания във вашия първи мач на Световното първенство …
Да, беше наистина добър гол! Робин е чудесна личност и той много ми помогна на Световното първенство. Очаквам с нетърпение да работя с него отново.

Кое очакваш с най-голямо нетърпение като играч на Манчестър Юнайтед?
Просто нямам търпение да дойдат мачовете и да стъпя на стадиона, да играя пред феновете. Бил съм тук веднъж с Аякс в двубой от Лига Европа и беше наистина чудесно да играя на този стадион.

И последно, с какво впечатление остана от тренировъчната база?
Огромна е и всичко изглежда много добре. Всичко е малко по-голямо, отколкото в Аякс и ето защо това е един от най-големите клубове в света.

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Блинд благодари на ван Гаал за доверието

Дейли Блинд е нямал търпение да работи с Луис ван Гаал всеки ден, след като си спечели доверието му с националния отбор на Холандия.

Универсалното ново попълнение се представи силно на Световното първенство в Бразилия, където Холандия спечели бронзовите медали, и се възползва от възможността да премине в Манчестър Юнайтед от Аякс.

„Той е стриктен и ясно казва какво иска“, заяви Блинд относно мениджъра. „Играчите да дават абсолютно всичко от себе си, за да печелят мачове. Всеки двубой е в определен стил. Той разчита мачовете много добре и беше прав в прогнозите си за почти всички срещи на Световното.“

„Мениджърът ми се довери по време на Мондиала и в квалификациите. Щастлив съм, че отново ще работя с него. Научих много от него и се надявам това да продължи. Искам да ставам все по-добър с всеки един мач.“

Блинд заяви, че се чувства еднакво комфортно и като защитник, и като полузащитник.

„Мога да играя и на двете позиции“, добави той. „В защита и полузащита. Всичко зависи от мениджъра, но винаги ще давам най-доброто от себе си.“

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Блинд се надява да бъде лидер

Полузащитникът на Манчестър Юнайтед, Дейли Блинд, признава, че би се радвал да стане лидер като баща си Дани, асистент мениджърът на Холандия.

Миналата седмица ван Гаал посочи Блинд-старши като най-добрия лидер на отбор, който някога е водил и изказа предположение, че новобранецът все още не е в тази категория, защото все пак има още накъде да се развива като играч.

Дани беше решителен в защита за Аякс и беше капитан и за националния отбор по време на своята бележита кариера, докато неговият син, все още само на 24г, направи впечатляващ старт на престоя си на Олд Трафорд.

„Прочетох ги,“ заяви Блинд за ManUtd.com, след като беше попитан за коментарите на боса. „Надявам се да се превърна в може би поне част от лидера, който беше той. Все още съм млад и мога да се подобря в това отношение.“

„Също така, това е нова ера за мен и аз дойдох на ново място. Но за себе си знам, че мога да бъда (лидер). Трябва да се науча на това и да го поддържам. Все още се уча всеки ден.“

Дейли се присъедини към баща си тази седмица, за да изпълни задълженията си на наионално ниво. Към момента, Дани е асистент на Гуус Хидинк в наионалния отбор на Холандия и ще го наследи след финалите на Евро 2016, но естествено той проявява изключителен интерес към прогреса на сина си.

„Баща ми ме гледа по телевизията (в неделя),“ каза Дейли, „Но аз винаги съм във връзка с него преди и след мачовете.“

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Блинд у дома, на и извън терена

Дейли Блинд изглежда е като у дома си в отбора на Юнайтед и, както самият той обясни в интервю за списание Inside United, той се чувства като у дома си и в Манчестър ...

Имаше време да се приспособиш към английския футбол, какви са приликите и разликите между футбола във Висшата Лига и в Ередивизи?
Най-голямата разлика е, че във Висшата Лига се играе на много по-високо темпо. В Холандия има моменти в мача, в които можеш да си кажеш 'ОК, нека си вземем почивка за няколко минути и да разиграваме топката!'(смее се). Когато изиграх първия си мач тук, забелязах разликата и бях малко изморен. Темпото определено е по-високо тук.

Високото темпо ли е едно от най-приятните черти на английския футбол?
Да. Това е едно от нещата, които харесвам, а също и че всеки отбор във Висшата Лига е способен да победи всеки друг отбор. Нивото и темпото са високи. В Холандия наистина само четири или пет отбора се борят за титлата - има голяма разлика с останалите.

А относно Манчестър - доколко се наслаждаваш на живота извън терена тук?
Харесва ми. Живея в града и обичам да живея в центъра. Беше същото, когато живеех в Амстердам. Обичам тълпата и шумотевицата около мен. На приятелката ми също много и харесва тук. Градът е хубав и ние му се наслаждаваме. Когато подписах заминах с националния отбор, така че изпратих майка ми и приятелката ми да огледат няколко къщи и им казах да ми изпратят няколко снимки, ако намерят някоя, която им хареса. Искахме да вземем решение възможно най-скоро, за да не бъдем в хотел задълго. Не съм оглеждал много къщи. Оставих това на приятелката ми.

Тя направи ли добър избор?
Да, чудесен избор!

Какво мислиш за връзката си с привържениците досега?
Нещата изглеждат страхотно. Определено усещам тяхното доверие и вярва в мен и се надявам да мога да им се отпатя във всеки мач. Искам да работя здраво и да им покажа на какво съм способен. Определено се чувствам добре тук и бих искал да благодаря на феновете за това.

Какво направи за гостуващите фенове в частност?
Страхотно е да видя, че има толкова много фенове на Юнайтед при всяко гостуване - трудно е да опиша тяхната подкрепа. Те са там всеки мач, независимо дали е у дома или навън. Мисля, че говоря от името на отбора, когато казвам, че трябва да им благодарим за подкрепата им всеки мач.

Взимайки под внимание, че ти не си известен като голмайстор, не ти отне много да изпъкнеш тук, отбелязвайки в равенството с Уест Бром ...
Да, спомням си, че изоставахме с 2-1. Опитах няколко удара към вратата преди това, но те бяха блокирани. Просто реших да опитам отново, когато топката стигне до мен и се опитах да я отправя към гол линията. Бях много щастлив да я видя да влиза.

Головете допълнителен бонус към цялостната ти игра и роля в отбора ли са?
Всъщност не работя толкова над отбелязването на голове, но определено мога да работя над това повече! (смее се) Обикновено съм играч, който подава и мисля, че заради това при първия ми гол опитах да подам към мрежата.

Каза, че се радваш да работиш с Луис ван Гаал. Кои са неговите методи, на които особено се възхищаваш?
Наистина се възхищавам на това, че той винаги е себе си. Винаги е много искрен към всички относно идеите си и това какво иска. Смятам, че това е добра черта в една личност, защото знаеш къде стоиш като играч. Това е, което буди възхищение у мен.

Как се вписваш сред съотборниците си в Юнайтед?
Когато дойдох, Робин ван Перси ми помогна много в началото, но моят английски бе добър, така че мога да разбера всеки, въпреки че понякога е трудно с акцента на някои от играчите! Всички бяха страхотни с мен и ме посрещнаха топло, чувствах се добре от самото начало.

Накрая, кое е най-приятното нещо досега от това да си играч на Манчестър Юнайтед?
Най-приятното нещо е да излезеш на терена. Това чувство винаги е много специално.

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Блинд не гледа към съперниците

Дейли Блинд настоява, че Манчестър Юнайтед не е обезпокоен от съперниците на клуба за финиширане в топ 4 във Висшата Лига.

С победите на Челси, Ливърпул, Манчестър Сити, Арсенал и Тотнъм в сряда, след триумфа на Саутхемптън предната вечер, напрежението се натрупваше за Червените Дяволи докато сблъсъкът с Нюкасъл Юнайтед навлизаше в своята заключителна фаза.

За щастие, Ашли Йънг връхлетя при грешката на Тим Крул в 89-та минута, за да грабне решаващите три точки и да засили увереността преди кратката почивка в лигата поради четвъртфиналите в ФА Къп.

„Да, това са три точки и те са важни за нас,“ казва Блинд. „Мисля, че ги заслужихме. Бе късен гол, но ние имахме много възможности. Можехме да отбележим по-рано, но не го направихме. Изиграхме добър мач и заслужавахме да спечелим, ако погледнете възможностите, които създадохме. Смятам, че търпението се отплати, особено ако погледнете колко много шансове имахме през първото полувреме.“

„Чух за победите на останалите, но е важно да гледаме себе си. Трябва да продължим да печелим собствените си мачове. Гледаме себе си и няма значение какво мислят за нас другите отбори.“

Йънг получи аплодисментите, след като отбеляза първия си гол за повече от година, но  признание получи също и Давид де Хеа, чието зашеметяващо блокиране срещу Папис Сисе отказа нападателя от незабавен изравнителен гол.

„Щастлив съм за Ашли, тъй като той имаше възможност да се разпише по-рано, но не успя (когато Крул спаси при рикошет след изстрел на Маруан Фелайни), така че бе хубаво за него,“ добави Блинд. „Разбира се, Давид трябваше да направи две добри спасявания.“

„Той е страхотен вратар и е много важен за отбора. Направи някои страхотни спасявания и се надявам, че ще запази това ниво на представяне.“

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Блинд доволен от дебютния си сезон

Дейли Блинд разкри, че е научил много за Манчестър Юнайтед и за Висшата Лига по време на дебютния си сезон на Олд Трафорд, който той оценява като успешен в личен план.

Холандецът се присъедини към Червените Дяволи от Аякс миналото лято и от тогава записа 28 мача, вкарвайки два гола. Блинд постепенно си осигури уважението на феновете, впечатлявайки както в центъра на полузащитата, така и като ляв бек. Въпреки че 25-годишният холандец призна, че се чувства изморен в края на сезона, той е доволен от представянето си, но се надява, че ще стане още по-добър през следващата кампания.

„Сезонът беше добър за мен“, заяви Блинд пред MUTV. „Исках да се впиша възможно най-бързо в Манчестър Юнайтед. Исках да се установя и да се чувствам като у дома си по-скоро, а тимът ми помогна за това. Към края на сезона имаше няколко мачове, в които беше трудно, но винаги съм работил здраво, особено след зимата. Мисля, че се справих, въпреки че в последните няколко седмици ми беше малко трудно. Сезонът беше дълъг.“

„Научаваш много за един сезон. Например, научих колко е голям този клуб и колко важни са феновете. У дома или при гостуванията, те винаги бяха там и ни подкрепяха, а това е важно.“

Попитан какво ми е харесало най-много през дебютния му сезон, Блинд беше бърз в отговора си: „Да играя на Олд Трафорд. Насладих се на това, всеки път, когато излизах на терена. Особено в големите мачове срещу Ливърпул, Арсенал или Челси. Насладих се и на гостуването на Ливърпул. Атмосферата във Висшата Лига определено ми харесва.“

Юнайтед гостува на Хъл Сити в последния си мач от кампанията, като Тигрите трябва да спечелят, за да се спасят от изпадане. Легендата на Червените Дяволи ръководи нещата на КС Стейдиъм и определено ще бъде разочароващо до го видим как изпада, но Блинд е напълно фокусиран върху победата.

„Ние сме Манчестър Юнайтед, трябва да спечелим и искаме да завършим сезона силно. Знам къде се намира Хъл в класирането и това е тъжно, но аз винаги искам да печеля в мачовете. Те ще се борят здраво, така че трябва да сме подготвени за това. Ще бъде интересен мач.“

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Блинд за ролята си на централен защитник

Дейли Блинд отговори на споровете относно преместването му този сезон в центъра на защитата, обяснявайки как използва своя интелект, за да адаптира представянето си към тази роля.

Холандецът започна заедно с Крис Смолинг срещу Тотнъм Хотспър след като бе използван на позицията на централен защитник по време на предсезонната подготовка и вече е бил част от съставената от трима защитна линия в отбора на Луис ван Гаал преди.

Въпреки че присъстваше по-често като халф или като ляв бек, той се очертава като опция на отсъстващите си колеги Маркос Рохо и Фил Джоунс.

Очевидно неустроен като класически централен защитник, националът на Холандия смята, че внася други качества на тази позиция. „Казах го много пъти и преди, че аз просто искам да играя,“ заяви той пред MUTV. „Можете да видите какво добавя всеки един към отбора, това е истинска битка за местата и всеки трябва да се бори за позиция.“

„Имах своя шанс при това участие и се опитах да дам най-доброто от себе си. Разбира се, хората винаги казват, че не притежавам нужната височина или сила, но аз мисля, че съм достатъчно умен и находчив.“

Блинд съумя да удържи Хари Кейн, един от най-успешните реализатори в лигата, благодарение и на помощта на останалите от защитата и дебютиралия вратар Серхио Ромеро.

„Днешният ни опонент е много добър, печели много от топките във въздуха и съревнованията в близост на наказателното поле, така че не е само въпрос на сила и мощ. Смятам, че се справихме добре в защита, заедно с Крис, Люк и Матео и записахме суха мрежа, така че аз бях щастлив.“

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Блинд: Най-важното е да побеждавме

Защитникът на Манчестър Юнайтед Дейли Блинд настоява, че Червените Дяволи се нуждаят от победна серия във Висшата Лига, започвайки със съботната среща с Норич Сити на Олд Трафорд.

В отсъствието на контузените Крис Смолинг, Матео Дармиан, Маркос Рохо, Антонио Валенсия и Люк Шоу, Блинд се очертава като най-опитният защитник в отбора на Луис ван Гаал преди мача.

Холандецът отказва да прибягва до каквито и да било извинения и казва, че подобреното представяне само по себе си няма да донесе на Юнайтед никакви хвалебствия с напредването на борбата за титлата.

"Разбира се, че усещането е неприятно след резултата в Борнемут," казва той за MUTV. "Като отбор ние все още гледаме на нещата по същия начин - да работим заедно като екип и да си помагаме един на друг. Трябва да останем единни и колкото се може по-силни като отбор."

"Работим много упорито всеки ден на тренировъчните сесии, за да се подобрим и атмосферата е изключително позитивна въпреки резултата, защото всеки иска да даде всичко от себе си. Работната етика е на много високо ниво, всички искаме да пробягаме всеки един инч един за друг - прекрасно е да се види и ние просто трябва да го покажем сега и на терена."

"Вярно е, че имаме много контузии, но трябва да се справим с това и да продължим. Всеки трябва да е подготвен, когато се нуждаем от него, ето затова е важно да бъдем единни и да са представяме като отбор."

"Смятам, че Норич са труден противник, както всеки отбор във Висшата Лига. Като погледна последните им резултати, мисля че са силни, не са получавали много голове. Също така не са и отбелязвали много, но смятам, че ние трябва да гледаме себе си в това отношение. Трябва да се представим отборно и да бъдем единни, давайки всичко от себе си в името на добрия резултат."

"Имаме натоварена програма пред себе си, така че е важно да вземем трите точки. Това е единственото, което има значение сега и мисля, че всеки един в съблекалнята и в щаба знае това. Всеки един помага където може, да се подкрепяме и да бъдем един отбор - това е най-важното."

Гилермо Варела (22),  Пади МакНеър (20) и Камерън Бортуик-Джаксън (18) - всички те започнаха в защитната четворка заедно с Блинд срещу Борнемут миналия уикенд и холандецът осъзнава, че неговата роля е да помогне на младите клубни играчи да се адаптират към живота в първия отбор.

"Вече съм на почти 26 години и разбира се това за мен е нов опит и аз също трябва да се уча," добавя той. "Старая се да се подобрявам също и като личност и това ме радва. Опитвам се да помагам на младите момчета, когато ми е възможно, но това малко или много е нова роля и за мен, обикновено аз съм един от младите! Вече съм малко по-възрастен, така че трябва да поема и малко от тази отговорност."

"Представянето на младите играчи е много добро, мисля че се справят страхотно. Това показва колко талантливи са играчите в Академията; тренираме с тях доста и можем да забележим, че някои играчи се подготвят за първия отбор. Те са подготвени, когато трябва да играят."

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Sign in to follow this