Jump to content
Sign in to follow this  
Pepinka

Юнайтед продаде Ди Мария

Препоръчани публикации

Юнайтед привлече Анхел Ди Мария

Манчестър Юнайтед привлече Анхел ди Мария от Реал Мадрид за рекордната трансферна сума за британския футбол от 59.7 млн. паунда. Аржентинецът подписа петгодишен договор с Червените Дяволи.

26-годишният Ди Мария започва кариерата си в една от най-реномираните футболни академии в Аржентина – Росарио Сентрал. През 2007 се мести в Европа, присъединявайки се към отбора на Бенфика, а през 2010 преминава в Реал Мадрид. Аржентинецът има 52 мача за националния отбор, като е вкарал 10 гола.

Анхел Ди Мария заяви: „Много съм радостен да се присъединя към Манчестър Юнайтед. Насладих се на времето прекарано в Испания и имаше доста отбори, които се интересуваха от мен, но Юнайтед е единствения отбор, за който щях да напусна Реал Мадрид.“

„Луис ван Гаал е фантастичен треньор, който се е доказвал многократно. Впечатлен съм от визията и решителността, която всички показват, за да върнат този клуб отново на върха – където му е мястото. Нямам търпение да започна.“

Луис ван Гаал заяви: „Анхел е полузащитник от световна класа, но най-важното е, че той е отборен играч. Няма никакво съмнение, че е изключително талантлив.“

„Той е много бърз и притежава впечатляващ ляв крак, от кой би се страхувала и най-добрата защита. Уменията му да дриблира и да елиминира опонентите си са истинска наслада за окото. Отлично попълнение към тима.“

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
6-тия най-скъп трансфер в историята на футбола? Честито! Нямали сме качествено крило от Роналдо насам!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Ексклузивно интервю с Ди Мария

Анхел Ди Мария споделя, че е бил силно заинтересован от Манчестър Юнайтед и няма търпение да постигне успехи под ръководството на новия мениджър Луис ван Гаал.

Аржентинецът се присъедини към Червените дяволи от Реал Мадрид във вторник и е възможно да дебютира за новия си клуб още в събота срещу Бърнли. В ексклузивно интервю за MUTV, Ди Мария разкрива вълнението си след подписването на контракт с най-великия английски отбор.

"Като малък в Аржентина наблюдавах Висшата Лига и бях силно привлечен към Манчестър Юнайтед, за това винаги съм го възприемал като отбор, за който бих играл с удоволствие.", обясни Анхел. "Очаквам с нетърпение да работя с Луис ван Гаал, той е много добър треньор и се справи отлично с Холандия на Световното първество в Бразилия."

Попитан за очакванията от престоя си в Юнайтед, Ди Мария заяви: "Искам да постигна големи успехи с Манчестър Юнайтед и да спечеля много трофеи. Една от основните цели е да се завърнем в Шампионската Лига."

http://www.youtube.com/v/PfdbsKwHWt0

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Малко цитати от пресконференцията:

Луис ван Гаал:
"Късметлии сме, че имаме играч от световна класа, но също така е важно, че Ди Мария е отборен играч. Не може да очакваме, че само след два тренировъчни дни с нас, той ще прави чудеса. Той трябва да работи здраво и той го знае."

"В Реал Анхел игра не само като крило, но и в полузащита. Още една причина, който ни убеди, че той ще бъде чудесно попълнение."

Анхел Ди Мария:
"Радвам се, че ще играя за Манчестър Юнайтед. Това беше детската ми мечта. Искам да помогна на тима да се върне в Шампионската Лига."

"Дойдох тук, за да помогна на отбора да подобри представянето си и отново да се превърне във футболна сила. Искам да спечеля много трофеи с тях."

Попитан на коя позиция предпочита, Ди Мария заяви: "Зависи от мениджъра. Дойдох да работя здраво за отбора. Готов съм да играя на всяка позиция."

Относно №7: "Кристиано говори с мен и ми обясни колко важен е този номер. Надявам се, че ще оправдая очакванията."

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Ван Гаал: Ди Мария е отборен играч

Луис ван Гаал подчерта, че рекордното попълнение на Манчестър Юнайтед Анхел ди Мария може да е звезда, но той също така е и отборен играч.

Аржентинският национал е един от топ футболистите в света, но притежава адаптивност и работна етика, което изглежда със сигурност допълнително ще спечели симпатиите на верните на Олд Трафорд.

След тренировка с новите му колеги тази седмица, юнжоамериканецът беше представен пред медиите в четвъртък и може да направи своя дебют през уикенда срещу Бърнли.

„Много съм доволен, че можем да имаме толкова класен играч в отбора ни,“ казва ентусиазирано босът. „Имаме много класни играчи, но за мен е важно, че той е отборен играч. Това е, което харесвам в Ди Мария, не само неговата класа.“

„Той пасва на нашата философия. Това, което може да направи, за да пасне още повече, е че аз мога да променя системата чрез него и може би ще направим това в бъдеще, по време на мач или нещо подобно, както направих срещу Суонзи Сити. Той играеше в Реал Мадрид не само като крило, но и като халф. Това също е причина, поради която бяхме убедени, че той ще е успешен.“

Ван Гаал бе попитан дали Ди Мария може да се окаже магическото присъствие, което с вълнуващата си игра да вдигне привържениците.

„Може би не в първите си мачове,“ отговаря мениджърът. „Защото той е с нас от два дена и мисля, че не само трябва да се адаптира към отбора, но и отборът трябва да се адаптира към неговите качества. Но смятам, че той ще бъде играч, на който феновете ще се наслаждават и това също беше причина да го изберем.“

„Както видяхте по отговорите му на тази пресконференция, той е много скромен човек и иска да работи. Усеща се във всяко изречение. Той го показа миналата година. Изигра 52 мача и направи 22 асистенции. Колко играча могат да кажат същото? 22 асистенции. Освен това той е много социално ангажирана личност, а във футболния свят това не винаги е така.“

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Настина изглежда доста скромен ди Мария.Затваря устите на всички с топката в крака.На седмото небе съм от тоя трансфер.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Рууни: Цената на Ди Мария е оправдана

Капитанът на Манчестър Юнайтед Уейн Рууни вярва, че Анхел Ди Мария ще бъде прекрасно попълнение за тима и заслужава всяко едно пени дадено за него.

Нападателят на Червените Дяволи тренира заедно с бившата звезда на Реал Мадрид и изобщо не се съмнява, че аржентинецът ще окаже незабавен позитивен ефект върху съдбата на отбора, започвайки още в събота срещу Бърнли.

„Можеш да видиш качествата, които той притежава. За мен, той е точният човек за клуба“, заяви Рууни в ексклузивно интервю за MUTV. „Това ще окаже позитивно влияние върху всички, защото това показва намерението на клуба да привлича играчи от такава класа.“

„Парите похарчени за него са доста, но си заслужават. В тренировките в последните два дни видях качествата, които притежава. Ще бъде чудесно попълнение за клуба. Страхотно е да имаш такъв играч в отбора.“

Рууни призна, че е бил раздразнен от слабото начало на сезона във Висшата Лига, но е убеден, че е въпрос на време нещата да си дойдат на мястото.

„Очевидно, започнахме сезона слабо, но съм уверен във философията на мениджъра и както той каза – това изисква време и няма как да проработи още от първия ден“, добави десетката на Юнайтед. „Малко е разочароващо, когато искаш да започнеш силно от самото начало, но съм сигурен, че ще пожънем успехи, когато всичко заработи както трябва.“

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Ди Мария: Усещам подкрепата на феновете

Анхел Ди Мария казва, че всеки път когато притежава топката, усеща подкрепата на феновете на Манчестър Юнайтед и чувства, че се намества добре на Олд Трафорд.

Крилото пристигна през лятото за рекордните за английския футбол 59.7 млн. паунда и след впечатляващи първи седмици с отбора, той бе избран за играч на месец септември.

В ексклузивно интервю за ManUtd.com и MUTV, Ди Мария заяви, че да стане част от Червените Дяволи е "голям момент от кариерата ми" и лесно се е установил в клуба.

"Да напуснеш отбор като Реал (Мадрид) и да се присъединиш към голям клуб като Манчестър Юнайтед те кара да израснеш като играч и да направиш прогрес в своята кариера.", заяви той. "Това бе много важен момент и аз съм истински щастлив тук."

"С всеки изминал ден се чувствам по-спокоен и на мястото си. Имам къща тук и семейството ми е щастливо."

"Откакто пристигнах, хората демонстрират положителна нагласа спрямо мен - при всеки ъглов удар или свободен удар, дори и по време на игра, всеки път, когато притежавам топката усещам подкрепата привържениците. Това те кара да се чувстваш още по-щастлив. Надявам се нещата да се подредят за мен, за да прекарам много години в тук."

www.manutd-bulgaria.com
Редактирано на от Exitence

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Ди Мария и Блинд се наслаждават на Манчестър

Анхел ди Мария и Дейли Блинд изказаха своята благодарност към феновете на Манчестър Юнайтед, които ги приеха с отворени обятия след пристигането им на Олд Трафорд през лятото.

Двамата бяха взети от Реал Мадрид и Аякс съответно, и впечатлиха с редица силни представяния, с което се утвърдиха като важни елементи състава на Луис ван Гаал.

И докато все още никой от тях не е успял да разгледа изцяло Манчестър, един от най-космополитните градове в Европа, те са останали впечатлени от учтивостта на хората, с които са се срещали досега.

„Натъкнах се на някои фенове в града и беше много приятно“, заяви Дейли за United Review. „Всички са много мили и учтиви. Това не се отнася само за клуба, а и за самия град, когато се срещам с хора. Много съм щастлив и се наслаждавам на живота тук.“

Ди Мария, който пристигна от Мадрид, е с подобни впечатления за живущите в Манчестър. „Те са невероятни“, сподели той пред ManUtd.com. „Чувствам се наистина комфортно. Щастлив съм и също така много удовлетворен. Начинът, по който се отнасят с теб хората те кара да се чувстваш наистина добре.“

„Нямах възможност да се запозная по-обстойно с града с всичкото това местене и установяването на семейството ми, но много се радвам, че съм тук. Засега единствено ходя на работа и се прибирам вкъщи.“

„Когато дойдох, първоначално бях в центъра на града за няколко дни, но не съм разглеждал нищо повече. Планирам, обаче, да го направя в бъдеще.“

Живеейки в Манчестър от едва два месеца, Ди Мария е твърдо решен да се отплати за подкрепата и гостоприемството на местните фенове. „Когато се тръгваме след тренировка или след мачовете, имах възможност да се срещна с някои фенове и ме прави много щастлив фактът, че ни обичат толкова много и са толкова привързани към нас.“

„Опитвам се да давам най-доброто от себе си, за да им се отплатя, когато съм на терена, за да бъдат щастливи и те. Много са учтиви. Винаги казват ‘моля’ и ‘благодаря’. Това е много мило и съм наистина щастлив тук.“

„Подкрепата, която ни отдават на Олд Трафорд през цялото време също е невероятна. Феновете непрекъснато пеят и са зад нас. Дори, когато нещата не се развиват добре за нас, продължават да ни подкрепят и това ни стимулира още повече като ни кара да дадем максимума от себе си.“

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Юнайтед продаде Ди Мария

Манчестър Юнайтед потвърди продажбата на Анхел Ди Мария в Пари Сен-Жермен.  

Аржентинецът премина в Юнайтед през август 2014 от Реал Мадрид за рекордна трансферна сума за британския футбол. Ди Мария аписа 24 мача като титуляр за Червените Дяволи и още осем като резерва. Крилото отбеляза общо четири гола за Юнайтед – три във Висшата Лига и един за ФА Къп в мача срещу Йоувил Таун.

След като игра за Аржентина на Копа Америка, Ди Мария не взе участие в предсезонната подготовка на Юнайтед в САЩ, така последният му мач за клуба беше срещу Хъл Сити, когато получи контузия и бе заменен на почивката.

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Sign in to follow this