Jump to content
Sign in to follow this  
Pepinka

Пол МакГинес

Препоръчани публикации

Пол МакГинес

Публикувано изображение

Пол МакГинес е треньор на Отбора до 18г. – изключително важен етап в развитието на младите играчи на клуба.

Той е израснал с футбола, и по-специално с Юнайтед. Бащата на Пол, Уилф МакГинес, беше „бебе на Бъзби“ и спечели три медала от Младежката Купа на ФА през 50-те години. По-късно Уилф беше и мениджър на Червените Дяволи.

Взимайки си урок от кариерата на баща си, който е принуден да приключи с футбола едва на 22-годишна възраст, заради травма, Пол решава да отиде в университет.

„Винаги съм си го мислил, защото кариерата на баща ми е приключила поради травма. Исках да завърша физическо възпитание“, казва той. „Но също така отчаяно исках да играя за Юнайтед, защото обичах футбола.“

Предложен му е професионален договор, след като завършва училище и Пол заиграва в състава на Резервите заедно с играчи като Норман Уайтсайд, Пол МакГрат и Франк Стейпълтън.

С намерение да подсигури бъдещето си, той завърши университета Логбороу, изучавайки физическо възпитание. Пол се завръща на Олд Трафорд като играч на Резервите, когато Сър Алекс Фъргюсън е поел Юнайтед. „Сър Алекс знаеше миналото ми и ме призова да завърша треньорски курсове“, казва Пол.

След кратък, едногодишен, престой в Честър Сити, Пол отново се завръща в Юнайтед, за да се грижи за благосъстоянието и настаняването на младежите в клуба. В рамките на една година, след напускането на Ноби Стайлс, Пол става директор на Центъра за върхови постижения на Юнайтед, където прекарва 12 години, преди да поеме Отбора до 18 години през лятото на 2005.

Натрупвайки опит като играч, скаут и треньор в клуба, МакГинес определено е наясно с младежката философия на Юнайтед.

bulgarianreds.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

https://twitter.com/ManUtd/status/698227348072697856

е ше потърпим ... явно преструктурирането на клуба почва от най-ниското стъпало :D проблемът е че ... с тия темпове, кога да очакваме и първия отбор да го сполети същото?  :mood (17):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Тези промени в Академията са доста интересни. Според информациите, Уорън Джойс ще поеме отбора до 18г. и ще бъде интересно кой ще поеме отбора до 21г. Ники Бът го гласели за директор на Академията.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Тези промени в Академията са доста интересни. Според информациите, Уорън Джойс ще поеме отбора до 18г. и ще бъде интересно кой ще поеме отбора до 21г. Ники Бът го гласели за директор на Академията.

Ван Гала да го поема, само да освободи настоящата си позиция :D

Редактирано на от Shinji

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове