Jump to content
Sign in to follow this  
Pepinka

Шоу подписа нов договор

Оцени тази тема

Препоръчани публикации

Люк Шоу се присъедини към Юнайтед

Манчестър Юнайтед с удоволствие обявява трансфера на Люк Шоу от Саутхамптън. Младежът подписа четиригодишен договор с опция за още една година.

18-годишният Шоу наскоро записа третия си мач за националния отбор на Англия и се превърна в най-младия футболист играл на Световно първенство през това лято в Бразилия. Левият бранител дебютира за Саутхамптън през 2012 г. и записа общо 67 мача за Светците.

Люк Шоу заяви: „Изключително съм развълнуван да се присъединя към Манчестър Юнайтед. Още от осемгодишен бях в тима Саутхамптън и искам да благодаря на клуба и на феновете за всичко, което сториха за мен. Искам да продължа да се развивам като футболист и Юнайтед е чудесно място за това. Очаквам с нетърпение тази нова глава в моя живот, както и възможността да се уча от едни от най-добрите играчи света.“

Асистент-мениджърът Райън Гигс заяви: „Люк е изключително талантлив лев бек с невероятен потенциал. Разви се по страхотен начин в Саутхамптън и има всички качества, за да се превърне в топ играч. Радвам се, че той се присъедини към Манчестър Юнайтед и вярвам, че това е правилният клуб, където да продължи развитието си.“

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Шоу: Тук съм да печеля трофеи

Люк Шоу заяви, че съблазънта да печели трофеи го е примамила да премине в Манчестър Юнайтед.

18-годишният англичанин пристигна на Олд Трафорд от Саутхамптън и сега няма търпение да работи под ръководството на Луис ван Гаал. В ексклузивно интервю за MUTV Шоу обясни как се чувства след трансфера.

„Чувството е невероятно“, заяви младият защитник. „От няколко седмици знаех, че Юнайтед се интересува от мен. Надявах се всичко да приключи преди Световното първенство – това не стана, но ето, че вече съм тук. Много съм доволен и не мога да повярвам, че това се случи.“

„Манчестър Юнайтед е най-големият клуб в света. Основната причина да дойда тук е, че Юнайтед иска да печели трофеи. А аз, като младо момче, се стремя именно към това.“

Шоу ще се конкурира с Патрис Евра за титулярното място по левия фланг на защитата на Червените Дяволи, като тинейджърът няма търпение да се срещне с французина.

„Вълнувам се от възможността да работя с него. Той е един от най-добрите леви бранители в лигата в последните няколко години. Надявам се, че ще науча много неща от него.“

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Невил: Шоу може да бъде успешен за дълъг период

Посланикът на Мачестър Юнайтед Гари Невил очаква Люк Шоу да постига успехи на Олд Трафорд за дълъг период от време след трансфера си от Саутхамптън.

Шоу се присъедини към Червените Дяволи на 27 Юни и се превърна в най-скъпия тийнейджър във футбола, подписвайки 4-годишен контракт, който ще го задържи в клуба до Юни 2018.

Невил е негов треньор в националния отбор на Англия и наблюдавайки го отблизо по време на Световното първенство, изпитва затруднения да скрие ентусиазма си за това какво може да крие бъдещето за младежа.

„Опитвам се да бъда внимателен в изказванията си за таланта, който притежава този футболист.“, заяви Гари пред Manchester Evening News. „Но тук си говорим за изключителен потенциал.“

„Причината, поради която Юнайтед похарчи 27 милиона за ляв бек на тази възраст е че те виждат огромния талант, който притежава той и аз мога да потвърдя за този талант. Трябва да го наблюдаваш отблизо, за да осъзнаеш, че това е невероятен и много талантлив играч. Люк Шоу е фантастичен.“

Шоу си изгради репутацията на една от най-впечатляващите млади звезди в английската Висша Лига в резултат на неговите отлични изяви със Саутхамптън, където дебютира за първия тим още на 16-годишна възраст, преди да се затвърди в състава година по-късно през сезон 2012/13.

Невил направи своя дебют на 17-годишна възраст – срещу Торпедо Москва през 1992 – и е наясно колко е трудно да се утвърдиш в първия състав. Но той е убеден, че основата, която Шоу получи при Светците ще му помогне да се установи.

„Люк се справи брилянтно през миналия сезон във Висшата Лига и направи достатъчно да си гарантира и заслужи повиквателна за Англия. „, добави Гари. Наистина бяхме доволни от него на Световното първенство това лято. Смятаме, че се представи наистина добре срещу Коста Рика в своя дебют.

„Феновете на Юнайтед трябва да разберат – и това не е по вина на младежа – че когато подпишеш с някой на тази възраст за 27 милиона, не получаваш съвършенство веднага, а трябва да му дадеш необходимото време да се развие. Люк ще има нужда от време да се установи, както всеки 19-годишен, който би дошъл в Манчестър.“

„Очаквам да се представи добре този сезон, но ще видите един наистина фантастичен ляв бек едва след 18 месеца до 2 години. След като се развие и свикне с клуба, установи се в тази среда, и разбере очакванията, той ще достигне пика си. “

„Аз пробих на 16-17 години заедно с останалите мои съотборници и ние всъщност живеехме в този клуб. Бяхме наясно с очакванията. Бяха ни внушени. Той идва от един много добър отбор, който има много добра академия, но сега се намира в клуб гигант. Очакванията са големи. Но ще свикне с тях.“

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Много точно изказване на Невил! Някога е бил в положението, в което е сега Шоу (е, не е струвал 27 милиона, но все пак) и знае, че трябва феновете да са търпеливи

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Шоу не чувства напрежение

Люк Шоу заяви, че не чувства никакво напрежение, следвайки стъпките на Патрис Евра в Манчестър Юнайтед.

Тинейджърът, който пристигна на Олд Трафорд през юни, се появи пред медиите в Лос Анджелис преди двубоя на Червените Дяволи с ЛА Галакси в четвъртък сутринта българско време.

По-рано през деня Евра, който е на почивка в града, се появи в хотела на отбора, за да се види с бившите си съотборници.

„Не чувствам напрежение да наследя Патрис Евра“, заяви Шоу. „Той беше фантастичен в последните 10 години в клуба и се надявам, че ще го заместя подобаващо.“

„Винаги има напрежение, където и да отидеш, но се опитвам да не се спирам на това. Фокусирам се върху играта си и какво правя на терена. А сега трябва да впечатлиш новия мениджър. Надявам се в тези предсезонни двубои да му покажа какво мога.“

19-годишният англичанин също така отбеляза, че предсезонното турне с Юнайтед е нещо невероятно и никога преди не е виждал нещо подобно.

„Когато дойдох в клуба, всички ми казвах колко голям е той, но не осъзнавах това преди да започне турнето. Истинска лудост. Смятам, че Манчестър Юнайтед е най-големият клуб в света и това ме мотивирам да дам най-доброто от себе си.“

„Подписах с клуба, защото съм наясно на какво е способен той. Знам, че ще се усъвършенствам тук.“

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Коул предрече успехи за младия Шоу

Посланикът на Мачестър Юнайтед Анди Коул одобри привличането на Люк Шоу, играч, когото той подкрепя, откакто е наблюдавал тийнейджъра за първи път в академията на Саутхамптън през 2011.

Гледайки своя син Деванте, който понастоящем тренира в Манчестър Сити, Коул забелязал 16-годишния Шоу и е бил изключително впечатлен от това, което е видял. Оттогава, той следи кариерата на младия ляв бек с интерес.

Поради това, Коул бе удовлетворен, когато Шоу подписа с Юнайтед през Юни и вече виждайки неговите първоначални изяви редом с другия новобранец Андер Ерера, носителят на Требъл е развълнуван за това какво крие бъдещето.

„Мисля, че вече видяхме, че Андер и Люк ще паснат много добре“, каза Коул пред ManUtd.com. „Те са двама много добри играчи. Знаем, че клубът харесва Андер от доста време, а аз си спомням пък, гледайки Люк да играе срещу моя син преди три години. Вижте го сега, играе за Манчестър Юнайтед – това е феноменално. С таланта, който притежава, очаква го бляскаво бъдеще.“

„Когато го видях за първи път, спомням си, че си помислих ‘това хлапе има невероятна възможност’. Дали съм казвал, че ще дойде в Юнайтед за парите, за които това се случи? Кой би си го помислил? Но виждайки го какво прави още тогава, играейки за Саутхамптън и представяйки се толкова добре на такава крехка възраст, то несъмнено човек би си помислил, че ще постигне невероятни неща.“

Въпреки, че Коул е щастлив от привличането на Шоу и Ерера, двама играчи, които несъмнено ще подобрят състава, посланикът на клуба се надява, че Луис ван Гаал ще подпише с друг защитник от висока класа да запълни празнината, оставена от скорошните напускания на ветераните Неманя Видич, Рио Фърдинанд и Патрис Евра.

„Загубихме много опит с напускането Видич, Рио и Евра. Всички те са родени победители, а във Висшата Лига се нуждаеш от опит. Да ги загубиш и тримата е тежко, но съм сигурен, че ще бъдат заменени от играчи, които още ще вдигнат класата на Манчестър Юнайтед.“

„Ед Уудуърд, че вероятно ни очакват още някои нови попълнения и да се надяваме, че те ще направят тима още по-силен.“

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Ъруин развълнуван от бъдещето на Шоу след напускането на Евра.

Въпреки, че е разстроен от напускането на Патрис Евра по посока Ювентус, легендата на Манчестър Юнайтед Денис Ъруин признава, че е развълнуван от това, което крие бъдещето за новото попълнение Люк Шоу.

Ъруин е изградил репутация на един от най-добрите леви бекове в историята на червените дяволи. По време на 12-те си сезона на Олд Трафорд, той е записал 529 мача и 15 трофея към името си. С тези успехи, ирландецът е в чудесна позиция да коментира моментната ситуация.

Гледайки Шоу в предсезонната подготовка в САЩ, Ъруин е убеден, че 19-годишното момче ще се утвърди като играч под ръководството на Луис ван Гаал.

"Бях разстроен от заминаването на Патрис. Той прекара чудесни 8 години с Юнайтед и спечели много трофеи", сподели Денис пред ManUtd.com. "Той беше голям образ в съблекалнята и страхотен играч на терена. Без съмнение, той и Ашли Коул бяха най-добрите леви бекове във Висшата Лига, ако не и в света, през последните 8-10 години."

"Това е една нова ера за нас, а Люк Шоу наскоро навърши 19, така че ще е доста интересно да се наблюдава прогреса му. Той изигра два сезона в първия отбор на Саутхямптън и изглежда като топ играч. Жалко е че Патрис си тръгна, защото Люк със сигурност можеше да научи много от него."

"Саутхямптън имат добра статистика що се отнася до развиването на играчи от академията и изглежда сякаш Люк е получил добро треньорско възпитание. Знае какво иска да направи, особено чрез включванията си напред умее да създава проблеми за съперника."

"Люк е силно момче. Това се видя с пробива му в отбора на Саутхямптън още на 17-годишна възраст. Ще научи много от новия си треньор. Да бъдеш обучаван от Луис ван Гаал само на 19 години е чудесно. Ще става все по-добър и по-добър."

Да се присъединиш към Юнайтед от по-малък клуб понякога е трудно и Шоу несъмнено е забелязал разликата в мащаба по време на настоящото турне в Америка. Според Ъруин, той просто трябва да се концентрира върху играта и да влезне във форма за новия сезон.

"Съветът ми е да слуша, да се учи и да работи с всички сили.", споделя Денис. "Съсредоточи се и дай всичко от себе си. Това е което всеки мениджър иска. Лесно е да се разконцентрираш, когато си на 18 или 19."

"По-опитните играчи са свикнали на това - пътуват, срещат се с феновете из цял свят. Но трябва да се концентрираш върху футбола, защото за това си там. Шоу не е в Юнайтед случайно. Той се справи страхотно в Саутхямптън и сега има страхотна възможност да бъде левия бек на Манчестър Юнайтед за дълги години."

"Ако в крайна сметка облече моята тениска, ще се радвам да го видя с нея. Вписа се добре по време на дебюта си в приятелския мач. Мачовете наближават бързо и това искат играчите. Целта им е да са във форма за първият мач срещу Суонзи на 16 август."

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Почва чудесно...

Sky Sports News HQ @SkySportsNewsHQ
BREAKING: Manchester United defender Luke Shaw ruled out for up to a month through injury.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Задължително е купуването на още един ляв бек... стискам палци за Рохо.Може да се окаже injury prone Шоу, трябва ни класа в защита.Ужасна новина...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Шоу: Отново ще се страхуват от нас

Люк Шоу очаква с нетърпение неделното градско дерби с Манчестър Сити и смята, че Юнайтед отново се превръщат в тим, от който другите да се страхуват.

Левият бек е напълно наясно със значимостта на това момчетата на Луис ван Гаал да натрупат увереност от късната драма срещу Челси през уикенда.

„Не мисля, че показваме най-доброто от себе си в момента и вие също виждате това“, коментира той след равенството. „Ще отнеме време, но когато навлезем във върхова форма ще бъдем отбор, срещу който другите ще се страхуват да се изправят.“

„Всеки мач във Висшата Лига е труден, но ние сме нетърпеливи преди предстоящия тази седмица. Ще бъде изключително изживяване за всички, които вземат участие.“

„Знаем какво трябва да направим, така че просто е необходимо да се концентрираме върху това през седмицата, да излезем в неделя и да нанесем своя удар.“

„Целия свят го гледа (дербито) – това е едно от най-големите събития във футбола след Световните първенства и финалите в Шампионска Лига. Убеден съм, че всеки ще го гледа и го очаква с нетърпение.“

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Шоу: Взех си поука от червения картон

Люк Шоу вярва, че е научил безценен урок от червения картон, който получи миналата неделя при равенството с Уест Хям.

19-годишният англичанин получи жълт картон за фаул срещу Карл Дженкинсън в 81-та минута, а в добавеното време на срещата получи втория си картон за нарушение срещу Стюърт Даунинг.

„Беше разочароващо, особено след като го получих в последните минути на двубоя“, заяви Шоу пред MUTV. „Бях много разочарован.“

„Може би първият картон беше малко незаслужен, но за втория не мога да споря. Моментът беше напрегнат и аз се опитвах да спечеля топката. Нямах късмет при единоборството, но си взех поука.“

„Във всеки един мач и във всяка тренировка ти се учиш – особено при подобни ситуации. Не трябваше да влизам в единоборства в последните минути. Прегледах ситуацията и разговарях с треньорския щаб. Все още съм млад и има още какво да уча.“

След като изтърпя наказанието си, Шоу се надява да се завърне след стартовите единадесет за мача срещу Престън Норт Енд от ФА Къп в понеделник.

„Това е отборна игра и ако мениджърът реши да разчита на мен, ще се радвам“, продължи Шоу. „Но ако не го стори, ще работя здраво, за да се върна в състава. Когато има добра конкуренция, това винаги помага на играчите.“

„Когато бях контузен, Ашли (Йънг) се представяше брилянтно на моята позиция, но след това той получи травма. Сега играя аз и се надявам, че ще задържа позицията си.“

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Люк за останалите момчета

Защитникът на Манчестър Юнайтед Люк Шоу може и да пропуска финала за ФА Къп, но споделя проникновени, а и на моменти забавни възгледи за своите съотборници.

Люк Шоу за …

Давид де Хеа: „Вероятно той е най-страхотната личност в съблекалнята, а също е и един от най-милите. Винаги те пита как си и ти дава прегръдка.“

Матео Дармиан: „Той е напълно, 100% фокусиран във всеки един детайл, който изпълнява – на и извън терена, вероятно дори и в начина, по който обядва!“

Фил Джоунс: „Притежава най-лошите танцувални движения, които някога съм виждал. Когато се опитва да танцува във фитнеса, просто е ужасяващо. Въпреки че е доста забавно.“

Маркос Рохо: „Това което харесвам най-много в Маркос е това колко пламенен е по отношение на Юнайтед. След всеки мач можеш да видиш колко много означава резултатът за него.“

Крис Смолинг: „Понякога го критикуваме заради гласа му, защото не очакваш да идва от него, но той е страхотен човек.“

Дейли Блинд: „Всяка сутрин казвам на Дейли, че стилът му на обличане е ужасен: огромно кожено яке, торбести дънки и т.н.“

Камерън Бротуик-Джаксън: „Не мога да го оставя да се измъкне с начина, по който тича. Той е като човек-динозавър! Може би трябва да поработи над техниката си през предсезонната подготовка.“

Антонио Валенсия: „Този човек е машина. Огромен, мощен, атлетичен.“

Тим Фосу-Менса: „Иска да отнема топката от всеки, бяга навсякъде – всъщност онзи ден ни каза, че се е събудил в два часа през нощта и просто е излезнал да тича!“

Майкъл Карик: „Сега той е в ролята на баща в отбора. Склонен е да дава съвети и да наглежда хората, защото е грижовен човек.“

Морган Шнайдерлин: „Никога не можеш да го изкараш от фитнеса. Харесва му да е там.“

Маруан Фелайни: „Не искаш да се приближаваш до Фели на тренировъчния терен, защото тренира така както играе!“

Ашли Йънг: „Шегаджията в отбора и вероятно един от най-забавните хора, които съм срещал. Ние сме добри приятели и извън футбола, въпреки че той дори в един момент зае моята позиция!“

Андер Ерера: „Мисля, че Андер е шегаджията сред испанците. Ще танцува наоколо по панталони на испанска музика и просто кара всички да се смеят. Струва ми се, че той ще бъде забавен за гледане при празненствата, ако спечелим трофея.“

Мемфис: „Паснахме си бързо след като той се присъедини към клуба, но пропуснахме да играем заедно след контузията ми.“

Хуан Мата: „Вероятно е най-свестният футболист, който съм срещал. А също е и забавен.“

Джеси Лингард: „Обича неговата си музика и винаги танцува наоколо и се закача в съблекалнята. Понякога се нуждаем от забавления и той ни забавлява.“

Уейн Рууни: „Като капитан, той е отличен. Когато нещата не вървят добре, не ти се иска да бъдеш нахокан от него, казвам ви!“

Аднан Янузай: „Той е толкова добър играч. Наистина вярвам, че може да стане един от най-добрите в света, ако реализира потенциала си.“

Антони Марсиал: „Онова, което Антони може да прави с топката е плашещо и всеки го знае. Той прави всичко, което феновете искат да виждат.“

Маркъс Рашфорд: „Той е невероятен, винаги е един от най-добрите ни играчи.“

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Маруан Фелайни: „Не искаш да се приближаваш до Фели на тренировъчния терен, защото тренира така както играе!“

Кой иска да му бият лакти нон стоп :mood (19):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Люк Шоу подписа нов договор

Левият бек на Манчестър Юнайтед Люк Шоу подписа нов петгодишен договор с клуба и ще остане на Олд Трафорд поне до 2023 г.

След подписването на контракта Шоу заяви: "Откакто дойдох в Юнайтед, изминаха вихрени четири години. Горд съм, че подписах нов договор и ще продължа престоя си в този велик клуб. Искам да благодаря на всички, които бяха зад мен  и ме подкрепяха - мениджърския екип, съотборниците ми и феновете." 

"Искам всички да знаят, че ще давам всичко от себе си, за да се отблагодаря и да помогна за бъдещите успехи на клуба. Все още съм доста млад и имам още какво да уча. Нямам търпение да продължа прогреса си под ръководството на Жозе Моуриньо." 

Моуриньо, от своя страна, заяви: "Люк напълно заслужи този договор. Той разбра процеса на развитие, който трябва да премине, работи много здраво във всеки един аспект, а освен това и вярва в себе си, което чудесно качество." 

"Той е още млад и се развива непрекъснато. Трябва да е много горд от себе си. Радвам се, че задържаме толкова талантлив английски футболист, който има светло бъдеще пред себе си." 

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове