Jump to content
CR7

Луис ван Гаал

Препоръчани публикации

Тва е прекалено, не вярвам и тва да е казал. В последния ден тия изказвания дойдоха в повече. Не ми харесва, че казва че феновете не го искали за мениджър. Той си беше основния фаворит..

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Дам, и аз мисля, че последното цитирано тук изказване, е доста украсен превод на изказването му от тая сутрин.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
А линк към изказването му за да го чуем неукрасено и евентуално да го преведем както го е казал, а не като за сензация?

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Харесва ми арогантността му и желанието му за победа, но малко се притеснявам, че Ван Гаал до сега не е бил треньор в Англия, с тва желание за бърз футбол и факта, че отборите на холандеца никога не са били добри в защита малко ме притеснява, ако тръгне да играе с изнесена напред защитна линия както играеше Байерн ще имаме доста проблеми(справка:Челси и Тотнъм на АВБ), поне в началото. Иначе позитивиете от назначението са повече- известен треньор с ясни цели, можещ да докара големи имена, опитен специалист, изповядващ много бърз и креативен футбол, който може да се окаже много успешен предвид по-малкия брой мачове и следователно по-малкото количество умора, дава път и на млади таланти и тн.Абе като цяло бъдещето изглежда светло, ще видим.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
http://www1.skysports.com/football/news/12...ub-in-the-world

Реално аз тва намерих и съм склонен да вярвам най-вече на него. Тия цитати на кирилица дето бяха не знам откъде ги изкопахте ама ми се виждат яко партенизирани :mood (17): Тва, което се вижда и чете в Скай общо взето коренно се различава. Да, пак казва некви яки неща ама умерено...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

http://www1.skysports.com/football/news/12...ub-in-the-world

Реално аз тва намерих и съм склонен да вярвам най-вече на него. Тия цитати на кирилица дето бяха не знам откъде ги изкопахте ама ми се виждат яко партенизирани :mood (17): Тва, което се вижда и чете в Скай общо взето коренно се различава. Да, пак казва некви яки неща ама умерено...

Той е дал специално интервю за Сашо Диков на български бе, не знаеш ли? :mood (17):

Иначе сериозно - е това е интересно:
"We talked about the players I want. We'll see if we can get them. We also talked about who can go."
Ако вече има идеи кой е за гонене, то може би е знаел доста по-отдавна, че ще наследи Мойс и се е готвил. Отделно, тук вероятно идва и ролята на Гигси да го въведе в нещата от бекстейджа като работна етика на тренировките, кой какво приказва в съблеканлнята и т.н. Райън може още да е много зелен като мениджър, но със сигурност ЛвГ ще има нужда от човек, който да му помогне в началото.

Та малко офф-топик от мен. Четох вчера анализи, че назначението на Гигс за асистент му била първата голяма грешка, защото не късал напълно с миналото и САФ. Може и така да е, но пък Райън е интелигентен човек, легенда на клуба и познава в детайли първия отбор. Да не говорим, че другата опция - Клуйверт, преди 15-тина години беше отказал на съра да дойде в Юнайтед и беше казал нещо от сорта, че Арсенал е единствения английски клуб, за който би играл.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Това кой кво може сигурно му е било разяснено от РВП, тъй като РВП освен, че му е капитан, му е и приближен а и РВП познава от близко философията на ЛВГ и може да направи преценка. Един въпрос на ЛВГ към РВП: кой може и кой не може да играе в моята система? и вече му е ясно кой ще трябва да се мъчи да гони и разговорите са били точно за това, дали ще може да се освободи от играчите, които смята, че нема да влезнат в системата му, но по една или друга причина са хора с положение на ОТ. А такива има много. И те няма да са доволни от това, че ще го изядат. Това поне е моето мнение. Хубаво е да има Гигс на своя страна, а не на страната на играчите. Лошото е, че Гигс е приятелче точно с играчите, които по мое мнение ще изсърбат попарата при Ван Гаал. Мен вече не ми пука много-много кои играчите Ван Гаал ще изгони, искам само да останови контрол над съблекалнята и да обедини играчите, а не да гледаме излагации, както по времето на Мойс.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Зависи, защото в Байерн това му изяде главата - играчите си го изхвърлиха като спряха да играят. Бях малък, но предполагам, че подобно нещо се е случило и в Барса. Трябва да е авторитарен, но трябва да има и баланс. То и за това САФ е най-великият, намираше златната среда почти винаги. Така че, ЛвГ може само да спечели ако се сработят с Гигс. А оттам и Юнайтед ще върви напред.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Прогноза на журналист от Холандия относно 11-рката на ван Гаал в Юнайтед, името му е Арно Вермюлен, ето я и нея:

Публикувано изображение

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Зависи, защото в Байерн това му изяде главата - играчите си го изхвърлиха като спряха да играят. Бях малък, но предполагам, че подобно нещо се е случило и в Барса.

Трябва да е авторитарен, но трябва да има и баланс. То и за това САФ е най-великият, намираше златната среда почти винаги. Така че, ЛвГ може само да спечели ако се сработят с Гигс. А оттам и Юнайтед ще върви напред.

Именно. Аз също не знам ква е тая истерия с "коленето и бесенето" на Ван Гаал. Непонятно ми е? Вярно е, че един мениджър трябва да държи пълния контрол над своя отбор, но не и за най-малкото нещо да разкарва този и онзи, звезда, младеж или "не-дотам-звезда". Сър Алекс може и да изгони директно или индиректно някакви играчи и беше твърд, но не беше някъв от камък все едно дето тука го изкарвате Ван Гаал и се надъхвате кой щял да го изяде и кой щял да изхвърчи... ше кажеш, че редовно сте му наблюдавали работата в Аякс, Барца и Байерн и т.н., за да знаете стила му до такава степен, все едно сте ги следяли тия отбори както следите Юнайтед, не ме разсмивайте Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение Всичко се свежда дотам, че ние имаме така да се каже обща представа за това какъв треньор е ЛВГ, и тепърва ше разбереме кво ше става.

За мене е важно отбора да играе добре, да е силен, да се гонят конкретни цели и резултати. Трофеи и прочие ми е ясно, че в първия му сезон може и да няма, но е важно да се класираме за ШЛ и да изповядваме хубав футбол. Кой ще си ходи и кой не честно казано е по-незначителен проблем на фона на тоя кой ще дойде. Естествено трябва да си отидат задължително 2-ма, 3-ма играчи, но дори и да останат, ако сме купили достатъчно добри хора, дето да играят на техните места и въпросните "натирени" ги натирят при резервите ми е все тая. Нито аз им плащам заплатата нито нищо.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Ми цялата истерия, е че със стари "такива" нов бардак не се прави. Може и трябва някои от тях да останат, за да учат новите на занаята, ама като сме тръгнали да влизаме в нова ера, дай да го правим като хората. Пък и няма сила на света, дето да ме убеди, че играчите нямат никаква вина за апатията с която играят почти цял сезон. Едит: Да допълня. Нека Гаал в един момент да стане черната овца, важното е след него да имаме здравите нови основи, за да градим нагоре. Според мене именно това му е работата за тия 3 години. Дали ще остане от горе на тях е божа работа и не е толкова важно към днешна дата. Редактирано на от aleksandaram

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

http://www.theguardian.com/football/blog/2...-united-manager

Things took a turn for the worse in the off-season, however. There were clashes with the board and he proved very stubborn. The club wanted to strengthen but he insisted on keeping the squad lean and bringing through young players, like David Alaba. His rationale was to give everyone a realistic opportunity to play; too many unhappy players would have a negative effect on team spirit, he argued.

Борда искал нови покупки, той нещял. Предпочитал да разчита на млади играчи. не искал голяма група играчи.
Че той идеален за нашите Глейзър :mood (35):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Robin van Persie has a warning about Louis van Gaal for Manchester United's players:
'He is on our backs EVERY minute!'

Manchester United's players will be worked into the ground during 'enormously intense' 75-minute bursts by Louis van Gaal when the Dutchman takes charge in July.

That is the message from Robin van Persie, who expects the Holland coach to repair the damage left behind by David Moyes during a disastrous campaign in charge.

Цък Редактирано на от Thirteen

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Новият мениджър на Манчестър Юнайтед Луис Ван Гаал вече започна да разчиства терена за бъдещата си работа.

Според The Sun, Ван Гаал, който ще заеме поста си след като изпълни ангажимента си към Холандия на Световното в Бразилия, е издал специални нареждания за ситуацията на базата в Карингтън.

Изданието твърди, че специалистът е наредил подмяна на тревната настилка на терените на базата, като настоява да бъдат поставени системите на Desso GrassMaster, които съдържат изкуствени влакна, и това от своя страна ги прави по-устойчиви.

Ван Гаал е наредил на служителите на Карингтън да извадят цялата налична трева, и да я подменят, което втрещило всички, тъй като терените били в безупречно състояние.

Новата настилка вече се използва на "Олд Трафърд" и други стадиони в Англия, затова наставникът иска да се тренира върху същото.

Холандецът иска и инсталиране на осветление, за да може да се тренира нормално в следобедните зимни часове.

Тези подобрения ще костват на Ман Юнайтед около четири милиона паунда.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Ние сериозно ли играем на една настилка официалните мачове и тренираме на друга на базата ? Т'ва е ебати и малоумщината...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Доколкото си спомням скоро подновиха настилката на ОТ, мисля че преди началото на последния сезон и явно вече идва ред и на Карингтън.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Ако играем на есен както Холандците днеска.. не ми се мисли :D :D Много добър стратег е ЛВГ.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове