Jump to content
CR7

Луис ван Гаал

Препоръчани публикации

Вкарай един гол повече от противника от игра, не от статични положения - Носят се легенди за това как отборите на Ван Гаал изобщо не са тренирали никакви статични положения, нито офанзивни, нито дефанзивни. Дали това е така трудно може да се каже, но е факт, че Ван Гаал никога не е залагал на статичните положения като тактически инструмент в граденето на играта на отборите си (или рушене на противниковата). Рядко топката се центрира от свободни удари, в повечето случаи се изпълнява бързо и се търси разиграване. Единственото нещо, на което Ван Гаал държи е при изпълнението им (както и на ъглови удари) да ги изпълняват играчи с определен крак, което доведе до абсурди като това ръстов футболист като Бадщубер да изпълнява корнери и фалове за Байерн само поради причината, че играе с левия крак. Наред с това е и желанието на Ван Гаал поне бековете в отборите му да са с кореспондиращ крак - левият бек да играе с ляв, десният - с десен.

Само тва не ми хареса от всичко. Дано са легенди, статичните положения са супер важни, поне за нашия отбор. Редактирано на от adr

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Луис ван Гаал: Въобще не ме интересува какво е направил Дейвид Мойс и щабът му в първия си сезон начело на Манчестър Юнайтед. Не знам даже дали наистина се е провалил или не - не мога просто да преценя. Не знам каква му е била целта преди началото на сезон 2013/2014, но моята цел е да взема титлата още в първия си сезон като треньор на този отбор. Всичко друго е провал. Ставал съм шампион още в първия си сезон начело на няколко отбора с доста по-малки финанси и по-слаби играчи от тези на Манчестър Юнайтед. Какво остава да направя с този отбор? Ще се завърнем. Още не познавам момчетата, но съм сигурен, че ще бъдем страшно силни. Уверен съм в себе си и в отбора. Ще опитаме да вземем титлата и въобще няма да ни интересува кой играе срещу нас. Побеждавал съм всеки отбор и знам, че няма непобедим тим. Ще привлека няколко футболисти от световна класа, ще добавя малко потенциал и бройка в този уникален тим и ще покажем какво можем. Всичко освен спечелването на титлата начело на Манчестър Юнайтед за мен ще е издънка. Дори и да имаме равни точки с първия и загубим по голова разлика ще ме е яд много, защото ще знам, че нещо не съм свършил както трябва. Няма да играем в Лига Европа, но ще скочим здраво и за Кепитъл Уан Къп и ФА Къп. Ще опитаме да спечелим всички възможни трофеи. Няма да се задоволим само с един или два. Моята философия и на отборите, които водя е да изповядват много красив, ужасно бърз и страшно труден за противниците ни стил на игра. Обожавам да гледам как отбора ми бележи по много голове и едновременно с това владеем постоянно топката и защитата ни е желязна и не допускаме голове. Ако се разровите в миналото ми ще видите как са играли отборите, които водя - страхотно. Феноменална скорост, уникално владеене на топката непрекъснато, бележене на много голове от тима ми, убийствени контра атаки и перфектна защита - никой не може да отрече това, дори и най-много мразещите ме критици. Ще върна Манчестър Юнайтед на върха в Англия, там където го остави Сър Алекс Фъргюсън. Там е мястото на този отбор.Убеден съм, че мога да го направя. Способен съм на всичко.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Това изказване спрямо Мойс си е от друга галактика. Няма го дежурното "не знам какво да направя, за да печелим" или "ще играем като Сити" :mood (20): Луд е по цялата глава холандеца. Редактирано на от cantona7

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
:bow Няма такова изказване. Край с мишкуването. Големи цели и самочувствие и да не се цепи басма на никой. Няма как да не го харесаш. Дано успее да предаде идеите си на играчите и наистина да се получи футбола който обещава. Моу и той арогантен ама не е лудак като ЛВГ. С нетърпение чакам пресконференциите. Редактирано на от H17MAN

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
УБИ! Ебати изказването, тия в Англия такъв треньор не са виждали, няма да знаят къде се намират. Скача за 3те отличия още първия сезон много ясно, за такива треньори като Ван Гаал не може да има преходни сезони, не може да има "транзишън" периоди и всичко друго освен трофеи е провал. Как може всяко едно негово исказване да ми доставя такова удоволствие бе? Няма такъв изверг, честно!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
На думи, много добре :) Това трябва да се чува от треньора на Манчестър Юнайтед!!!Сега остава и да се изпълни, а Гаал е от хората който действат и съм силно обнадежден, че ще гледаме един изцяло нов Юнайтед, нищо общо с този на Мойс.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Моята философия и на отборите, които водя е да изповядват много красив, ужасно бърз и страшно труден за противниците ни стил на игра. Обожавам да гледам как отбора ми бележи по много голове и едновременно с това владеем постоянно топката и защитата ни е желязна и не допускаме голове.

Публикувано изображение

Айде, справедливо е след 1 сезон мъки да почнем да гледаме бърз, красив и ефективен футбол!!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
“Congratulations, you’ve just signed the best coach in the world.” (After signing his first managerial contract with Ajax) “The Bavarian attitude to life suits me perfectly. Why? Bayern’s motto is ‘Mia san mia,’ ‘We are who we are’ and I am who I am: confident, arrogant, dominant, honest, hard-working and innovative.” (First press conference for Bayern Munich.) “I’m not the kind of coach who just goes out and buys players for the sake of it. I’m a coach who wants to – and can – improve players.” Good luck with Cleverley and Anderson, mate. :mood (17): “Guardiola follows the Van Gaal Philosophy. So I’m not surprised Bayern have hired Guardiola. Bayern always hire the best managers.” “I cry almost every day. There’s always something that touches me” – You’ll be crying when you can’t teach Cleverley to play a 5 yard forward pass, trust me. :mood (17): “I have achieved more with Ajax in six years than Barcelona has in one hundred years.” (In his first press conference as Barcelona manager.) While Barcelona manager, Van Gaal was introduced to a 14-year-old Gerard Pique by the defender’s grandfather, who was a director at the club at the time.Van Gaal barged Pique to the floor before telling him “You’re too weak to be a Barca defender!” Luca Toni – “The coach wanted to make clear to us that he can drop any player, it was all the same to him because, as he said, he had the balls, he demonstrated this literally (by dropping his trousers). I have never experienced anything like it, it was totally crazy. Luckily I didn’t see a lot, because I wasn’t in the front row.”

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
С това изказване спечели феновете за 1 мин. повече отколкото Мойс спечели фенове за 10те месеца начело...Определено коренно различен стил, напомнящ на този на Сър Алекс...дано нещата станат както ги казва :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Обаче тоя красив и много бърз футбол няма да стане от раз, с едно щракване на пръстите. Сега много от нас ше чакат требъл или нищо догодина, а нещата не стоят баш така. Подобрение от тоя кирлив сезон е ясно, че ще има, но според мен няма и да станат толкова бързо нещата. Да не стане така, че да не чува Господ нещо се осереме и земеме само ФА примерно и тука да почнат да фърчат оставките Редактирано на от REDs_United

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Фа Къп + топ 4 за мен е добре + играта на метлата... Но Ван Гаал си казва: "ще гоним титлата". Той вдига летвата, ще видим..

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Обаче тоя красив и много бърз футбол няма да стане от раз, с едно щтракване на пръстите. Сега много от нас ше чакат требъл или нищо догодина, а нещата не стоят баш така. Подобрение от тоя кирлив сезон е ясно, че ще има, но според мен няма и да станат толкова бързо нещата. Да не стане така, че да не чува Господ нещо се осереме и земеме само ФА примерно и тука да почнат да фърчат оставките

Баш. На приказки сме се наслушали. Тотална промяна на стила не става за ден-два. Силно се надявам да се даде време на ЛвГ да осъществи идеите си, защото при1-2 загуби ще слушаме отново за оставки.

Иначе - типичен ЛвГ. Адски арогантно ***** А бе, след Мойс контраста е огромен. Друго щеше да е след САФ. Започвам си мисля, че провалът на Мойс беше донякъде полезен :mood (17):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Как ще похарчи Ван Гаал 200 милиона

Опитният Луис ван Гаал ще бъде мениджър на Манчестър Юнайтед в следващите три години, в случай че холандецът изпълни своя договор докрай. За да му бъде осигурен летящ старт, специалистът ще получи около 200 милиона паунда за селекция, за да конструира такъв състав, който отново да е способен да се бори за всички трофеи. Английските медии вече се надпреварват в публикуването на списъци с трансферните цели на Гаал. Прави впечатление, че преобладаващата част от споменаваните имена са на звезди от Бундеслигата, но има и такива от Серия А и Примера.

Ето и списъка с най-често споменаваните футболисти (посочените цени са примерни, според "Дейли Мейл"):

Ариен Робен (Байерн Мюнхен, 25 милиона паунда)
Кевин Строотман (Рома, 25 млн.)
Сеск Фабрегас (Барселона, 45 млн.)
Тони Кроос (Байерн Мюнхен, 18 млн.)
Матс Хумелс (Борусия Дортмунд, 20 млн.)
Холгер Бадщубер (Байерн Мюнхен, 15 млн.)
Люк Шоу (Саутхамптън, 27 млн.)
Себастиан Юнг (Айнтрахт Франкфурт, 7 млн.)
Марио Манджукич (Байерн Мюнхен, 25 млн.)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Безкомпромисен. Характерът и философията му перфектно пасват на Юнайтед. Сигурен съм, че ще привлече качествени и можещи футболисти и ще разкара мъртвите души от отбора. Помните плаката "M.U.F.C. not arrogant, just better". Ван Гаал отново ще ни направи такива.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Съвсем реалистично е да се очаква труден старт, отбора едва ли ще играе феноменално, поне до коледа ще е трудно, много от опитните играчи напуснаха, ще се привлекат нови титуляри, но се очаква с всеки изминал мач да си личи прогреса. Ван Гаал ще дойде с идеи и изисквания, ще иска визия и мислене, позициониране и движение без топка, което много от играчите ни или не притежават или просто никога не са били научени. За това е важно да купи 1-2 негови играча, които го познават, които ще помагат на целия отбор. Аз искам прогрес преди всичко, искам да виждам промяна, искам от мач на мач да ставаме по-добри и отбора да играе все по-добре. Когато това е налице, ще дойдат и успехите.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Самочувствието му приляга на отбор като Юнайтед, такъв трябва да е наследника на САФ. След тва, което преживяхме последните 12 месеца, си е глътка свеж въздух. Доказано име, верно малко си пада ненормалник, ама само луда глава може да управлява с твърда ръка огромен спортен франчайз като нашия.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Шах и мат :mood (23):

Луис ван Гаал: Знам, че някои от феновете на Манчестър Юнайтед не искат точно аз да съм мениджър на техния любим отбор, но не ме интересува. Със сигурност са искали някой друг. Няма да се съобразявам с никого. Ръководството на тима взе решение треньора да съм аз и ще съм аз. Вече командвам аз, не ме интересува кой какво ще си мисли или ще си каже за мен. Аз отговарям за всичко, но ще ми помагат малко естествено. Аз ще движа трансферите, купуването и продаването на футболисти, разтрогванията на договорите, заплатите и трансферните оферти и суми. Малко помощ ще получавам от някои скаути и директори на отбора, но главната движеща сила ще съм аз. Напълно съм сериозен. Всички ще разберат кой командва. Много хора по света ме мразят, но това е положението. Нямам намерение да се променям само и само, за да се харесам на някого. Връщам Манчестър Юнайтед на върха в Англия и всички вече ще се съобразяват с нас. Ще бъде така, както е било при Сър Алекс Фъргюсън или дори по-добре. Въпрос на време, обстоятелства и факти. Аз и щабът ми ще направим всичко възможно да направим тима такъв, какъвто беше.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Сигурно ли е, че тези изказвания са достоверни, защото не ги меркам никъде другаде ? Ако наистина е казал всичко това - :bow Редактирано на от Hellviper

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Ами Фърги е дошъл през 86-та и е knocked liverpool right off their fucking perch. Казал го е кратко и ясно, арогантно. Никой никога няма да бъде Фърги, но определно ми харесва това, че ЛВГ се е надъхал, не знам също и колко са истински думите или изопачени от драскачи. В Скай не прочетох точно това, но все пак ми харесва как започва, дано не е само на думи, а и на дела!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Еми то съмнения винаги има. Трябва да си имаме едно на ум, ама дай да не се водим по тъпите жълти сайтове и да не си правим заключения на базата на кофти преводи от страна на наще медии. Всички те търсят сензацията и леко полеко започват пак да дълбаят в Юнайтед. Иначе аз също мисля, че е прекалено краен и малко комплексарски изказвания прави, ама трябва да му се даде време и да го съдим по делата в крайна сметка. Все пак не знаем какво му се върти в главата и дали с тия изказвания не цели тия, които ще му играят контра да са подготвени или да хващат пътя докато е време, за да се избегнат ненужни циркове по средата на сезона.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове