Jump to content
CR7

Стретегията На Ван Гаал За Турнето

Препоръчани публикации

ЛВГ понякога говори без капка достоверност и мисъл, все едно приема един отбор и преди него е черна дупка, няма история, няма кой да му каже какво и как е било.Ако е оставил/накарал Дани да си тръгне само заради "показателите", някой в тоя клуб е трябвало да му каже какви функции е изпълнявал Дани при появяванията си на терена.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
К'ви функции е изпълнявал Данчо при появяването си на терена!?! Да изпуска 100%-ви положения, останал сам срещу продкаджията ли?!?

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
И кви специално функции имал Данчо бе :mood (35): Функцията на футболиста е да играе футбол, колкото се може по-добре, а показателите на уелбек показват, че не го правеше достатъчно добре за Юнайтед... Ама, щото трябва да играят неземните юнУши, дето са от 3-4 годишни в Юнайтед, давай да търпим тия недоразумения Уелбек и Клевърли.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Ван Гаал търси нови "пазачи" в Юнайтед

Луис ван Гаал отново подчерта важната роля на младите играчи в плановете му за Манчестър Юнайтед, заявявайки, че те може да са "пазачите" на клуба вървейки напред.

Холандецът определя пазач като някой, който е внедрен в самоличността и идеологията на клуба и е бил обучаван от ранна възраст, какъвто е случаят с Уейн Рууни, пристигнал в Юнайтед като малък. Рууни наскоро отбеляза 10 години престой в клуба, след преминаването му от Евертън. Дълъг период, който го изстрелва на първо място в очите за мениджъра, що се отнася за новия капитан на отбора.

"Много е важно за отбор като Манчестър Юнайтед да има хора, които да са пазители на културата.", заяви ван Гаал пред медиите.

"Всеки играч от академията на клуба може да е пазач. Играчите от 92' (Бекъм,Бът,Гигс,Невил и Скоулс) също са били пазители на културата. Трябва да имаш много добро обучение на младите, ако искаш да имаш повече пазители."

"Уейн Рууни също е пазител на културата и капитан, така че може да предаде традициите на неговите съотборници."

Ван Гаал спомена важните играчи на които е помогнал в предишните отбори и намеренията му да го направи с Червените Дяволи.

"Направих го в Барселона, където дадох шанс на Шави,Иниеста,Пуйол и Валдес.В Байерн Мюнхен разполагах с Бадщубер,Мюлер и Алаба. Искам да направи същото нещо и тук, но младите играчи трябва да се възползват от шансовете, които им давам."

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Ван Гаал обясни ситуацията с Валдес

Луис ван Гаал отрече значимостта на това Виктор Валдес да тренира със състава на Манчестър Юнайтед и не беше склонен да коментира спекулациите, че може да подпише с бившия вратар на Барселона в бъдеще.

Валдес скъса кръстни връзки през март и пропусна Световното първенство в резултат на това. Той отказа да подпише нов договор с каталунския клуб през лятото и в четвъртък прие предложението да завърши възстановяването си на клубната база на Юнайтед.

Ван Гаал работи с национала на Испания в Барселона през сезон 2002/03 и на традиционната пресконференция днес се изказа ласкаво за 32-годишния вратар.

„За мен това не е изненадващо, защото съм го правил и преди за много други играчи“, сподели холандецът. „Имам добри взаимоотношения с много футболисти. Аз предоставих подобна възможност и на Роналд де Бур, и Едгар Давидс, когато те се нуждаеха от това, така че ситуацията с него е същата.“

„Робин ван Перси, когато игра за мен за националния отбор на Холандия миналата година – позволих му да дойде при нашия медицински екип и да се възстанови за Световното първенство. Същото е. Тогава все още не бях мениджър на Юнайтед. Винаги съм го правил и то не само с големи играчи, а и такива, за които не сте чували.“

Попитан за възможността да подпише с Виктор Валдес, ван Гаал беше сдържан в отговора си: „Манчестър Юнайтед винаги е с отворени очи“, каза той.

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Ван Гаал очаква с нетърпение пътуването до Престън

Престън сътвориха сензация, след като победиха "експертите в купите" Шефийлд Юнайтед на Брамал Лейн. След тази победа играчите на Престън си осигуриха мач за ФА Къп срещу Манчестър Юнайтед в понеделник, 16-ти Февруари на Дийпдейл. Първият официален мач на Юнайтед на този стадион дойде през февруари 1972-ра година, когато Червените Дяволи побеждават "Белите лилии" с 2-0 във ФА Къп.

Ван Гаал и играчите му са на път към трети пореден успешен кръг срещу опоненти от по-ниските нива на английския футбол, и Босът смята, че сега е момента да се възползва от това, за да бъде Юнайтед "една стъпка по-близо до Уембли".

"Смятам, че винаги е трудно да биеш отбор от по-ниските нива, и почти винаги мачовете не се развиват така, както ти се иска.", каза мениджърът за клубната телевизия. "Въпреки резултатът 3-0 тази вечер, не се представихме чак толкова добре, защото всеки очакваше повече, но аз съм доволен, че ще играем срещу Престън Норт Енд сега. Също така съм наясно, че ще бъде трудно срещу този отбор. Престън победиха представящите се страхотно в последно време в купите Шефийлд Юнайтед. Чух от Райън (Гигс), че те (Шефийлд) са големи борци, а Престън са ги победили с 1-3 на техния стадион. Затова мачът с Престън няма да е "формалност."

Юнайтед е сред фаворитите за спечелването на ФА Къп и Ван Гаал е настроен позитивно след победата над Кембридж. "ФА Къп е трофей, а аз живея за трофеите като треньор", заяви той. "Aз лично, искам трофей навсякъде, където работя още в първия ми сезон. Имаме истински шанс в момента. Ние сме най-високо стоящият в йерархията отбор, останал в купата. Отделно нашият статус е на най-големият клуб"
"Хората може би вече залагат за нас, но на мен не ми е позволено!", пошегува се холандецът. "Не съм хазартен човек. Високопоставените отбори обаче, имат по-голям шанс за финален триумф."

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Ван Гаал обясни ситуацията с Рууни в центъра

Ван Гаал каза, че Уейн Рууни е подобрил играта си в центъра и „може да играе на всяка позиция“.

През второто полувреме от победата с 3-1 над Бърнли, капитанът игра като дефанзивен халф във формация „диамант“ след като Дейли Блинд се контузи.
Рууни се премести в дефанзивната роля зад Андер Ерера и Анхел Ди Мария и Ван Гаал смята, че отборът е много ефективен с Уейн в халфовата линия.
„Трябва да потърся по-добър баланс и мисля, че досега заради Рууни, имаме по-добър баланс в халфовата линия. Много съм щастлив от начина, по който той замени Дейли Блинд в позицията „на номер 6″.
„Той показа хладнокръвие и разбира се той днес беше този Рууни, който искам да виждам, отново показа, че може да играе на всяка позиция.“

„Уейн може и да може да играе по-добре като нападател, но тогава ще имам проблем в халфовата линия.“,завърши Ван Гаал.

www.manutd-bulgaria.com

Ван Гаал благодари на феновете

Луис Ван Гаал нарече феновете на Юнайтед „най-важната част от клуба“ и им благодари за това, че са подкрепяли тима по време на трудния мач срещу Бърнли.

Резултатът 3-1 не отразява много точно развоя на мача, след като гостите имаха много възможности за гол и преса, особено през първото полувреме, което беше разочароващо за Червените Дяволи. Но все пак те успяха да вземат ключовите три точки и според Ван Гаал феновете продължават да имат огромен принос за това.

„Тази вечер видях едни фантастични фенове, които подкрепяха отбора си, който играеше много зле през първото полувреме“, каза Босът на журналистите в своята пресконференция след мача. „Никога не съм виждал подобно нещо в другите ми отбори, и това ме прави много щастлив.“
„Феновете са най-важната част от клуба“, каза холандецът. „Ние играем за тях, а те поддържат клуба на това ниво, което е много важно.“, завърши Ван Гаал.

www.manutd-bulgaria.com

Ван Гаал впечатлен от Смолинг и Ерера

Мениджърът на Манчеестър Юнайтед Луис Ван Гаал поздрави резервите Крис Смолинг и Андер Ерера за приноса им към победата с 3-1 над Бърнли.
Смолинг се разписа два пъти и получи наградата за Играч на Мача, докато коментаторът от клубната телевизия Дейвид Мей сложи и Андер Ерера редом до Смолинг. И двамата дадоха своята заявка за титулярн място за мача с Престън Норт Енд във ФА Къп през следващата седмица, въпреки че цялостното представяне на отбора снощи разочарова холандецът.
Запитан дали принудителните смени на Фил Джоунс и Дейли Блинд са затруднили представянето на отбора му в мача, Ван Гаал отговори: „Не мисля, че резервите ни се справиха зле! Харесвам Смолинг. Той вкара два пъти, а никога преди това не го беше правил в един мач, самият той ми го сподели. Отделно през второто полувреме той игра на високо ниво, щастлив съм за него. Също Ерера, който влезна вместо Блинд игра много добре, според мен.“
Червените Дяволи не успяваха да впечатлят през първото полувреме и имаха голям късмет да се приберат на почивката с гол преднина, благодарение на голът на Смолинг в продължението.
„Не беше добро първо полувреме“, призна Ван Гаал. „Не играхме добре и Бърнли бяха по-добрият отбор на терена. Но пък бяхме напред в резултата, за което бях доволен. Окей, дори и да беше след два корнера. Ние тренираме много корнерите, но все пак имахме късмет с този резултат на почивката.  Трябва все пак да отбележа, че доста се подобрихме през второто и създадохме повече шансове, освен това отбелязахме и трети гол. Можехме да вкараме и повече, освен това Бърнли имаха само един шанс.“

Мениджърът разкри, че смята тази седмица отборът му да играе с по-голяма скорост, по-бързи пасове, но имаше много малко от това през снощния мач.

„Не“, отговори холандецът, запитан дали е видял подобна игра от своите играчи. „Защото от Бърнли ни пресираха и ние губихме топката. Всяка втора топка отиваше в противника. Не задържахме добре топката и няма как да й придадеш нужната скорост, при тази игра. Трябваше да играем по-бързо, но след като губиш топката с първия или втория пас, знаеш, че това няма как да стане.“, завърши Ван Гаал.

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Така ще му съсипе най-продуктивните години в кариерата , а можеше да гони Шийрър 

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

За да гони Шийрър му трябват 5ма зад гърба, които постоянно да подават към него, а не той да е от тези 5ма. Като единствен нападател Рууни спокойно може да вкарва по 25 гола на сезон, а и има още поне 3 силни сезона като 9ка.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Направо ми се къса сърцето да го гледам в халфовата линия, дори и за головите рекорди, които може да счупи в следващите сезони.:(

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

По отношение позицията на Рууни - Ван Гаал явно има различна дефиниция за думата "баланс" от общоприетата. Какво гледа от трибуните и какво пише в бележника не знам, обаче единственото по-упорито нещо от магарешкия му инат да преоткрива футбола е константно шокиращата, скандална игра срещу посредствени противници. Последната излагация - да дойде Бърнли (или изобщо някакъв изпадащ отбор!) и да те смазва игрово в 2/3 от времето, на Олд Трафорд, не вярвах да го видя някога. С такова ниво нямаме място в ШЛ, ако ще и да додрапаме някак дотам.

Хубаво е, че са се чули освирквания на почивката, защото такова представяне не е допустимо. Подкрепата за клуба е едно, ама подкрепа на такова бездушие от едните и на системно провалящ се един и същи експеримент от другия е невъзможна.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Ми да купи човек дето да изпълнява тея функции в средата бе...

Баси майтапа! Явно мисли, че няма такъв човек в лицето на Ерера и на Мата, като няма - да купи друг, а не да държи Рууни в средата и да осакатява отбора за да има БАЛАНС.

Редактирано на от Sido

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Ван Гаал да вземе да обясни, защо вече половин година отборът играе брутално посредствено? Защо се смени поне три пъти генерално тактическата постройка без никакъв ефект и що аджеба всеки мач има по 2-3 играчи, които играят тотално извън позиция... Това е на прима виста. Все пак продължавам да вярвам, че Ван Гаал ще се справи, но вече почвам и леко да вярвам на ония думи на Стоичков "от всеки треньор научих нещо, а от Ван Гаал научих какво да не правя" или нещо подобно беше

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Да вземе и да обясни защо Мата е на пейката за сметка на Фалкао. Колумбиецът и Янузай не заслужават място сред титулярите, а вече няколко пъти ги гледаме. ЗАЩО?

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Ван Гаал: „Рой Ходжсън е прав да пуска Рууни като нападател“

Луис Ван Гаал призна, че би пускал Уейн Рууни като напдател ако беше на мястото на мениджъра на Англия.

Ван Гаал използва Рууни в момента в центъра на терена, заради „баланса“, за който спомена, като в последния мач срещу Бърнли дори го постави в ролята на дефанзивен полузащитник.
Ходжсън каза тази седмица, че няма намерение да променя истинската позиция на Рууни, а Капитанът е близо и до задминаване на Сър Боби Чарлтън по голове в английския национален отбор за всички времена. Ван Гаал призна, че мениджърът на Англия е прав.

Холандецът каза: „В отбора на Г-н Ходжсън, Рууни вероятно спомага много повече за отбора на Англия като напдател, в интерес на истината и аз бих го поставил там, ако бях мениджър на албионците. Той (Ходжсън) трябва да сравни Рууни с другите си нападатели, и кое ще е най-добро за отбора, това, което и аз трябва да направя е да ги сравнявам в моя отбор. Трябва да избирам между Радамел Фалкао, Робин Ван Перси и всички други нападатели, които имам, затова моята преценка е съвсем различна.“

Мениджърът каза, че дори цени Рууни като „може би най-добрия нападател, който има“, но това не означава, че третият в листата за всички времена голмайстор на Юнайтед ще започне като нападател в близко бъдеще.

„Не е така, че някой в моя отбор не е добър играч. Трябва да проверя на каква позиция всеки играч допринася най-много за общото благо. Отборът е по-важен, отколкото индивидуалните качества на играча. „, завърши Ван Гаал своя разбор за Уейн Рууни.

Холандецът беше резервиран в коментарите си за Давид Де Хеа, който беше посочен за най-ключовият играч на Юнайтед този сезон от Кевин Дейвис – ветеранът, който ще се изправи срещу Червените Дяволи с неговия Престън за ФА Къп в понеделник.

Попитан дали Де Хеа в момента е най-добрият в света, Ван Гаал каза:
“ Никога не отговарям на подобни въпроси, защото не мога да говоря за чуждите вратари, а само за моя вратар. Той не ни спасява точки, защото негово задължение е да спасява топки, които идват към нашата врата. Вие (журналисти и специалисти) смятате, че това, че Де Хея спасява изстреляни топки към нашата врата е някакво изключение? Но това далеч не е така.“

Очаква се Де Хеа да стартира като титуляр на Дийпдейл, след като Виктор Валдес продължава да работи върху своя фитнес след дълготрайната контузия в коляното.

Ван Гаал каза: „След като си бил аут за повече от една година, трябва да се докажеш на по-ниско ниво. Както Ашли Йънг или Майкъл Карик, нормално е.“, завърши мениджърът.

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Поредната порция "изненади" от ЛВГ :mood (17):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Мениджърът каза, че дори цени Рууни като „може би най-добрия нападател, който има“, но това не означава, че третият в листата за всички времена голмайстор на Юнайтед ще започне като нападател в близко бъдеще.

Е...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Това за Де Хеа е по-култово. Пътя до Мадрид става все по чист.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

да и аз тва си мислех. не бил никакъв ключов играч, бил длъжен да спасява.... той, че е длъжен - длъжен е, обаче тва, че е ФЕНОМЕНАЛЕН няма нищо общо с тва, че е длъжен. То всеки вратар е длъжен, ама не всеки го може... ебати довода изкара ЛВГ.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Е да,де,да,черното си е черно,ама за мен е бяло.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове