Jump to content
f0rgy

Световно първенство 2014

Препоръчани публикации

Световно първенство 2014

Бразилия, 12 Юни - 13 ли

Публикувано изображение

Световното първенство по футбол през 2014 г. ще бъде 20-тото Световно първенство по футбол, което ще се проведе в Бразилия от 12 юни до 13 юли 2014.

Бразилия ще домакинства за втори път световното първенство, първият път беше през 1950 година. Бразилия ще стане петата държава, която домакинства световно първенство два пъти, след Мексико, Италия, Германия и Франция. Първенството ще се проведе за пръв път в Южна Америка след Световното първенство по футбол 1978 година в Аржентина. За пръв път две поредни световни първенства ще се проведат извън Европа и за пръв път две поредни първенства ще се проведат в южното полукълбо (Световното първенство по футбол 2010 се проведе в Република Южна Африка).

Публикувано изображение
Сеп Блатер и бразилската победа.

На 7 март 2003, ФИФА обяви, че турнирът ще се проведе в Южна Америка за първи път след като Аржентина домакинства през 1978. На 3 юни 2003, КОНМЕБОЛ обяви че Аржентина, Бразилия и Колумбия искат домакинството на Световните финали през 2014 година. До 17 март 2004, асоциациите на КОНМЕБОЛ избраха Бразилия за техен кандидат.

Бразилия изпратиха кандидатурата си през декември 2006 и Колумбия ги последва след няколко дни. Кандидатурата на Аржентина въобще не е била обработена. На 11 април 2007 г. Колумбия официално се отказва от кандидатурата си, Франсиско Сантос Калдерон, вице-президент на Колумбия обявава, че вместо това ще домакинстват Световно първенство по футбол за младежи 2011. Така Бразилия става единствената държава, която иска да приеме първенството през 2014 година. Бразилия печели правата за домакинство на 30 октомври 2007 като единствена кандидатура.

Квалификации

Жребият за квалификациите се проведе на 30 юли 2011 година в Марина да Глория в Рио де Жанейро.[6] Като страна домакин Бразилия се класира автоматично за турнира.
203 от всичките 208 национални отбора на ФИФА взеха участие в квалификациите, които се проведоха от 15 юни 2011 до 20 ноември 2013.
Босна и Херцеговина се класират за първи път като самостоятелна държава. Колумбия се класират за първи път от 1998, а Белгия и Русия от 2002.
За първи път държава от зона Океания няма да има представител на световното от 2002.

Елиминационна фаза

Публикувано изображение

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Супер! Трябва да пуснат и някво fantasy, по някое време и аз да се разпиша .. FORZA ! Редактирано на от Thirteen

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Майна, благодаря за темата! :) Ю-то в юлито ти е избягало обаче. :mood (17): Чакам да мине неделята и сменям аватара и подписа :mood (35): ... засега съм пас. Иначе чакам пак да се започне вечния спор с швабоподдръжниците. :mood (17):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Мощно Германия! Тия жабари не ми ги слагайте тука. :mood (17):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Аз съм за Холандия, ама не мисля, че ще направят нещо. Белгийците също са ми симпатични. Германия/Аржентина са едни от фаворитите.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Само Англия и Италия ме интересуват те пък се натресоха в една група,дано я минат и най-вече дано циганетата домакини не го вземат.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Всеки път като се отвори тая тема и се сещам за споровете за германия и англия и ми се присира буквално. Ще гледам да страня от спора колкото е възможно, ще си викам за Холандия, не че ще направят нещо, но са симпатяги като изключим Снайдер и Робен.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Форца! п.п На миналото май не бяхме толкова хората, подкрепящи жабарите бе... иначе ми е интересно белгийците как ще се представят. Направете една анкета за евентуален шампион... ще е интересно какво мислят хората.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Всеки път като се отвори тая тема и се сещам за споровете за германия и англия и ми се присира буквално. Ще гледам да страня от спора колкото е възможно, ще си викам за Холандия, не че ще направят нещо, но са симпатяги като изключим Снайдер и Робен.

:mood (17): Този спор е неизбежен, да се надяваме, че поне едните ще отдпаднат по-рано, че да се приключи бързо. :mood (17):
А за Снайдер? Аз сега с изумлнение научавам, че имало някой в този форум, който да не го харесва.

Като сте тръгнали да казвате, хайде и аз отсега ще си кажа: Холандия и Белгия! Симпатични както вече се отбеляза, а белгийците за мен са способни да поднесат 'голямата изненада', въпреки че за мен не би било чак такава изненада. Аз имам големи очаквания и дано не разочароват.
Англичаните никак не са ми интересни, като знам кой на какъв принцип избира състава ... да седна да подкрепям Стиви, Стъридж, Хендерсън, Стърлинг, Милнър ... ммм, не! Титаните ги пропускам този път, бих гледала само заради новите, които евентуално ще бъдат повикани - Ллана, Шоу, Баркли, Ламбърт. Просто с нищо не могат да ме изненадат иначе.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Мощно Германия!

Тия жабари не ми ги слагайте тука. :mood (17):

жабари, ма се гаврят с швабите когато и където ги хванат :mood (17): (е, в разни приятелски, може и да са записали някой Х) ... най-мазно беше на домашното им първенство преди 8 години :champs (14):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

жабари, ма се гаврят с швабите когато и където ги хванат :mood (17): (е, в разни приятелски, може и да са записали някой Х) ... най-мазно беше на домашното им първенство преди 8 години :champs (14):

http://www.youtube.com/watch?v=j20GRcRYr04
Тъкмо днес си го припомних :mood (17):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Фабио Гросо, човек .... Фабио Гросо ... минута преди края на продълженията.. т'ва на Алесандро в последните секунди просто ги довърши .. аз просто нямам кво да кажа, ако съм германски национал - няма да смея да изляза на терена в мач с/у Италия :mood (17):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Мощно немчугите, време им е да спечелят световното. Томас Мюлер със 7 гола. Също така как може да има група Испания, Холандия, Чили, Австралия и група Колумбия, Гърция, Кот д'Ивоар, Япония Кур за Гърция Редактирано на от ss4

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Как може да се радвате на жабарите,причинили ни толкова много страдания(къде с помощта на съдията,къде без).Вие не сте българи.КОР за отбора им. :mood (17):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Както обикновено ще си викам за Холандия и новия ни мениджър, макар да ми е ясно, че пак ще стегнат куфарите рано-рано. Между другото те са първият отбор, започнал подготовка за Мондиала. Чичо ви Луис изобщо не си губи времето. ;) Тая тема ще е драматична. :mood (17): :mood (17):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Забравете в Южна Америка световния шампион да е различен от Бразилия или Аржентина :mood (17): Аз съм за тях, стигат и на Европа 2 поредни титли, време е за латино титла. Холандия също ще ги следиме с интерес- очевидно защо, колумбийците също ще са ми доста интересни- имат много силен отбор, дори и без Фалкао. Ако пък и той е на линия- съвсем. Очаквам шумен провал на немците, както обикновено последните години, тоя път още по-рано ги виждам аут. Те винаги са уж страшни фаворити, и Италия и Испания ги разгъзват по някое време :mood (17): Тоя път може и някой друг да е, за разнообразие.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Белгия имат добро поколение, но не се знае как ще се представят като отбор. Според мен ще пръцнат при първото по-сериозно име насреща. Аз имам подозрения, че Аржентина ще направят добро първенство, но да видим. Никога не съм имал особена привързаност към друг национален отбор, освен нашия, даже напротив... през годините всички съм ги намразИл по един или друг начин и си ги псуем яко. Обикновено на тези турнири съм за аутсайдерите... по-скоро харесвам определени индивидуалности и с течение на мачовете ще си избирам фаворити.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Титла за бразилците ми се вижда не само абсурдна с това поколение и състав, дето извадиха, ми даже и полуфинал не виждам как ще стигнат .. Аржентинците по може. На тях не ми е познат състава им и нямам идея каква защита и вратар ще имат, ама все пак очаквам, че Меси и тия около него няма да са достатъчни и първия по-сериозен и грамотен отбор ще ги изхвърли. Ама аз съм си пристрастен, де. :mood (17): Тия националните отбори от Южна Америка са ми противни и винаги викам с/у тях. Така че, ако не друго, мощно поне да е Европейски отбор шампион.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Аз винаги съм харесвал латинофутбола. Даже и африканците като цяло ги поддържам на световни, щото също са нестандартни и играят интересно. Европейския футбол и европейските национални са скучни, почти никога не са ме кефели. Като малък ме кефеха англичаните, с онова поколение с Гаскойн, Шиърър и Стюарт "Психо" Пиърс, Саутгейт и там другите. На Евро 96 ми беше некво яко гадно, като отпаднаха с дузпи на полуфинала. А от световното 98ма нататъка винаги съм си бил за бразилците, единствено 2010та им беше тъп отбора и играеха супер скучен и нетипичен за тях футбол с оня толуп Мано Менезеш. Дори една Испания, дето последните години спечели всичко, с тоя приспивен тики-така футбол ме кара да ми се доспива на моменти. Швабите пък винаги бяха синоним на дървен и ботушарски футбол, чак последните години играят що-годе приятно, ма пак са ми като няква машина- сива и скучна. Няма го някой като Ривалдо, Роналдо, да направи някой уникален финт, да излъже 4-5 човека накуп, няма я тая експлозивност, фантазия при европейците. Самия факт, че откакто Златната топка се връчва и на играчи извън Европа, 60-70% от наградите са отивали в бразилци или аржентинци, говори достатъчно.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
За Германия съм ,макар че мисля Аржентина ще я вземе(време им е).Ще са почти на собствена земя + един куп нахъсани звезди начело с Меси дето са жадни за Световна титла,но да видим де.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове