Jump to content
Sign in to follow this  
VILIO

Има ли смисъл да играем в Лига Европа?

Има ли смисъл да играем в Лига Европа?   

35 потребители са гласували

Нямате право да гласувате или да виждате резултатите от гласуването. Please sign in or register to vote in this poll.

Препоръчани публикации

Вие сте на ход. п.п. копирах отговорите от редкафе. Така,че ако мислите,че са тъпи не обвинявайте мен. :mood (17):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
За мен - не, за марката Ман Юнайтед - Да ! За резервите и юношите ще е добре... Гласувах с НЕ !

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Да. + Ще се дава шанс на млади футболисти и на играчи, които не получават достатъчно шанс в първенството. + Ще имаме шанс за още 1 трофей, който не сме го печелили в историята си. + Повече мачове няма да се излишни, Юнайтед е клуб който трябва да играе в Европа, било то и във втория по сила турнир! + Няма да правим безсмислени турнета и мачове с отбори от третия свят през сезона, абсолютно излишно и дебилно е, а се говори, че точно тва ще стане, ако не се класираме в Лига Европа. Редактирано на от adr

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Гласувах с НЕ, за мен евентуално участие в ЛЕ е безсмислено.

+ Ще се дава шанс на млади футболисти и на играчи, които не получават достатъчно шанс в първенството.

Обърни внимание на хората, които взеха участие срещу Аякс и Билбао, когато играхме в ЛЕ. Не мисля, че всички бяха млади и играчи, които не получават достатъчно шанс в първенството.

+ Повече мачове няма да се излишни, Юнайтед е клуб който трябва да играе в Европа, било то и във втория по сила турнир!

Повече мачове, които носят пари - да, не са излишни, но такива, които не носят особено сериозно - излишни са. Ако Ливърпул участваха в ЛЕ, надали щяха да играят толкова силно. Просто се концентрираха изцяло във Висшата лига и ето, че не само постигнаха своята цел, която бе преди началото на сезона, но и като нищо ще си надминат очакванията с някоя титла. Точно това трябва и ние да направим. Трябва да се насочи вниманието изцяло във Висшата лига, защото ако и следващия сезон не се намърдаме в ТОП4, то вече става проблем. Отбора ще влезе в една спирала, от която трудно ще излезе.

+ Няма да правим безсмислени турнета и мачове с отбори от третия свят през сезона, абсолютно излишно и дебилно е, а се говори, че точно тва ще стане, ако не се класираме в Лига Европа.

Не е гаранция, че пак няма да ги има. Все пак ЛЕ не може да компенсира липсата на ШЛ. На практика дали с ЛЕ или без нея, то няма особена разлика.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Аз друго се питам. Нали има клаузи в договорите на всеки играч, че при неучастие в ШЛ, заплатата се намалява с 20%, та това важи ли и за ЛЕ ? Не мога да преценя кое е по-добре, но може би при по-голяма умора в отбора, няма да се организират приятелски срещу, а в ЛЕ мачовете са задължителни. Аз предпочитам да си вземем всичките мачове до края, но и Тотнъм да направи това и накрая да сме 7-ми, но да сме показали добра игра, т.е. няма как да стане това, но мога да помечтая поне :) Иначе ако съм сигурен, че ще играем финал за ЛЕ, то предпочитам да се класираме, но да гледам как някой отбор от незнайна лига се гаври с Юнайтед...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Не. По-добре да се концентираме върху това да си върнем позициите във ВЛ. Един сезон извън евротурнирите няма да е зле.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Висшата лига - атака на първото място. Зона ШЛ въобще не трябва и да се споменава като цел. Това при условие, че се пръснат няколко камиона с пари! Лига Европа не е за Юнайтед. Безброй мачове с отбори от села и паланки. Скапана програма четвъртък - неделя. Редактирано на от cantona7

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
ЛЕ си е турнир. Кво значи да го приемаме несериозно като имаме 10 от възможни 42 срещу отборите в топ9 в Англия този сезон? Ии ще седим само на стари лаври?В момента такова е положението, че мястото ни не е в ШЛ и трябва да се направи всичко поне да играем в ЛЕ. Иначе вместо на лагери ще ходим за приятелски срещи в Бахрейн и Токио. И ще гледаме още по-уморени от часовата разлика играчи. А и от 1/4 финал нататък си играят само сериозни отбори. Ювентус ебати да не би да им е под нивото да играят в ЛЕ? Играят си хората и ще направят всичко за да вдигнат купата. При САФ можеше да си позволим да неглижираме турнира. При Мойс - не. Редактирано на от Jedi Master

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Ма що се подценява финансовата полза от ЛЕ не мога да разбера. При стигане до финал примерно, можем да вземем едно 15 млн поне. Е, верно не са 50те милиона, дето бихме взели в ШЛ, ма пак е по-добре от нулата, дето ще вземем ако не играем никъде. А и имаме достатъчно добри резерви и играчи като Ник Пауъл, Джеси Лингард, Петручи и т.н., дето тоя турнир ще им дойде дюшеш и ще израстват с прилични мачове в него със среднокласни европейски отбори. А пък вече ако стигнем финалните етапи, което е логично да стане, ще се пускат и повечето звезди. За отбор от ранга на Юнайтед да играе по 1 мач на седмица цял сезон не е нормално. Имаме достатъчно играчи, за да играем и ЛЕ.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Обширните азиатски, африкански и американски пазари искат да гледат манчестър юнайтед през седмицата (и аз искам) и ще го гледат, с който и да играе = brand exposure = money, не е много трудно да се досетиш и че огромните пари за спонсорство на големите отбори идват от това, че играят в европа и ги гледа цял свят. Изобщо не мога да разбера високомерието, с което се подхожда към тоя турнир и подценяването му. Еми ей ся ни пускат на 1/2 финал и ще ни дерат и 4те отбора. Сравненията с ливърпул са супер неуместни, да ливърпул печели от това, че не играе в евротурнирите, защото едвам събират 11 титуляра, докато ние ще губим от малкото мачове, защото имаме по кажи-речи 2ма играча на 1 пост, на някои и по 3ма. С тия ротации от по 6-7 играча на мач от страна на Мойс, които със сигурност ще продължат и другата година един играч ще играе 1-2 мача в месеца. Не стаа така.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Не трябва да се излиза от спиралата в Европа, задължително трябва да си осигурим участие поне в този турнир. И съм почти сигурен, че ще скочим да го печелим, Мойс има нужда да трупа самочувствие, както на домашна, така и на европейска сцена.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове