Jump to content
Sign in to follow this  
Viper

Manchester United 4-1 Aston Villa

Играч на мача  

45 потребители са гласували

Нямате право да гласувате или да виждате резултатите от гласуването. Please sign in or register to vote in this poll.

Препоръчани публикации

Публикувано изображение

"Червените дяволи" обърнаха Астън Вила

Манчестър Юнайтед победи Астън Вила с 4:1 в двубой от 32-ия кръг на Висшата, който се игра на стадион "Олд Трафорд".

Гостите смразиха изтерзаните през този сезон фенове на Манчестър Юнайтед, повеждайки след великолепния пряк свободен удар на Ашли Уестууд. Все пак шампионите отговориха и сътвориха пълен обрат още преди почивката, благодарение на двете попадения на Уейн Руни. Той първо се разписа с глава, а после бе точен от бялата точка.

След почивката Бентеке направи два големи пропуска за Астън Вила и малко след това гостите бяха наказани от Хуан Мата, който реализира първото си попадение с екипа на "червените дяволи". В добавеното време се разписа и Ернандес.

След успеха Юнайтед събра 54 пункта и се намира на девет точки зад четвъртия Арсенал, който има мач по-малко. Астън Вила е 12-и, с 34 точки.

Срещата започна със здрава борба за всяка педя терен от двата отбора, като гостите от Бирмингам ясно показаха от самото начало, че са дошли за поне една точка.

В началото на мача над стадиона прелетя самолет с транспарант "Грешен избор, Мойс - вън", с който част от феновете на английския първенец искат оставката на мениджъра Дейвид Мойс.

Бяха изминали малко повече от десетина минути игра, когато Юнайтед сбърка в средата на терена и Астън Вила атакува. Рафаел препъна Агбонлахор пред границата на малкия пеналт е реферът отсъди пряк свободен удар. Ашли Уестууд завъртя топката майсторски над стената и я прати в горния ляв ъгъл, откривайки резултата.

"Червените дяволи" се опитаха да отговорят на удара, но острото центриране отдясно на Ашли Йънг попадна в ръцете на вратаря на гостуващия тим Брад Гузан.

След като не успя в опитите си отдясно, тимът на Дейвид Мойс се пробва с пробиви отляво и успя да изравни в 20-тата минута. Шинджи Кагава центрира меко към Уейн Руни, който игра с глава от десетина метра. Топката облиза дясната греда и попадна в мрежата на противника.

В средата на първото полувреме домакините притиснаха своя опонент. След центриране отляво Кларк изчисти в корнер с глава, но реферите отсъдиха удар от вратата, заради близостта на Неманя Видич до Кларк. Последваха минути, в които липсваха интересни положения пред двете врати, като момчетата на Дейвид Мойс имаха леко преимущество.

Агбонлахор пусна хубав скрит пас към Кристиан Бентеке в наказателното поле. Нападателят успя да заема по-добра позиция от Рафаел, но не успя да си спре топката и тя му избяга. Секунди след това гостите бяха наказани.

В 44-тата минута Бакуна спъна Хуан Мата в наказателното поле на Астън вила и съдията Мартин Аткинсън правилно посочи бялата точка. Уейн Руни пое отговорността и вкара втория си гол, след безмилостен удар в десния ъгъл.

Веднага след почивката гостите пропуснаха невероятна възможност да изравнят. Кристиан Бентеке си спря прекрасно на гърди след дългия пас към него, но не успя да нацели топката за пореден път в днешния мач и тя му беше избита.

Последва нова възможност за белгийски национал. Този път той надскочи Неманя Видим и стреля с глава във въздуха. За негово съжаление топката мина на сантиметри над напречната греда.

В 57-та минута Манчестър Юнайтед наказа пропуските на своя противник, вкарвайки трето попадение. Фелаини свали към Хуан Мата, който се оказа най-съобразителен след карамбола в наказателното поле. Испанецът прати топката в долния ляв ъгъл, разписвайки се за първи път, откакто облече фланелката на шампионите.

В средата на второто полувреме се стигна до доста дискусионен момент, когато Неманя Видич спря с лявата си ръка Кристиан Бентеке в наказателното поле на домакините, но не последва сигнал от арбитъра.

Двайсетина минути преди края на редовното време на терена се появи българският национал Александър Тонев, който замени Габриел Агбонлахор. Малко по-късно Бентеке направи поредния си пропуск в срещата, като отново пропусна да засече топката от въздуха.

В 85-тата минута Александър Тонев отправи хубав фалцов удар с десния крак и Давид Де Хеа не мръдна, но кълбото прелетя покрай дясната греда.

В добавеното време на мача Аднан Янузай проби отляво и центрира към далечната греда, където Хавиер Ернандес засече в опразнената врата.

Манчестър Юнайтед - Астън Вила 4:1

0:1 Ашли Уестууд - 13'

1:1 Уейн Руни - 20'

2:1 Уейн Руни - 45'

3:1 Хуан Мата - 57'

4:1 Хавиер Ернандес - 91'

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Видич, Джоунс, Рафаел (Карик - 46'), Бютнер, Флетчър, Фелаини, Мата, Йънг, Кагава (Янузай - 68'), Руни (Ернандес - 75')

Астън Вила: Гузан, Влаар, Кларк, Бакуна, Бертран, Делф, Уестууд, Вайман, Агбонлахор (Александър Тонев - 71'), Олбрайтън (Лоутън - 79'), Бентеке

gol.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
До края на шампионата сме задължени да вземем колкото се може повече победи, за да се класираме поне за Лига Европа. :) Иначе мача започна зле за нас, но много хубав обрат стана. :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Дан ми се превъзбудите от победата над тия леваци? :D :D :D

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
На мен пък не ми хареса играта, с изключение на няколкото добри комбинации м/у Рууни, Мата и Кагава първото, както и хубавото включване на Янузай. Тоя мач яко заблуждава за моментното състояние на клуба и може да ни изиграе лоша шега. Не може да имаш такива играчи в защита + Флетч и Фела пред тях и да позволяваш на противник като Вила да създаде толкова много положения. И тук идва момента, в който Мойс трябва да си помисли сериозно дали само ние нямаме късмет през този сезон или в случая Бентеке не трябваше да ни тресне 3-4 гола ???? Първото полувреме само едно нещо - пасове зад защитата, където имахме късмет, че при един от головете тия бяха толкова зле, че оставиха Рууни съвсем сам, а пък после направиха дузпа. Иначе нямаше кой знае колко положения. Просто вече не мога и да се израдвам кой знае колко, особено пък като знаем че след няколко дни най-вероятно Байерн ще си поиграят с любимия ми отбор. Не знам как ще преглътна евентуални резултати като тези от миналата година срещу Барса. То се видя, че дори Сити ако искаха, можеха да ни вкарат 5-6 гола без никакъв проблем. Надявам се Мойс да се махне колкото се може по-скоро, друго просто не искам - тоя човек ми отне удоволствието от това да гледам Юнайтед.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Със сигурност не бързам да се радвам. Да, резултатът е от желаните (и обидно малко такива), играта беше от типа мач, взет на мускули и с рутина. Това обаче беше при САФ. От тоя сезон вече липсва оная респектираност и откровена скованост у противниците, която я имаше преди и общо взето всяка наша грешка, дали в защита, в средата, при изнасяне на топката - се наказва. Акулите надушват кръвта и нападат. Едно изключение дойде днес, тъй като Бентеке просто нямаше ден. Но както мачкаше Видич, а на моменти дори оставаше напълно непокрит, сега можеше да си пишем съвсем други работи... Като цяло Вила има няколко добри играчи, но е много наивен и непостоянен отбор, така че не е мерило за Юнайтед. Дори за ТОЗИ Юнайтед. Защитата ни е адски дантелена и уязвима в почти всички мачове, наистина не знам какво да очаквам срещу следващия ни съперник. А той е най-големият от всички срещнати дотук. А да, за малко да забравя: играч на мача, сезона и историята: Ашли Йънг :mood (17): Преди днешния мач за последен път гледах такава бездарност от Бебе и Обертан срещу Кроули Таун (май така се казваха). Редактирано на от ggbg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Мен ми хареса фактът, че дори като водехме 3:1 4:1 я имаше пресата в противниковото поле, а не обичайното стоене като дървета. Ех ако имахме 2ма в центъра като Флеч с няколко годинки по-млад... Дори след толкова време извън терена е повече от сегашните ни центрове, с изключение на миналогодишния Карик, който този сезон не показва играта от миналия, за жалост. П.С. дано това е последният мач на йънг, избива ме на агресия като го гледам...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Бихме, честито. Нищо обаче не се променя, срещу подобни подобни отбори преди взимахме победи без да се дава зор. На мен лично играта не ми хареса, играхме добре, но стила и играта са си същите от преди, което ме води на мисълта, че ще играем и така срещу Байерн, а те Астъните имаха шанс да ни бият камоли Байерн. МоМ Рууни. Евала за гола на Мата :champs (14):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Forza, гледам водената от теб статистика и се чудя дали поне ще изравним броя победи на загубите до края на сезона...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Честита победа ! 4 гола рядко вкарваме този сезон,така че може да се порадваме малко :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Пирова победа, която само хвърля прах в очите на вярващите. Пореден "героичен" мач срещу слабаци в типичен средняшки стил. Това никога не може да е критерий за Юнайтед. Честити три точки, които за жалост ще бъдат изтълкувани погрешно от някои.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Рууни поведе Юнайтед към победата

Уейн Рууни отбеляза два гола и даде тон за победата на Манчестър Юнайтед с 4-1 над Астън Вила в съботния следобед, като се превърна и в четвъртия най-резултатен футболист във Висшата Лига със 171 гола.

Aшли Уестууд откри резултата за Астън Вила още в 13-та минута, но благодарение на две попадения на Уейн Рууни, който първо се разписа с глава, а после бе точен от бялата точка, Юнайтед успя да обърне.

След почивката Хуан Мата отбеляза първото си попадение с червената фланелка, а в добавеното време Хавиер Ернандес оформи крайното 4-1.

„Днешният двубой беше важен след случилото се във вторник. Трябваше да отговорим и да покажем дух и характер. Започнахме бавно и допуснахме ранен гол. Успяхме обаче да се съберем, да покажем добра игра и да вземем победата“, коментира Уейн Рууни.

Мата добави пред BT Sport: „Уейн е много важен играч за нас. Ако той бележи по два гола всеки мач, то ние определено ще се изкачим в класирането! Много се радвам за него. Той фантастичен голмайстор, футболист и човек.“

„Както Уаза каза, не започнахме мача добре, но отговорът ни след това беше много силен. Отбелязах първия си гол през второто полувреме, знаех, че ще се разпиша все някога.“

Тази победа идва преди четвъртфинала от Шампионската Лига срещу Байерн Мюнхен във вторник на Олд Трафорд. „Предстои ни много голям мач – четвъртфинал в Шампионската Лига. Развълнувани сме и нямаме търпение. Надяваме се, че ще постигнем добър резултат.“

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Слаб мач, който го взехме главно заради класата на Шинджи и Руни и грешките на трагедиите от Астън Вила. Играем си все същия средновековен футбол, отново видяхме поне дузина изритани топки безадресно напред, имаше и периоди когато тия си разиграваха най-спокойно и ние не успявахме да им вземем топката.Фелайни огромно разочарование за кой ли път, чудя се тоя човек страх ли го е да тръгне с топката напред или такива са му указанията, само раздава едни лакти и това е от него.. Не знам, аз след всичките тези унижения изобщо не мога да се зарадвам на тази победа.. явно съм поредният глорихънтър. П.С. А всичките, които летят в облаците - във вторник ви чака много тежко приземяване.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Фелайни игра добре. Последните мачове виждам положителни неща от него, играта като цяло му се получава и със сигурност е по-добре от Томи испанчето.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Браво за победата, но едно голямо "НО", ако играем така срещу Байерн - ще ни РАЗПОРЯТ!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
заслужена победа можеше и чиста мрежа ако йЪНГ не даваше такива неразгадаеми пасове назад,свежа глътка въздух и някви прояви на живот,гледаме напред и нагоре и право към Байряма

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Guest AtanasM86
Нищо особенно като игра,играхме по същия начин както срещу Ливърпул и Сити но Вила са много слабички(ще ме извиняват феновите им),ако играем така и срещу Байерн(а ние ще играем) много срам ще берем.А това недорозомение Йънг немога да го трая,този има сигурно по малко качества като футболист от половината форум тук,Янузай взлезна и с 2 докосвания направи повече от него за цял мач,да не говорим че и асистенция направи.Ако и срещу Байерн пусне титуляр гърбавия направо да си подава оставката.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Добра игра на момчетата, добро прелитане на самолета.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Ако и срещу Байерн пусне титуляр гърбавия направо да си подава оставката.

Няма спокойно.
Ще пусне Спаниш стайл и едноокия/кракия :mood (35):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Браво за победата, но едно голямо "НО", ако играем така срещу Байерн - ще ни РАЗПОРЯТ!

Как така, ако?То друга вероятност няма, едва ли ще си подобрим играта за 4 дена.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Индивидуална класа има в изобилие. Шинджи я лепна за гола на Рууни, паса му пък за мата при дузпата съо беше уникален. За мен МоМ. Рууни си е класа. Мата - също. Чичаро - дано го запазим тоя човек, няма такъв пич, профи и мъжкар. Обаче Бентеке ако си беше вкарал ония положения мача ставаше съвсем различен. Тоя път и късмета и беше с нас. Флеч-Фела е ултимативната ни двойка опорни халфове!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Най-накрая късметец. Взехме си го тоя мач... Най-хубавото от отбора поне беше на терена в тоя мач. Визирам Кагава, Мата, Рууни и Янузай. Също Флетчър и Фелайни се представиха добре... Карик, като централен защитник тоя сезон си го бива повече :D ... Срещу Байерн пускаме титулярите (Валенсия, Данчо, Томи таланта, Йънг) и пръскаме :mood (17):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Важна е победата, не очаквам игрово нещата да се подобрят, но победата е добра. Крайно време е според мен Съра да спре да ходи на всички мачове, защото в момента само пречи. Да идва на 1-2 срещи, но не на всяка, защото така само се вдига напрежението...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Sign in to follow this