Jump to content
Sign in to follow this  
StreetSoldier

Manchester United 2:0 Cardiff City

Играч на мача?  

76 потребители са гласували

Нямате право да гласувате или да виждате резултатите от гласуването. Please sign in or register to vote in this poll.

Препоръчани публикации

Ако трябва да коментирам само този мач - доволен съм. Имаше няколко грешки в защита, от които Кардиф не успя да се възползва, но всичко друго беше на ниво. Обаче ако трябва да го коментирам мача, като взема предвид сезона и моментното състояние на отбора - първите 10 минути правеха това, което трябваше да правят 90 мин. Да, това беше добре изигран мач, но не може да вкараш гол в 5-тата минута и след това почти цяло полувреме да не направиш нищо интересно. Вмомента трябват голове, за да се вдигне самочувствието на играчите иначе к'во - биха последния с 2:0 и голяма работа. Надиграхме Кардиф, мамка му - все пак това не са Байерн. Идеята ми е, че трябваше да натискат цял мач, независимо дали водят с 5:0 или 1:0 - това беше единственото, от което не съм доволен, както и това, че в защита пак изпуснаха хората си няколко пъти. Рафаел не знаеше къде се намира при центрирание и само късмета ни спаси от гол при едно от положенията, в които Рафа "пазеше" Де Хеа, вместо крилото на Кардиф. На мен иначе Йънг най-много ми хареса и само малко късмет му трябваше, за да излезе от мача с 2 гола и асистенция. Не му се получават винаги работите, но е много по-различен играч от Валенсия и пробва пробиви, извеждащи подавания, удър от разстояние - все неща, които Валенсия не опитва никога. При гола съвсем сам мина 2-ма и вкара доста добър гол - защо не и гола на кръга ? Не вярвам да запази това ниво, но поне срещу отбори от нивото на Кардиф трябва да показва такава игра. Сега е просто задължително на 12-ти да биеме Арсенал и мисля, че 50% от работата ще е свършена, защото ще вдигне още толкова играчите.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Абсолютно съм съгласен с по-горния пост. Стилът на Кагава е идентичен с този на Мата , жалко е ,че имаме такъв играч като японеца и той не спира да бъде подценяван. Дано наистина напусне лятото - за негово добро е. Редактирано на от S.End

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Това,че е направил 1 силен мач, не прави Йънг добър играч. Той си е типичен average англичанин. Лично аз не виждам нищо положително в него освен удар с вътрешен фалц, който става 1 път от 5 удара, но наистина, стане ли - прави ги красиво и ефектно, но до там. Валенсия също е много бърз, но това е само. Аз не виждам голяма разлика между 2-мата - и 2-мата имат по 1 силна страна и много слаби и това е.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Добър мач се получи.Ашлито направи като да не повярваш добър мач,като цяло в нападения играх ме добре,но има какво да се желае(дано си върнат по-бързо формата Перси Руни и Мата).В центъра се вижда,че издиша.Джоунс не е за центъра той си е защитник.Защитата се представи също на ниво,no Евра не направи кой знае колко.Пак го минаваха като малка гара,именно от там допуснах ме няколко пробива.Де Хеа нямаше много работа това е добре.В центъра ни трябва задължително играч/и.То се вижда,че противниците с един пас и центъра ни е разбит. ЧЕСТИТА ПОБЕДА.GGMU

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Само едно име ще кажа - Робин ван Перси. Идеята с Джоунс и Гигс в центъра не я проумях преди мача, по време на мача и след мача. Смяната Руни за Перси беше логична, за да поиграят и двамата, но другите две смени - не! Флетчър ни е най-добрия централен полузащитник в момента и не играе, това направо ме втрещява. Нека само не се заблуждаваме - Кардив са много слаби, а нашия център дори и те го разкриват. Какво остава със силните отбори. Трябва да бием силните, за да сме в четворката, от сега трябва да се знае. Ливърпул, Арсенал, Сити - в тия мачове ще се реши топ 4.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Единственото логично обяснение за отсъствието на Дарън /не знам дали е вярно/ според мен е желанието на Мойс да не го претоварва, иначе е ясно, че в момента е в доста добра форма.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Както сте казали вече, рутинна победа както сме свикнали да гледаме през последните години. Добро представяне от почти всички и най-важното е, че Рууни и Перси се завърнаха, а с тях си е друга бира. Само не съм съгласен, че в тоя мач сме играли в някакъв период в глуха защита. Такова нещо не видях за разлика от други мачове през сезона. Може би само за 2-3 минути след 85-та, но като цяло Кардиф не ни затрудниха, макар че те не бива да са ни мерило. Може и Оле да ги е "мотивирал" както трябва :mood (17): Редактирано на от Manchester7

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Честита победа.Доволно е, че Перси се е завърнал с гол.Руни и той е поиграл малко, очаквам следващия мач да е титуляр. Мата не заслужаваше в дебюта си да играе с Валенсия и Йънг, все пак е направил асистенция, за което съм радостен. Не гледах мача, щото винаги съм мразел да зяпам по нета, а и не съм изпуснал много - с оглед на коментарите победата е била рутинна, без много усилия.Та ще може ли някой добър човечец да пусне разширен репортаж ? Редактирано на от Hellviper

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
На предната страница има линк за целия мач.

Сега ще гледам в youtube каквото има, пък утре записа по нова спорт.

Чак сега го качиха http://thepiratebay.se/torrent/9537568/EPL...ff.City.720p.50
няма да се спи ;)

http://hoofoot.com/?match=Manchester_Unite...City_2014_01_28

по-подробен репортаж от това, няма

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Честно казано не разбирам за какво Йънг въобще може да е играч на мача. Хубаво вкара гол, той е доказвал, че тупалките му се получават отвреме на време. Центрирането за първия също беше добро... и това за 90 минути. Грубата му грешка в 35 минута някъде, замалко да ни коства гол. Когато Евънс и Евра си бяха разменили позициите и Евънс тръгна да покрива този от Кардиф с топката, който влезе по-навътре и се отвори фланга за техен човек, който ЙЪНГ дори не си направи труда да покрие. Това не беше грешка на Евра, защото Евра покриваше центъра на Евънс, така се случи ситуацията, това е нормално, ама Йънг безобразно си изтърва човека и замалко да ни вкарат гол. Видяхте ли Евънс на кого изкрещя тогава, много показателно беше това. Той и Валенсия са безобразни във фаза защита, а това е недопустимо ако ще се играе с чисти крила. За мен играчи на мача бяха Евра и Евънс. Евра създаде няколко отлични възможности за своите съотборници, а Евънс наистина ми хареса в защита. Само веднъж не се разбраха с Давид, ама там е ясно, че трябва доста сработка, но ми хареса как командваше защитата, вярно срещу Кардиф вкъщи, но пък се справи като лидер в отбрана.

Мата с добър дебют, показа самочувствие, но докато гледах мача постоянно си мислех едно нещо, а то беше - Абе, Кагава прави абсолютното същото като е на терена. Движи се, тръгва да търси пространствата,дтръгва на двойно, на бърза комбинация и нищо. Мата вчера правеше същото, много движение, много търсене на празните пространства, ама когато съотборниците ти са по-статични от статуята на Света София при Сердика, няма как да стане работата. Валенсия да няма някакъв скрит фетиш към бялата боя на тъчлинията??? Разликата между Кагава и Мата е, че вторият очевидно играе с повече самочувствие и опитва малко по-далечни подавания, но като движение по терена, те са еднакви. Така че просто снощи се доказа твърдението, че един силен играч, когато е заобиколен от още 7-8 имбецили, без РВП, просто няма какво да направи, колкото и да се опитва.

много си прав

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Айде да отдадем заслуженото на Иънг поне веднъж. Вкара много важен гол, като нищо можеха да ни вкарат някои случаен гол при 1-0 и не се знаеше какво щеше да стане. Гола на Ашлито ги отказа вече тотално и сложи край на интригата.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Мата с добър дебют, показа самочувствие, но докато гледах мача постоянно си мислех едно нещо, а то беше - Абе, Кагава прави абсолютното същото като е на терена. Движи се, тръгва да търси пространствата,дтръгва на двойно, на бърза комбинация и нищо. Мата вчера правеше същото, много движение, много търсене на празните пространства, ама когато съотборниците ти са по-статични от статуята на Света София при Сердика, няма как да стане работата. Валенсия да няма някакъв скрит фетиш към бялата боя на тъчлинията??? Разликата между Кагава и Мата е, че вторият очевидно играе с повече самочувствие и опитва малко по-далечни подавания, но като движение по терена, те са еднакви. Така че просто снощи се доказа твърдението, че един силен играч, когато е заобиколен от още 7-8 имбецили, без РВП, просто няма какво да направи, колкото и да се опитва.

Това мислех още снощи да го напиша, ама викам, че ше ме оругаят противниците на Кагава. :mood (35):
Именно... Кагава си е типичен плеймейкър, но за съжаление, както и преди съм си изразявал мнението, просто няма с кого да играе.
Като 10-тка Мата и Кагава са почти идентични като игра. Предполагам, че се различават като крила. Редактирано на от dokutd.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Кагава прави ето това - взима топката, върти се три пъти и подава на някой близо до него, по възможност на 20-30см. Ако не я върнат топката, ясно. Ако я върнат обаче той пак прави същото - върти се, търси пас на няколко метра разстояние и толкова. Ама това е абсолютно всеки път. Преди началото на сезона говорех като вас - Кагава, искам Кагава, той е такъв, такъв и т.н. Видях едно ш*бано полувреме от тоя човек, нищо повече. Мата вчера такива пасове даваше, които Кагава на компютър не може да даде. Кагава е добър играч, но не е за този отбор. Около него трябва да има поне 5-6 човека, с които може да прави такива пасове на по 5-6 метра и да чакат някой да се освободи и да му се подаде. Той не може от центъра да изведе съотборник с 40-метров пас, а това е нещо, с което Юнайтед се отличава от другите отбори и не върви човека, който води играта на този отбор да не може да подава на по-дълго разстояние от 10метра. Когато Мата вземе топката в собствената половина, той веднага може да изведе Перси в противниковото наказателно и да изненада защитата, Кагава не може. Когато един играч не може да се впише в стила на отбора, който и да е - няма място. Тъпо ми е някак да говоря за такъв футболист, все едно е на нивото на А група, ама Кагава не може да се впише в отбора и според мен няма място, поне засега.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Не го гледай цялото само първите 5 паса. Явно камерата лъже понеже доста по-дълги от 2-3 метра ми изгелждат тея пасове. Магия няква. Не знам. Ще ходя на очен то се е видяло.
От 23 сек почват самите пасове и голове.

http://www.youtube.com/v/ewkPkL1J02o

Ясно е че няма толкова добро центриране и за това не се справя толкова добре на крилото. Редактирано на от H17MAN

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Кагава има твърде малко мачове на позицията зад нападателя и във всичките е бил много добър. Тая година има 2-3 мача на тая позиция и беше машина.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Кагава е БОК ! Точка Не знам даже защо си правите труда да му отговярате на тъпизмите на тоя... тотално е спрял.Аз вече като видя негов пост директно го подминавам. Редактирано на от Hellviper

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Кагава прави ето това - взима топката, върти се три пъти и подава на някой близо до него, по възможност на 20-30см. Ако не я върнат топката, ясно. Ако я върнат обаче той пак прави същото - върти се, търси пас на няколко метра разстояние и толкова. Ама това е абсолютно всеки път. Преди началото на сезона говорех като вас - Кагава, искам Кагава, той е такъв, такъв и т.н. Видях едно ш*бано полувреме от тоя човек, нищо повече. Мата вчера такива пасове даваше, които Кагава на компютър не може да даде. Кагава е добър играч, но не е за този отбор. Около него трябва да има поне 5-6 човека, с които може да прави такива пасове на по 5-6 метра и да чакат някой да се освободи и да му се подаде. Той не може от центъра да изведе съотборник с 40-метров пас, а това е нещо, с което Юнайтед се отличава от другите отбори и не върви човека, който води играта на този отбор да не може да подава на по-дълго разстояние от 10метра. Когато Мата вземе топката в собствената половина, той веднага може да изведе Перси в противниковото наказателно и да изненада защитата, Кагава не може. Когато един играч не може да се впише в стила на отбора, който и да е - няма място. Тъпо ми е някак да говоря за такъв футболист, все едно е на нивото на А група, ама Кагава не може да се впише в отбора и според мен няма място, поне засега.

Не искам да ругая или нещо, ама ти като си гледал мача снощи колко 40-метрови паса на Мата видя, които стигнаха до целта??!!
Аз щи кажа - пробва 3 ли 4 и всичките бяха пресечени от противников играч!!!
А относно "въртенето" на Кагаав ... не си струва да ти отговарям

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
----------------------Де Хея---------------------- Рафа-----------Джоунс-------Еванс----------Евра ---------------------Фелайни---------------------- Мата----------Кагава--------Рууни--------Янузай ----------------------Перси-------------------------- Те т'ва е пичове. Всичко в атака, бал съм им мамата :mood (35):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Кагава е БОК ! Точка

Не знам даже защо си правите труда да му отговярате на тъпизмите на тоя... тотално е спрял.Аз вече като видя негов пост директно го подминавам.

Тая картинка от подписа ти дали я има по-голяма резолюция, кефи доста.

Сори за офтопика.

---

cantona7 тая схема е зверска, само че Фелайни не може да се справи с тая позиция, трябва много бърз и супер интелигентен играч, за това и Гуардиола преквалифицира Лаам там.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Тая картинка от подписа ти дали я има по-голяма резолюция, кефи доста.

Сори за офтопика.

---

cantona7 тая схема е зверска, само че Фелайни не може да се справи с тая позиция, трябва много бърз и супер интелигентен играч, за това и Гуардиола преквалифицира Лаам там.

+1
Видал или Кроос. :wub: Редактирано на от dokutd.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
За кво ги пускате тия клипове, само се натъжавам като гледам какъв играч имаме и не можем да се възползваме. Това ми впечатление за Кагава не е от клипчетата. А тези, които оспорват качествата му, явно имат някаква тяхна си причина, дали заради националността му или нещо друго не знам. Не е нужно да разбираш много от тая игра за да отличиш един играч, класата си личи отдалеч, дори футболиста да не е във форма.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Sign in to follow this