Jump to content
Viper

Manchester United 1-2 Tottenham Hotspur

Препоръчани публикации

Доста мислих напоследък, състоянието на отбора не е никак добро. Не очаквах чак толкова голяма разлика да има в представянето на играчите при САФ и Мойс. Радвам се, че почти всички се обединяваме около мнението, че са нужни трансфери. За съжаление не ни трябват 1 или 2, а повече. Нужно е също и да се разделим с някои от нашите футболистu, радвали ни толкова много /или не чак толкова/. Нужна е промяна, нужна е някаква посока. Януари трябва да се направи нещо и да се хвърлят всички сили в това да влезем в 4-ката, а лятото да се вземат необходимите играчи, играчи с класа, които да ни помогнат да се изкачим там, където ни е мястото, а именно на върха в Англия, Европа и света! ГГМЮ! Редактирано на от Roger Federer

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Смятах още вчера да напиша коментар за мача от вчера, но предвид факта,че нях подпийнал, на 100% щях да напиша маса тъпа мисъл, на която съм сигурен ,че абослютно всички яхте да се смеете.Както и да е, измина цял ден от мача, и реших и аз да драсна нещо в този ред на мисли. Смятам да напиша моето мнение за всички играчи поотделно,а накрая ще драсна и нещо и за самия Мойс.И така: 1.Де Хеа-според мен това ще е човека, който всячески ще се опита да ни вкара в зона ШЛ. Според мен той и Руни ще са хората, около които ще градим отбора поне този сезон. За догодина вече ще зависи от това кои играчи ще привлечем,и с каква тактика ще играе отбора.Иначе вчера си ни спаси от по-сериозен резил, като отрази удара на Ленън, но според мен можеше и да се намеси малко по-добре при гола на Амебайор. 2.Смолинг-колкото е по-далеч от бека,толкова по-добре.Даже колкото е по-далеч от стартовите 11, толкова по-добре.До ден днешен не мога да си обясня какво толкова видя в него САФ. Успях да мярна Смолинг на живо когато Фулъм, където той игра навремето, игра срещу ЦСКА, и с абсолютно нищо не показа, че е за голям отбор. Леко стресиран ,намоменти имаше и паника, няма скорост, а точно това е важно за защитник.Определено предпочитам Джоунс пред него.Имам много въпросителни около него.С основна вина за гола на Тотнъм. 3.Видич-капитана ни си дейсваше добре, опитваше се да помага в отборана много, опитваше се и да поправя грешките на нашите, но сам човек трудно ще се справи. 4.Евра-за пореден път бавен, ленън го развинти отвсякъде. Жалкото е, че нямаме алтернатива, и най-вероятно ще играе почти всеки мач, освен следващия за ФА, където според мен ще играе Бютнер. Определено ако той или Фабио няма да се използват, трябва да намерим подходящи техни заместници. Един Люк Шоу или Коентрао ще свършат работа. 5.Валенсия-тоя човек имам чувството, че и той не знае какви ги върши. Играта му и аз вчера бих могъл да я изиграя-подавате ми топката,аз стигам до флагчето, опитвам някакво центриране, и ако стане-стане. и така още 157 980 пъти. Е докога? Тоя човек защо примерно не опита да навлезе в това пусто наказателно поле., и да пусне примерно някой пас по земя? Защо трябва като хамал да правиш едно и също нещо? И толкова ли бавно му тече мисълта на тоя пич? не знам дали и Мойс не е виновен донякъде тука, ама определено трябва да си промени стила на игра (ако изобщо има друг стил). 6.Карик-ами не беше най-добрия му мач, но според мен и Мойс сбърка, като го извади накрая.Той беше човекът, даващ най-много пасове НАПРЕД!!!И после бил прехвален, некадърен, и не знам си още какъв. 7.Клевърли-еми точ пич е същия като Валенсия, с малки изключения.Тоя пич един пас напред не видях да даден,всичките бяха или назад, или към Карик. И това ми е титлуяр на Англия.Еми извинявай,ама......То е ясно, че повече едва ли ще има накъде да се развие, но много се надявам да греша.Вчера ми скъса нервите. 8.Евънс-играеше добре, но определено формата му е леко поспаднала.Ианче се включваше добре напред. 9.Янузай-определено за мен беше МоМ9ако изобщо след такъв мач може да има и такова нещо).Остави си дробовете момчето, определено когато се премести отдясно и се усети и десния фланг. Асистенцията му бе добра, изобщо хареса ми, но трябва малко да подобри играта си при 1 на 1. 10.Руни- не много добър мач за него, изпускаше си нервите, а и доколкото разбрах и той е контузен за 2 седмици (уж). 11.Уелбек- опредлено другия играч, представил се силно. Пресираше, търсеше пространства, вкара добър гол (за съжаление не ни стигна за нещо повече) И смените: 12.Йънг- е тоя пич го предпочитам в игра повече, отколкото Валенсия. Може и да ми скъса нервите, ама поне ще центрира точно. Валенсия да се учи на центриране от него. Опита се и да вкара ,но.... 12.Кагава- слабо включване, не се усети присъствието му. 13.Чичито- същата работа. Почти не му чих името. И като обобщение: Мойс да спира да слага Смолинг на бека, ами да си сложи типичен бек. Оня Варела направи ебати мачовете на първенството до 20 години, направо сложи оня прехвален Алкантара в малкия си джоб.майната му, че няма мачове за първия отбор, едва ли щеше да се справи по-зле от Смолинг. Още нещо- Мойс да сменя тая тактика 4-4-2, щото явно с нея не успява. То вече почти няма отбор, който да я използва.Добре си бяхме с 4-2-3-1, или 4-4-1-1, с които убихме сума ти отбори, и освен това смазахме и 2-рия в Германия. И за финал- понеже не успях да честитя новата година вчера, искам да я честитя сега.Нека тя да е по-добра за вас, и да бъде точно такава, каквато сте я искали винаги.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Искам само да те поправя, че отбора от няколко мача насам не играе 4-4-2, а 4-2-3-1, а на моменти Руни се връща толкова назад, че става 4-5-1. На Рууни не могат да му се получават всички мачове да дава по 20 асистенции. Не знам за вас, но за мен Рууни е просто перфектен, когато играе зад нападателя и раздава пасовете ала Скоулс по перфектен начин. За мен е много по-полезен за отбора в тая му роля от колкото като чист нападател. Имаме нужда от точно такъв играч в центъра, който да снове по целия терен и за сега Рууни запълва тая дупка брилянтно. Ако Мойс го остави до края на сезона в тая му роля и Ван Перси играе от пред мисля, че играта ни ще се подобри драстично. Или поне печеленето на точки.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
и кво излиза в крайна сметка,че Рууни бил прав да се оплаква от липсата на качество в съотборниците Не заслужавахме абсолютно нищо от този мач с тази безхаберна и спряла игра,както се отбеляза вчера беше пълен хаос,много хора не знаеха къде се намират и какво правят въобще.В началото бивахме тотнъм изглеждаха нищо особено и изглеждаше,че няма да имаме никакви проблеми,но уви ние тотално зациклихме за пореден път и се влачехме,като марди и дори гола,който ни вкараха не ни стресна.Валенсия беше покъртителен,грешките бяха едно на лице,а върха за мен беше когато Кагава отиде до гъза му да поеме топката да изнася,а той реши да си тъпче по фланга.И аз съм на мнение,че тази загуба е полезна за отбора за да си вземем нужната поука и спрем да се самозалъгваме,че играта ни спори и сме във върховна форма

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

ss4

Съгласен съм, че във футбола има и такива моменти, не отричам и вината на Смолинг и Валенсия за головете, но казвам, че главно тя се състои в Евра, защото той не си свърши по - рано работата.

За тва е отбор, за да се покриват.. Ако играчите не си напускат зоните, с какво ще изненадват противника

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Време е за трансфери... Не че ще помогне особено според мен с този треньор просто не е от най-висока класа... Другото лошо е, че РВП просто не му се играе. Както коментираха ако е знаел, че сър Алекс ще се откаже след 1 сезон едва ли е щял и да дойде в Юнайтед

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Честита Нова Година на всички първо! Бъдете здрави, щастливи през новата година! Ситуацията не се е променила по никакъв начин, въпреки поредните победи, проблемите са идентични, надявам се трансферния прозорец да излекува някои от тях, но пък да видим.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Запалянковци на Юнайтед поискаха обяснение от Мойс

Организацията от привърженици на Манчестър Юнайтед Red Issue се обърна към мениджъра на отбора Дейвид Мойс с искане, шотландският специалист да вземе мерки по отношение на постоянните симулации на някои от футболистите на тима.

"Симулацията на Уелбек във вчерашната среща стана едно от най-позорните действия, които са извършвани с фланелката на Манчестър Юнайтед, като същото направиха Янузай, Йънг и Рууни. Мойс, ти трябва да се заемеш с този проблем.

Няма нищо изненадващо в това, че съдията не даде дузпа за Йънг, след като всички предишни (Б.ред. дузпи) бяха получени за добра актьорска игра. Именно това се случва със симулантите.

В момента никой не говори за загубата - това е футбол. Но да губиш, когато играчи позорят цвета на клуба - това е нещо съвсем различно. Мойс, реши проблема или се махай", се казва в изявлението на Red Issue.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Ясен си ми като бял ден.

Oтвращавай се на воля.

В момента си във фаза denial. Да видим колко време ще ти трябва.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Аха, викаш, ти успешно си преминал през тази фаза и си се осъзнал. Каква истина боли? Въпреки проблемите и трудностите, които изпитваме и вероятно предстоят още, подобно изразяване от феновете на този отбор трябва да се счита за нормално и редно ли? Такова ли трябва да е мисленето и нагласата на феновете на отбора? Такова ли трябва да е отношението? Иначе, докато САФ беше начело на отбора и той беше успешен, всички форумни герои и тези във фейсбук се редяха едни след други да хранят семкарите на Олд Трафорд и липсата на подпрепа от тях. Критикуваха. Възмущаваха се. Е къде е подкрепата на всички сега, когато най-много има нужда тя да бъде демонстрирана, когато всички трябва да са обединени зад този клуб и всичко, което представлява той като институция, докато трудният период премине и нещата си дойдат на мястото? Такива ли са настроенията и мненията във фен клуба? Кой, ако не собствените му фенове, се предполага, че трябва да вярват в отбора и да са позитивни, да са положително настроени? Такъв пример ли се дава от фен клуба на по-малките и на останалите, които евентуално биха изявили желание да станат част от него, от "голямото семейство" на Юнайтед? Ми за чий кур съществува той тогава? Що не вземете да подхвърлите на Йорданов и Чобанов да се изпрати някакъв иск или запитване за неговото отстраняване, заличаване? Току-виж се приеме добре идеята и се потърси някакъв вариант дали е възможно да се осъществи подобна операция. Но като става дума медийно за внимание и показност, тоя фен клуб няма равен. Инициативи, кампании, а-у .. Вижте фен клуба на Манчестър Юнайтед за България. Те не са просто фенове, те изпъкват над феновете на другите отбори.. Да, ама не. Малоумните скаузъри и гънъри, колкото и да са лунатици, колкото и да ги цитираме във Фулицъра и да им се подиграваме, въпреки че не са виждали купа от цифра време, поне винаги са зад отборите си и вярват до последно в тях.... Футболният фен е такъв, за да вярва сляпо в любимия си отбор, дори да няма на какво да се опре, дори всички аргументи да са с/у него и да отстоява позицията си винаги, а не при първия по-тежък период да се почва с песимизма и с лузърското мислене, с нареждането и сипването по всички. До последно мислех дали да го пиша тоя коментар, ама не издържах .... Това е положението. Така ги виждам нещата. Без извинение! Ако искаш ми отговаряй.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Едно е да вярваш в отбора едно е да си мислиш и разправяш че всичко е наред и е цветя и рози. Подкрепям отбора мнго ясно. Но има някой истини които е хубаво да се кажат , а не да се самозалъгваме. Човека вярно даде малко по-грубо и крайно мнение, но то идва като баланс на розовите мнения които се появяват от време на време. Точно феновете на Пуул и Арсенал не ги давай за пример. Отвoри и виж колко "ласки" изказват за Венгер и всичкте дето минаха през Пуул и как всеки втори ги гони от треньорския стол. И те солят половината си играчи нон-стоп след някоя издънка. Тоя сезон са по-добре от обикновенно но отново си солят стабилно Венга и Роджърс и играчите при загубите им. И тук говорим са моментно състояние не дали вярваме в отбора. В момента сме под нивото си и няма много признаци че ще се върнем бързо там. Чакаме Януари, защото февруари извиненията за Мойс ще намалеят отново с още едно. Харесвам го и искам да е успешен, но трябват резултати рано или късно. И знам какъв ще е отговора. Защо трябва да се повтаря едно и също постоянно. Ми не се повтаря. Виждам промяна в коментарито на някой хора. Вече не се хабят да солят и ибвиняват баналното. Всичко се знае. Още от същото не помага. Виж вече има хубави дискусии какво куца и как може да бъде оправено като се дават схеми начин стил на игра и т.н. Не е стандартното "Мойс Вън","една кофа трансфери". И това го има но някак не толкова силно изразено поне в една част от форума на които чета мненията с интерес въпреки че сме се чепкали из темите и сигурно ще продължаваме :mood (35): Редактирано на от H17MAN

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Пак се почна кой е по-по-най...Мачът е история, мен също още много ме е яд ама тва е...Зарежете глупостите и глупавите спорове и се пригответе за още разочарования, защото ще има и то не малко...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Еми с всичко съм съгласен тука. Как изобщо подкрепи мнение като онова с предните си 2 поста? Да ти се чуди човек, при все че не се знам от вчера и сме гледали заедно шепа мачове дори. От всякакви клоуни тука всичко мога да очаквам, ама не и от определени хора. едит: малка редакция, че пак се зачетох .... Ония може да си солят съответно Венгер и Роджърс(преди) и някои свои играчи, ама никога не съм видял да квалифицират отборите си като срядняшки и какви ли не .. и винаги са с ебати увереността, пък макар това да няма покритие. А едните си бяха баш средняци до миналата година. Редактирано на от СR7

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Прави сте, че се изразих малко по-грубо отколкото трябва, което е нормално, защото бях супер ядосан след мача, но това е положението - а то не е никак розово.Но, CR7, това че съм си позволил по-грубо изказване не означава, че не подкрепям отбора или нещо от тоя род.Нищо подобно - обичам този отбор и винаги ще вярвам в него, но понякога трябва и истината да бъде казана, колкото и болезнена да е.Peace. Редактирано на от Hellviper

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Мойс, реши проблема или се махай

И как точно феновете ще решават кой да е мениджър и какво да прави? И мен ме е срам от симулациите на Ашли, но и при Сър Алекс си ги правеше тия изпълнения? Тогава държаха ли му сметка? Нани симулира, ами Роналдо като дойде?
Да подкрепят отбора всеки мач, както бе в последните минути на мача с Тотнъм!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Лично според мен отборът се напълни с хора, които нямат място. Клевърли няма класата за отбор като Юнайтед. Не внася никаква острота. Подава настрани или назад, почти безполезен е за позицията, на която играе. Ако го сравним със Скоулс от миналото все едно сравняваме трабант с последен модел мерцедес. Става ясно защо не се получават нещата в средата на терена, Основният проблем на Юнайтед е липсата на креативен халф тип Скоулс, който да дава безпогрешни 50 метрови пасове, да мачка съперниковите футболисти сякаш няма утре и да всява страх и респект у противника. И не на последно място да поема отговорност в атака с удари от далече/голове с глава. Аз у Клевърли не съм видял и напомняне за такива умения. Тотална липса на класа. Просто момчето твърдо не става.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Не знам как може някой да си мисли, че ще има и 1/10 от класата на Скоулс. Преди 2-3 години тук беше настанала една еуфория от Клев/Клевс/Клевърли...една любов. А сега сигурно същите го псуват :mood (36): Видехме ли Скоулс на 20/25 метра от противниковата врата, знаехме какво ще последва!!!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Запалянковци на Юнайтед поискаха обяснение от Мойс

Мойс, реши проблема или се махай

#съблечисебе !

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
На първо време, честита нова година на всички :) Загубата си беше съвсем резонна. Липсата на класа в състава е прекалено голяма. Честно казано, Мойс кво да направи? Такъв материал има, това използва. Със сигурност не му се ще да има такъв безобразен ляв бек, който очевидно с годините забравя какво е елементарно покриване на зона. Не му се ще да има такива чудеса на природата като Валенсия, Йънг, Клевърли, Смолинг, ама тях има, тях използва. Единственият светъл лъч е Янузай! Феноменален футболист. Погледът му над играта е уникален. Не просто асистенцията, още на два пъти сде опита да пусне 2-3 отлични подавания, но просто самото изпълнение не беше добро, но това се отдава на крехката му възраст. Такива пасове Клевърли и на плейстейшън няма да успее да ги направи. Ако Мойс има вина за нещо... то е, че не е СЪРА. Защото само Съра можеше от тая банда откровени посредствени футболисти, с изключение на 3-4 естествено, да прави шампиони. Мойс просто е като всеки един друг треньор на тая планета. За да му се получи тактиката, малко от малко му трябват точни изпълнители. Който и треньор да дойде, какво да направи? Да влезе на терена и да почне да подава на повече от 5 метра, че и напред, за разлика от Клевърли ли? Или да научи Валенсия на повече от 1 финт и да не затваря очите преди центриране? Няма как с играчи, които откровено не стават за Суонзи или за Нюкясъл, а са на ниво Астън Вила и Уест Хям, да се искат някакви фамозни резултати. Само Съра можеше да прави това. Е, Мойс не може, но не може и да бъде винен за това. Важното е сега да се опита да закърпи работата с поне един класен халф в средата, пък от лятото по-генерални чистки да се очакват. Тоя сезон се борим за някоя там купа и това е. Лошото е, че ШЛ ще я изтървем на 80%

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Видехме ли Скоулс на 20/25 метра от противниковата врата, знаехме какво ще последва!!!

Междудругото точно тези далечни удари от доста време насам ми липсват. Нито Карик, нито който и да се намира до него в халфовата линия не смее поне да пробва...Единствено Руни остана...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Междудругото точно тези далечни удари от доста време насам ми липсват. Нито Карик, нито който и да се намира до него в халфовата линия не смее поне да пробва...Единствено Руни остана...

И Нани, който не помирисва терен :D

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Прави сте, че се изразих малко по-грубо отколкото трябва, което е нормално, защото бях супер ядосан след мача, но това е положението - а то не е никак розово.Но, CR7, това че съм си позволил по-грубо изказване не означава, че не подкрепям отбора или нещо от тоя род.Нищо подобно - обичам този отбор и винаги ще вярвам в него, но понякога трябва и истината да бъде казана, колкото и болезнена да е.Peace.

Никой не твърди да не си казваме истината, да не си казваме проблемите каквито са си и да сме с червените очила, сякаш всичко е ток и жица. Ама си мисля, че малко трябва да си подбираме етикетите, дето лепим на любимия отбор. Всичко приемам - всякакви критики и забележки към Мойс, играчи, когато ги заслужават и когато са изразени нормално, без хейт и злоба. Но да си наричаме любимия отбор средняшки и да му предричаме посредственост, пропадене .. дойде ми в повече. Както и да е. Мир да има, като си казал.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове