Jump to content
Viper

Manchester United 1-2 Tottenham Hotspur

Препоръчани публикации

На Янузай доста бързо му се налага да порасне, за което се радвам и искам да го виждам във всеки един мач на дясното крило. Честно казано виждам светъл лъч само от него и Де Хеа. За Рууни още съм много раздвоен. Уменията са му безспорни, но на моменти изглежда така сякаш играе с отвращение. Изобщо не му е приятно да играе по-назад и не разбирам защо в момента той да не е на върха на атаката и зад него Кагава. Другите са ясни, изписано е достатъчно

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Срам. Старата песен на нов глас. Първия по-сериозен отбор който е в топ 10 и сме върнати в действителността. Мойс надигран тотално от някав нечуван дето е мениджър от 1 седмица. Един свестен натиск не може да осъществим на собствения си стадион. Записахме 4 победи срещу отбори от дъното и си помислихме, че отбора най-сетне е намерил себе си, ама уви само с победи с/у УХ и Астън Вила нема как да стане. Другите 2 мача въпреки победите бяхме трагични. Късмета и пропуските на противниците ни спаси. Сега се видя с/у отбор който знае как да си реализира положенията. Защитата ни е бездарна. Днеска се видя за пореден път. Евра е комичен, всяка атака от неговата зона минава. Валенсия ще си спестя да го коментирам, че думите които трябва да използвам няма да са особено културни. Тоя не заслужава и да го храна. Тва е.

КУР за 2014.

С двама нападатели на ОТ и три атаки, ни вкараха два гола.

Това.

Смолинг ми изяде нервите...Направо откачих с отиграванията му, а после Валенсия довърши нещата...

Първите 20-25 минути и последните 15-20 минути като си направиха смените. Това беше. Трябваше с 2 гола да ни поведат за да заиграят.

Натискът не беше натиск, играта никаква и постоянното мъчене с центриране.

Някой по-назад каза, че Ернандез този сезон е по-слаб от Уелбек. Е аз също го твърдя това вече след този мач. Никакъв го няма Чичарито, даже днес опропасти поне 1-2 хубави и обещаващи положения.

Пълно безобразие. Така най-много битка за 5 място с Евертън и Тотнъм и то в най-добрия случай...Топ 4 мисля, че е изяснено...ШЛ си заминава лека полека, а след нея може и ЛЕ да тръгне.

Трансфери, адекватни действия...ВРЕМЕ Е! Редактирано на от Todorov_

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

На Янузай доста бързо му се налага да порасне, за което се радвам и искам да го виждам във всеки един мач на дясното крило.

Честно казано виждам светъл лъч само от него и Де Хеа.
За Рууни още съм много раздвоен. Уменията са му безспорни, но на моменти изглежда така сякаш играе с отвращение. Изобщо не му е приятно да играе по-назад и не разбирам защо в момента той да не е на върха на атаката и зад него Кагава.

Другите са ясни, изписано е достатъчно

Съгласен съм, но само да ти кажа едно мое мнение, като наистина голям фен на Кагава.Аз много се радвах, когато беше привлечен, но момчето просто не се справя с английския футбол.Засега!Дано да се подобри.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Кръводарители сме си и това е.От шампиона на Англия се превърнахме в жалък средняк, който бива унижаван пред собствена публика от отборчета като УБА, Нюкасъл, Евертън,Тотнъм :wacko: ...Това не е Юнайтед и за жалост посредствеността ни зове.

Отвращавам се от такива коментари. :mood (30):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Бих добавил и имената Бютнер,Андерсон,Македа,Ако добавим и Гигс към числото на напускащите защото се вижда че още един сезон ще му дойде в повече...Бройката става доста голяма.Не я виждам тая широчина в състава.Та ние едвам ще закърпим титулярите.Всичко на сергията и свежи пари за качествени млади играчи (по възможност без англичани).Но няма да дойде всичко само от играчите.Мойс да започне да налага Заха.Кагава да го пуска на обичайната му позиция в поредица от 4-5 мача и да се види дали ще свиква с английският футбол или да го връщаме в Германия.Сега му беше перфектният момент да играе зад Рууни ? Той го разкара по двата фланга че малко в средата и много време на пейката.Няма как да му върне формата така! Тъй и тъй е батак поне да ротира състава с нещо по различно от Валенсия,Йънг на крилото.Нани и него никакъв го няма.Тоя Гилермо Варела защитника когото взехме през лятото не е стъпил на ОТ? Дават се шансове всеки мач на Валенсия и Клевърли а на описаните горе хора само ЗЕРО остава... Редактирано на от Snoofcho

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Отвращавам се от такива коментари. :mood (30):

Истината боли нали :mood (15):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Реално, ако имахме нападател в този мач, превъзходството през първата част щяхме да го превърнем в голове, може би не един. Перси ми липсваше конкретно днес. Той вкарва от нищото, като повечето голове са плод на индивидуалната му класа, в повечето случай собственоръчно създава и вкарва. Рууни и Уелбек не могат. Тотнъм идва на ОТ и излиза с двама нападатели, това е просто невероятно и рядко срещано явление. Заслужават похвала, но това не говори добре за нас. И те имаха редица контузени. Първото полувреме беше добро като цяло за нас, но "обичайните заподозрени" напомниха за себе си. Жал ми е за Де Хеа в такива мачове, съчувствам му. @ggbg, добро мнение, Фърги го няма и каляската отдавна се превърна в тиква. Трябва класа. Мойс ще я набави лятото. Мойс до Чемпиън и обратно.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Като се спомена за Варела, направи силно световно до 20 години. А сега като Рафаел е контузен, не знам защо не се пробва в някои мачове, нищо няма да загубим, дори напротив, говорим за класически десен бек, за разлика от Смолинг или Джоунс, които постоянно се слагат на далечни за тях позиции. Редактирано на от TeathreOfDreams

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

...Той вкарва от нищото, като повечето голове са плод на индивидуалната му класа, в повечето случай собственоръчно създава и вкарва...

Липсва, липсва тази индивидуална класа...вчера Челси и Сити така си взеха мачовете...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Перси ми липсваше конкретно днес. Той вкарва от нищото, като повечето голове са плод на индивидуалната му класа, в повечето случай собственоръчно създава и вкарва. Рууни и Уелбек не могат.

:shocked:

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

:shocked:

Едва ли изобщо си разбрал какво искам да кажа, ама карай..

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Не е истина колко ни е слаба и неадекватна защитата. Няма как да печелим мачове с толкова НЕкреативна халфова и линия и толкова бавна, мудна, направо комична защита. По мое мнение, от вчерашните "сладури" в отбрана единствено Джони Еванс има място там. Заради липсата на каквито и да е действия от централните ни полузащитни пък Джонката дори се налагаше да прави рейтове, да дърпа пасове и прочие. Просто тотален хаос. Големите ни лидери от близкото минало са тотално амортизирани и са бледо копие на себе си. Докарахме я дотам да се чудим кое звено е по-трагично - защитата или халфовата линия. Очевидно трябва свежест. Огромна част от играчите в отбора или са тотално разкрити или са тотално свършили за големия футбол. Това е тъжният факт и не мисля, че Дейвид Мойс е най-виновният човек за това. Де Хеа, Рафаел, Фил Джоунс, Янузай и Дани Уелбек би трябвало да бъдат ядрото на новия Юнайтед, но има нужда от още страшно много класа покрай тях. Трябва да се възползваме от трансферния прозорец, защото сме много далеч от топ 4 - не толкова като точков актив, колкото като игра.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
И аз мисля, че за снощи Мойс няма вина. Напротив, дори показа характер след като губехме, пускайки възможно най-офанзивния състав. Но за съжаление в момента това е най-доброто, с което разполагаме. Редактирано на от dokutd.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Още съм бесен...нереално е какви тъпи голове допуснахме...След силният декември, който Смолинг направи, кому беше нужно така тъпо да гледа амебата при първия гол...кому?! Нереално е 2 метра защитник да не може да попречи на нападател да стреля с глава...Валенсия същата работа. Отново спи и не си гледа човека....Еми как да стане...Първите 25 мин владеехме топката и контролирахме мача и 2 атаки през Евра и к*р...Радвам се на характера, който показа отборът веднага след 2рия гол, до края на мача. Само дето въпросът ми е къде спаха първите 65 мин и защо трябва да ни набутат 2 малоумни гола за да се разиграем. Мойс също ме издразни с това дето е говорил след мача...не виждам как може да е доволен от играта, при положение че ни биха. Играеш добре само тогава, когато си победил. Всичко останало е за шибаната статистика...От известно време се вижда, че Мойс се опитва да учи отборът да контролира топката в големи периоди от време и да прави доста пасове...но това има смисъл тогава, когато бележиш. Безмислените разигравания ти носят % владение на топката и нищо повече...а нужно да вземе и някой друг играч, който да прави пасове напред и да влага повече креативност в центъра...и да разпределя по фланговете.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

На Янузай доста бързо му се налага да порасне, за което се радвам и искам да го виждам във всеки един мач на дясното крило.

Честно казано виждам светъл лъч само от него и Де Хеа.
За Рууни още съм много раздвоен. Уменията са му безспорни, но на моменти изглежда така сякаш играе с отвращение. Изобщо не му е приятно да играе по-назад и не разбирам защо в момента той да не е на върха на атаката и зад него Кагава.

Другите са ясни, изписано е достатъчно

Нормално да играе с отвращение. В крайна сметка от него се очаква да бъде централен нападател, да играе зад нападателя, да раздава пасове тип "Скоулс" от центъра към нападателите, да играе крило, да се връща в глуха защита, за да изнася топката. То по принцип си има хора за тая работа, отделни. Ама при нас е само той и всички му се надяват. Нормално е в някои мачове да не му спори играта и след тва отбора не играел, виновник бил Рууни. Еми не е така, който и да беше и на него щеше да му писне.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Рууни ако не искаше толкова много да вкарва голове, беше да е идеалния замесник на Скоулс :) Иначе Перси в такива мачове наистина липсва. Просто двете положения на Чича, той беше да ги изиграе много по-добре, ама така е - половин сезон вече най-важните футболисти не могат да се съберат да играят в един мач :Х Иначе проблема е, че с тоя състав не сме осъзнавали колко зле е положението наистина и очакванията на всички са били огромни. Който и да беше на мястото на Мойс, беше да се представи също толкова зле, та да не кажа и по-зле. На Мойс време не му трябва вече, той си опозна състава достатъчно - трябва да се дадът пари, защото от 2 месеца насам само Де Хеа, Янузай и Рууни показват някаква класа, достойна за Юнайтед. Нямаме централен защитник, който да не го минават при всеки опит, няма ляв бек, няма вътрешни халфове, няма крило, няма плеймейкър, общо взето нищо няма тоя отбор :Х

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Съгласен съм, че Смолинг носи вина за първия гол, а Валенсия за втория, след като и двамата бяха надиграни, но защо това стана? Изобщо трябваше ли те да пазят тези хора? Работата трябваше да бъде свършена от централните защитници Еванс и Видич, но те къде бяха? Видич бе да покрива зоната на Евра, който отново бе закъснял, а Еванс да покрие мястото на Видич, за това и се налагаше съответно на десния бек (първо Смолинг, а след това Валенсия) да бъде в центъра. В този ред на мисли, то дали Рафаел щеше да се справи по - добре? Убеден съм, че ако Евра бе си свършил работата и в двете ситуации, то нямаше да падне нито един от двата гола, просто защото Еванс и Видич щяха да са в центъра и да се справят по - добре. И стига сте критикували Мойс заради думите му. Той може да говори така, но да мисли съвсем друго. Надали би било по - добре за отбора да каже, че не е доволен и не малко играчи не стават. Критикувайте го за действията му, макар и в този мач да бяха правилни, поне според мен! Направи всичко възможно, за да успее да промени развоя, но нещата просто не се получиха. Аз търся вина в него, че не е в състояние да накара отбора да играе с хъс и амбиция, което е ключово в момента. Не мисля, че като качество отбора отстъпва от останалите претенденти за четворката, просто играчите не започват да играят и това е. Не е истина колко слабо се представя защитата на този отбор и то не от един сезон насам. И при Фъргюсън виждахме подобни продукции в защитен план. Започвам да си мисля, че нещо в тренировките куца. Надали е от качеството, защото Евертън и Саутхямптън да не би да имат по - качествени изпълнители в тази зона? Или пък Хъл, които за 9 домакинства бяха допуснали едва 3 гола? Да, съгласен съм, че Евра вече му тежат годинките, а за сметка на това и е един от играчите с най - много изиграни минути, че така и не може да се наложи 1 централна двойка за постоянно, както и че халфовата линия по никакъв начин не спомага за това защитниците да се справят по - добре, но не е истина просто какви тактически грешки се допускат. Иначе ако трябва да говорим какво не ни достига до най - големите в Европа, то това са - от части цяла защита и цяла халфова линия, защото в защита тук-таме се намират хора, които притежават качество, но в халфовата линия сме с Карик /който е над 30 години/ , 18-годишно хлапе и може би Фелайни /който се очаква да се адаптира/. Останалите Валенсия, Йънг, Нани, Клевърли и Андерсон не заслужават да играят в отбор от ТОП8, какъвто скоро може и да не бъдем. Останаха Гигс, който е на 40 години и Флетч, който изобщо не е сигурно дали ще се върне формата от най - добрите му дни на ,,Олд Трафорд''. И да не забравяме Заха и Кагава /който може би трябва да бъде включен към коментара ми за нападението/, които очевидно няма да бъдат използвани. И като теглим чертата какво излиза? Ами направо 8 нови човека явно. В нападение нещата малко от малко са добри. Перси въпреки, че не е първа младост си остава световна класа и съвсем спокойно може да изиграе едно 2,3 сезона на високо ниво, стига да се опази от сериозни контузии и да остане, защото като нищо ще поиска да си тръгне, той в Арсенал го направи, а какво остава и за Юнайтед. При Рууни също оставането е под въпрос. Иначе Ернандес и Уелбек не са чак толкова лоши опции за резерви. Към всичко описано прибавяме и пенсионирането на Фъргюсън, което доведе до не един проблем във всяко едно отношение и остана Мойс да не изпитва проблеми. Изобщо надали някой треньор му завижда!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Вчерашният мач нямаше никаква дисциплина. Рууни игра почти навсякъде и предвид и контузията, която носи, то очевидно не се справи, Кагава като влезе също не разбрах халф ли беше, нападател ли беше. Верно, че преследвахме гола, ама половината отбор беше със свободна роля и топката се изнасяше от ДДХ с шут напред към Уелбек. Вярно има контузии в защита, ама ние само един период, в който Мойс спря да върти централните защитници, и учудващо - записахме няколко сухи мрежи. Триъгълникът вратар-централни бекове е нещо, което се пипа възможно най-малко. Валенсия е извън форма, но Мойс продължава да го пуска. Аз съм фен на еквадореца, но няма да е лошо да видим дори Заха. Е така, колкото Антонио да види, че това място не му се полага по право, а трябва да си го заслужи. Тука гледам, че някои хора намират време да гледат и мачове на резервите, което силно ме съмнява. Но аз пък си падам малко фен на Палас и съм видял доста от Уилфред, да твърдя, че при формата на крилата ни, то той е алтернатива, към която трябва да се обърнем. Аднан тука ни се струва некъв бог, а всъщност момчето просто прави простичките неща и може освен да центрира и да пробива, с което непрекъснато държи защитниците в неведение за следващия му ход. Талант е, но не би трябвало да е несменяем титуляр в Юнайтед. Адски много народ е извън форма, много често нямаме никаква идея когато сме с топката, ротациите отзад не спират. И после се чудим, що не може да влезем в някаква свястна форма. Мойс има нужда от време, но след половин сезон, все се надявах, че поне защитата ще затегне. Ако толкова пък Рио и Вида, вече не са във форма, то лятото можеше да привлече един централен бранител. Тука май бяхме 2-3 човека, които искахме трансфер на централен защитник, защото се съмнявахме в Смоулинг и защото Еванс и Джоунс се чупят често. А Мойс все пак това му е работата и към него момент, Рио беше ясно, че не може да играе всяка седмица, камо ли по 2 пъти, а Вида беше с ишиас. Както и да е, тоя сезон го отдаваме на грешки на растежа и стискаме зъби, но силно се надявам, че Мойс поне защитата ще оправи на първо време. В Евертън поне беше изградил стабилни партньорства и сега Маретинез бере плодовете му. Ама колко и качества да има, ако скоро не преодолее нервите или каквото там му пречи, то тая игра ще се пренесе и 2014/2015. А два нулеви сезона ще дойдат множко. Силно се надявам, че е правилния човек за тая работа, но за съжаление първите 6 месеца не само резултатите липсват, но и не виждам идеята и плана, който Мой се опитва да наложи. Това, че при САФ е работело, не значи, че ще работи и при Мойс. Ясно, че имаме нужда от класа на някои позиции, но тия играчи не са и такива дървета каквито ги изкарвате. Просто липсва настроение и идея в играта, което е плашещо.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Данчо по 3 гола на мач ли трябва да вкарва, за да каже някой поне една положителна дума за него? 5 гола в последните 5 мача във Висшата лига, бори се до край, пресира, прави добри отигравания напоследък. Вчера даде и голов пас на Чича, но мексиканеца така си "поведе" топката, та отиде в аут. Като за трети избор нападател мисля, че последните 3 седмици се справя.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Бютнер,Андерсон,Македа - тия тримцата дали 5 мача са изиграли общо през този сезон, не знам. Бютнер играе прилично като крило, но като бек, каквато му е основната роля, е по-разпасан и от Евра. Не знам дали това опира само до неговите индивидуални качества, или до шантавата схема на Мойс, където левият бек трябва да покрива и атаката, и защитата. При всички положения бих искал да видя Фабио, поне в няколко "по-лесни" мача. Лейтън Бейнс за мен ще е поредният трансфер на вятъра, лично мнение. Джеси Лингард и Заха също заслужават шанс, може да им липсва опит и да не са натрупали все още класа, но по нищо не отстъпват на Валенсия и Йънг, сигурен съм. Андерсон - това момче просто отказа да се бори и се задоволи с ролята си на дълбока резерва. Такива хора с лузърско мислене нямат място при нас! Македа - едва ли и самият САФ знае за какво го държа чак досега в състава. Гигс не е вечен, но мисля има сили за още един цял сезон, до лятото на 2015. Което не значи, че Мойс трябва да го хвърля във всички мачове да оправя батака в средата (както си беше навил на пръста в началото на сезона), просто няма да издържи.

В атака, Рууни трябва да заиграе до РВП, може би една идея по-назад, но не и забит зад него. Ще кажете, че това е архаична схема и т.н., но как се получава тя при Сити, Ливърпул, а и Тотнъм вчера? Значи има начин, но ни трябва човек, който да държи средата. Напълно си прав, че Мойс от страх не дава истински шанс на Кагава. Мата, докато се нагоди към английския футбол, имаше цял един посредствен сезон. Касорла - също. Но мениджърите им застанаха зад тях и се видя, че където има талант и заложби, има и хляб. Това, че Преводача не дава шанс на първия през настоящия сезон, си е някаква негова приумица. Кагава беше взет с тази идея, не да си пречи с Рууни, а да си партнират заедно и да генерират атаките на отбора. САФ обаче беше устремен към титлата в последния си сезон и нямаше време да чака. Мойс просто не смее и дори не разбира такъв футбол, който се води в центъра на терена и безадресните центрирания от тъча са изключение, а не цялата тактика.

Така или иначе, докато не намерим "човекът-диригент" в средата, нищо няма да се получава като хората. Трябва ни лидер. Един трансфер, но ако е точен, Юнайтед ще получи съвсем друго лице. Не знам дали трябва CAM, CM или DM (ще ме прощавате за Фифа-терминологията :mood (17): ), зависи от това с кои от настоящите играчи ще се работи основно. В момента реално имаме Карик, Джоунс, Фелайни и Клевърли. Първият е в лоша форма; за втория се водят люти спорове дали е защитник или халф...за мен има заложби за средата; третият е контузен; четвъртият си го знаем - има лимитирани възможности и не е подходящ за всеки мач.

И пак ще кажа - колкото и издънки да се намират в сегашния състав, пак имаме потенциал за по-предно класиране от настоящото. Не знам какво толкова са ви харесали първите 20 минути от мача. Да, мачкахме и дъвчехме топката повече от Тотнъм. Буквално всяка атака минаваше с пас към Валенсия, който я хвърля напосоки в тяхното наказателно. Разнообразие никакво, скорост никаква, предвидимост на 100%. Това е футболът на Мойс, без значение от изпълнителите. Затова и не разбирам за какво например Konteto държи толкова на него. Това е треньор, който може да ПРОТИВОдейства, но не и да действа, да дирижира играта на своя отбор и оттам да определя тактиката на противника, който основно разчита да изяде колкото се може по-малко бой. В половината мачове на ОТ дотук отборът не знае какво прави и чий го дири на терена... Добре че бяха последните минути, че поне маааалко напомниха на добрия стар Юнайтед, а сегашната ялова тактика беше оставена на заден план. С минимално раздвижване ги натикахме в тяхното наказателно и имахме нелоши 2-3 шанса за изравняване. Трябва да се отчете, че повечето от футболистите в момента са обезверени, изпълнени в съмнения в собствените възможности. Психологическият компонент е много важен фактор, а тук изобщо не му се обръща никакво внимание.

И така...не знам кое е оптималното - 5ма халфове и 1 нападател, 4ма халфове и 2ма нападатели, диаманти, рубини, смарагди или какво. Знам само, че в момента боксуваме и тъпчем на едно място. Похабяват се възможностите на Рууни, който е забит буквално на централната точка. Не може да се пренебрегва ролята на мениджъра за облика на неговия отбор, а дотук Мойс не постига нищо. Редактирано на от ggbg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
@.::MUFC::. Във футбола има такива моменти, в които някои трябва да покрие зоната на бека, който е бил в атака. Да, Евра не си беше на мястото, но ако погледнеш положението, ще видиш, че има 6 наши играча срещу 3 техни (поне такъв спомен имам). Вида покри зоната на Евра, Смолинг трябваше да покрие Адебайор. Нищо нередно или извънредно нямаше. Смолинг играе супер с глава, просто не беше правилно позициониран или просто беше разсеян или просто подцени ситуацията. Честно казано имаме много добри защитници на хартия, които просто не могат да намерят формата си. Джоунс е бърз, здрав, супер смел. Същото може да се каже и за Джони Евънс и за Смолинг. Вида може да играе, когато се налага. Карик или Фелайни могат да влезнат централни защитници, когато се налага. Бековете са голям проблем. Трябват играчи там, особено на левия, където в края на сезона ще имаме 0 играчи на тоя пост. Проблема на тоя отбор е, че притежава една от най-слабите халфови линии в лигата и със сигурност най-слабата халфова линия от първите 9 отбора. За Мойс кво да кажа, 6 месеца и няма нищо положително за казване. В тоя човек няма нищо, за което да се хванеш и да го защитиш или да му повярваш. Единственото, за което може да се хванеш е това, че САФ го избра. И то пак не е да вярваш в Мойс ами да вярваш в избора на САФ. Тоя трансферен прозорец е ключов за Мойс, щото ако завърши на тая позиция сезона не знам как някои футболист от световна класа ще дойде при нас и не знам кой и с какъв акъл ще го остави да бъде треньор, след като от шампион с 10 точки разлика падаме до 7-8 място с трагична игра и трагични резултати.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Може би основния проблем в защита според мене идва от това, че всеки пореден мач 4-ката отзад е различна. Смолинг - Еванс, когато Рафа е здрав, Еванс-Видич, когато Рафа е контузен, Джоунс-Еванс, Джоунс-Видич, та и Рио в някои мачове като го сложиш. Отляво - Евра, абониран титуляр, съответно отвсякъде забравил защитната си функция, както някой вече отбеляза. А отдясно общо взето като го няма Рафаел сме "квото стане". Я Джоунс, я Смолинг, я Вальо.... и 3-мата не-ставащи за тая позиция, може би само Джоунс щото е по-упорит отзад горе-долу се оправя. Еми като теглиме чертата положението си е анти-конти. Не може Видич да бъде същия титан както преди, той принципно след оная контузия на коляното не е същия играч, винаги съм го твърдял тва и се доказва във всеки един мач. Като си спомните каква защита имахме примерно при дубъла, когато всички медии пишеха каква бетонна защита има Юнайтед, Рио и Видич били близнаци, не знам си кво. И така - Браун - Рио - Видич - Евра. Тва беше защитата. Стане ли нещо - Джонката О'Шей запълваше или Евънс и се оправяхме. Тогава кардинална разлика беше, че тия 4-мата може би не се контузиха цял сезон и играха заедно всеки мач. Освен това бяха с 6 години по-млади. Тъпо е, когато се излива помия върху тея хора сега, но от друга страна не може всеки да пази едно и също ниво през цялата си кариера и с течение на годините, те също играят роля. Няма как просто и това налага нови лица, които да се превърнат с помощта и съветите на "големите" в самите "големи" отпреди няколко години. Евънс, колкото и грешки да е правил стабилно подобри представянията и бих казал, че е добър избор за единия титулярен централен бек. Рафаел се контузва постоянно, и на този пост ни трябва алтернатива. Другия център бек също и левия бек. Тва е положението, трябват ни нови лица, които да са с добра физика, да се сработят и да не пускат по минимум 2 гола на мач....

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
ss4 Съгласен съм, че във футбола има и такива моменти, не отричам и вината на Смолинг и Валенсия за головете, но казвам, че главно тя се състои в Евра, защото той не си свърши по - рано работата. Аз виня Мойс за едно единствено нещо и то е, че не е в състояние да накара тези играчи да играят с желание. Това не достига на отбора до четворката! Не е сериозно да гледаме нахъсан Юнайтед едва тогава, когато губи с 0-2, а да не говорим, че когато падат с 0-1 играят все едно те водят в резултата. Не мисля, че и Фъргюсън помогна много на Мойс, поне със сигурност не му остави готов отбор, а такъв с доста проблеми. Поне хубавото е, че ще има възможност да изгради свой Юнайтед, по свои разбирания, но това прекалено много зависи от средствата, които му биха били предоставени. Аз все още вярвам в Мойс и смятам, че нещата може да тръгнат към по - добро. Това естествено си е моя лична позиция!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Домакинската форма до тук учудва! Едва 4 победи от 10 мача, а предстоят срещи с Пуул и Сити на Олд Трафорд. 2011 станахме шампиони благодарения на мачовете у дома - 18 победи и 1 равен! Къде сега такива успехи.....

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове