Jump to content
Viper

Manchester United 1-2 Tottenham Hotspur

Препоръчани публикации

Стига с тоя Заха бе. Ако ставаше за нещо щеше да играе. Някой поне гледал ли му е мачовете за Резервите че ми говорите за центрирания и тем подобни. Щот аз съм гледал и не е нещо особено.

Половината му опити за финтове за спирани дори буре срещу него да имаше. Няма как Заха да ни оправи проблемите. Нито Джеси Лингард. Джеси няма да пробие в първия отбор, за съжаление и Тъниклив. Пауел има шанс, но не е голям. Пък вие си блянувайте.

Истината е, че качество за четвърто място има, но хъс и амбиция няма!

За мен пък е точно обратно. Желание има ама няма качество на прекалено много постове от 11-те. Редактирано на от H17MAN

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
За Юнайтед новата година започва също толкова зле, както изпратихме старата... Поне от едно нещо съм доволен - последните 20 минути от мача! Не че бяхме на кой знае каква висота, технически и тактически, но поне отчасти се видя стария живец и хъс за игра и победа. Радвам се, че отборът най-сетне показа, че макар и да е далеч от оптималното и да има сериозни пробойни в него, то пак е достатъчно състоятелен, че да сгази всеки опонент, поне на собствена почва. Направихме Тотнъм да си говорят сами в края, нашият малшанс пред гола ги оттърва от хикса и загубени 2 точки. Но...голямото но - мач срещу такъв сериозен опонент не се печели само с 20 минути битка. Като теглим чертата, шпорите си заслужиха успеха, а ние отново не направихме достатъчно, за да се поздравим поне с 1 точка. През останалите 70 минути Юнайтед за пореден път не приличаше на себе си, а на мен лично ми вреше и кипеше от примиренческия дух на отбора между 0:1 и 0:2. Само си развалих празника с гледането на тоя проклет мач. Да говорим за оставки, уволнения, публични линчове...няма смисъл, това са емоции на вятъра. Но не се ли вземат необходимите мерки на трансферния пазар още сега, за мен този сезон вече приключи. Имаме един последен шанс, една последна сламка да спасим поне участието в ШЛ и нито Мойс, нито никой друг има каквито и да било оправдание при нов провал. Наистина няма повече място за неинициативност, безделничество и евтини оправдания! И дано играта се оправи след набавянето на въпросните играчи. Защото за мен тая мизерия на терена е по основната вина на Мойс и неговата неяснота как точно трябва да играе отбор от калибъра на Юнайтед на стадион като Олд Трафорд.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Не съм казал, че ще реши проблемите. Много добре знам, че Заха е супер надценен и при всеки втори опит да мине съперник, му взимат топката. Мисълта ми беше, че Мойс залага на центрирания и изисква това да го правят играчи като Йънг, Валенсия, Смолинг, т.е. играчи които не могат да центрират. Ако ще залага на това и в следващите мачове, по-добрия избор ще е Заха, не Валенсия - поне така мисля аз, което не значи че е вярно :) Иначе вмомента съм 100% сигурен, че Пауъл ще е по-добър избор от Клев и дори от Кагава, просто защото показва много добра игра този сезон.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Хъс има да като ни вкараха 2 гола :mood (17): . Преди тва играхме първите 10 минути другото беше апатия и разхождане на фланелките. Импулса дойде от излизането на Адебайор и дърпането на Тотнъм. Не се заблуждавайте. Иначе е ясно, че и класа липсва, ама това ние си го знаем. Ама за какво не стига класата последно? Да сме шампиони или да сме в топ 4? Щото миналия сезон със същия състав бехме шампиони, а сега ако останем извън топ 4 май не е само до липса на класа, ами и до липса на треньор и адекватни решения. . Като погледнете топ 9 и ще видите, че имаме само една единствена победа срещу Арсенал. Другото са предимно загуби и няколко равенства. Е как да стане? Лузърите миналия сезон бяха по същия начин, победи само над отборите извън топ 8 и съответно резонно завършиха сезона 7-ми. Положението при нас в момента е същото, даже с по-добър състав. Редактирано на от adr

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Рууни тоя мач не игра само вратар. Валенсия и Смолинг и те нямат два мача поред да играят на един и също пост. Клевърли продължава да играе, въпреки, че е на ниво чемпиъншип. Евра е стар вече за този убийствен цикъл по празниците.

Проблема не е в играчите, проблема е в тоя, който ги води.

Кой да пусне на техните места? Доиграхме мача без централен полузащитник. Това говори достатъчно. Реално погледнато от тази 4-ка само Янузай става и Карик, когато е здрав и във форма. Другото е отпадък и не е за този клуб. Тези само гения на стареца можеше да ги накара да играят.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

За мен пък е точно обратно. Желание има ама няма качество на прекалено много постове от 11-те.

Защо да няма качество за четвърто място? Този отбор с хъс и амбиция достигна до първото място миналата година, защо да не може през тази до четвъртото място? Да не си на мнение, че лузърите, щорите или 'карамелите' имат по - качествени състави от нашия? Аз поне не мисля така.

И къде го виждаш това желание? Та те за пореден мач губят с 0-1 и играят като п*тки /с извинение към жените във форума/, за какво желание изобщо говорим? Ясно е, че качество за ТОП3 няма, просто трябва да стане чудо. За четвърто място все още вярвам, че може да се добутат, но само с уговорката, че в отбора отново започнем да гледаме желание за игра. Ако нещата продължат така, то максимум 6-то място ще хванем!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Мойс излага и отбора, и себе си с отвратително демодирания си футбол, сбърканата тактика "отпред играем за 0:0, а отзад - каквото дойде" и безобразното позициониране и (липса на) движение на играчите по терена. Такъв резил не въм вярвал, че Юнайтед може да бере...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Кой да пусне на техните места? Доиграхме мача без централен полузащитник. Това говори достатъчно. Реално погледнато от тази 4-ка само Янузай става и Карик, когато е здрав и във форма. Другото е отпадък и не е за този клуб. Тези само гения на стареца можеше да ги накара да играят.

+1

В една друга тема вече споменах, че имаме един отбор, барабар с резерви, които само САФ може да направи шампиони. Никой друг. Тези момчета си ги обичаме, но когато трябва да наричаме нещата с истинските им имена, истината лъсва. Ако Мойс не пуска Клевърли, кой да играе ? Ако не пуска Евра, кой да играе ? Това има, това пуска, а масата не става. Трябва лято, пари и трезва глава..

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Хъс има да като ни вкараха 2 гола :mood (17): . Преди тва играхме първите 10 минути другото беше апатия и разхождане на фланелките. Импулса дойде от излизането на Адебайор и дърпането на Тотнъм. Не се заблуждавайте. Иначе е ясно, че и класа липсва, ама това ние си го знаем. Ама за какво не стига класата последно? Да сме шампиони или да сме в топ 4? Щото миналия сезон със същия състав бехме шампиони, а сега ако останем извън топ 4 май не е само до липса на класа, ами и до липса на треньор и адекватни решения. . Като погледнете топ 9 и ще видите, че имаме само една единствена победа срещу Арсенал. Другото са предимно загуби и няколко равенства. Е как да стане? Лузърите миналия сезон бяха по същия начин, победи само над отборите извън топ 8 и съответно резонно завършиха сезона 7-ми. Положението при нас в момента е същото, даже с по-добър състав.

Това е.

Отделно, слабата форма на много играчи тоя сезон, вероятно е плод на тренировките на Мойс. Нито САФ последните години беше безгрешен(същите дето сега ревете по него, го пенсионирахте многократно), нито Мартинез е уникален гений. Но същите играчи на Юнайтед миналата година и на Евертън тази година играха/играят в пъти по-добре. Редактирано на от Jedi Master

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Както казаха и преди мен проблемите си ги знаем и няма да открием топлата вода ако започнем да обясняваме как половината ни отбор няма класа за отбор като Юнайтед.Жалкото е,че последните 2-3 мача ни дадоха някакви надежди,че може би ще тръгнем нагоре,но първия мааааалко по-сериозен отбор който ни хвана и ни върна в реалността.С тия играчи - толкова.Само Фъргюсън беше способен да прави чудеса с футболисти които са на ниво Вила,Стоук,Съндърланд и т.н Конкретно за днешния мач : започнахме добре,даже първите 15-20 минути бях приятно изненадан от желанието и от това,че владеехме повече топката и когато я изгубихме бързи си връщахме притежанието.Още обаче при пропуска на Ленън трябваше да ни светне лампичката,че контрите на Тотнъм ще са опасни.Именно при една от тях получихме поредния елементарен гол при който Смолинг увисна.Втория гол на Тотнъм също беше супер наивен.Просто в защита сме трагикомични.Успяхме в края на мача да осъществим някакъв натиск,но той беше по-скоро хаотичен.Това е положението,дано вземем играчи през януари,че с тези които имаме топ 4 трудно ще видим,а това може да е пагубно за клуба ни.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
НЯМАМЕ ХАЛФОВЕ--това е причината--не може руни който е централен нападател цял сезон да играе халф--джоунс който е централен защитник -да играе халф-смоулинг-от централен защитник-бек- и да искаме отбора да върви :mood (20): трябват ни спешно покупки--ГЛЕИЗЪРИТЕ-да дават пари а моис да не спи а да купува играчи---другите отбори се развиват постоянно а ние си седим на старите лаври и си мислим че отборите ще се бият сами -няма как да стане :mood (36):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Според мен пък се видя, че само малко да вдигнем оборотите, да увеличим скоростта и движението по терена и бихме могли да отнесем всеки, без може би отборите от настоящите топ 3. Не съм съгласен, че тоя състав, който мачкаше всичко на ред допреди 1 година, изведнъж се оказва по-слаб и несъстоятелен отбор от половината Висша лига! Да, без Фърги нямаме класата и възможностите да се врем между настоящите сили Сити, Челси и Арсенал - не и без подсилване на състава. Дотук обаче приключва изразът на неговата липса за мен. Иначе по нищо нашите футболисти не отстъпват на мърсисайдците и евреите от Северен Лондон! Проблемът е, че нямаме хъса, мотивацията, идеите, тактическата дисциплина и т.н. и т.н. даже и за 9-10 място. Юнайтед се носи по течението, а Мойс просто не оправдава очакванията и възложените му отговорности!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Играхме си с доста хъс и преса поне до 25тата минута. Колкото и желание да има Валенсия, колкото и да тренира допълнително, той няма класа. Беше очевидно, че Мойс беше дал строги указания атаките да минават само по десния вланг, а когато беше Валенсия там - нищо. Трагедия. Еднообразност. Липса на класа. Когато там застана Янузай - гол, удари, пробиви, опастности - класа. Валенсия никога няма да дава тая креативност. Не че не иска или не се старае. Просто не може. Точно в тия минути, при единственото си смислено отиграване Валенсия изведе Уелбек, но той естествено се забави, защото няма нужната класа. Да, беше трудно положение, но съвсем възможно и ако там беше Ван Перси имаше голям шанс резултата да беше 1:0. Уелбек, макар и в чудесна форма на последък, никога няма да ги вкарва такива трудни положения или да си изработи самостоятелно гол. Не че не иска или не се старае. Просто не може. Две абсолютно персонални грешки на Смолинг и Валенсия. Тука какви ли не абсурди чухме, Адебайор бил двойно по-силен и висок от Смолинг и прочеее. Истината е, че Смолинг е 2 санта по-висок и 7-8 килограма по-тежък от нападателя, който 6 месеца тренираше с юношите и пак го надигра, а Смолинг беше застанал безобразно и изобщо не знаеше къде е Адебайор при центрирането. Липса на класа. Валенсия също се остави да бъде надигран елементарно, във всеки мач, в който играе бек има по една такава ситуация. Чичарито не може да си спре топката. То и миналия мач не можа, добре че стана така, че със спирането си без да иска изведе Уелбек - липса на класа. Евра просто не може да играе на тия години по толкова мачове и то на пост, който изисква постоянно тичане. В тая връзка решението на Мойс да играе само от дясно също беше логично, просто Евра сигурно щеше да издъхне от умора. И все пак няма адекватен заместник - липса на класа. В тоя ред на мисли и Рафаел няма адекватен заместник на десния бек. Клевърли на терена ли беше или не беше? Каква му е точно работата? Да се върти около Карик и да го гледа ли? - тотална липса на класа в средата. Влезна Руни да играе на неговата позиция и какви пасове, каква игра... Тва Клевърли и след 100 години не може да направи такъв пас. Не че не се старае или че не иска. Просто не може.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Играхме си с доста хъс и преса поне до 25тата минута.

Колкото и желание да има Валенсия, колкото и да тренира допълнително, той няма класа. Беше очевидно, че Мойс беше дал строги указания атаките да минават само по десния вланг, а когато беше Валенсия там - нищо. Трагедия. Еднообразност. Липса на класа. Когато там застана Янузай - гол, удари, пробиви, опастности - класа. Валенсия никога няма да дава тая креативност. Не че не иска или не се старае. Просто не може.

Точно в тия минути, при единственото си смислено отиграване Валенсия изведе Уелбек, но той естествено се забави, защото няма нужната класа. Да, беше трудно положение, но съвсем възможно и ако там беше Ван Перси имаше голям шанс резултата да беше 1:0. Уелбек, макар и в чудесна форма на последък, никога няма да ги вкарва такива трудни положения или да си изработи самостоятелно гол. Не че не иска или не се старае. Просто не може.

Две абсолютно персонални грешки на Смолинг и Валенсия. Тука какви ли не абсурди чухме, Адебайор бил двойно по-силен и висок от Смолинг и прочеее. Истината е, че Смолинг е 2 санта по-висок и 7-8 килограма по-тежък от нападателя, който 6 месеца тренираше с юношите и пак го надигра, а Смолинг беше застанал безобразно и изобщо не знаеше къде е Адебайор при центрирането. Липса на класа. Валенсия също се остави да бъде надигран елементарно, във всеки мач, в който играе бек има по една такава ситуация.

Чичарито не може да си спре топката. То и миналия мач не можа, добре че стана така, че със спирането си без да иска изведе Уелбек - липса на класа.

Евра просто не може да играе на тия години по толкова мачове и то на пост, който изисква постоянно тичане. В тая връзка решението на Мойс да играе само от дясно също беше логично, просто Евра сигурно щеше да издъхне от умора. И все пак няма адекватен заместник - липса на класа. В тоя ред на мисли и Рафаел няма адекватен заместник на десния бек.

Клевърли на терена ли беше или не беше? Каква му е точно работата? Да се върти около Карик и да го гледа ли? - тотална липса на класа в средата. Влезна Руни да играе на неговата позиция и какви пасове, каква игра... Тва Клевърли и след 100 години не може да направи такъв пас. Не че не се старае или че не иска. Просто не може.

+1 :mood (22):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Истината е, че доста хора просто не приличат на себе си. Не знам на какво се дължи, но подозрително съвпадна със смяната на мениджъра. Ся, на всички ни беше ясно, че Мойс няма как да е Фърги, но поне и да не бъде Сам Алардайс. :mood (17): Отделно дано да се вземат 1-2 свежи лица сега през зимния трансферен прозорец, иначе отпадането от зона ШЛ вече си става съвсем реална опция.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Погледнете го от положителната страна, след добрата серия може би бяха решили,че отбора ни е качествен и може да минат без попълнения.. След подобни развои, в които не си по-слабия, а просто част от играчите показват колко са неадекватни показва, че трябва да се сменят и дано това е лампата, която дс ги накара да го направят и да извадат чувалите! Пийте си и не се нервирайте. ЧНГ!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
"Дейвид Мойс похвали своите и разкритикува Хауърд Уеб"
http://www.gong.bg/view_article.php?article_id=394513

Представянето ни бе наистина добро“, каза шотландецът. „Мислех, че се браним наистина хубаво, но с няколко контраатаки те ни хванаха в крачка.“- :mood (36): еми той пича си знае неговото и тва е,живее си в неговия филм. Редактирано на от svl

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

"Дейвид Мойс похвали своите и разкритикува Хауърд Уеб"
http://www.gong.bg/view_article.php?article_id=394513

„Представянето ни бе наистина добро“, каза шотландецът. „Мислех, че се браним наистина хубаво, но с няколко контраатаки те ни хванаха в крачка.“- :mood (36): еми той пича си знае неговото и тва е,живее си в неговия филм.

Ми явно за Мойс това си е добро представяне. :huh:

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
На мен това ми направи впечатление ---> Не е нужно да гледаме таблицата с класирането.“ Защо му е другата година като не се класираме в топ 3 за първи път от 20 години и повече ще следи таблицата всеки кръг...Добре че гостуваме на моста че ако паднем и там срама да е малко по малък от колкото да ни правят за смях насред родният дом...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Не може да играеш в Манчестър Юнайтед и спирането да ти е като къс пас. Т'ва е. Нямаме класа. Имаме няколко много добри играча, няколко млади таланта и другите са посредствени, за отбори като Хъл, Тотнъм, УБА и т.н.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Играхме си с доста хъс и преса поне до 25тата минута.
.....

Валенсия е изпята песен за Юнайтед. Бързината, експлозивността и едничкият му финт изненадваха противниците, респективно бяха от полза на Юнайтед, точно за един сезон. Оттам насетне той стана напълно предсказуем, направо прочетена книга за всяка една защита в Англия, затова тук-таме някоя силна изява му остана само в ШЛ. За бек също не става, няма защитно мислене, усет и пласиране. Изявите му не опират до слаба форма и игрови ритъм, та той играе в почти всеки мач. Действително няма бъдеще в Юнайтед и е време да бъде заменен от друг играч.
Евра беше голяма работа, особено в тандем с Роналдо, но вече е стар, амортизиран, отегчен. Не му се тича в защита, интересува го само да се впуска напред. Често го разминават като пътен знак, нерядко става смешен. Сам си каза, че след края на сезона ще се връща във Франция.
Рио беше стожер в отбраната, лидер, капитан. По едно време беше напълно непробиваем. Сега вече е бавен, уморен. Време си му е за пенсия. Все пак не може всички да са като Гигс...
Смолинг беше скандален при гола на козируващия отвратяга Адебайор. Закъснял, неориентиран,... Един от тия, дето изкуствено ги бутат да стават национали и "звезди" на Англия. За бек категорично не става, защото е бавен и тромав. Като централен защитник, с големи въпросителни. Още докато играеше във Фулъм не разбрах какво точно е харесал Фърги в него.
Йънг - съжалявам, че бях толкова оптимистично настроен, когато САФ го привлече. Оказа се поредната "вечна английска надежда". Не е виновен самият той за нищо, но за Юнайтед откровено не става.
Чичарито никога не е радвал с футболни умения, никога няма и да радва. Той е щастлив джокер, мястото му е на резервната скамейка до 70-80 минута. След това, ако му върже да вкара - върже. Ако си върне формата от първия сезон, има място на скамейката. Опасявам се обаче, че и неговият случай е подобен на тоя на Валенсия - противниците му разбраха силата и знаят как да му противодействат. За него обаче не съм съвсем сигурен още - да видим.
Уелбек и Клевърли: в 3/4 от случаите през този сезон разочароват. За мен обаче имат място на резервната скамейка. Защо? Защото са отборни играчи, раздават се до последно, не на последно място - продукт са на школата. Проблемът при тях е, че когато отборът е слаб, надигран, обезличен - такива са и те. Те не могат да генерират креативност, да бъдат мотор към победата, но могат да бъдат полезни в определени ситуации и срещу определени (по-слаби) отбори. Имат място в клуба, което в никакъв случай не е водещо и не бива да им се поверява такава отговорност.

Това е, тези в Болд Италик - ще или трябва да бъдат заменени, защото (вече) не отговарят на критериите и нивото. Останалите имат някакво, па макар и второстепенно място в отбора. Колкото до централната част, трябва ни един универсален боец и всичко ще е на шест, стига Карик да е ОК. За мен Джоунс има бъдеще като дефанзивен халф, просто забит в отбрана му се похабяват качествата като бързина, находчивост и поглед върху играта. От Фелайни не сме видели нищо, дано допринесе с нещо в невралгичната ни зона. Не знам дали Кагава изобщо ще си намери място под слънцето в Юнайтед, при положение, че по дефолт винаги Рууни ще бъде зад РВП...

Като теглим чертата, необходими са поне 2 трансфера сега и още 3-4 през лятото.

Съжалявам, че се отклоних толкова от темата, но нито съм първият, нито последният :mood (20):
Горе главата и успех на отбора в останалите 364 дни от годината! За четворката имат сили и в този вид, въпросът е имат ли вярата и мотивацията? Редактирано на от ggbg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Миналия сезон Перси има 38 мача, не е имал контузия, а Карик ако не се лъжа има 34 мача, като 4-те пропуснати са, защото САФ му е дал почивка. Ами, в такава форма, в каквато бяха, дори Мойс би се справил - нищо, че не е САФ. Иначе какво очаквате да каже ? Ако излезе и каже, че защитата не става за нищо, халфовете са само за бройката, а нападателите не могат да си спрат топката, то доволни ли ще сте ? Трябва централен защитник, ляв бек, вътрешни халфоВЕ и поне едно качествено крило. Реално погледнато същото липсва и на отбор като Сотон, за да се бори за титлата, та не може да се очаква много от Мойс. Опита да ротира Бютнер и Евра няколко мача, ама Бютнер не знае къде се намира и просто не се получава - няма заместник на Рафа, централни защитници има 2-ма, но на единия му се налага да играе халф цял сезон вече, а сега е и контузен... като крила пробва всичко възможно и все едно и също, в атака няма избор, тъй като Перси е контузен, а Рууни се налага да играе като халф, поради липсата на такъв :Х Не е лесно въобще, но ако сега се вземат правилните играчи, за да се спаси сезона(не очаквам да спечелиме нещо, но да се класираме в топ4), то лятото със сигурност ще има по-голям избор и ще може да стегне отбора, за да е готов отново за борбата :) Обаче това е лесно само на думи - кой играч от СВЕТОВНА класа би напуснал отбора си, за да отиде... всъщност дори не се знае къде ще отиде, при пристигането си на Олд-а ?! Вижда се, че има желание да направи нещо човека, вече опозна отбора достатъчно добре, знае кой кога би бил полезен, но.... ако го беше привлекъл Абрама(защото мисля, че имаше и такива спекулации)и му се бяха дали 100млн, то той беше да направи отбор от Челси, който миналия сезон завърши на почти 20т от първия, но сега е друго :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Миналия сезон Перси има 38 мача, не е имал контузия, а Карик ако не се лъжа има 34 мача, като 4-те пропуснати са, защото САФ му е дал почивка. Ами, в такава форма, в каквато бяха, дори Мойс би се справил - нищо, че не е САФ. Иначе какво очаквате да каже ? Ако излезе и каже, че защитата не става за нищо, халфовете са само за бройката, а нападателите не могат да си спрат топката, то доволни ли ще сте ?...

В едно изречение можеше да каже - "Уеб не свирна дузпа, но и ние не бяхме на необходимото ниво". С най-стандартната заучена фраза да обобщи поредния трагичен мач под негово ръководство и това, което цял свят вижда. Както и да е, надявам се поне да не ги мисли тия глупости, които ги плещи. Макар че с него вече в нищо не съм сигурен.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Ясно е, че не ги мисли тези неща, то трябва да е луд, за да го мисли наистина. Обаче защо точно в толкова труден момент да каже, че не са играли както трябва играчите, като наистина се раздадоха и опитаха всичко, което могат ?

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове