Jump to content
Viper

Manchester United 0-1 Newcastle United

Препоръчани публикации

Не е луд този, който яде баницата, а този, който му я дава...

Тази народна поговорка много обичам да я използва за голяма част от играчите ни.. :mood (17):

Прекалено сурови сте към Заха. Първи мач, ако не броим Норич и Уигън. Какво да направи, обрат ли ? Друг е въпроса, че наистина "Заха, та Заха", като че ли е Роналдо.. :mood (17):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Понеже масово се иска оставката на Мойс ... много ми е интересно, ако вие сте на негово място /описвам нещата по начинът, по който изглеждат отстрани, защото не можем да сме сигурни какво всъщност се случва вътре в отбора/: поемате отбора от човек, който е пределно ясно на всички, че не може да бъде заменен. Очакванията към вас са големи, дори непосилни за първи сезон. Който си е въобразявал, че титлата е възможна - де спре да чете и да продължи със следващия пост, защото още преди началото на сезона е оптисал Мойс поради нереалистичните си очаквания и следващото ще му се стори абсурдно. :mood (17): Така, високи очаквания, вниманието на всички медии е насочено към него и всеки чака той да сбърка /кажете ми, че греша, защото дори сред феновете беше така/. Какво правите вие? Изчаквате и се запознавате с качествата на футболистите и възможностите на отбора в детайли и лично /не ми ги говорете тия - той досега е бил във ВЛ, трябва да е наясно - едно е да ги гледаш отстрани, друго е да трябва да ги ръководиш и Моу ги е гледал и ги е ръководил една част, но проблемите им също не са малки, а беше желаният от много за наследник на сър Алекс, видяхме го и с големите имена в Ла Лига/. Изчаквате или правите бързи трансфери и рискувате те да бъдат грешни поради прибързване и недостатъчно запознаване със ситуацията? Изборът на Мойс е ясен - той реши да изчака, а може би и не успя да направи трансферите, които иска. За последното вината не е само негова, а и на хората, които водят преговорите. Но да кажем, че вие сте избрали да правите гръмки трансфери. ОК. Но какво като имате големите играчи, а лидерите не дават своя принос като ви подкрепят и спомагат да се чува вашият глас в съблекалнята?! Защото това се вижда от самото начало, не е някакво следствие от натрупани слаби мачове. Просто футболистите, които досега не са тренирали под ничие друго ръководство откакто са при нас ... те отказаха да приемат новия мениджър и неговия поглед над нещата. Евра, Рио, Робин /предполага се/ - първите двама са сред лидерите в отбора от дълго време, а точно те първи започнаха да показват своето недоверие. Е, след като те дават подобен пример, то вие как ще се справите с останалите и това прави ли ви на всяка цена неподходящ мениджър или прави въпросните футболисти с неподходящо отношение? И ако Мойс толкова е изтървал нещата, то защо Рууни прави един от най-силните си сезони? Защото Рууни познава Мойс и въпреки предишните си търкания те гледат в една посока и това е явно за всички. Забележете и поведението на малките, на Янузай, на Рафаел, на Давид, на Кагава, на Заха дори /и май е време да престанем с глупостите за щерката, изтърка се и нямат никакъв смисъл/? Защо те се раздават /а Заха, за който уж се предполага, че не успява да намери място в първия отбор, въпреки всичко повдкрепя мениджъра/? Защо при тях се вижда желание? И не само при малките и по-новите, просто една част показват желание /да оставим фактора добра-лоша форма, говорим за желание, за мотивация и подкрепа, за единомислие, за обединеност - все неща, които могат да ни извадят от всяка ситуация, защото ни правят отбор/ и сред тази група са Рууни, Джоунс, Клевърли, Уелбек, Валенсия, Карик ... но едни определени хора демонстрират някакво нежелание и неудовлетвореност, което е недопустимо. Забелязвам в Мойс едно отчаяние на моменти и то струва ми се се дължи точно на тази борба с това нежелание у накои представители на отбора. Силно се надявам, че Мойс ще покаже своя характер и ще намери изход от тази ситуация било то и с цената на отстраняването им. Редактирано на от Lanna

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

1. Венгер
2. Муриню
3. Мойс
4. Пелегрини
5. Роджърс
6. Покетино
7. Вилаш Боаш

ДАЖЕ мисля че Мойс е по добър от Пелегрини и за това го местя на 3то място, Пелегрини нищо не е направил още

Еми няма какво да добавя повече... особено и с тия футболисти...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Абе май имаше нещо такова или аз съм се объркал ? Някой да разясни ? По спомен май трябва да сме пети и влизаме в ШЛ за сметка на четвъртия ? (което разбира се на този етап е немислимо)

Кое по - точно не ти е ясно? Първите три отбора влизат директно в ШЛ, четвъртия играе плейоф /може и да не играе, ако спечели ШЛ в същия сезон/. Петия влиза директно в ЛЕ, а останалите 2 квоти ги вземат отборите спечелили съответно ФА и К1К. Ако приемем, че отборите спечелили 2-те купи са се класирали в четворката в крайна сметка, то тогава квотите вземат отборите завършили съответно на 6-то и 7-мо място.

ПП. Иначе навярно си запознат с факта, че има възможност да играеш в ШЛ, макар и да не се класираш на някое от местата даващи право за това. Пример са Челси. На теория може да изпаднеш, но ако спечешиш ШЛ, то следващия сезон си в ШЛ за сметка на 4-тия.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

...

И тук немалко хора се съмнявахме лятото не в това дали Мойс е добър треньор, а в това, че едно е да тренираш отбор, където най-голямата звезда е Фел,а друго е да тренираш отбор, където Фела е 9-та дупка на кавала(харесвам го като цяло, просто го давам като сравнение с останалите в отбора).

Очевидно до момента не се справя. Той е мениджър и не се справя в менажирането на играчите си. Да го съжалявам ли? Да изпратя смс на кратък номер за да може следващото лято да ходи на курс по менажиране на разглезени футболисти? Или овладява ситуацията и започва да постига резултати(майната и на играта към момента, трябват точки) или ще хвърчи много бързо. Може да подписа за 6 години, но при тия дългове ако не влезем в ШЛ ще стане много, много тегаво. А проблемът е, че вече загубихме 23 точки за 15 мача.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Кое по - точно не ти е ясно? Първите три отбора влизат директно в ШЛ, четвъртия играе плейоф /може и да не играе, ако спечели ШЛ в същия сезон/. Петия влиза директно в ЛЕ, а останалите 2 квоти ги вземат отборите спечелили съответно ФА и К1К. Ако приемем, че отборите спечелили 2-те купи са се класирали в четворката в крайна сметка, то тогава квотите вземат отборите завършили съответно на 6-то и 7-мо място.

ПП. Иначе навярно си запознат с факта, че има възможност да играеш в ШЛ, макар и да не се класираш на някое от местата даващи право за това. Пример са Челси. На теория може да изпаднеш, но ако спечешиш ШЛ, то следващия сезон си в ШЛ за сметка на 4-тия.

Ясно, мерси за пояснението.В такъв случай шанса да играем в ШЛ догодина е 1 %.И ще съм най-радостния човек, ако по някакъв магически начин се вмъкнем в четворката. Редактирано на от Hellviper

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Лошото е, че сега и да го уволнят, няма кой да го замени, а знаете при такива смени по средата на сезона в повечето случаи нещата стават още по-зле. Просто тоя сезон ще е така, мъка, мъка и оправдания, свиквайте. Палете свещите да се класираме в топ4 и толкова, едно НЕ участие в ШЛ и не ми се мисли.. още от сега си представям молбите за трансфер на Рууни и Перси и как никое голямо име не иска да дойде в клуба. Страшно ще е. Еврейте и те по-добре да развържат кесията през Януари и най-вече лятото, не го ли направят нещата ще отиват и на по-зле. Другото лятото и Клоп да дойде с асистент Гуардиола без трансфери и поне 2ма ТОП халф-а топ 4 е максимума. Редактирано на от adr

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
няма време за чакане - мойс е пътник--шахтьор ще ни нагъзи след това и астън вила които са след нас в класирането--естествено ще ни скочат яко -което всички отбори разбраха че когато пресираш в тяхната половина манчестър юнайтед ще спечелиш----направиха го евертън и нюкасъл ще го направят и вила а най вероятно и шахтьор---мойс--вън докато отбора не се е сринал на последно място :mood (4): ако е вярно че ван перси е поискал трансфер е тогава ще видим магарето дали е мъжко :mood (23):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

И тук немалко хора се съмнявахме лятото не в това дали Мойс е добър треньор, а в това, че едно е да тренираш отбор, където най-голямата звезда е Фел,а друго е да тренираш отбор, където Фела е 9-та дупка на кавала(харесвам го като цяло, просто го давам като сравнение с останалите в отбора).

Очевидно до момента не се справя. Той е мениджър и не се справя в менажирането на играчите си. Да го съжалявам ли? Да изпратя смс на кратък номер за да може следващото лято да ходи на курс по менажиране на разглезени футболисти? Или овладява ситуацията и започва да постига резултати(майната и на играта към момента, трябват точки) или ще хвърчи много бързо. Може да подписа за 6 години, но при тия дългове ако не влезем в ШЛ ще стане много, много тегаво. А проблемът е, че вече загубихме 23 точки за 15 мача.

Въпросът е, че някои от нашите се държат като ощипани девойки - При стария мениджър беше така, пък при тоя що не е? Така не ми изнася. Като не ти изнася преориентирай се. И не го мисля, защото поставям Мойс преди тях - на мен също ще ми е болно едно подобно развитие на нещата. Мисля го, защото отборът трябва да едно и това едно е пред единицата - даден футболист. А явно те го забравят или просто го изкривяват. Единия мрънка, че тренировките били тежки, другия - не знаел дали ще играе, третия - аз си хващам пътя. Една част засега мълчат, но им личи нежеланието. Ясно е, че Мойс трябва да е човекът, който да реши проблема. Но това ли са нормалните условия при които се очаква той да започне да работи? Това ли е мисленето на тези хора, това ли е поведението, от което се предполага, че ще спечели отбора? Време е някои хора да решат какво искат и какво ще правят - дали ще проумеят, че това е нов мениджър и нещата ще се променят и те са тези, които трябва да се адаптират или ще се отдръпнат. Защото мрънкането, бунтуването не помага, на отбора, не е това начинът. Не знам свобода ли видяха като си тръгна сър Алекс или много насериозно се взеха, но те до миналия сезон бяха със съзнанието, че са там, за да правят каквото им се каже, а сега решиха, че те трябва да определят нещата. Както вече казах, Мойс трябва да си реши проблемите с тези хора и да гради отбор въз основа на онези, с които може да работи и реши да остави, защото са му нужни. Единственото, за което бих си позволила да обвиня Мойс е, че не показва необходимата твърдост по отношение на тези проблеми или поне така изглежда. Няма място за претенции и неоснователни изисквания от страна на който и да било. Трябва де се работи, а за целта е нужно да се гледа в една посока. Редактирано на от Lanna

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Единствените, които се застъпват за Мойс, по играта им можем да разберем кои са! РУУНИ и ГИГС - всичко друго тотален леш......

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Единствените, които се застъпват за Мойс, по играта им можем да разберем кои са! РУУНИ и ГИГС - всичко друго тотален леш......

Е, не са само те. Бих казала, че спокойно можем да добавим Давид, Аднан /просто имаше слаби мачове, не е от липса на желание, според мен/, Рафаел, Уелбек, Карик, Валенсия, Видич /продължава да го подкрепя и в интервюта и реално се старае както винаги, но формата му не е същата/, Джоунс ... и други има, но тези като че ли най-ясно ги виждам да показват желание и да се опитват. Те нещата тепърва ще се изяснят и съвсем ще се разграничат едните от другите. Дано само да се действа навреме.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

1.Нови собственици - Те няма да ни продадат
2.Треньор който знае как се управлява голям отбор - Като например?
3.Сериозни трансфери на играчи от световна класа или с такъв потенциал - гледам, че ти и много други си въобразяват, че в Юнайтед има пари за трансфери над 10 мил :)

- Само така ще се оправим и нищо друго. Сър-а направи всичко по силите си да задържи финансовата помия която сътвориха Глейзър. Мойс е жертва на обстоятелствата. Но не го оправдавам защото сам е поискал да управлява клуба. Кашата е пълна и всичко се вмирисва от към главата. Скоро слънце на Олд Трафорд няма да изгрее.

Редактирано на от StormBringer

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Съдете избора на САФ, не Мойс :mood (17):

ХА ХА ХА ХА ХА ХА ще пукна от смях... превивам се и се държа за корема, едвам виждам клавишите... Голям смях пич.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Формата на играчите и раздаването няма нищо общо с това кой се застъпва за Мойс и кой не, това че в момента това са най-добрите ни играчи и изпъкват не е фактор. Просто са класа над някой други недоразумения в отбора. Не ми се вярва да излизат на терена и нарочно да играят така и да губят точки само и само за да разкарат Мойс.. тва не е Челси.

Въпросът е, че някои от нашите се държат като ощипани девойки - При стария мениджър беше така, пък при тоя що не е? Така не ми изнася. Като не ти изнася преориентирай се. И не го мисля, защото поставям Мойс преди тях - на мен също ще ми е болно едно подобно развитие на нещата. Мисля го, защото отборът трябва да едно и това едно е пред единицата - даден футболист. А явно те го забравят или просто го изкривяват. Единия мрънка, че тренировките били тежки, другия - не знаел дали ще играе, третия - аз си хващам пътя. Една част засега мълчат, но им личи нежеланието. Ясно е, че Мойс трябва да е човекът, който да реши проблема. Но това ли са нормалните условия при които се очаква той да започне да работи? Това ли е мисленето на тези хора, това ли е поведението, от което се предполага, че ще спечели отбора? Време е някои хора да решат какво искат и какво ще правят - дали ще проумеят, че това е нов мениджър и нещата ще се променят и те са тези, които трябва да се адаптират или ще се отдръпнат. Защото мрънкането, бунтуването не помага, на отбора, не е това начинът. Не знам свобода ли видяха като си тръгна сър Алекс или много насериозно се взеха, но те до миналия сезон бяха със съзнанието, че са там, за да правят каквото им се каже, а сега решиха, че те трябва да определят нещата. Както вече казах, Мойс трябва да си реши проблемите с тези хора и да гради отбор въз основа на онези, с които може да работи и реши да остави, защото са му нужни. Единственото, за което бих си позволила да обвиня Мойс е, че не показва необходимата твърдост по отношение на тези проблеми или поне така изглежда. Няма място за претенции и неоснователни изисквания от страна на който и да било. Трябва де се работи, а за целта е нужно да се гледа в една посока.

За това си е виновен само и единствено Мойс... негова работа е да овладее съблекалнята да надъха играчите и да им каже какво се иска от тях... Как пък при САФ всички бяха надъхани и си оставяха белия дроб на терена до последните секунди, а сега... Мойс просто няма топките за тая работа, до някъде е разбираемо - не е свикнал човека, до сега е водил един средняшки отбор със играчи средна класа и без разглезени звезди които да взимат по 200-250к на седмица.

Помисли си какво си мислят играчите в момента, те вярват ли на Мойс според теб? Феновете виждаме, че просто са разклатени. Как да имам доверие на човек с такова невзрачно минало и да очаквам в такава ситуация да ни измъкне? Може да си повтаряме "Believe" до изприщване, но не виждам кой е точно този, в който да вярвам. Клубът не е просто клуб, той се олицетворява от хората, които го представляват. Интервютата пък му след мачовете са от кое кое по-жалки. Едно и също всеки път, а след мача с Тотнъм разправяше как това било добър резултат за нас.. това мениджър на Юнайтед да го каже е срамно според мен!

Никой не може да ме убеди, че отбора който стана шампион с 12 точки пред 2-я, може изведнъж да стане толкова зле и да изпадне в така криза.. Да, определено има някои играчи които формата им е паднала доста сравнение с миналия сезон, ама пък има и такива който играят доста по-добре като Рууни, Джоунс и дори Де Хеа. В списъка прибавяме и Янузай и в крайна сметка май Мойс е главния виновник за това положение и нормално той обира критиките и негативизма на феновете. Аз не съм очаквал да станем Шампиони в още този сезон или да се борим за ШЛ, ама чак такава трагедия не съм очаквал - До сега който и отбор е дошъл на Олд-а ни е надиграл и това не говорим за Сити, Челси, а за някви отбори пълни средняци. Оставете резултатите, ама и играта е ужасна. Нормално с такава игра трудно се трупат точки, ако работеше при САФ, то при Мойс не виждам как ще стане.

Съгласен съм, че и играчите имат вина, ама те някои толкова и си могат, качеството не е достатъчно. Редактирано на от adr

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Summit said: ↑
If we every single game until the end of the season, the maximum points would be 87. At best out of the remaining 22 games we win 16 draw 3 and lose 3. That gives us 72 points. That is boarder line champions league. It's safe to say that I'm worried.
We have close to zero chance of Champions League in my eyes, I can see us losing a lot more than 3 games.

Сами си правете сметката.Топ 4 е Мираж...

За тези, които не разбират.Ако от следващите 22 мача спечелим 16; равни 3 и 3 загуби, точките най-вероятно пак няма да са достатъчни за ТОП4.

Това е самата истина. Пропускаме ШЛ. Рууни и РВП си тръгват. Гигс и Рио се пенсионират. И същевремнно никой няма да иска да дойде при нас.

Вище Пуул колко години им трябваха след Бенитез за да са конкурентен отбор.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Понеже масово се иска оставката на Мойс ... много ми е интересно, ако вие сте на негово място

Гледам че сме на народни поговорки,та в този смисъл ще използвам още една.

"От всяка върба,свирка не става".И в този ред на мисли,не всеки мениджър става за Юнайтед.

Времената са такива,че каквито и качества да има един треньор,ако не може да се адаптира бързо,то той си губи поста.И колкото и Юнайтед да се е славил с картбланша,който е давал на мениджърите си,ако Мойс направи още 2-3 такива резултата пред собствена публика,ще бъде уволнен.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Това е самата истина. Пропускаме ШЛ. Рууни и РВП си тръгват. Гигс и Рио се пенсионират. И същевремнно никой няма да иска да дойде при нас.

Вище Пуул колко години им трябваха след Бенитез за да са конкурентен отбор.

:shocked:

пп: Какво означава "вище"?

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Имайте милост към Дейвид Мойс, пуснете го да си ходи! Отборът нищо ново не научава при него, само с бясно темпо губи духа на победител от времето на Фърги. Даже финален натиск нямаше днес! Вижте очите на футболистите, вижте езика на тялото им. Те са съсипани психически! ОСТАВКА...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

:shocked:

пп: Какво означава "вище"?

Пуул няма не са играли няколко сезона в ШЛ, няма да спечелят и ВЛ, не знам какво ги давате за пример.

Според мен е впечатляващо, че Арсенал с толкова продажби, водят Дивизията.

Аз лично смятам, че ако до НГ не сме в ТОП4, Мойс няма да изкара дълго...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Мачът с Арсенал бе изигран много добре предвид сегашната форма на отбора, имаше живец, хъс у играчите. След това какво по дяволите се случи? Слаб мач с Кардиф, където можеше да си спечелим 3-те точки по обичайния начин, двубоя с Тотнъм, където владеехме топката около 60-40 и всички положения на шпорите яха от няколкото милион статични ситуации. Малшанс при двете греди срещу Евертън, пак калитарски допуснат гол, за да се стигне и до бездушната продукция срещу джордитата днес. Всичко адски много се трупа и мисля е ред отбора да си го изкара на някой - Вила?

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Карик игра на инжекции мача с Арсенал. Взехме го но вижте на каква цена. Да бяхме загубили от Арсенал но поне Карик да бе здрав и другите мачове да не ги пропиляхме. Влизаме в една спирала на лоши резултати. Направо си е криза последния месец. А това е супер важен период от сезона. Коледния маратон.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
А Карик уж бил вече за пенсия, свършил за отбора, бил дърво...но май не оценявам какъв играч е. Единствен в халфовата линия, който знае и може да даде пас напред и да тръгне свястна атака!!! За контролирането на темпото и дума няма да обелвам. Джоунс си е типичен ЦЗ, но поне момчето се раздава. Гигс и на 40 показва класа....другите са без коментар в тази проблемна зона.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Вила - гости УХ - домакини Хъл - гости Норич - гости Сега следват 4 мачове в т.нар. Коледен маратон, които на хартия са по-леки преди да дойдат тези с Тотнъм и Челси в 3 кръга през Януари. Нищо чудно и от тях да изпуснем една камара точки...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Малко за повдигане на настроението ;) От ФА разпратили смс-и до всички клубове във Висшата лига с текст: "Коледните празници наближават!Дари точка - спаси Юнайтед"

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Достатъчно време се даде на Мойс, нещата стават все по-зле и по-зле.Не е правилния човек, нямам намерение да гледам жалко подобие на отбора ни.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове