Jump to content
Viper

Tottenham Hotspur 2-2 Manchester United

Препоръчани публикации

Публикувано изображение
Публикувано изображение

Тотнъм и Манчестър Юнайтед врътнаха неизгодно и за двата тима равенство 2:2 в среща от 13-ия кръг на английската Висша лига, която се игра на стадион "Уайт Харт Лейн" в Лондон.

От герой в грешник само в рамките на четвърт час игра се превърна Кайл Уокър, който първо откри резултата от пряк свободен удар, а после "асистира" на Уейн Руни за изравнителния гол на гостите.

Десетина минути след почивката Тотнъм си върна аванса след великолепно изпълнение на Сандро, но веднага след това Руни изравни от дузпа.

След ремито Тотнъм остава девети с 21 точки, докато Манчестър Юнайтед е осми, с 22 пункта на сметката си.

Двата тима започнаха мача изключително открито и бяха дейни най-вече по десните си флангове. Бяха изминали десетина минути игра, когато Аарън Ленън отправи първия точен удар в мача, но Давид Де Хеа внимаваше и не бе затруднен.

Крис Смолинг се опита да центрира остро по десния фланг след многоходова акция на "червените дяволи", но топката се отклони в тялото на бранител и попадна в ръцете на Уго Лорис.

Грешка на Влад Кирикеш внесе смут в отбраната на лондончани и Шинджи Кагава можеше да намери свой съотборник. Първият опит на японеца бе неуспешен, а след това бранителите в бели фланелки се прегрупираха и успяха да се справят с дружни усилия.

В 18-тата минута Тотнъм стигна до пряк свободен удар на двайсетина метра от вратата на гостите и откри резултата. Кайл Уокър заложи на силен нисък шут и се възползва от скочилите във въздуха футболисти на Юнайтед, оформили стената пред Де Хеа. Испанският страж нямаше как да реагира и извади кълбото от мрежата си.

Яхнали вълната от ентусиазма веднага след гола, момчетата на Андре Вилаш-Боаш притиснаха своя опонент, който все пак успя да отблъсне набезите към вратата си. Натискът на "шпорите" обаче бе твърде краткотраен и постепенно гостуващият тим взе предимство във владеенето на топката.

В средата на първата част Паулиньо се отскубна по лявото крило и забеляза включването на Роберто Солдадо. Испанецът получи много хубав диагонален пас зад гърба на последния бранител в червена фланелка и стреля мощно с десния крак, но покрай вратата. Веднага след това удар от малко разстояние на Ленън бе спасен от Де Хеа.

В 32-та минута Манчестър Юнайтед наказа пропуските на Тотнъм. Фил Джоунс центрира отдясно и Кайл Уокър допусна непростима грешка. Защитникът буквално асистира на Уейн Руни, сваляйки топката за него на границата на малкия пеналт. Руни нямаше нужда от втора покана и хладнокръвно изравни резултата.

При една от следващите атаки на домакините Патрис Евра свали Аарън Ленън в наказателното поле, но не последва сигнал за дузпа от рефера Майк Дийн. На отсрещната врата Фил Джоунс отправи силен, но неточен изстрел.

В 54-тата минута Тотнъм си върна аванса в резултата. Сандро получи пространство в половината на гостуващия тим, финтира Клевърли и отправи страховит снаряд от двайсетина метра, забивайки кълбото в горния десен ъгъл.

Само две минути по-късно обаче "червените дяволи" получиха право да изпълнят дузпа, когато Уго Лорич препъна с ръка Дани Уелбек в наказателното поле, без да играе с топката. Уейн Руни заложи на силен удар в центъра и изравни резултата.

В средата на втората част Уокър се опита отново да отбележи от пряк свободен удар, но този път неговият изстрел над стената се оказа неточен. Юнайтед спретна прилична атака, при която Уелбек преодоля Доусън и опита да намери свой съотборник, но пасът му в малкия пеналт бе неточен.

Оставаха малко повече от десет минути до края на редовното време, когато Кайл Уокър се изстреля отдясно и центрира към далечната греда. Там Тунзенд протегна крака си, но не успя да засече.

Към края на мача Хавиер Ернандес се завъртя хитро в наказателното поле и опита прострелно центриране, но защитата на Тотнъм се справи. На отсрещната врата Уокър шутира от дистанция, но спечели само корнер, от който не се стигна до нищо сериозно.

Тотнъм - Манчестър Юнайтед 2:2

1:0 Кайл Уокър - 18'

1:1 Уейн Руни - 32'

2:1 Сандро - 54'

2:2 Уейн Руни - 57', дузпа

Тотнъм: Лорис, Кирикеш, Доусън, Уокър, Вертонген, Паулиньо, Сандро, Чадли (Сигурдсон - 85'), Ленън (Таунзенд - 65'), Дембеле, Солдадо (Дефоу - 72')

Юнайтед: Де Хеа, Видич, Евънс, Смолинг, Евра, Джоунс, Клевърли, Валенсия (Нани - 84'), Уелбек (Ернандес - 73'), Кагава (Йънг - 84'), Руни

gol.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
От този мач могат да се извлекат само позитиви! Все пак играха заедно Уелбек, Валенсия и Клевърли... и не загубихме срещу конкурент от топ 4 на чужд терен. Говорим си за 11 срещу 8 все пак. Защо треньорът ни залага на тактика, която очебийно не работи не мога да разбера. Играем 4-5-1, бием с 5:0, играем някво въшлясало 4-4-2 от младостта на Стоянка Мутафова и са родилни мъки... Особено Валенсия просто ме втрещи с това колко е едноизмерен. Абе, момко, може ли Вертонген да е легнал вече на шпагат, да ти трябва ЕДНА МОЗЪЧНА КЛЕТКА, за да чукнеш топката настрани и да го преминеш, и ти да я центрираш баш в крака му??????? Клевърли да ходи в Лондонския Пирогов, че сигурно има световъртеж от финтовете на ултратехничаря.... Сандро! В крайна сметка, с огред на тия обстоятелства - Х е добър резултат

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Статистиката нещо е сбъркана! Иначе за мача - пълно разочарование. Вместо Мойс да опита да спечели този мач, то той предпочете да играе на сигурно. Изобщо цялото му поведение по време на мача беше такова - от началото до самия край. Играч на мача си е Рууни, Джоунс също много ми се понрави с играта си в центъра. С подобно страхливо поведение от страна на Мойс, то дори и в четворката няма как да ни класира.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Тва е положението, тия си направиха мача на сезона .. очаквано бих допълнил .. а ние нищо не показахме. Рууни само показа, но не беше достатъчно. В халфовата Джоунс беше добре, но Клевърли си го минаваха като едното нищо. Сигурно още се върти, търсейки Сандро. По крилата - трагедия. Валенсия беше най-активен, но да му имам "центриранията". Ще контузи Рууни с тия прострелни подавания. Уелбек невидимия. Имаше един прекрасен шанс, но реши да вади в тъч. И най-лошото е, че Мойс предприе мерки 10 мин преди края. Сега коледно-новогодишния цикъл трябва да си вземем мачовете задължително, иначе ще драпаме за място в топ 4.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Играч на мача Рууни. 2 подаръка от Тотнъм - 1 дузпа и 1 подарък-грешка. Цяло чудо е, че от 12304 корнера и преки свободни не ни мушнаха 3-ти гол. Мойс беше напълно неадекватен в тоя мач, и не се бъзикам тоя път. Пуска Чичаро, кой да го захранва с топки? 7 мин преди края се пускат Нани и Йънг? Къде беше Гигс около 70-тата? Тоя мач го изиграхме на принципа - да не загубим, а пък квото стане. Клевърли - дано сам се засрами и помоли мойс да не играе вече. Супер разочарован съм, срещу тия слабаци, да им подаряваме толкова преки свободни, изобщо никви напъни да се спечели мача, скандален мач. Закривай и оставка, тва е.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
като се има в предвид че можехме да загубим то точката изглежда все едно сме били :mood (15): за пореден път клевърли е толкова зле че не ми се коментира- първото полувреме играхме с десет човека -тъй като уелбек почти го нямаше никакъв :mood (20):естествено гнусливия тотнъм се хвърли в мача като за финал на шампионска лига-–също като ония дървари от кардиф които вчера се нагъзиха на арсенал--но така е като играят срещу най големите всички скачат :mood (4): мом руни :mood (23): човекът-отбор

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
За пореден път играем за Х, последните 6 мача са победа, хикс, победа, хикс, победа, хикс... Тоест поне сега в сряда ще бием Евертън. Тая година взимаме ШЛ ще видите, само там играем като хората. а тука макс топ 3 или 4 , а дано.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Изобщо не съм доволен, то е ясно! Няма да хейтвам тука и да драматизирам, тия които са си за продаване, ние всички ги знаем. Само искам да отбележа, че със вече утвърдилото се, като тенденция Win-Draw-Win-Draw-Win-Draw, няма да влезем в топ4.Нещо трябва да се промени.Много малко точки печелим.Титлата е мираж.Абсурдно е дори да си мечтаем.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Тва е положението, тия си направиха мача на сезона ..

Позволи ми да не съм съгласен с теб. Тотнъм очевидно си игреха да не загубят и реално почти нямаха чисти положения. Това, че ни владееха топката... Еми, аз не помня мач, в който сме играели с 2 нападатели, когато ние да сме владеели топката повече. та те Кардиф си я цъкаха миналата седмица като Барселона... Дори тогава повече ни надиграха, отколкото Тотнъм сега. Тия ако сега ги хванат Арсенал или Челси ще си ги бия като първите пичове с 2 гола разлика... Гледах ги по-рано през сезона и играеха далеч по-силно, дори не бих казал и, че бяха особено надъхани, играеха да не паднат, ама когато нашето разиграване е народна топка от защитниците към нападателите...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Няма такива бездарници като Клевърли и Валенсия. Просто съм втрещен как може играч на Ман. Юнайтед да показва такава "игра". Уелбек и той беше зле, но горните 2 провалиха 90% от всички шансове за атака. Освен двата гола ние удар към вратата НЯМАМЕ. Кой идиот от треньорите ни учи стената да скача когато фала е от 20м. Няма такава дебилщина. НЯМА. Вместо Мойс да вкара играч който може да центрира и подава и захранва нападението той вкарва чист консуматор. Какво да консумира Чичарито като няма кой 2 паса да върже и да му подаде топката. Не мога да си представя чак пък толкова тъпи решения. Във футбола няма логика ама чак пък токова антилогично да действащ не мога да си го обясня. Типично средняжко поведение. 1 силен мач дето скачаме на първия и после 2 откровенно слаби мача с хора от наща черга. Редактирано на от H17MAN

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Много слабо днеска.. Изобщо нямам думи, имахме само 1 футболист, който знаеше за какво е излязъл на терена- Рууни.. И тук таме Джоунс.. Но другите бяха прекалено зле. Като започнем от Клевърли,Уелбек,Валенсия,Евра,Евънс,Видич, Смолинг... Къде се изгуби играта ни , която играхме с/у Леверкузен.. Днеска просто гледам и не вярвам , че това е Юнайтед, немога да разбера защо така стана.. няма обяснение просто... Дано поне в сряда нашите да излязат мотивирани и да бием Евертън..Дано! Редактирано на от BLINDER !

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Цяло чудо е, че не загубихме. И то не защото Тотнъм ни надигра, а защото направихме няколко опита сами да се бием. От елементарни положения допускахме опасности пред вратата и извършихме около 246 ненужни фаула пред и около наказателното поле. Защитата ни е скандално бавна, просто Джоунс трябва да бъде върнат там да играе, но тогава пък хептен ще се опулим в средата. Този мач имахме само двама човека на ниво - Рууни и Фил Джоунс. Том Клевърли отново ме вбеси с неговата АНТИкреативност. Гигс на 40 изглежда поне като 40 класи над голямата "надежда" на английския футбол. Много активно игра и Валенсия, но неговата игра е перфектна само до момента, в който трябва да центрира или бие. Добро скорост и от Уелбек при дузпата и в още 1-2 момента, но като цяло разочароващ мач и за него. Да е жив и здрав Уейн Рууни и по-бързо възстановяване на Майкъл Карик, че не знам дали няма да си счупя телевизора при следващото присъствие на Клевърли в титулярния състав.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Палим свещи да напраим сезон като на Челси от 2012 и това е...Друго просто не ни остана 9 точки след 1/3 от сезона си е чиста катастрофа.УБА Кардиф Тотнъм,Саутхамптън,Скаузарите.. нямам думи просто.Това 4-4-2 си го играе като че с него печели всеки мач.Няма ли го САФ да му налее мозък в тиквата.Смени не може да прави,титуляри реди трудно но има някакъв напредък,тактика първо равен после ще му мислим,подредба на играчи пак не може да прави.Тука от форума всеки 2-ри да отиде за мениджър по-добре ще се справи!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Тотнъм-Рууни 2:2. Тоя път оттървахме кожата. Като цяло всичко, което го мисля и аз, вече е казано тук. Наистина бяхме горе-долу 11 на 8 на терена. Слаб Смолинг, просто не е за бека това момче, белким и твърдата глава Мойс го проумее по някое време. От Валенсия - това е, което можем да очакваме - ни повече, ни по-малко. Клевърли колко пъти издъни важни пасове само през първата част и им започна опасни контри... При гола на Сандро - без коментар, стана жалък и смешен. Уелбек - муха без глава, поне се хвърли като хората за дузпата, че ако беше оня артист-гмурец Йънг, щеше да я преиграе ситуацията... Не казвам, че нямаше дузпа - имаше си я. Закъснели и респективно безмислени смени на Нани и Йънг, влизането на Чичарито в тоя мач бе по-лош ход и от започването на Уелбек като титуляр. Изобщо не знам накъде сме тръгнали и как си я въобразяват "ръководните фигури" тая работа...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Най-добрия трансфер зимата ще да е нов треньор. Някои нещо да знае защо младия Янузай не беше дори в групата?

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Лично на мен този сезон мачовете на Юнайтед във Висшата лига са ми изключително скучни и безинтересни.Не показваме абсолютно нищо, особено като гости всеки мач е дерби за нас.Няма постоянство в отбора, а за един шампион това е най-важното.Реално погледнато тази година трябва да стане чудо, за да се включим по някое време в борбата за титлата. Ненаправените през лятото трансфери оказват влиянието си в момента, нямаме широчина в състава.Не си мислете, че зимата купуваме 2-3 играчи и се връщаме на върха. Уейн тоя сезон е нещо, което никога не съм виждал.Голове и асистенции следват една след друга.Лятото голяма част ми се смяха, като казах, че под 50-60 млн. ще е лудост да напусне.Англичанина няма цена, даже смея да кажа, че е по-важен за нас отколкото беше дори Роналдо.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Най-добрия трансфер зимата ще да е нов треньор.

Някои нещо да знае защо младия Янузай не беше дори в групата?

Недей така с лошо.Тука сега ще завъртим приказките за Избрания, че 231231 години му трябвали и тем подобни.Тотално безхаберен треньор.Треньор използващ схема от 80-те години в Англия, всяко едно дете да спреш на улицата ще ти каже, че с тва 4-4-2 няма как да стане, ама Избрания друга песен пее...
Тука има хора, които още се кланят на Клевърли, че ще стане новия Скоулс или, че чичо ти Тони ще стане Роналдо или Уелбек ще е новия Анди.За Йънг и Андерсон мисля, че вече всички са на едно мнение... Редактирано на от jizzlie

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Ние и при Фръги играехме 4-4-2, тогава едва ли много сте мрънкали с каква схема играем, важното беше че си взимахме мачовете, схемата да ви е проблема. Не разбрахте ли, че нямаме кадърни играчи за друга схема.. 4-3-3 или 4-2-3-1 се играе с кадърна халфова линия, които могат да създават положения, да пресират и да отнемат топката още в половината на другия отбор... нема как да стане с Клевърли и Андерсон. Редактирано на от adr

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Еми да ги взема какво чака.Надали някой му е заповядал с Уелбек, Йънг и Андерсон да спечели требъл.Какво шикалкави пак ако имало играчи Януари, ако това, ако онова..

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Вече съм сигурен, че всичко в Юнайтед е повлияно изцяло от сегашния мениджър. Игрите на отбора не може да са толкова контрастни всеки мач!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Ние и при Фръги играехме 4-4-2, тогава едва ли много сте мрънкали с каква схема играем, важното беше че си взимахме мачовете, схемата да ви е проблема. Не разбрахте ли, че нямаме кадърни играчи за друга схема.. 4-3-3 или 4-2-3-1 се играе с кадърна халфова линия, които могат да създават положения, да пресират и да отнемат топката още в половината на другия отбор... нема как да стане с Клевърли и Андерсон.

Срещу Леверкузен как играхме? Точно за 4-4-2 нямаме никакви играчи, не за 4-2-3-1...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Запазете трагедията за утре. :mood (17):

Смени в 84та минута.Нямам какво повече да кажа.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
То в тоя ред на мисли и проблемите с качество в средата е от времето на САФ. Навремето Гибсън си тръгна, щото му липсва класа да играе за нас. А човекът поне има удар за разлика от Клевърли, примерно, който пък дори е титуляр за нас. Гигс е на 40, а Карик на 32. Евра също вече трудно играе два мача в седмицата и това си личи. Хваща ме страх какво ще бъде догодина, ако лятото не се развърже кесията за халфове. А най-тъпото, е че последните години от школата бяха изпуснати Погба, Морисън, че дори Брейди(който можеше да се ротира с Евра примерно, за да дава почивка на французина. Мойс си носи вината за тоя мач, но основата на проблемите се корени в редица решения предишните сезони.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Добре че 86-та година е нямало форуми и фейсбуци, че 100% щяхте и Фъргюсън да уволните. Вероятно сега всички топ мениджъри от форума ще ми се нахвърлите, но искам да попитам вие какво точно сте очаквали след оттеглянето на най-великия в професията? Ествествено, че работата ще е на приливи и отливи. От около месец започват да се случват и добри процеси в отбора. След лошия старт отборът има нужда да си върне увереноста и това вярвам, че ще стане със силна поредица във Висшата лига. Не искам сляпо да защитавам Мойс, но е редно да не го уволняваме в началото на декември. Дори и да е най-големият некадърник, едно уволнение какво ще промени? Кой ще дойде, в Челси ли ще се превръщаме? Положението е много тънко и няма човек на планетата, който да седне на стола на съра и да продължи да мачка. Със сигурност Мойс има акъл в главата и идеи къде и какво трябва да се промени. Това с времето е клиширано, но е най-нормалното нещо, което ние като фенове трябва да дадем на новия бос. Не че някой го ебе за нешето мнение де(за радост)... Wed 04/12/13 PRL Manchester United 21 : 45 Everton Sat 07/12/13 PRL Manchester United 14 : 45 Newcastle United Tue 10/12/13 UCL Manchester United 21 : 45 Shakhtar Donetsk Sun 15/12/13 PRL Aston Villa 15 : 30 Manchester United Wed 18/12/13 LEC Stoke City 21 : 45 Manchester United Sat 21/12/13 PRL Manchester United 17 : 00 West Ham United Thu 26/12/13 PRL Hull City 14 : 45 Manchester United Sat 28/12/13 PRL Norwich City 17 : 00 Manchester United Това са ни мачовете до Нова година и аз вярвам, че ще влезем в 2014 в далеч по-добра позиция.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове