Sign in to follow this

Юнайтед 2 Астън Вила 1

Pepinka

преглеждания

Манчестър Юнайтед постигна успех с 2-1 над Астън Вила в първия ден от новата година на Олд Трафорд.

Головете за Червените Дяволи бяха дело на Антони Марсиал и Бруно Фернандеш от дузпа, а попадение за Вила отбеляза Бертранд Траоре.

Домакините създадоха положение след само 60 секунди. След извеждащ пас към Бруно Фернандеш, зад гърба на отбраната на Вила. Португалецът свали топката и опита мощно центриране, но Емилиано Мартинес се справи и отби.

В 10-та минута момчетата на Оле Гунар Солскяер стигнаха до нов шанс. Фернандеш отне топката в центъра и намери пробива на Антони Марсиал. Французинът контролира добре, навлезе навътре и стреля към далечния ъгъл на Мартинес, но аржентинецът отново изби. Три минути по-късно Джон МакГин, от своя страна, принуди Давид Де Хеа да се намеси, за да предотврати попадение.

В следващите минути играта се изравни. Фред не успя да уцели вратата на гостите в 16-та минута отдалеч, а в 37-та минута Бруно Фернандеш също не намери очертанията на противниковата врата от около 15 метра.

Все пак усилията на Червените Дяволи се увенчаха с успех в 40-та минута. След страхотна контраатака Маркъс Рашфорд намери Аарън Уан-Бисака по десния фланг, крайният бранител центрира топката към непокрития Марсиал, който се разписа с глава.

В началото на втората част двата тима си размениха по едно положение в първите пет минути.

В 52-та Вила получи голям шанс да изравни. След чудесно развита атака, Мат Таргет качи с перфектно центриране топката на главата на Оли Уоткинс, но ударът с глава на тарана беше спасен по изумителен начин от Давид де Хеа. Само две минути по-късно Анвар Ел Гази не уцели вратата след чудесна бърза контраатака.

В 58-та минута страхотната игра след рестарта на полувремето на гостите донесе своя резултат. След бързо изпълнен фаул Джак Грийлиш получи кълбото на десния фланг и с чудесно центриране намери Бертранд Траоре на задната греда, а стрелецът не сбърка и изравни резултата в Театър на мечтите.

В 61-та минута обаче Юнайтед си върна аванса. След нарушение срещу Пол Погба в наказателното поле, Бруно Фернандеш застана зад бялата точка и не сбърка.

В 71-та минута Антони Марсиал тества рефлексите Емилиано Мартинес отново, но стражът този път предотврати нов гол.

Минута по-късно и Анвар Ел Гази принуди Давид де Хеа да направи стабилно спасяване, за да запази аванса на своя тим. Само три минути по-късно Уоткинс отново не вкара след поредното брилянтно подаване на Джак Грийлиш.

В 77-та минута Бруно Фернандеш изпробва рефлекса на Мартинес отдалеч, но стражът пак се намеси блестящо.

По този начин Червените Дяволи се изравниха с водача в класирането Ливърпул, като и двата тима имат по 33 точки след 16 изиграни мача, но Мърсисайдци са с по-добра голова разлика. Вила, от своя страна, остана 6-ти с актив от 26 точки.

Манчестър Юнайтед 2-1 Астън Вила
1-0 Антони Марсиал 40'
1-1 Бертранд Траоре 58'
2-1 Бруно Фернандеш 61' (д)

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Уан-Бисака, Магуайър, Байи, Шоу; Фред (Туанзебе 90+3'), МакТоминей (Матич 64'), Погба Фернандеш (Джеймс 86'); Рашфорд, Марсиал.

Астън Вила: Мартинес, Кеш, Конса, Мингс, Таргет; МакГин, Луис, Грийлиш; Траоре (Рамзи 79'), Уоткинс, Ел Гази (Дейвис 84').