MUBG | Българският форум на Манчестър Юнайтед
Sign in to follow this

Юнайтед 5 Лайпциг 0

Pepinka

Манчестър Юнайтед разгроми РБ Лайпциг с 5-0 в мач от груповата фаза на Шампионската Лига.

На Олд Трафорд Маркъс Рашфорд отбеляза хеттрик, а с по едно попадение се отчетоха Мейсън Грийнууд и Антони Марсиал от дузпа.

Гостите стартираха по-агресивно срещата и опитаха нападение към вратата на Давид де Хеа, но Люк Шоу бе на правилното място и изби топката.

Червените Дяволи отговориха в 5-ата минута, когато се получи разбъркване в наказателното поле. Най-съобразителен бе Фред, който стреля, получи се рикошет, след което Петер Гулачи изби в ъглов удар.

Пет по-късно Аарън Уан-Бисака се възползва от подарък на Дайо Упамекано. Бранителят продължи към Антони Марсиал, но пасът на французина в наказателното поле не намери адресата и защитата пред Гулачи се справи.

В следващите минути германският тим упражни преса, но това не водеше до резултат, след като домакините спокойно разиграваха в собствената си половина и с дълги подавания се опитваха да използват скоростта на Мейсън Грийнууд и Антони Марсиал.

След високите обороти в началните минути, постепенно темпото на игра се успокои и двата тима започнаха да градят постепенни атаки.

В 21-ата минута Юнайтед реализира попадение във вратата на Лайпциг. Пол Погба изведе Мейсън Грийнууд зад гърба на защитата, младокът овладя в наказателното поле и реализира в долния ляв ъгъл.

Гостите реагираха веднага и Давид де Хеа се намеси решително, избивайки в ъглов удар след изстрел на Кристиян Нкунку отблизо. От последвалия корнер Дайо Упамекано бе над всички, но не успя да стреля към вратата, а продължи топката към Марсел Халстенберг, който бе затворен добре от Виктор Линдельоф.

Последваха минути, в които гостите упражниха натиск, който принуждаваше Юнайтед да греши при изнасянето на топката. В 32-ата минута това доведе до опасно центриране в наказателното, което завърши с изстрел от въздуха на Анхелиньо, но топката попадна в тялото на Аарън Уан-Бисака.

В 38-ата минута Дани Олмо опита да застраши вратата на Червените Дяволи, стреляйки от дистанция, но изстрелът му бе блокиран от тялото на Хари Магуайър.

Заключителните минути на първото полувреме преминаха почти изцяло под диктовката на РБ Лайпциг. Възпитаниците на Юлиан Нагелсман държаха контрола на топката и разиграваха в половината на Юнайтед, но това не водеше до опасности пред вратата на де Хеа.

В началните минути а втората част германският тим организира добро нападение, но финалният пас на Юсуф Поулсен бе пресечен от Виктор Линдельоф.

В 50-ата минута Червените Дяволи поискаха дузпа за игра с ръка на Ибрахима Конате, но главният съдия Матей Юг бе категоричен, че не трябва да бъде отсъден 11-метров наказателен удар.

Две по-късно в наказателното поле на Юнайтед се получи разбъркване, което завърши с изстрел с глава на Дайо Упамекано, но Виктор Линдельоф изчисти топката малко пред голлинията.

Двата отбора заформиха здрава битка по целия терен, но до опасности пре двете врати не се стигаше. В 59-ата минута домакините разиграха отлично нападение с по едно докосване, след което Антони Марсиал нахлу в наказателното поле, но бе добре затворен от Ибрахима Конате.

В 65-ата минута, след поредно центриране от фаул в наказателното поле на Юнайтед, се откри отлична възможност за гостите. Ибрахима Конате стреля с глава от малък ъгъл, но Давид де Хеа внимаваше и изби в ъглов удар.

Пет по-късно Червените Дяволи получиха великолепна възможност да удвоят преднината си. Влезлият като резерва Бруно Фернандеш реши да не стреля директно от пряк свободен удар, а копна технично, прехвърляйки стената. Антони Марсиал трябваше да завърши заученото положение, но французинът не успя да засече топката.

В 74-ата минута Фернандеш изведе отлично Маркъс Рашфорд зад гърба на защитата. Английският национал напредна в половината на съперника и хладнокръвно реализира. По-рано в ситуацията страничният рефер бе вдигнал високо своя флаг и главният съдия Матей Юг първо отсъди засада, но след разглеждане на ситуацията с ВАР се видя, че англичанинът е зад центъра по време на паса и попадението бе зачетено.

Четири минути по-късно Рашфорд показа индивидуална класа и се отксъна в наказателното поле и с изстрел в долния десен ъгъл направи резултата класически.

РБ Лайпциг опита да върне едно попадение, но изстрелът с глава на Александър Сьорлут премина над напречната греда.

В 83-ата минута Маркъс Рашфорд опита да реализира скоростен хеттрик. Нападателят опита индивидуално да преодолее защитата на гостите, но изстрелът му бе блокиран от Ибрахима Конате.

Две минути по-късно Червените Дяволи получиха правото да изпълнят дузпа след нарушение на Марсел Сабитцер срещу Антони Марсиал. Зад топката застана потърпевшият французин и с удар в долния десен ъгъл вкара четвърти гол за Юнайтед.

Секунди след четвъртото попадение за Манчестър Юнайтед можеше да се стигне и до пето. Дайо Упамекано допусна сериозна грешка при изнасянето на топката. Бруно Фернандеш изведе Единсон Кавани в наказателното поле и нападателят реализира във вратата на петер Гулачи, но този път засада имаше и голът не бе зачетен.

Дълбоко в добавеното време на двубоя Маркъс Рашфорд оформи своя хеттрик. Нападателят получи в наказателното поле и отблизо реализира в долния ляв ъгъл.

Дълбоко в добавеното време на двубоя Маркъс Рашфорд оформи своя хеттрик. Нападателят получи в наказателното поле и отблизо реализира във вратата на Лайпциг.

Манчестър Юнайтед 5-0 РБ Лайпциг
1-0 Мейсън Грийнууд 21'
2-0 Маркъс Рашфорд 74'
3-0 Маркъс Рашфорд 78'
4-0 Антони Марсиал 87' (дузпа)
5-0 Маркъс Рашфорд 90+2'

Манчестър Юнайтед: Де Хеа; Уан-Бисака (Туанзебе 81'), Линдельоф, Магуайър, Шоу; Матич, Фред, Погба (Кавани 81'); ван де Беек, Грийнууд (Рашфорд 63'), Марсиал.

РБ Лайпциг: Гулачи; Конате, Упамекано, Халстенберг; Нкунку (Сьорлот 65'), Кампл (Клуиверт 74'), Хенрикс (Забицер 63'), Форсберг, Анхелиньо; Олмо, Поулсен.