MUBG | Българският форум на Манчестър Юнайтед
Sign in to follow this

ПСЖ 1 Юнайтед 2

Pepinka

Манчестър Юнайтед победи Пари Сен Жермен с 2-1 като гост в мач от груповата фаза на Шампионската Лига.

Головете за Юнайтед бяха дело на Бруно Фернандеш от дузпа и на Маркъс Рашфорд, а Антони Марсиал си отбеляза автогол.

Оле Гунар Солскяер направи три промени в състава, който победи Нюкасъл през уикенда. Аксел Туанзебе записа първия си мач от декември месец насам, заменяйки контузения Хари Магуайър. Алекс Телеш записа дебюта си за Червените Дяволи, а Антони Марсиал се завърна в атаката на тима.

Двата отбор започнаха на високи обороти под проливния дъжд в Париж. ПСЖ организира добро нападение отляво в 4-ата минута, когато Анхел Ди Мария подаде към Лейвин Курзава, но бранителят бе спрян от навременния и решителен шпагат на Аарън Уан-Бисака.

Малко по-късно Ди Мария получи топката на границата на наказателното поле и стреля фалцово към десния ъгъл, но Давид де Хеа изби в корнер. При последвалото центриране в наказателното поле, Лейвин Курзава нанесе удар отблизо, но испанският страж отново се намеси решително.

В 19-та минута на двубоя Антони Марсиал получи чудесна топка в наказателното поле, но ударът му премина над вратата.

Две минути по-късно реферът на срещата Антонио Матеу Лаос отсъди дузпа в полза на Юнайтед, след като Данило извърши ненужно нарушение срещу Марсиал в наказателното поле. Ситуацията бе разгледана и чрез ВАР, който само потвърди решението на Лаос. Бруно Фернандеш застана зад топката и стреля в десния долен ъгъл на вратата на Кейлор Навас, който се намеси и спаси 11-метровия наказателен удар. Съдията обаче забеляза нередност в поведението на вратаря на ПСЖ, който бе излязал пред голлинията си преди изстрела на Фернандеш и дузпата трябваше да бъде пребита. При второто си изпълнение, капитанът на Юнайтед не сбърка и изведе Червените Дяволи напред в резултата.

Малко преди края на първата част Бруно Фернандеш отправи страховит удар от границата на наказателното поле, но Навас успя да се справи с опасността и да избие в корнер. При последвалото центриране на Алекс Телеш, Скот МакТоминей стреля опасно с глава, но опката рикошира в Диало и излезе встрани.

Пари Сен Жермен започна второто полувреме доста активно, като в 48-та минута Килиан Мбапе нахлу в наказателното поле и стреля, но Давид Де Хеа улови.

Центриране на Курзава рикошира и премина над гредата на де Хеа. При корнера, който последва, ПСЖ успя да изравни резултата, след като Антони Марсиал не успя да избие топката, а вместо това я вкара в собствената  си врата.

Две минути по-късно Мбапе бе близо да вкара втори гол за парижани, но Аарън Уан-Бисака се намеси чудесно в последня момент.

Червените Дяволи все пак имаха възможности пред вратата на ПСЖ. В 59-та минута след поредния корнер на Алекс Телеш, топката бе изчистена, но попадна в краката на Люк Шоу, който я върна в наказателно поле, но ударът на Марсиал премина над вратата.

Десет минути по-късно Пол Погба, който се появи на терена на мястото на Телеш, изпрати чудесно подаване към Маркъс Рашфорд, който отправи страховит удар, но Кейлор Навас се намеси и изби топката в ъглов удар.

Минутите изтичакаха и изглеждаше, че е възможно да станем свидетели на късен гол. Маркъс Рашфорд отново наказа Пари Сен Жермен в последните минути на срещата. Пол Погба намери десетката на Юнайтед пред наказателното поле, а Рашфорд с мощен удар успя да преодолее Кейлор Навас и да изведе Юнайтед напред в резултата, слагайки точка на спора на Парк де Пренс.

Пари Сен Жермен 1-2 Манчестър Юнайтед
0-1 Бруно Фернандеш 24'
1-1 Антони Марсиал (автогол) 55'
1-2 Маркъс Рашфорд 86'

ПСЖ: Навас; Флоренци (Дагба 79'), Диало, Кимпембе, Курзава (Бакер 86'); Гей (Кийн 46'), Данило, Ерера (Рафиня 79'); ди Мария (Сарабия 86'), Мбапе, Неймар.

Манчестър Юнайтед: Де Хеа; Уан-Бисака, Туанзебе, Линдельоф, Шоу, Телеш (Погба 64'); Фред, МакТоминей, Фернандеш (ван де Беек 89'), Рашфорд, Марсиал (Джеймс 89').