Sign in to follow this

Юнайтед 4 Челси 0

Pepinka

преглеждания

Манчестър Юнайтед започна ударно новия сезон, след като разгроми Челси с 4-0 на Олд Трафорд.

Маркъс Рашфорд отбеляза два гола, а Антони Марсиал и новото попълнение Даниел Джеймс добавих по едно попадение.

Новите попълнения Арън Уан-Бисака и Хари Магуайър направиха дебюти за Манчестър Юнайтед, започвайки като титуляри, докато новото уелско крило Даниел Джеймс се появи като резерва. Сред резервите беше и 17-годишната надежда Мейсън Грийнууд.

Първата опасност в мача дойде в четвъртата минута на срещата. Тогава Челси пресираха дълбоко Юнайтед, а Матео Ковачич открадна топката пред погледа на Скот МакТоминей и комбинира с Тами Ейбрахам. Английският нападател не се посвени и отправи мощен удар към вратата на де Хеа, но топката се отби в десния страничен стълб Червените Дяволи.

В седмата минута на дуела Курт Зума без малко да „подари” гол за домакините. Френският бранител получи пас по земя и искаше да подаде успоредно за Жоржиньо, но пасът беше безкрайно крив. Топката стигна до Антони Марсиал, който стреля без подготовка, а Кепа Арисабалага улови топката. Три по-късно Сесар Аспиликуета пусна успореден пас по земя за Ейбрахам, но топката дойде дълга за стрелеца и опасността приключи. Челси направи бързо нападение през средата, а топката стигна в Мейсън Маунт. Младият офанзивен играч стреля силно с десния крак, но право в обсега на Де Хеа, който улови.

В 17-ата минута Курт Зума пдопусна нова грешка в защитата, който донесе и дузпа за Манчестър Юнайтед. Френският бранител препъна Маркъс Рашфорд в наказателното поле, за да може Антъни Тейлър да посочи непоколебимо бялата точка. Лично Рашфорд се зае с изпълнението, пращайки хладнокръвно топката в горния десен ъгъл на Кепа.

В 31-ата минута Рос Баркли сбърка пас при изнасяне на топката, а МакТоминей открадна топката и пусна веднага за Марсиал. Френското острие на Юнайтед стреля с десния крак, но право в Кепа. Миг по-късно Баркли видя вдясно Мейсън Маунт, който можеше да стреля, но реши да подава, но пасът беше ужасяващо неточен и опасността привърши.

Десет минути преди края на първата част Рос Баркли получи топката в половината на Юнайтед и отправи силен удар от средна дистанция, но не намери очертанията на вратата.

В 39-ата минута Сините създадоха опасно нападение с бързи пасове по земя. Педро видя вляво Рос Баркли, който премина край Линдельоф и стреля с левия крак, но де Хеа изби с крак. Топката стигна до Жоржиньо, който бе на дъгата на наказателното поле и стреля веднага, но топката бе блокирана от бранител на Юнайтед.

В 40-ата минута левият бек на Челси Емерсон Палмиери бе оставен непокрит в наказателното поле на Червените Дяволи. Виктор Линдельоф увисна при центрирането, а Емерсон стреля мощно към вратата, но топката се отби в напречната греда.

Шест минути след старта на второто полувреме Челси направи добро разиграване, а топката стигна до Педро Родригес. Испанският офанзивен играч отправи удар с левия крак, но топката отиде в ъглов удар след намеса на бранител на Юнайтед.

В 56-ата минута топката бе доставена след центриране отдясно в наказателното поле на Червените Дяволи, но Баркли се размина с това да играе с глава. Тя пое към левия фланг, където бе Емерсон. Бразилецът отправи мощен диагонален шут, ала боксирането на Де Хеа бе достатъчно, за да спре моментът пред вратата му.

В 65-ата минута след натиска на Челси дойде стихийна контраакция за Юнайтед. Маркъс Рашфорд пое от собствената си половина и сви вдясно за Джеси Лингард, но неточно. Все пак Лингард я стигна и продължи към Перейра, който достави страхотно центриране отдясно между линията на вратаря и защитата, където бе Антони Марсиал. Френското острие отправи удар отблизо и през заставането на Кепа удвои преднината на Червените Дяволи.

Секунди след втория си гол, Юнайтед открадна топката в средата на терена, а Пол Погба с дълъг пас я изпрати зад отбраната на Челси. Там бе Рашфорд, който овладя и с кинжален удар направи резултата класически.

В 81-та минута влезлият като резерва Даниел Джеймс, вкара дебютното си попадение за Юнайтед, а момчетата на Оле Гунар Солскяер вече водеха с четири гола. Пол Погба отново бе замесен в попадение, след като се впусна на мощен рейд през средата. Френският халф видя вдясно Джеймс, който залъга, че ще стреля, но при втория опит прати топката във вратата на Кепа, след като тя рикошира и в крака на Емерсон.

Мейсън Маунт отправи опасен удар в 85-ата минута, но блестящ рефлекс на Давид де Хеа предотврати гол за Челси и така Юнайтед се поздрави с успех на старта на Висшата Лига.

Манчестър Юнайтед 4-0 Челси
1-0 Маркъс Рашфорд 18 (д)
2-0 Антони Марсиал 65
3-0 Маркъс Рашфорд 66
4-0 Даниел Джеймс 81

Манчестър Юнайтед: Де Хеа; Уан-Бисака, Линдельоф, Магуайър, Шоу; МакТоминей, Погба, Перейра; Лингард, Марсиал, Рашфорд

Челси: Кепа, Аспиликуета, Зума, Кристенсен, Емерсон; Жоржиньо, Баркли, Kовачич; Маунт, Педро, Ейбрахам