Jump to content
MUBG | Българският форум на Манчестър Юнайтед
Sign in to follow this

Юнайтед 2 Пърт Глори 0

Манчестър Юнайтед започна предсезонното си турне в Австралия с победа с 2-0 над Пърт Глори.

Маркъс Рашфорд и Джеймс Гарнър вкараха головете за Червените Дяволи на Оптус Стейдиъм.

Новото попълнение Даниел Джеймс започна като титуляр, правейки неофициалния си дебют за клуба, докато Аарън Уан-Бисака се появи като резерва през второто полувреме.

Възпитаникът на Академията Аксел Туанзебе също записа минути с екипа на Юнайтед, след като се завърне от наема си в Астън Вила, където помогна на Виляните да си спечелят промоция във Висшата Лига. Младият централен защитник е високо ценен от Оле Гунар Солскяер и изглеждаше доста комфортно в ролята си на Оптус Стейдиъм. Туанзебе дори имаше възможност да се разпише след прекрасен удар с глава.

Въпреки доминацията си през първото полувреме, Юнайтед не успя да се разпише и се оттегли на почивката при нулево равенство.

През втората част Солскяер направи 11 смени, като Уан-Бисака и Мейсън Грийнууд получиха възможност за изява.

След час игра Червените Дяволи поведоха в резултата, когато Маркъс Рашфорд получи пас от Пол Погба, завъртя се и спокойно изпрати топката в мрежата на Пърт Глори.

Малко след това младокът Грийнууд имаше възможност да удво преднината на Юнайтед, когато бе изведен от Погба, но ударът му премина встрани.

Другият възпитаник на Академията Джеймс Гарнър се появи в последните десет минути на срещата, заменяйки Люк Шоу, който изпитваше някаква болка, и веднага оказа влияние. Младокът достигна до една изгубена топката и с мощен изстрел я изпрати в мрежата на Пърт.

В сряда, 17 юли, Червените Дяволи ще имат доста по-сериозно изпитание в лицето на историческия съперник Лийдс Юнайтед.

Манчестър Юнайтед 2-0 Пърт Глори
1-0 Маркъс Рашфорд 60'
2-0 Джеймс Гарнър 85'

Първо полувреме: Ромеро; Дало, Туанзебе, Джоунс, Йънг; Матич, А. Перейра, Джеймс, Лингард, Чонг, Марсиал.

Второ полувреме: Дж. Перейра; Уан-Бисака, Смалинг, Рохо, Шоу (Гарнър 83'); МакТомини, Погба, Мата, Гомес, Рашфорд, Грийнууд.

Неизползвана резерва: Де Хеа