OT100 #25: Първият изцяло-английски сблъсък в Европейски турнир

Първият изцяло-английски сблъсък в Европа игран на Олд Трафорд идва през Декември 1963г., когато Юнайтед приема Тотнъм във втория кръг от турнира за Купата на Носителите на Купи, в мач реванш…

Предистория: Като настоящи носители на КНК, „шпорите“ са тотално надиграни от носителя на ФА Къп Юнайтед през по-голямата част от първия мач на Уайт Харт Лейн, но в крайна сметка успяват да отбележат два гола в заключителните 20 минути на двубоя. Шансовете на Юнайтед да продължат напред са много минимални, тъй като мача поради наказание пропуска нападателя Денис Лоу, който за първите четири месеца от сезона е отбелязал 20 гола.

Събитието: Тотнъм са разочаровани от ранната загуба на крилото Дейв Макай, който напуска терена със двойна фрактура в левия крак след безобидно единоборство с Ноел Кантуел. По онова време се е играело без право на смени, и на „Шпорите“ им се налага да се борят 82 минути с човек по-малко. Юнайтед повеждат след плонж с глава на Дейвид Хърд. Малко след почивката нападателят се разписва отново с глава след центриране на Морис Сетърс и изравнява общия резултат, но „Шпорите“ бързо отвръщат с попадение на Джими Грийвс. Юнайтед остават също с десет души след като Сетърс напуска терена със шест шева на главата, но Боби Чарлтън не пропуска шансовете си в 77-мата и 87-мата минута след пасове на Пат Крерънд, и изпраща Червените Дяволи на четвъртфинал.

Следистория: Жребият противопоставя Юнайтед срещу португалския Спортинг Лисабон, и те поглеждат уверено към полуфиналите след хет-трик на Денис Лоу за крайното 4-1 на Олд Трафорд в първия мач. Уви, Червените са направени на пух и прах на реванша, допускайки ранни голове и в двете полувремена, като в крайна сметка Спортинг печели с комфортното 5-0, и продължава напред с общ резултат 6-4.

Rating: 0.0/5 (0 votes cast)