OT100 #23: Дебютът на Денис Лоу

DenisLawЮнайтед стартират сезон 1962/63 с нов нападател на върха на атаката – шотландския национал Денис Лоу. „Lawman“ се превръща в клубна легенда, а приказката му на Олд Трафорд започва с впечатляващ дебют…

Предистория: При продължаващото възстановяване от мюхненската трагедия, Мат Бъзби усилено търси изявен голмайстор, и в крайна сметка се спира на шотландския нападател Денис Лоу. Бъзби не успява да го привлече още като тинейджър от Хъдърсфийлд Таун, но в крайна сметка довежда своя човек на Олд Трафорд след престой в Манчестър Сити и Торино, за британския рекорд по онова време от 115000 паунда. „Беше странно чувство когато завивах с колата си към Олд Трафорд вместо към Мейн Роуд, но чувството беше страхотно.“ – казва Лоу, който дебютира за Юнайтед шест седмици след пристигането си, срещу Уест Бромич Албиън на 18 Август 1962г.

Събитието: Дейвид Хърд повежда за Юнайтед само секунди след началния съдийски сигнал, а Лоу дочаква едва до седмата минута за да направи дебютът си голов, засичайки прецизен като по конец пас на Джони Гилс към далечната греда. Въпреки блестящия старт на Юнайтед и атрактивното представяне на Лоу, гостите се разписват на два пъти след почивката и довеждат резултата до 2-2.

Следистория: Непостоянството на Юнайтед довежда до слаб завършек на сезона, и Червените Дяволи финишират на само три точки от зината на изпадащите – въпреки 23-те гола на Лоу от 38 мача в лигата. Все пак, противно на всички прогнози, Юнайтед изиграват успешна кампания в турнира за Купата на Англия, в която Лоу вкарва шест гола в шест мача, включително един при победата с 3-1 над Лестър Сити на финала на Уембли.

Rating: 0.0/5 (0 votes cast)