OT100 #12: Успех в Младежката ФА Къп

wininfayouthcupПрез 1953г. Юнайтед взе участие в току-що учредената Младежка Купа на Футболната Асоциация. Най-накрая, легендарната младежка система в клуба имаше възможност за изява и във финала на турнира на Олд Трафорд Червените победиха Уулвърхептън.

Предистория: През 1952 Футболната Асоциация стартира Младежка ФА Къп, като в турнира право на участие имаха аматьор и професионалисти членуващи във ФА. Юнайтед достигна до финала като по пътя си победи с унищожителното 23:0 Нантуич на старата тренировъчна база Клиф. Високо ценените младежи на Уулвърхептън очакваха Червените във финал, който бе в два мача, като единият от тях се игра на Олд Трафорд през Май 1953г.

Събитието: Гостите бяха победени от състава на Юнайтед в лицето на бъдещите играчи от първия отбор Дънкан Едуардс, Били Уилън, Дейвид Пег, Еди Коулман и Албърт Скалнън. Наблюдавани от 20 934 зрители, Джими Мърфи поведе Юнайтед към успеха със 7:1, в който Ноел МакФарланд (2), Еди Люис (2), Пег, Скалнън и Уилън бях сред голмайсторите.

Следистория: Вторият двубой завърши на равно 2:2 и с общ резултат 9:3 Юнайтед спечели турнира. Скоро след това, последва и още един успех за Червените в турнира Блу Старс в Швейцария, като прииждащият конвой от таланти не даваше признаци на забавяне. След като Едуардс и останалите заиграха в първия отбор, следващото поколение млади таланти получи своя шанс и Юнайтед спечели следващите четири турнира за Младежката Купа на Футболната Асоциация.

„Когато гледах как тези младежи унищожиха Уулвс в онази майска вечер, си помислих колко хубаво би било да играя заедно с тях. От този момент нататък нямаше как да не премина в Юнайтед.“ – Уилф МакГинес

Rating: 0.0/5 (0 votes cast)