MUBG10 #9: Забавление в опасния Нюкасъл

roovsnewcstjp51За да отпразнуваме 10-годишния юбилей на ManUtd-Bulgaria.com, подбрахме десет разгромни победи във Висшата Лига в последните десет години. Сезон 2007/08 беше изключителен за Манчестър Юнайтед, а двубоите срещу Нюкасъл бяха истинско забавление.

Основата: На 23 февруари Червените Дяволи трябваше да гостуват на Сейнт Джеймсис Парк. Двубоят бе предшестван от победа над Арсенал с 4-0 за ФА Къп, както и от равенство с Олимпик Лион в Шампионската Лига. Момчетата на Сър Алекс Фъргюсън искаха да възвърнат авторитета си, след като загубиха от Манчестър Сити в седмицата, в която клубът отбеляза 50-та годишнина от трагедията в Мюнхен.

Събитието: Юнайтед заложи на атакуващата мощ в този двубой, като Рууни, Роналдо и Тевес бяха в предни позиции. Нюкасъл започна активно и дори имаше претенции за дузпа, но с течение на срещата Червените Дяволи взеха нещата в свои ръце. Уейн Рууни откри резултата в 25-та минута, възползвайки се брилянтно центриране на Кристиано Роналдо в наказателното поле. Точно преди почивката възпитаниците на Сър Алекс удвоиха преднината си. Майкъл Карик изведе чудесно Роналдо, който без никакви проблеми изпрати топката в мрежата на Шей Гивън. След почивката Юнайтед нямаше никакво намерение да намаля оборотите и в 56-та минута отново Кристиано Роналдо се разписа за 3-0. В 78-та минута Абдулай Файе намали дефицита на Нюкасъл, но само две минути по-късно Уейн Рууни отбеляза четвърти гол във вратата на Джордитата. Това не бе достатъчно за шампионите и Луис Саха, който се бе появил на мястото на Роналдо, вкара пети гол в добавеното време на срещата.

Следистория: „Мачът беше решен от атакуващите играчи. Те бяха великолепни. Можехме да отбележим и още попадения“, заяви Сър Алекс след двубоя. „Нюкасъл е опасно място за гостуване, но днес успяхме да ги усмирим.“ В края на сезона червената на армия на Фърги триумфира с втора поредна титла.

Какво пише пресата:
„Това беше категоричен и поучителен триумф, който остави Нюкасъл с пръст в уста в зоната на изпадащите. А Рууни, Роналдо и Фъргюсън се облизваха за още.“ – Майкъл Уолкър, Индипендънт.

Rating: 5.0/5 (2 votes cast)
MUBG10 #9: Забавление в опасния Нюкасъл, 5.0 out of 5 based on 2 ratings