MUBG10 #8: Клуб 100 приветства Роналдо

ronaldo100За да отпразнуваме 10-годишния юбилей на ManUtd-Bulgaria.com, подбрахме десет разгромни победи във Висшата Лига в последните десет години.

Основата: Манчестър Юнайтед винаги се е славел с атавакущия и спиращия дъха футбол. На 15 август 2008 г. Сър Алекс Фъргюсън отпразнува 50 години във футбола, след като на същата дата през 1958, на 16-годишна възраст, дебютира за Куинс Парк в мач срещу Странрар. По повод юбилея неговите възпитаници разбиха Стоук Сити с 5-0 на Олд Трафорд.

Събитието: Седмица по-рано Червените Дяволи бяха загубили с 2-1 от Арсенал на Емиратс и бяха решени да отговорят на критиците си. Юнайтед започна двубоя на Олд Трафорд брилянтно и още в 3-та минута Кристиано Роналдо отбеляза фантастичен гол от пряк свободен удар. №100 с червената фланелка. Малко по-късно португалецът можеше да се разпише отново, но Файе блокира удара му. Гостите разчитаха на дълги тъчове на Рори Делап, които обаче нямаха голям ефект. В края на първата част Майкъл Карик удвои преднината на Червените Дяволи. Бербатов и Роналдо си размениха подавания, португалецът намери Карик, който с брилятен изстрел с левия крак опъна мрежата на Сьоренсен. Юнайтед започна второто полувреме с трети гол. Карлос Тевес центрира в наказателно поле, където Димитър Бербатов от воле изпрати топката във вратата на Стоук Сити. В 63-та минута Сър Алекс Фъргюсън даде дебют на 17-годишня Дани Уелбек, който се появи на мястото на Джи Сунг Парк. 20 минути по-късно младият нападател заби прекрасен гол. Димитър Бербатов намери Уелбек в центъра на терена, англичанът размени два бързи пас с Манучо и с изтрел от 25 метра елиминира Сьоренсен. Вечерта започна с прекрасен пряк свободен удар на Роналдо и завърши така. В 89-та минута седмицата на Юнайтед отбеляза пети гол във вратата на Стоук.

Следистория: „Момчето (Роналдо) е просто брилянтно“, заяви Дани Хигинботъм. „Той е страхотен грач, най-добрият в света. Няма никакво съмнение в това. Не мисля, че изобщо има някакви слабости.“

Дебютантът Дани Уелбек коментира гола си: „Беше прекрасно, особено имайки предвид, че съм от Манчестър, особено вкарвайки пред Стретфорд Енд. Няма да кажа, че съм мечтал за това, но определено винаги съм си го мислел.“

welbeckdebut

Какво пише пресата
„Сър Алекс Фъргюсън може и да бе без Уейн Рууни и Рио Фърдинанд, но той видя как отборът му се върна в битката за титлата с мощна победа, която излъчваше класа и качество.“ – The Mirror

MUBG10: Интервю с Петър ГеоргиевMUBG10 #9: Забавление в опасния Нюкасъл |

Rating: 5.0/5 (2 votes cast)
MUBG10 #8: Клуб 100 приветства Роналдо, 5.0 out of 5 based on 2 ratings