MUBG10 #7: Леко изплашени?

manutd3-0clels09За да отпразнуваме 10-годишния юбилей на ManUtd-Bulgaria.com, подбрахме десет разгромни победи във Висшата Лига в последните десет години. На 11 януари 2009 Челси на Луис Фелипе Сколари гостува на Олд Трафорд.

Основата: През сезон 2008/09 основен съперник за титла беше вечният враг Ливърпул, който водеше в класирането по Коледа и Нова година. Мениджърът на мърсисайдци Рафаел Бенитес се опита да разконцентрира Юнайтед, заявявайки, че Червените Дяволи са „леко изплашени“, виждайки Ливърпул на върха в класирането. Но може би той се е чувствал леко изпашен, след като момчетата на Сър Алекс Фъргюсън минаха без проблеми през Челси.

Събитието: Юнайтед беше в добра серия, след като се завърна от Япония като Световен клубен шампион. И въпреки че загубиха от Дарби Каунти за Купата на Лигата, момчетата на Сър Алекс Фъргюсън бяха изпълнени с увереност. Началните минути на двубоя не успяха да развълнуват феновете, но в края на първата част страстите се нажежиха. И точно, когато всички очакваха двата тима да се оттеглят на почивка при нулево равенство, Юнайтед получи възможност да изпълни корнер. Райън Гигс центрира, Димитър Бербатов засече леко топката, която продължи към далечната греда, където Неманя Видич с глава я изпрати в мрежата на Чех. През втората част Челси владееше малко повече топката, но така и не създаде проблеми за Едвин ван дер Сар. В 63-та минута момчетата на Сър Алекс нанесоха втори удар. Роналдо с пас с пета изведе Патрис Евра отляво, французинът центрира в наказателното поле. Бербатов и Тери останаха под топката, но тя попадна в Уейн Рууни, който между краката на Ашли Коул я изпрати във вратата на Челси за 2-0. Сините така и успяха да отговорят подобаващо и в 87-та минута Димитър Бербатов вкара за 3-0, засичайки центриране на Роналдо от пряк свободен удар.

Следистория: Изключително удовлетворяващ следобед за Юнайтед и феновете на Червените Дяволи. „Това бе голям ден за нас, и значителен, защото преследваме Ливърпул“, заяви Сър Алекс Фъргюсън след двубоя. „Имаме няколко мача по-малко, което могат да ни доближат още до тях. Просто трябва да сме уверени и да бъде безгрешни у дома.“

Какво пише пресата:
„Това беше изявление с намерението да накара Бенитес и Ливърпул нервно да се обръщат и да поглеждат назад след тази победа, която ще увеличи вярата на Юнайтед, че те могат да запазят своята корона.“ – Фил МакНълти, BBC Sport.

| MUBG10 #9: Забавление в опасния Нюкасъл | MUBG10 #8: Клуб 100 приветства Роналдо |

Rating: 5.0/5 (3 votes cast)
MUBG10 #7: Леко изплашени?, 5.0 out of 5 based on 3 ratings