MUBG10 #6: Първият хеттрик на Роналдо

ronaldonewc10mubgЗа да отпразнуваме 10-годишния юбилей на ManUtd-Bulgaria.com, подбрахме десет разгромни победи във Висшата Лига в последните десет години. На 12 януари 2008 г. закъсалият Нюкасъл пристигна на Олд Трафорд и отнесе сериозен пердах.

Предистория: Нюкасъл пристигна в Манчестър затрупан от проблеми. Три дни преди двубоя на Олд Трафорд Сам Алърдайс напусна Джордитата след серия от пет мача без победа. Юнайтед беше стимулиран от новината за равенството на Арсенал с Бирмингам и момчетата на Сър Алекс излязоха на терена в настроение.

Събитието: Юнайтед доминираше от самото начало на двубоя и създаваше опасни положения пред вратата на Нюкасъл. В средата на първата част Червените Дяволи имаха две претенции за дузпи. Първо Кристиано Роналдо проби в наказателното поле и бе спънат от Стивън Тейлър, а след това Райън Гигс падна след интервенция отзад на Алън Смит, но и двете положения бяха подминати от съдията. В края на полувремето Шей Гивън бе подложен на истинска канонада. Джон О’Шей стреля с глава, но защитник изчисти пред голлинията. След това Уейн Рууни финтира бранител и от границата на наказателното пробва много елегантен прехвърлящ удар към далечния ъгъл, но неточно. В края на полувремето Роналдо стреля по земя и Гивън трябваше да се разтяга максимално, за да избие с една ръка.

Почивката позволи на Свраките да вземат глътка въздух, но още от първата секунда на второто полувреме Юнайтед тръгна в атака с още по-голяма ярост. Още в 20-та секунда Стивън Тейлър на два пъти изчисти топката от голлинията, след като Гивън вече бе матиран. Това обаче бе последния късмет за Нюкасъл и от този момент нататък головете просто заваляха. Кристиано Роналдо отключи вратата на съперника в 49-тата минута с много хитро изпълнен пряк свободен удар, като промуши топката под скочилата стена. Само след пет минути ужасна грешка в защитата на Свраките доведе до втори гол. Игралият великолепно до този момент Шей Гивън изчисти лошо топката в тялото на Райън Гигс, той успя инстинктивно да я овладее и да подаде към Карлос Тевес, който само я чукна в мрежата. В 70-тата минута Юнайтед отбеляза още един прекрасен гол. Н’Зогбия загуби топката в центъра на терена, Карик, Рууни и Тевес разцъкаха и последния изведе Кристиано Роналдо в наказателното поле. Португалецът си спря много добре топката и след това простреля Гивън. Нюкасъл бе в тотален нокаут. В 85-ата минута дойде мигът на Рио Фърдинанд, който получи топката от Уейн Рууни и със силен удар направи резултата 4-0. Три минути след това Кристиано Роналдо оформи своя хеттрик, а Тевес вкара шести гол в добавеното време.

Следистория: Незабравим съботен следобед и изключителна шампионска лекция от Юнайтед. Роналдо най-накрая постигна своя първи хеттрик с червената фланелка, след като 13 пъти бе на косъм от постигането му.

„Отпуснахме се и показахме това, на което сме способни. Движението и подаванията ни бяха просто изключителни“ – Сър Алекс Фъргюсън.

Какво пише пресата: „Изключителна класа.“

Rating: 5.0/5 (6 votes cast)
MUBG10 #6: Първият хеттрик на Роналдо, 5.0 out of 5 based on 6 ratings