MUBG10 #5: Кралете на обрата

comebackkingsspursЗа да отпразнуваме 10-годишния юбилей на ManUtd-Bulgaria.com, подбрахме десет разгромни победи във Висшата Лига в последните десет години. На 25 април 2009 г. Тотнъм пристигна на Олд Трафорд, поведе с два гола, но Юнайтед за пореден път показа онзи борбен дух и отряза крилцата на пиленцата.

Събитието: Тотнъм търсеше първата си победа на Олд Трафорд от 20 години и започна двубоя активно, постепенно обаче Юнайтед взе инициативата и контролираше случващото си. Но, въпреки всичкото това владение, Спърс успя да открие резултата. Ведран Чорлука центрира топката в наказателното поле, където Дарън Бент я засече и я изпрати в мрежата. Само няколко минути по-късно гостите вече водеха с 2-0, след като Лука Модрич се възползва от центриране на Аарън Ленън.
На почивката Сър Алекс Фъргюсън пусна Карлос Тевес на мястото на Нани в търсене на обрата. Червените Дяволи опитваха с всички сили да се върнат в мача. Малко преди часовникът да отброи час игра Майкъл Карик получи фантастичен извеждащ пас от Уейн Рууни и навлезе в наказателното поле, заобиколи Аурелио Гомеш, който посегна да прибере топката, но фаулира Карик и съдията Хауърд Уеб отсъди дузпа. Кристиано Роналдо не сгреши от бяла точка и намали изоставането на Юнайтед. Десет минути по-късно резултатът беше равен. Бербатов, Тевес и Рууни си размениха бързи пасове и последният завърши атаката с прецизен удар в десния долен ъгъл на Гомеш. Минута по-късно Рууни центрира в наказателното поле, където Кристиано Роналдо засече топката с глава и Юнайтед вече водеше с 3-2. Нямаше кой да спре Червените Дяволи. В 71-та минута Бербатов, Роналдо и Рууни комбинираха и десетката на Юнайтед направи резултата 4-2. Десет минути преди края на срещата Рууни центрира към Бербатов, чийто първи удар с глава бе спасен от Гомеш, но при добавката нямаше прошка за Тотнъм.

Следистория: Червените Дяволи се върнаха на върха в класирането с три точки преднина пред Ливърпул и гледаха напред към спечелването на 18-та шампионска титла в историята си.

„Имахме късмет. Футболът понякога си прави такива шеги. Миналате седмица отпаднахме от ФА Къп, след като не получихме правото да изпълним дузпа.