Юнайтед 4 Норич 0

wayneshinjiМанчестър Юнайтед победи Норич с 4:0 на Олд Трафорд и увеличи преднината си на 15 точки на върха във Висшата Лига.

Червените Дяволи стигнаха до трите точки след три попадения на Шинджи Кагава и едно на Уейн Руни.

Юнайтед изигра отлично тактически мача, възползва се максимално добре от положенията си, вкара четири от тях и заслужено си взе трите точки преди битката с Реал Мадрид във втори 1/8 финал за Шампионската Лига идната седмица.

Футболистите на Норич заслужават добри думи за представянето си, но не си повярваха, че могат да вземат нещо от мача, а в края на срещата тотално рухнаха и логично загубиха.

Срещата на Олд Трафорд започна леко скучновато с множество разигравания в средата на терена от страна на домакините, но без каквито и да било опасности пред вратата на Норич.

Така се стигна до седмата минута, когато Уейн Рууни се откъсна от защитата на гостите, но вратарят Марк Бън предвидливо излезе и улови топката.

Четири минути по-късно Андерсон изведе отлично Робин ван Перси в наказателното поле на Норич, но холандецът се засуети и изпусна да нанесе голов удар. Домакините продължиха да натискат, но така и не стигаха до чисто голово положение.

В 14-ата минута ван Перси центрира от пряк свободен удар в наказателното поле на гостите, където Неманя Видич стреля с глава, но над напречната греда.

Малко по-късно Уейн Рууни и Ван Перси разцъкаха на дъгата на наказателното поле, при което Перси се озова сам срещу Марк Бън, но той излезе и спаси. Постепенно гостите живнаха и успяха да изнесат играта в по-предни позиции.

В 20-ата минута Холт навърза отбраната на домакините и стреля от границата на наказателното поле, но топката мина до лявата греда на Давид де Хея.

Пет минути по-късно Ван Перси центрира от ъглов удар и отново Неманя Видич се извиси и стреля с глява, но в аут. Футболистите на Юнайтед владееха изцяло топката и разиграваха многоходово в половината на Норич, но така и не стигнаха до наистина чисти голови положения.

От своя страна гостите се бяха прибрали плътно в своята половина, но много правилно се защитаваха и не даваха големи шансове на домакините си.

В 31-ата минута Ван Перси напредна отляво и пусна хитро топката към Уейн Рууни, но той стреля до дясната греда на Норич.

Три минути по-късно Юнайтед сътвори страхотна атака. Рууни намери Кагава пред дъгата на наказателното поле, той от своя страна продължи към Ван Перси, който мигновенно стреля, но Бън спаси.

До края на полувремето Юнайтед засили атаките си и притисна още повече Норич, но с пропуски се отличиха Руни и Ван Перси.

Така се стигна до продължението на първото полувреме, когато Валенсия центрира отдясно в наказателното поле на Норич, където Ван Перси непохватно се опита да си спре топката, но тя попадна в Шинджи Кагава, който стреля отблизо и опъна мрежата за 1:0.

Второто полувреме започна със страхотно положение за Юнайтед. Уейн Рууни се откъсна зад защитата на Норич и се озова сам срещу Марк Бън, но той излезе и с шпагат майсторски му изби топката.

Последва ново положение за домакините, които можеха да вкарат втори гол, но Робин Ван Перси от дъгата на наказателното поле стреля над гредата. Постепенно играчите на Сър Алекс свалиха оборотите и дадоха инициативата на гостите си.

Играчите на Норич се изнесоха в по-предни позиции и притиснаха сериозно Червените Дяволи.

В 62-ата минута Холт намери с глава Ръсел Мартин в наказателното поле на Юнайтед, но той от чиста позиция стреля над гредата, а и бе отсъдено нарушение на Холт срещу Патрис Евра.

Това положение стресна домакините и те отново се изнесоха в половината на Норич. В 66-ата минута Уейн Руни се освободи отдясно и стреля диагонално, но топката профуча до дясната греда.

Малко по-късно Уейн Рууни и Ван Перси си размениха подавания, но Рууни шутира в аут. В 71-ата минута Пилкингтън се озова на чиста позиция и стреля по диагонала, но в аут. Малко по-късно и Камара изпусна да изравни, след като бе блокиран от Джони Евънс.

Това бяха силните минути на гостите, но те не се възползваха от ситуациите. Така се стигна до 76-ата минута, когато Шинджи Кагава вкара втори гол и реши мача.

Тогава Карик пусна страхотен пас към Уейн Рууни, който навлезе в наказателното поле на Норич и намери хитро Кагава, а той технично опъна мрежата за 0:2. До края на мача Юнайтед контролираше изцяло играта и стигна до трети гол дело отново на Шинджи Кагава.

Японецът получи пас пред дъгата на наказателното поле, нахлу в пеналта и технично копна топката в мрежата на Норич за 3:0. В последната минута на мача се разписа по страхотен начин и Уейн Рууни, който изигра отлична среща.

Така Юнайтед взе заслужено победата и чака с приповдигнато настроение Реал Мадрид в Шампионската Лига.

Манчестър Юнайтед 4-0 Норич
1:0 Шинджи Кагава (45)
2:0 Шинджи Кагава (76)
3:0 Шинджи Кагава (87)
4:0 Уейн Рууни (89)