Юнайтед 2 Суонзи 1

Britain Soccer Premier LeagueМанчестър Юнайтед успя да победи Суонзи с 2:1 последния домакински мач на Сър Алекс Фъргюсън като мениджър на тима. Срещата бе от 37-ия кръг на Висшата лига.

Домакините откриха резултата чрез Хавиер Ернандес, който се разписа в 39-ата минута, но след почивката гостите вдигнаха оборотите и стигнаха до изравнително попадение, дело на Мичу в 49-ата минута. В 87-ата минута обаче Юнайтед победи след гол на Рио Фърдинанд. Това бе негов първи гол от януари месец 2008 година.

Този мач бе повече от специален не само, защото феновете на Юнайтед няма да видят Фъргюсън като мениджър на отбора, на своя стадион, но срещата бе последна домакинска и за клубната легенда Пол Скоулс.

Уейн Рууни изненадващо не попадна в групата на Юнайтед, макар че няма информации да е контузен. Около бъдещето на нападателя се спекулира доста в последно време.

След срещата Юнайтед е лидер с 88 точки, а Суонзи е с 46 точки и е 9-и.

Срещата започна много добре за Юнайтед и в 3-ата минута Пол Скоулс намери с перфектно подаване Патрис Евра, който обаче не успя да засече топката по най-добрия начин с глава и не се стигна до попадение за домакините.

Домакините продължиха да притискат противника и в 5-ата минута Хавиер Ернандес нацели горната греда. Той преодоля Герхард Тремел с изключително техничния си удар след прекрасното подаване на Ван Перси, но шутът му срещна напречния стълб и не влезе във вратата.

В следващите минути Червените Дяволи създадоха няколко доста добри атаки, но от тях не се стигна до нищо интересно пред вратата на гостуващия отбор.

В 15-ата минута Ернандес засече добро центриране на Ван Перси с глава и бе на косъм от гола, но Чико Флорес в последния момент изчисти топката в корнер.

Малко по-късно Патрис Евра овладя топката и отправи силен удар към близкия ъгъл на противниковата врата, но Тремел се справи отлично и улови кълбото.

В 26-ата минута пред Пол Скоулс се откри позиция за директна стрелба, но неговият удар бе слаб и гостите изкараха късмет, тъй като топката не влезе във вратата.

Играта постепенно се успокои и последваха минути без интересни положения. В 33-ата минута Кагава бе съборен в наказателното поле, след като Нийл Тейлър го чукна по крака, за да го повали. Реферът обаче не видя ситуацията.

В 39-ата минута все пак Юнайтед откри резултата. При центриране в наказателното поле Ашли Уилямс изби топката на пътя на Хавиер Ернандес, а мексиканецът се възползва перфектно от грешката на капитана на противника. Той овладя  топката и стреля от близка дистанция, за да открие резултата.

До края на полувремето Юнайтед имаше още едно положение, но удар на Ван Перси бе избит от Тремел. Двата тима излязоха на почивка при минимален аванс за домакините.

Второто полувреме започна добре за гостите и в 49-ата минута Мичу изравни. След хубаво центриране Мичу изпревари Фил Джоунс и изравни резултата на 1:1. Испанецът чукна топката с крак и я отклони във вратата на домакините.

Центрирането за гола пък бе дело на Дайър, който свърши чудесна работа в ситуацията.

През следващите минути гостите бяха на косъм и до втори гол. В 54-ата минута Мичу изведе Уейн Раутлидж, който навлезе в наказателното поле и стреля, но топката като по чудо не влезе във вратата на Де Хеа. В ситуацията Рио Фърдинанд бе плътно до противниковия футболист и като че ли му попречи да отправи по-хубав изстрел.

Домакините натиснаха опонента си през следващите минути, търсейки ново попадение във вратата му, но атаките им не бяха достатъчно остри.

Вместо домакините да вкарат обаче, Суонзи бе на косъм да реализира втори гол. Пабло Ернандес отправи страхотен удар в 62-ата минута, но Де Хеа демонстрира хубава реакция и спаси.

Две минути по-късно Чико Флорес отправи мощен удар от близка дистанция, но топката срещна тялото на Фил Джоунс.

В 66-ата минута Андерсон центрира добре за Кагава, който стреля с глава, но Ашли Уилямс изби топката.

Пет минути по-късно отново бразилецът се отчете с добра изява. Той бе на косъм да вкара страхотен гол от воле, но топката премина на сантиметри от вратата.

В 87-ата минута все пак Юнайтед стигна до попадение чрез Рио Фърдинанд. Бранителят се разписа след топовен удар от наказателното поле след центриране от корнер, като по този начин донесе успеха на своя тим. Той се възползва от грешка на Чико Флорес и прати топката неспасяемо във вратата на Тремел. До края нямаше повече голове и резултатът се запази.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД – СУОНЗИ 2:1
1:0 Ернандес 39′