Юнайтед 2 Рединг 1

naniscoresМанчестър Юнайтед победи Рединг с 2:1 на своя Олд Трафорд и се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на Англия.

Червените Дяволи изиграха сравнително безлично първо полувреме, но контузията на Фил Джоунс доведе до принудителната смяна с Нани към края му.

И португалецът мигновено съживи играта на домакините, а в средата на второто полувреме направи разликата. Той първо откри резултата с бърз удар от наказателното поле, а след това центрира за гола с глава на Хавиер Ернандес.

Гостите върнаха един гол чрез Джоби МакАнъф в 81-та минута, но до края така и не успяха да стигнат до нещо повече.

Манчестър Юнайтед можеше да открие още във втората минута. Чичарито игра технично пред наказателното поле, намери си пролука за удар и макар първоначалният му изстрел да бе блокиран, топката дойде към Валенсия, но той с глава засече меко и вратарят спаси.

Две минути по-късно Дани Уелбек излезе на отлична позиция отляво в наказателното поле, но Федеричи направи стабилно спасяване. Английският национал получи и друго извеждащо подаване в наказателното поле, но бе с гръб към вратата и не успя да се завърти достатъчно бързо, за да нанесе удар.

В средата на полувремето Юнайтед имаше стопроцентово положение за гол. Том Клевърли стреля силно от двайсетина метра и Федеричи успя само да избие топката. Ашли Йънг достигна до нея и бе на чиста позиция сам срещу вратаря, но Федеричи направи невероятно спасяване в корнер.

Постепенно обаче темпото на игра спадна и Рединг започна да се чувства все по-комфортно. В 36-та минута Манчестър Юнайтед получи неприятен удар, тъй като при единоборство за топката Фил Джоунс се контузи и малко по-късно трябваше принудително да бъде заменен.

В 44-та минута гостите отправиха първия си опасен удар – дело на Льо Фондър извън наказателното поле, но Де Хеа се хвърли и изби до страничната греда.

В ответната атака Нани блесна със страховит диагонален удар от воле извън наказателното поле, който преодоля вратаря, но се удари в страничната греда.

В последната от дадените от съдията 4 минути продължение португалецът отправи нов много опасен удар от дистанция, но Федеричи изби под ъгъла на вратата.

Второто полувреме започна равностойно, но постепенно Манчестър Юнайтед започна да вдига оборотите. В 57-та минута Неманя Видич засече с глава центриране от корнер и след рикошет в защитник топката щеше да изненада Федеричи, но друг бранител изби от голлинията. В следващата атака Андерсон навлезе в наказателното поле и отправи силен диагонален удар, но Федеричи изби.

Малко по-късно отново Видич игра с глава след корнер и свали топката към Нани, но той стреля слабо от десетина метра. В 65-та минута обаче португалецът нанесе много по-опасен шут от двайсет метра и топката мина на педя встрани от вратата.

Натискът на Червените Дяволи бе станал прекалено голям и в 69-та минута заслужено откри резултата. Валенсия тръгна от крилото и поднесе на Нани в наказателното поле, той си спря топката с единия крак и с мигновен удар с другия простреля Федеричи.

Рединг можеше да отговори почти мигновено. Хънт надскочи Смолинг и Видич за центриране в наказателното поле и с глава поднесе назад към Льо Фондър, който отправи остър удар от 7-8 метра, но Де Хеа спаси.

И това се оказа решително, тъй като в ответната атака Юнайтед направи резултата 2:0. Нани центрира от дясното крило и Хавиер Ернандес с глава забоде в мрежата.

При този резултат домакините започнаха да се забавляват и да играят със зрелищни пасове, за удоволствие и на публиката на Олд Трафорд.

В този момент изглеждаше, че всичко е решено. Рединг обаче не се бе предал и в 82-та минута се върна в мача. Смолинг не изчисти добре дълго подаване в наказателното поле и Маканъф овладя топката под носа на Бютнер, излезе на чиста позиция и вкара под плонжа на Де Хеа.

Юнайтед имаше много опасна контраатака с трима на двама футболиста, но опитът за финт на Дани Уелбек в наказателното поле завърши с нелепо ритане на топката в аут.

При следващата контраатака Хавие Ернандес се прояви далеч по-добре, като въпреки натиска на двама защитника успя да стреля, а отбитата от Федеричи топка дойде към Нани, но той от малък ъгъл от воле не успя да намери мрежата.

В последните секунди на 94-та минута Ернандес бе близо до нов гол, след пореден страхотен пас на Нани, но Федеричи изби акробатично.

Манчестър Юнайтед 2-1 Рединг