Юнайтед 1 Рединг 0

Britain Soccer Premier LeagueС гол на Уейн Рууни Манчестър Юнайтед спечели минимална победа с 1:0 над Рединг в мач от 30-я кръг на английската Висша Лига, игран на стадион Олд Трафорд.

Нападателят на Червените Дяволи се разписа със силен удар от двайсетина метра, след като преди това атаката бе започната от върнатия в националния отбор на Англия Рио Фърдинанд.

До края на мача обаче домакините не показаха много добра игра, като единствено за кратък период през второто полувреме осъществиха някакъв натиск срещу съперника.

Въпреки това макар и минимална победата бе от огромно значение за тима на Сър Алекс Фъргюсън, тъй като той вече води пред втория Манчестър Сити с 15 точки.

За Рединг пък смяната на мениджъра Брайън МакДермът не се оказа от полза поне за момента и тимът остава на 7 точки от зоната на спасението.

Първият опасен удар към вратата на Рединг дойде едва в 15-та минута. До него се стигна след страхотно дълго подаване на Рио Фърдинанд към Ашли Йънг на лявото крило, той залъга защитник и отправи диагонален удар, но покрай вратата.

Малко след това Дани Уелбек пробва удар от дистанция, но прати топката на метър покрай сглобката на гредите.

Манчестър Юнайтед не натискаше кой знае колко масирано, но въпреки това в 20-та минута откри резултата. Рио Фърдинанд проби мощно през центъра на терена и макар да бе фаулиран пред наказателното поле, топка попадна в Уейн Рууни. Той стреля силно и след коварен рикошет в защитник топката прехвърли вратаря и влезе в мрежата.

Дани Уелбек продължи да е много активен и след индивидуална акция получи възможност да стреля от двайсетина метра, но го направи прекалено слабо. След него Уейн Рууни и Ван Перси стреляха точно в очертанията на вратата от дистанция, но и двата пъти стражът на Рединг внимаваше и спаси.

В 32-та минута Рединг създаде първата си опасна атака. Хал Робсън-Кану получи пред наказателното поле и отправи много техничен удар, който мина на сантиметри от сглобката на гредите.

До края на първото полувреме темпото на игра спадна и нямаше повече голови положения.

Втората част започна със спорно положение в наказателното поле на Юнайтед, тъй като след центриране от корнер Неманя Видич изблъска с две ръце Мариапа в борба за топката и го събори на земята. Това със сигурност бе нарушение, но съдията отказа да свири дузпа.

Гостите обаче продължиха да играят агресивно и за известно време нещата се развиваха пред наказателното поле на Юнайтед. Освен няколко центрирания обаче не се стигна до по-сериозна опасност.

След 60-та минута обаче и Юнайтед се активизира. Първо Ван Перси стреля високо над вратата от добра позиция, а след него Дани Уелбек уцели защитник. Ашли Йънг пък пресрещна лошо изчистена топка след корнер, но стреля над вратата.

Отново Робин ван Перси опита мерника си от пряк свободен удар и фалцира опасно топката, но все пак Тейлър успя да спаси. В следващата атака холандецът получи пас непокрит в наказателното поле, но се отказа да стреля веднага с десния крак и докато си нагласи топката на левия, защитник се върна и изби в корнер.

След този период на натиск на домакините нещата отново се успокоиха, като за това помогнаха и няколкото смени.

В 82-та минута след хубаво триходово разиграване от страна на Юнайтед Райън Гигс бе изведен в наказателното поле, но ударът му от малък ъгъл рикошира в двама души и излезе в корнер. Малко по-късно Уелбек поднесе назад пред наказателното поле за Рууни и той стреля мощно, но на сантиметри над гредата.

В третата минута на даденото от съдията 5-минутно продължение Ван Перси за малко да взриви стадиона със зрелищен гол. Влезлият като резерва Кагава проби до аутлинията и центрира назад към точката на дузпата, където холандецът атрактивно стреля с ножичен удар, но прати топката над вратата.

Манчестър Юнайтед – Рединг 1:0

1:0 Рууни 20

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Бютнер, Фърдинанд, Видич, Смолинг, Андерсон (85 Кагава), Гигс, Йънг (74 Карик), Рууни, Ван Перси, Уелбек

Рединг: Тейлър, Шори, Пиърс, Мариапа, Кели (88 Морисън), Караджан, Лейджърууд, Маканъф, Робсон-Кану (70 Льо Фондър), Хънт (70 Блекман), Маклиъри

Rating: 5.0/5 (2 votes cast)