Уест Хем 2 Юнайтед 2

vs-westham-facМанчестър Юнайтед завърши наравно 2:2 при гостуването си на Уест Хем и ще преиграва двубоя си от третия кръг на ФА Къп.

Том Клевърли откри резултата за Червените Дяволи, но Чуковете успяха да обърнат развоя на срещата с два гола на Джеймс Колинс, преди Робин ван Перси да смълчи Ъптън Парк в добавеното време на двубоя.

Първи до гол бяха близо гостите. В 9-та минута Пол Скоулс даде страхотен дълъг пас към Крис Смолинг в наказателното поле, той от въздуха поднесе на връхлитащият Чичарито, но мексиканецът за малко не достигна топката да засече отблизо.

Две минути по-късно обаче Уест Хем бе дори още по-близо до гол. След центриране от корнер Алу Диара засече отблизо с глава и трябваше Пол Скоулс да чисти от голлинията. Малко след това пък Неманя Видич не изчисти далечно центриране от фаул и за малко зад него Кевин Нолън да засече отблизо в мрежата.

Изглеждаше сякаш домакините започват постепенно да изострят атаките си. Тогава обаче Юнайтед откри резултата точно в средата на полувремето. Хавиер Ернандес получи пас в коридор по дясното крило и веднага отправи центриране по земя в наказателното поле. Първоначално Уелбек се размина с кълбото, но отзад връхлетя Том Клевърли и с елегантен фалцов удар опъна мрежата.

Уест Хем отвърна с удар с глава на Рикардо Вас Те след центриране от фаул, но недостатъчно силен, за да притесни Де Хеа.

Добрата игра на Чуковете продължи и в 27-та минута те изравниха резултата. Джо Коул центрира чудесно в наказателното поле и там Джеймс Колинс отправи също толкова хубав удар с глава, който остави Де Хеа безпомощен.

При това положение обаче темпото на игра поспадна и до края на полувремето имаше само една опасна атака на Юнайтед, при която Дани Уелбек напредна и опита диагонален удар, но вратарят спаси. При ситуацията Хавиер Ернандес бе непокрит на другото крило, но Уелбек се полакоми.

Втората част също не започна много динамично. Едва в 57-та минута Карлтън Коул засече с глава центриране на Джо Коул, но прати топката в ръцете на Де Хеа. При ответната атака пък лошо изчистена топка в пеналта на Уест Хем стигна до Кагава, но ударът му от десетина метра срещна тялото на защитник.

В 59-та минута Уест Хям изведнъж излезе напред в резултата с гол близнак на първото попадение. Джо Коул отправи поредното чудесно центриране в пеналта и от сравнително далечно разстояние Джеймс Колинс засече перфектно с глава в ъгъла на вратата.

Сър Алекс Фъргюсън реагира с двойна смяна, пускайки в игра Робин ван Перси и Антонио Валенсия на мястото на Хавиер Ернандес и Пол Скоулс.

И холандецът веднага раздвижи атаката на гостите. Именно той игра добре в пеналта в 72-та минута, после Бютнер центрира и Уелбек надскочи защитник и засече с глава на два метра от вратата, но бе неточен.

Активизирането на Червените Дяволи обаче бе доста кратко и сякаш футболистите на Сър Алекс не бяха особено привлечени от идеята да стигнат до преиграване на мача.

Така в последните минути те сякаш се отказаха да търсят изравнителен гол. Четири минути преди края Уест Хем дори можеше да стигне до трети гол след разбъркване пред вратата на Де Хеа, но накрая Карлтън Коул отблизо не можа да преодолее вратаря.

Все пак в последната минута влезлият като резерва Райън Гигс имаше шанс да вкара гол, но стреля с глава над вратата.

Чуковете обаче сякаш бяха решили, че всичко е приключило и свалиха гарда си, за което бяха наказани в 91-та минута.

Противно на логиката почти целия състав на домакините се бе изтеглил извън половината си и това позволи на Гигс да даде извеждащ пас към Робин ван Перси. Пазещият го Томпкинс през цялото време гледаше топката, вместо холандеца и така тичайки с гръб бе изпреварен, Ван Перси излезе сам срещу вратаря и с остър диагонален удар по земя го преодоля.

Уест Хем 2-2 Манчестър Юнайтед
0:1 Клевърли 23