Резервите на Юнайтед също са шампиони

u21_championsМанчестър Юнайтед е шампион в първия турнир Висша Лига до 21 г. след страхотен финал на Олд Трафорд, завършил с победа с 3-2 над Тотнъм.

Шпорите водеха с 2-0 на почивката след попадения на Джонатан Обика и Алекс Притчард и вече виждаха трофея, но невероятен обрат през второто полувреме с гол на Марник Вермийл и два на Ларнъл Коул означаваше още едно отличие за отбора на Уорън Джойс.

Аднан Янузай играеше сам в атака, тъй като Бен Пъирсън беше титуляр за сметка на Том Лорънс и това беше единствената промяна от състава, който отстрани Ливърпуул на полуфинала. Белгийският тийнейджър, който получи място на пейката в първия отбор при равенството 5-5 с Уест Бром в неделя, веднага направи впечатление, но гостите скоро поеха контрол над играта.

Обика, който вкара хеттрик срещу Червените Дяволи по-рано през сезона, удари греда след опасно центриране на Хари Кейн, а в другия край на терена Коул не улучи вратата след рязко обръщане. Кристиян Кебайос се включи в атака и шутира извън очертанията на вратата, за Юнайтед Джеси Лингард стреля слабо към Джордан Арчър, а след това Кейн нацели гредата със свиреп удар.

Отново Кейн стреля силно над вратата и не беше изненада, че Обика откри резултата в 29-тата минута. Масивният нападател се сблъска с Бен Еймъс и вратарят искаше нарушение, но играта продължи и Притчард подаде на Обика, който вкара лесно.

Юнайтед се опита да отговори, но капитанът Том Торп не успя да засече центриране на Янузай от свободен удар. Малко по-късно бърза атака на Тотнъм доведе до удвояване на преднината им. Пас на Райън Тъниклиф беше пресечен от Обика и той изведе Притчард, който вкара с нисък удар в долния ъгъл на вратата на Еймъс.

След почивката Джойс замени Пиърсън с Лорънс и резервата участва активно при ситуация, в която центриране на Янузай достигна до Лингард, чийто удар беше спасен от Арчър. Малко по-късно Вермийл получи хитър пас от Тъниклиф и успя да върне едно попадение с плътен удар.

Еймъс изби центриране на Кенет МакЕвой, но инициативата беше в домакините и Коул получи жълт картон за симулация, но изглеждаше сякаш Арчър го е спънал за дузпа. Джойс и асистентът му Ники Бът бяха бесни на тъчлинията, но Коул отговори на несправедливото отсъждане с изравнителен гол.

Страхотна атака с участието на Лингард и Янузай позволи на нападателят да нанесе силен удар, който се отклони в гредата и влетя в мрежата за радост на по-голямата част от публиката. Шпорите се опитаха да отвърнат и МакЕвой изстреля воле, което се спря от външната страна на мрежата. Последната дума обаче имаше Коул.

Янузай участва в изграждането на атаката, при която Лорънс подаде на Коул в наказателното поле и полузащитникът завърши по страхотен начин, вкарвайки втория си гол в мача и завършвайки невероятния обрат. Юнайтед удържа през четирите минути добавено време и това беше още една запомняща се вечер за младежите, като Сър Боби Чарлтън им връчи трофея.

Юнайтед: Еймъс; Вермийл, Торп, М. Кийн, Джеймс; Коул, Екангамени, Пиърсън (Лорънс 56), Тъниклиф, Лингард; Янузай.

Неизползвани резерви: Съдърланд, Уилсън, А. Перейра, Гримшоу.

Rating: 5.0/5 (1 vote cast)