Моуриньо: По-добрият отбор загуби

Britain Soccer Premier LeagueМениджърът на Реал Мадрид Жозе Моуриньо призна, че Манчестър Юнайтед вероятно е щял да победи, ако Нани не беше изгонен в срещата от Шампионската Лига.

Червените Дяволи имаха преднина след автогола на Серхио Рамос и контролираха срещата, когато Нани беше изгонен с директен червен картон от рефера Джунейт Чакър за високо вдигнат крак срещу Алваро Арбелоа малко преди 60-тата минута.

Решението изцяло промени срещата и благодарение на головете на резервата Лука Модрич и Кристияно Роналдо, Реал обърна и победи с 2-1 в реванша и общ резултат 3-2.

Моуриньо каза: „Независимо от съдийското решение, по-добрият отбор загуби. Не играхме добре. Не заслужавахме победата. Но това е футболът. Не говоря за отсъждането, защото не съм сигурен.“

Наскоро Реал победи на два пъти Барселона, но според Моуриньо невъзможността да блеснат на Олд Трафорд се е дължала на по-добрата тактика на Юнайтед.

„Смятам, че Манчестър Юнайтед игра много добре, бяха добре подредени и агресивни,“ каза португалецът.

„Играеха организирано и мачът беше много труден за нас. Мисля, че Модрич промени срещата, защото добави качества, които нямахме преди това.

„Съмнявам се, че щяхме да спечелим при 11 срещу 11. Разочарован съм, защото играхме толкова добре срещу Барселона и очаквах повече днес.

„Юнайтед са гиганти, не само физически, а и психически. Имат мениджър, който умее да ги мотивира, но аз очаквах да играем по различен начин.“

След втория гол на Реал, Юнайтед натисна и завърши срещата добре, като само добрите намеси на вратаря Диего Лопез лишиха отбора от изравнителен гол или дори повече.

Моуриньо продължи: „Когато играехме срещу 10 човека, играхме добре за 10 минути. Създадохме им проблеми с Йозил по крилото и Модрич и Кака зад Игуаин. Смятам, че това беше нов проблем за тях, който не успяха да решат с 10 човека. Заслужаваме похвала за това.

„Но в края на мача не успявахме да владеем топката, което ме ядоса, защото бяхме с човек повече. Трябваше да контролираме мача, но не можехме и тогава Диего Лопез блесна.

„Да имаш фантастичен вратар, който да ти донесе победата също е част от играта. Де Хеа беше играч на мача в Мадрид, а днес играч на мача е Диего Лопез.“

Полузащитникът на Реал Чаби Алонсо добави: „Беше трудно решение за рефера, но сме виждали в други срещи, че може да е дори по-трудно да играеш срещу 10 човека.

„Имахме най-добрия си период веднага след червения картон. След това Юнайтед натисна много силно, беше трудно да не допуснем гол и вратарят ни беше фантастичен.“

Моуриньо и Алонсо говориха пред Sky Sports и ITV Sport.

Rating: 0.0/5 (0 votes cast)