Съндърланд 0 Юнайтед 1

00419325Автогол помогна на Манчестър Юнайтед да спечели гостуването си в Съндърланд с 1:0 и да продължи победния си ход във Висшата лига, дръпвайки с 18 точки преди мача на Сити с Нюкасъл.

Червените Дяволи контролираха мача, но така и не стигнаха до второ попадение, така че не бяха съвсем спокойни до края.

Предвид предстоящия мач с Челси за ФА Къп в понеделник обаче, тимът се справи добре и постигна 7-и пореден успех в Лигата и 18-и последователен мач без загуба. Освен това тимът вече 627 минути не е получавал попадение в Лигата.

Домакините пък направиха твърде малко в предни позиции и след 8-и пореден мач без победа остават съвсем близо до зоната на изпадащите.

Очаквано Сър Алекс Фъргюсън направи 4 промени в тима в сравнение с последния мач. Рио Фърдинанд, Уейн Рууни и Райън Гигс не бяха дори в групата, а Дани Уелбек остана на пейката. Вместо тях стартираха Рафаел, Карик, Валенсия и Кагава.

В тима на домакините също имаше 4 промени. Дани Греъм водеше очаквано атаката и търсеше първия си гол за Съндърланд. Бардсли, Брамбъл, Н’Диай и Маклейн стартираха за сметка на Куеяр, Ларсон, Воън и контузения Флетчър.

Юнайтед започна спокойно и още в 3-ата минута Ван Перси стреля с глава, но от твърде голямо разстояние и право в ръцете на Симон Миньоле. Лошо изчистена топка от Де Хеа едва не донесе неприятности на гостите, но Дани Греъм не успя да овладее, а след това Сесеньон остана в засада.

В 12-ата минута Александър Бютнер опита пробив, топката обаче остана в краката му и неочаквано той излезе на отлична позиция, но Миньоле внимаваше, скъси дистанцията и изби удара на защитника, който бе от съвсем близко разстояние.

Гостите действаха по-активно, контролираха мача, но не стигаха до добри положения. Домакините се ядосаха, когато Крейг Гардън падна след сблъсък с Рафаел на границата на наказателното поле. Футболистът на Съндърланд стигна пръв до топката, но реферът не отсъди нищо.

В 27-ата минута обаче късметът се усмихна на лидера. Ван Перси получи отляво, влезе в наказателното поле, нямаше какво да направи и стреля по диагонала. Топката щеше да излезе в аут, но след рикошет в крака на Тайтъс Брамбъл спря в мрежата на домакините – 0:1.

Рикошетът на практика бе двоен, тъй като преди да стигне до Брамбъл, топката се отклони и от крака на Фил Бардсли, който опитваше да попречи на Ван Перси.

Малко след това Брамбъл спря в последния момент измъкващия се Андерсон при поредната опасна атака. Играчите на Съндърланд не правеха абсолютно нищо в офанзивен план и не се виждаше как ще стигнат до попадение. В самия край на полувремето Ван Перси стреля неточно от въздуха, но така или иначе на почивката Юнайтед водеше с 1:0.

След паузата ситуацията не се промени особено, като Юнайтед продължи да контролира мача. Домакините се посъбудиха около 60-ата минута, когато първо удар на Бардсли бе неточен, а след това добър пробив на Дани Греъм създаде напрежение в наказателното поле.

След последвалия корнер и центриране обаче, Видич и Де Хеа се сблъскаха и мачът бе прекъснат за няколко минути. Феновете на Съндърланд се ядосаха, тъй като в ситуацията нямаше нарушение, но реферът спря играта заради проблемите на испанския вратар.

Съндърланд заигра по-агресивно, но отково не успяваше да стигне до достатъчно добри положения. От друга страна пасивът на домакините бе само от един гол, така че и в Юнайтед не можеха да бъдат особено спокойни в последните минути.

В 81-ата Видич засече центриране от корнер, но стреля неточно с глава, въпреки че сякаш можеше да се справи и по-добре.

В крайна сметка до края домакините стигнаха единствено до точен удар на Конър Уикъм, който не затрудни особено Де Хеа и победата отново бе за хората на сър Алекс Фъргюсън. В самия край Ван Перси пропусна втори гол, когато при ситуация двама на един стреля в Миньоле.

Съндърланд 0–1 Манчестър Юнайтед
0:1 Брамбъл 27 автогол

Съндърланд: Миньоле, Бардсли (79 Ларсон), Брамбъл, О’Шей, Роуз (85 Колбак), Джонсън (76 Уикъм), Гарднър, Н’Диай, Маклейн, Сесеньон, Греъм

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Рафаел (32 Евънс), Видич, Смолинг, Бютнер, Валенсия, Карик, Андерсон (84 Клевърли), Йънг, Кагава (79 Уелбек), Ван Перси