Легендите на Рейнджърс победиха Юнайтед

vs_rangers_legendsРейнджърс победи Манчестър Юнайтед с 4-1 на Айброкс в благотворителен мач между бивши играчи на двата отбора.

23 хиляди фена се събраха, за да видят Али МакКойст, Брайън Лаудруп, Стюърт МакКол, Брайън Робсън, Денис Ъруин, Дуайт Йорк и други отново да обличат клубните цветове в помощ на благотворителната фондация на Рейнджърс и УНИЦЕФ.

Привържениците станаха свидетели проблясъци на брилянтност от съставите, които са оставили толкова много спомени през годините.

Рейнджърс започнаха по-добре и имаха златна възможност да поведат във втората минута чрез Начо Ново (единственият сред участниците, който още играе професионално). Той беше изведен на чиста позиция, но 50-годишният вратар на Червените Дяволи Реймънд ван дер Гоу изчисти топката, подпомогнат от Дион Дъблин.

На другата врата Анди Горам спаси удар на Питър Биърдсли, но беше безпомощен в 17-тата минута, когато Юнайтед поведе. Защитниците на Рейнджърс не изчистиха добре след корнер и топката попадна в краката на Дуайт Йорк, който показа фантазия и я предостави на пътя на Рони Йонсен. Норвежецът, носител на требъл от 1999 г., спокойно вкара от 10 метра.

Домакините изравниха в 30-тата минута, когато Йорг Албертс сякаш върна времето назад и изстреля снаряд от над 20 метра. Ван дер Гоу успя да докосне топката с върха на пръстите си, но ударът беше прекалено силен.

Интересните моменти продължиха, но положенията за гол бяха малко, докато сегашният мениджър на Рейнджърс Али МакКойст накара ван дер Гоу да прави спасяване в 60-тата минута.

Седем минути по-късно легендата на Рейнджърс изигра важна роля за втория гол на отбора си. С голяма доза късмет неточният удар на МакКойст се отклони в гърба на съотборника му Тревър Стивън и влетя в мрежата на Юнайтед.

По-добрата физическа подготовка на Рейнджърс беше решаваща в последните 20 минути. МакКойст, който води голмайсторската класация на Рейнджърс за всички времена, вкара попадение от пряк свободен удар, стреляйки до влизката греда.

Алекс Рей оформи крайния резултат в 86-тата минута след комбинация с Брайън Лаудруп и нисък удар.

Резултатът от мача беше маловажен в този ден, в който два от най-успешните британски клуба се обединиха във футбола, за да съберат средства за нуждаещите се.

Юнайтед: ван дер Гоу; Мартин, Берг, Дъблин, Ъруин; Блекмор, Йонсен, Форчън, Шарп; Йорк, Биърдсли
Резерви: Андерсън, Мей, Робсън, Томас

Рейнджърс: Горам; Контерман, Аморузо, Гоу, Нюман; МакКол, Рей, Албертс, Ново; Молс, Лаудруп
Резерви: Андрюс, Дюри, МакКойст, Хейтли, МакКол, Стивън, МакСуегън

Rating: 3.0/5 (2 votes cast)